Nórski skokani na lyžiach v zložení zľava Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang a Robert Johansson oslavujú po víťazstve a zisku zlatej medaily v súťaži družstiev na veľkom mostíku v skokoch na lyžiach. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. mar 2018 o 20:31

Nórski skokani sú zároveň lídrami v Pohári národov.

Zloženie najlepších tímov:

Nórsko: Daniel-Andre Tande, Johann-Andre Forfang, Andreas Stjernen, Robert Johansson

Poľsko: Piotr Zyla, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Slovinsko: Domen Prevc, Jernej Damjan, Tilen Bartol, Peter Prevc

VIKERSUND. Sobotňajšia súťaž družstiev Svetového pohára v letoch na lyžiach sa v nórskom Vikersunde skončila triumfom domácich reprezentantov.

Kvarteto v zložení Daniel-Andre Tande, Johann-Andre Forfang, Andreas Stjernen a Robert Johansson suverénne triumfovalo ziskom 1567,3 bodu.

S veľkým odstupom 265,6 bodu skončili za olympijskými víťazmi druhí Poliaci, tretiu priečku si na mamuťom mostíku vybojovali Slovinci.

Poradia vo Svetovom pohári 2017/2018

Priebežné poradie v Pohári národov:

/po 26 z celkového počtu 30 pretekov - dosiaľ sa uskutočnilo 19 súťaží jednotlivcov a 7 súťaží mužských družstiev/

Priebežné poradie v tzv. Raw Air:

/v rámci nórskeho turné v termíne 9. - 18. marca (dejiská: Oslo, Lillehammer, Trondheim, Vikersund) - ráta sa súčet bodov z kvalifikácií, individuálnych súťaží i súťaží družstiev - po 9 z 10 hodnotených dní/

1.Kamil StochPoľsko2165,0 b
2.Robert JohanssonNórsko2109,3 b
3.Andreas StjernenNórsko2069,4 b
4.Stefan KraftRakúsko2054,4 b
5.Johann Andre ForfangNórsko1984,5 b
6.Daniel-Andre TandeNórsko1971,7 b

Domov»Zimné športy»Súťaž družstiev vo Vikersunde vyhrali domáci Nóri, Poliakov zdolali o vyše dvesto bodov