Petra Vlhová. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)

4.Sofia GoggiováTaliansko958
5.Petra VLHOVÁSlovensko888
102.Veronika VELEZ-ZUZULOVÁSlovensko22
128.Barbora KANTOROVÁSlovensko3

AARE. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v celkovom hodnotení tejto sezóny Svetového pohára na piatom mieste.

Je to najlepší výsledok slovenského zjazdového lyžovania vo všeobecnej klasifikácii historického seriálu. Vlani sama utvorila maximum 10. miestom, Veronika Velez-Zuzulová bola pred rokom jedenásta.

"Na prehliadke trate obrovského slalomu síce fúkalo, ale vtedy sa ešte asi dali spustiť preteky. Neskôr v miestnosti tzv. ´hospitality´ pre pretekárky som už cez okno videla, že je to oveľa horšie. Vietor bol silný, dobre, že tie preteky zrušili," povedala Petra Vlhová k zrušeným pretekom v obrovskom slalome pre agentúru SITA.

Organizátori museli zrušiť nedelňajší obrovský slalom.
Organizátori museli zrušiť nedelňajší obrovský slalom. (Autor: TASR/AP)

Vlhová o pódium nezabojovala

Nedeľa v Aare:

Po obrovskom slalome žien zrušili v dejisku finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švédskom Aare aj nedeľňajší mužský slalom.

Štart pretekárom znemožnil silný vietor.

Informovala o tom agentúra APA.

Moment nového míľnika bol istý už pred finálovým týždňom, ale Vlhová mohla ešte dobyť aj pódiový piedestál.

Po sklamaní v sobotnom slalome stratila na túto senzačnú métu reálnu šancu, naopak z hľadiska rozloženia síl v nedeľnom obrovskom slalome jej hrozil pokles od dve-tri priečky, dokonca za nepriaznivých okolností až na deviatu.

Lenže silný vietor znemožnil preteky uskutočniť a tak do konečnej platnosti vošlo priebežné poradie.

Malý glóbus získala Rebensburgová

Tým pádom v sezónnom hodnotení technicky najnáročnejšej alpskej disciplíny platí tiež poradie po 8 súťažiach zimy a malý glóbus tak tretíkrát v kariére získala Nemka Viktoria Rebensburgová.

Dvadsaťdvaročná Petra Vlhová vytvorila aj v tomto ohľade nové obzory, celkovo skončila trinásta po tom, ako nezvládal jedinú obrákovú súťaž sezóny a v poolympijskom Ofterschwangu ju nedokončila.

Medzi sviatkami však siedmym miestom vyrovnala svoj osobák z predchádzajúcej sezóny, v ktorej na MS obsadila 8. miesto.

13.Petra VlhováSlovensko149

Online prenos: Obrovský slalom, Aare 2018 - 1. kolo (Petra Vlhová)

26. Julia Scheibová (AUT)
Sezóna 2017/2018 je tak na konci o pár hodín skôr ako sme predpokladali. Petra Vlhová má za sebou určite vydarený ročník, hoci včera prišla o druhé miesto v slalome a takisto jej parádna disciplína nevyšla v olympijskom Pjongčangu. Každopádne, v celkovom hodnotení Svetového pohára obsadila vynikajúce piate miesto so ziskom 888 bodov. Práve skončená sezóna bola poslednou pre Veroniku Velez-Zuzulovú. Bratislavčanka sa po komplikovanom zranení dokázala vrátiť, na ZOH 2018 bola vlajkonosičkou Slovenska a svoju kariéru ukončila jazdou v kroji v nemeckom Ofterschwangu. Kráľovnou tejto lyžiarskej sezóny je Mikaela Shiffrinová, ktorá vyhrala dvanásť pretekov a suverénne získala veľký kryštálový glóbus. To je od nás pre túto chvíľu všetko. Ďakujeme vám za pozornosť počas celej sezóny a tešíme sa na ďalšie textové prenosy zo sezóny 2018/2019.
Konečné poradie Svetového pohára:

15. Anna Veithová (AUT) 540.
importantBohužiaľ, obrovský slalom žien sa vo švédskom Åre pre silný vietor neuskutoční. Preteky sú zrušené, čo znamená, že malý kryštálový glóbus patrí Nemke Viktorii Rebensburgovej.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z alpského lyžovania. Sezóna 2017/2018 dnes napíše svoje posledné dve kapitoly, keďže na programe je mužský slalom a ženský obrovský slalom. Samozrejme, o čosi viac nás bude zaujímať zápolenie nežného pohlavia, pretože v záverečných pretekoch sezóny nechýba na štartovej listine Petra Vlhová.

ZÁPLETKA V SÚBOJI O BRONZOVÝ STUPIENOK

Už pred záverečnými pretekmi je jasné, že víťazkou Svetového pohára sa stane Mikaela Shiffrinová. Američanka sa v tejto sezóne tešila z víťazstva dvanásťkrát, pričom dominovala najmä v klasickom slalome, v ktorom získala 980 bodov. Líderkou disciplíny obrovského slalomu je Viktoria Rebensburgová. Pred druhou Tessou Worleyovou má náskok 92 bodov, a tak už len teoreticky môže prísť o malý kryštálový glóbus. V predošlom „obráku“ obsadila v domácom Ofterschwangu druhú pozíciu, keď bola od nej rýchlejšia len vo výbornej forme jazdiaca Ragnhild Mowinckelová. Spomínaná Nemka má takisto veľkú šancu na to, aby skončila na treťom mieste v rámci Svetového pohára. Pripraviť ju o to môže len Talianka Sofia Goggiová, ktorá vo štvrtok vyhrala Super G. Jej manko predstavuje 19 bodov, čo nepokryje napríklad ani rozdiel medzi druhým a tretím miestom.

VLHOVÁ VYŠTARTUJE S ČÍSLOM OSEM

Sezónu dnes ukončí aj Petra Vlhová. Rodáčka z Liptovského Mikuláša dlho bojovala o konečné tretie miesto v celkovom hodnotení, no včera jej šance klesli na minimum. Vo švédskom Åre nedokázala nadviazať na vlaňajšie slalomové víťazstvo, pokazila druhé kolo a za konečné jedenáste miesto získala len 24 bodov. Kvôli tomu prišla aj o druhé miesto v poradí disciplíny, keď sa pred ňu dostala Wendy Holdenerová a o dva body a olympijská víťazka Frida Hansdotterová. Dnes bude mať štartové číslo osem, teda najvyššie z druhej nasadenej skupiny. Staviteľom prvého kola, v ktorom sa predstaví 26 pretekárok, bude Romain Velez. Francúzsko ale bude zastupovať iba Tessa Worleyová. Najpočetnejšie zastúpenie má Rakúsko (6), no vysoké ambície bude mať aj talianske kvinteto, z ktorého sa ako prvá spustí dolu svahom Federica Brignoneová.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 09:45.

Domov»Zimné športy»Vlhová dosiahla najlepší výsledok slovenského zjazdového lyžovania