Hráči Žiliny sa radujú po jednom zo svojich gólov.
Hráči Žiliny sa radujú po jednom zo svojich gólov. (Autor: SITA)
Sportnet|19. mar 2018 o 00:00

Hokejisti Nových Zámkov nevyužili trojgólový náskok.

NOVÉ ZÁMKY, ŽILINA. Hokejisti Nitry zvíťazili na ľade Nových Zámkov 5:4 po predĺžení v pondelňajšom treťom stretnutí štvrťfinále Kaufland play off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Domáci pritom viedli 2:0 aj 4:1, hostia však gólmi Róberta Lantošiho, Michala Krištofa a Tomáša Mikúša poslali duel do predĺženia, v ktorom rozhodol o triumfe Nitry Krištof.

Nitrania vedú v sérii už 3:0 a na postup do semifinále im chýba len jeden triumf.

Hokejisti Žiliny zvíťazili nad hráčmi Zvolena 4:1 a ujali sa vedenia 2:1 v sérii.

Úvodný gól duelu strelil v 7. minúte domáci Peter Húževka. V druhej dvadsaťminútovke domáci prekonali zvolenského gólmana Drewa MacIntyra trikrát, presadili sa Tomáš Pospíšil, Jakub Emil Mendrej a Radim Hruška.

Jediný zásah hostí dosiahol v 39. minúte Milan Kytnár v oslabení.

Pozrite si momentky zo zápasu Žilina - Zvolen: fotogaléria

19.3.2018

Tipsport liga 2017/2018 - štvrťfinále play off:

Nové Zámky - Nitra 4:5pp (2:0, 2:3, 0:1 - 0:1)

Góly: 7. Fábry (Salija), 17. Plášil (Šimun), 25. L. Jurík (Hřebejk, Škoda), 27. M. Hruška (A. Zbořil, Saulietis) - 21. Rais (Mezei, Krištof), 32. Lantoši (Blackwater, M. Slovák), 34. Krištof (Mezei), 45. T. Mikúš (Paulovič, Krištof), 67. Krištof (Paulovič, Mezei)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich - Výleta, Tvrdoň, 1358 divákov

Nové Zámky: Baroš - M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, M. Jass, Šimek - Škoda, L. Jurík, Hřebejk - A. Zbořil, Šimun, Saulietis - R. Varga, Timotej Šille, Fábry - Tužinský, Dominik Rehák, Dubec - Ondrušek

Nitra: Lawson - Rais, Mezei, Ordzovenský, J. Milam, T. Milam, M. Versteeg, Rýgl - Paulovič, Krištof, T. Mikúš - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Macík, J. Ručkay, H. Ručkay- Kovacs, Bradley, Kutálek - J. Šiška

/stav série - 0:3/

Hlasy po stretnutí:

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Ťažko sa mi to hodnotí. Vedieme 4:1, máme ešte ďalšie dve vyložené šance. Mohli sme dať na 6:1, ale ako sme dostali gól na 4:2, začali sme sa báť o víťazstvo. Urobili sme niekoľko chýb, zbytočných vylúčení. Nitra nás tlačila, my sme sa z toho nemohli dostať, a keď sme dostali gól na 4:4, bolo to s nami už zlé. V predĺžení sme mali dve šance, žiaľ, nepremenili sme ich a zle sme striedali. Prišiel nešťastný teč a prehrali sme zápas. Mrzí nás to, ale chalanom nemôžem nič vyčítať. Bojovali, nechali tam všetko. Nepovedal by som, že vyhral lepší, ale šťastnejší."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Pre nás to bolo riadne emotívne, prehrávať 1:4 a otočiť na 5:4. Musím však povedať, že domáci pôsobili v prvej polovici zápasu ďaleko lepšie. Zdalo sa mi, akoby sme mali voľno nie dva dni, ale dva mesiace. Gól na 2:4 nás nejako nakopol a potom sme nátlakovým hokejom dokázali eliminovať náskok súpera. Domáci však mali niekoľko nebezpečných protiútokov. Nakoniec zavážila presilovka v predĺžení."

Žilina - Zvolen 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 7. Húževka (Handlovský), 30. T. Pospíšil (Kozák, R. Hruška), 32. Mendrej, 33. R. Hruška (Holovič, T. Pospíšil) - 39. Kytnár (Ulrych)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše Mazanec - Flick, Šišovský všetci 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Štefik - Šefčík, Krajčík, 1409 divákov

Žilina: T. Tomek - Hatala, Kozák, Michal Roman, Andersons, Juraško, Mendrej, Martin Mazanec - Tvrdoň, R. Hruška, T. Pospíšil - Handlovský, Holovič, Konečný - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Ondruš, Rogoň - Klimenta

Zvolen: MacIntyre - Ross, Zeleňák, J. Kováčik, Ťavoda, Hraško, T. Bokroš, Ulrych - Flick, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Obdržálek, Špirko, Puliš - Matis, V. Fekiač, Török - Kelemen

/stav série - 2:1/

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Do zápasu sme išli, v porovnaní s duelmi vo Zvolene, s odlišnou taktikou. Chceli sme produkovať agresívny a nátlakový hokej, čo sa nám darilo. Prvú tretinu sme vyhrali a mali sme v nej mnoho šancí. Čo sa nám nepodarilo v prvej tretine, podarilo sa nám v druhej, keď sme dali tri góly. Žiaľ, inkasovali sme gól vo vlastnej presilovke, čo nás pribrzdilo, ale všetko sme si v šatni vydiskutovali a poslednú tretinu sme skúsene odohrali. Hostí sme už k ničomu nepustili a zaslúžene sme vyhrali."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Vedeli sme, o čo a s kým hráme. Chýbala nám motivácia a osobná príprava hráčov, aby vstúpili do zápasu s podstatne väčšou vervou, nasadením, agresivitou a väčšou disciplínou. V prvej tretine sme neutvorili na súpera väčší tlak, ale vďaka brankárovi sme to ustáli. Mali sme potom veľa vylúčených, inkasovali sme, a aj keď sme preskupili formácie a snažili sme sa niečo spraviť so zápasom, nepodarilo sa nám to. Žilina bola vo všetkých smeroch rýchlejšia, dynamickejšia, agresívnejšia a zaslúžene vyhrala."

Online prenos: Nové Zámky - Nitra (Tipsport liga 2017/2018, play off, 3. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Štvrťfinále 2017/2018
19.03.2018 o 18:00
Nové Zámky
4:5
(2:0, 2:3, 0:1, 0:1)
67' minúta
Nitra
Góly a asistencie: 7. Fábry (bez asistencie), 17. Plášil (Šimun), 25. Jurík (Hřebejk, Škoda), 27. Hruška (Zbořil, Saulietis) – 21. Rais (Mezei, Krištof), 32. Lantoši (Slovák, Blackwater), 34. Krištof (Mezei), 46. Mikúš (Paulovič, Krištof), 67. Krišotf. Rozhodca: Vladimír Baluška, Vladimír Fridrich – Roman Výleta, Jozef Tvrdoň – Jozef Vrábel.
Gól napokon pochopiteľne platí a tak sa Nitra ujíma vedenia v sérii 3:0 a už zajtra tak môžu hostia rozhodnúť o svojom postupe do semifinále! Nové Zámky tento zápas doslova zbabrali, pretože vyhrávali 4:1, ale napokon toto stretnutie nedotiahli do víťazného konca a zajtra tak budú mať nôž na krku.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
66:22
importantAle pozor! Tréner domácich požiadal o prezretie videa, ale hostia sa už radujú z víťazstva. Z opakovaných záberov sme nezaznamenali žiadne porušenie pravidiel, pre ktoré by gól platiť nemal.
66:22
goalNitra dala gól!

Hostia presilovku využívajú a tak sa stávajú víťazom tohto stretnutia! MICHAL KRIŠTOF vybojoval puk na svoju hokejku, následne si vylepšil svoju pozíciu a peknou strelou prekonáva Baroša – 4:5!
66:02
Nitra sa stále drží v útočnom pásme, ale neprichádza žiadne presné zakončenie.
65:22
Hostia teda hrajú presilovku 4 na 3, Nitra sa okamžite usadila v útočnom pásme a domáci sú tak pod veľkým tlakom.
65:13
Oddychový čas hostí. Nitra ide hrať presilovku a tak si tréner Antonín Stavjaňa berie oddychový čas a rozdáva svojim zverencom dôležité pokyny.
65:13
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Team penalty – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
65:00
Do konca predĺženia ostáva 5 minút, útočné výpady sa postupne striedajú na oboch stranách. Uvidíme, čo nám teda ponúkne ešte zvyšok predĺženia.
64:52
Mikúš sa snažil zakončovať vo veľkom závare pred bránkou domácich, ale puk napokon za Barošov chrbát neprešiel.
64:48
Na ľade teraz prebieha tuhý boj, Nitra drží domácich v ich pásme a snaží sa rozhodnúť toto stretnutie.
63:14
Útočné výpady sa striedajú na oboch stranách, ale predĺženie zatiaľ žiadnu zaujímavú situáciu neponúklo.
62:19
Šille sa ocitol sám pred brankárom Lawsonom, ale nedokázal puk trafiť ideálne a tak si hostia mohli vydýchnuť.
61:58
Nové Zámky však založili rýchly protiútok, od modrej to skúsil na bránku hostí Salija, ale Lawson bol pripravený a svojim zákrokom prerušuje hru.
61:22
Do útočného pásma teraz prenikli aj domáci hokejisti, ale napokon sa k zakončeniu na bránku nedostali. Dopredu tak môže ísť opäť Nitra.
60:50
Po peknej kombinácii sa do zakončenia dostal Rais, ale jeho pokus vyráža Baroš do bezpečia. Nitra získava však buly v útočnom pásme.
60:15
Predĺženie sa už naplno rozbehlo, Nitra okamžite preniká do útočného pásma.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po krátkej prestávke sa už začne samotné predĺženie, ktoré v play-off má trvanie až 10 minút pri hre štyri na štyri.
Nitre sa napokon podarilo v tretej tretine vyrovnať na 4:4 a tak príde na rad predĺženie. Nové Zámky to určite môže mrzieť, pretože v priebehu druhej tretiny vyhrávali 4:1, ale hostia dokázali famózne vyrovnať a tak bude mať toto stretnutie ešte pokračovanie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:55
Nitra získava v záverečných sekundách buly v útočnom pásme.
59:06
Od modrej smerovalo nahodenie na bránku hostí, brankár Lawson radšej hru prerušil. Nové Zámky tak získavajú buly v útočnom pásme.
58:49
Prebieha už teda záver tretej tretiny, sledujeme vyrovnaný hokej a zrejme sa tak už pomaly môžme chystať na predĺženie.
58:01
Posledné dve minúty tretej tretiny!
57:36
Útočné výpady sa striedajú na oboch stranách, ale čo chvíľa tu bude záver tretej tretiny stav je stále nerozhodný 4:4!
56:56
importantOpäť veľká šanca hokejistov Nitry! Od modrej teraz nebezpečne pálil Odrdzovenský, ale Baroš opäť ukryl puk vo svojej výstroji! Tlak hosťujúceho celku tak pokračuje ďalej.
56:40
importantKrásny zákrok lapačkou teraz predviedol domáci brankár Baroš, ktorý čelil výbornej strele od Henricha Ručkaya, ale Baroš teraz zachránil svoj mužstvo od inkasovaného gólu!
56:28
Po prihrávke rukou sa bude vhadzovať v strednom pásme.
55:48
Momentálne hrá aktívnejšie domáci celok, ale obrana súpera je veľmi pozorná. Pomaly sa teda blíži záver tretej tretiny, vyzerá to, že sa v tomto zápase bude predlžovať.
55:15
Zaujímavé zakončenie prišlo z hokejky domáceho Škodu, ale Lawson mal dobrý výhľad a puk ukryl vo svojej výstroji. Domáci tak ostávajú v priestore hosťujúcej bránky.
55:00
Rozbehla sa už záverečná päťminútovka tretej tretiny, stále platí nerozhodný stav 4:4! V útočnom pásme sa teraz nachádzajú Nové Zámky.
54:40
Pred bránku domácich sa teraz dostal Macík, ale jeho zakončenia z uhla nebolo nijak nebezpečné. Dopredu tak už idú domáci hokejisti.
53:06
Nitra sa už pokúša o prienik do útočného pásma, ale tam ich domáci nechcú pustiť. Zatiaľ to teda vyzerá, že sa dnes v tomto zápase bude predlžovať.
52:28
Hostia v plnom počte.
52:06
Domáci majú teraz navyše problém prejsť do útočného pásma, zrejme tak už Nitra túto presilovku súpera úspešne ubráni.
51:28
Polovička z domácej presilovky už uplynula, domáci sa zatiaľ do zakončenia na bránku súpera nedostali.
50:38
Nové Zámky sa pri presilovke už usadili v útočnom pásme, Šimon sa dostal k strele, ale tá na bránku hostí neprešla.
50:28
Vylúčenie v tíme HK Nitra (H. Ručkay – 2 min., nedovolené bránenie).
50:00
Do konca tretej tretiny ostáva 10 minút, stav je stále vyrovnaný 4:4! Hostia však hrajú oveľa aktívnejšie a domáci majú čo robiť, aby sa ubránili.
49:54
Nitra však hrá teraz veľmi aktívne a opäť sa presunula pred bránku domácich, ale na odrazený puk dobre zaregoval Baroš a hru tak radšej prerušil.
48:42
Hostia išli do prešíslenia 3 na 1, ale Henrich Ručkay dostal iba nepresnú prihrávku a tak už nestihol zakončiť na bránku domácich. Momentálne má hra rýchly spád.
47:58
Sledovali sme ďalší rýchly brejk domácich hokejistov, do zakončenia sa následne dostal Zbořil, ale puk končí len na zadnom mantinely.
47:42
Domáci v plnom počte.
47:22
Teraz sa však hosťom nedarí preniknúť do útočného pásma, domáci dobre bránia svoje územie a Nitru do ničoho nepúšťajú. Hra sa teraz presúva do stredného pásma.
46:30
importantDomáci sa však dostali do rýchleho prečíslenia, k strele sa odhodlal Škoda, ale brankár Lawson ukryl puk vo svojej výstroji! Nové Zámky však získavajú buly v útočnom pásme.
45:52
Hostia majú teraz ideálnu šancu na strhnutie vedenia na svoju stranu. Nitra sa už v početnej výhode usadila v útočnom pásme.
45:42
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jurík – 2 min., hákovanie).
45:14

A je vyrovnané! Krištof založil útočnú akciu hosťujúceho celku, jeho prihrávka sa odrazila od zadného mantinelu pred bránku domácich, kde sa ho ujal Paulovič a posunul ho na TOMÁŠA MIKÚŠA a ten úspešne prekonal Baroša – 4:4!
Asistencie: Matej Paulovič, Michal Krištof.
45:10
Následne domácim znova nevyšiel prechod do útočného pásma a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.
44:40
importantSlovák sa dostal po dobrej prihrávke k puku pred odkrytou domácou bránkou, ale jeho zakončenie napokon vyrovnávajúci gól neprinieslo!
43:06
Domáci sa snažili o rýchly prechod do útočného pásma, ale j z toho napokon len zakázané uvoľnenie. Nitra tak získava ďalšie buly v útočnom pásme.
42:55
Na druhej strane však teraz prišlo zakončenie od Henricha Ručkaya a aj jeho pokus skončil v pozornej lapačke brankára Baroša. Hra sa tak prelieva zo strany na stranu.
42:40
Do rýchleho protiútoku sa dostali domáci hokejisti, z uhla pálil na bránku hostí Šimun, ale Lawson puk podržal vo svojej výstroji a tak Nové Zámky získavajú buly v útočnom pásme.
41:28
Aj naďalej majú puk na svojich hokejkách hostia, ale len s ťažkosťami sa dostávajú do útočného pásma.
40:15
Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehla, buly vyhrala Nitra, ktorá musí doháňať stratu jedného gólu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Druhá tretina priniesla veľmi zaujímavý hokej. Domáci už vyhrávali 4:1 a zdalo sa, že je predčasne rozhodnuté, ale postupne sa podarilo hosťom znížiť na 4:3 a všetko je tak ešte otvorené, zápas ponúka veľa zaujímavých situácii a zvratov.

Uvidíme teda, čo nám ponúkne posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 19:59!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:05
importantVýbornú prihrávku dostal pred bránku Henrich Ručkay, ale jeho zakončenie skončilo len na zadnom mantinely! Domáci tak teraz mali veľké šťastie.
37:51
Pokračuje však tlak hosťujúceho celku, domáci sú tak zamknutí vo svojom pásme. Pomaly je tu už samotný záver druhej tretiny.
37:15
Obe mužstvá hrajú v plnom počte!
36:22
Teraz si však dokázali hostia vytvoriť tlak na bránku domácich, ale ich súper sa veľmi obetavo hádže do striel. Domáci si prehajdákali gólový náskok a teraz musia tŕpnuť.
36:15
Na ľade teda prebieha hra štyri na štyri, oba celky tak hrajú veľmi opatrne. Uvidíme teda, čo nám ponúkne zvyšok druhej tretiny.
35:15
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Saulietis – 2 min., filmovanie pádu).
35:15
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kovacs – 2 min., podrazenie).
35:00
Do konca druhej tretiny ostáva ešte 5 minút, v jej závere sa teda zrodili veľmi zaujímavé momenty. Takéto majú byť zápasy v play-off, určite sa ešte máme na čo tešiť.
34:27
importantPred bránkou hostí však mohol Zbořil navýšiť vedenie domácich, ale Lawson predviedol úspešné zákrok a výrazne tak podržal svoj celok!
33:54

Je znížené na rozdiel jedného gólu! Nitra predviedla úspešnú presilovku, Mezei zachytil puk na modrej a posunul ho na MICHALA KRIŠTOFA a ten krásnou strelou prekonal Baroša – 4:3!
Asistencia: Branislav Mezei.
33:20
Hostia sa už presúvajú do útočného pásma, domáci sú tak pod veľkým tlakom. Uvidíme, čo všetko nás do konca druhej tretiny ešte čaká.
33:02
Nitra má tak šancu na strelenie kontaktného gólu, ale momentálne sa hra presúva do stredného pásma.
32:25
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hřebejk – 2 min., držanie).
32:00
importantKrištof mohol dosiahnuť ďalší gól svojho celku! Pekne sa dostal cez domácich obrancov, následne si vylepšil streleckú pozíciu, ale jeho zakončenie končí na tyčke domácej bránky.
31:05

Je znížené! Nitra opäť bola v tlaku na bránku domácich a veľký tlak teda vyústil v gól na 4:2! Pred bránkou domácich smerovala presná prihrávka na RÓBERTA LANTOŠIHO a ten aj so šťastím prekonáva brankára Baroša – 4:2!
Asistencie: Marek Slovák, Judd Blackwater.
30:18
Nitra sa usadila v útočnom pásme, ale nemôže sa opäť dostať do zakončenia. Nové Zámky dnes predvádzajú úspešnú defenzívu a aj ofenzívu.
30:00
Druhá tretina je teda zatiaľ takisto plná zvratov, domáci držia vedenie o tri góly a sú tak na najlepšej ceste za prvým víťazstvom v tejto sérii.
29:38
29:12
importantDomáci ušli v oslabení do prečíslenia, Škoda mal dobrú príležitosť na skórovanie, ale puk napokon neskončila za Barošovým chrbtom!
28:52
Nitra sa však nemôže dostať do zakončenia, domáci navyše posielajú puk do bezpečia.
28:37
importantGól to teda nebol, stav zápasu ostáva naďalej 4:1 a bude tak pokračovať presilovka hosťujúceho celku.
28:37
importantAle pozor, bude sa ešte telefonovať. Uvidíme, ako to napokon dopadne, gól by hosťom určite pomohol.
28:37
importantVeľký závar pred bránkou domácich! Rozhodca však rozpažil ruky a ukazuje, že puk za Barošom neskončil! Nitra však ostáva v útočnom pásme.
27:48
Nitra rozbieha svoju presilovku, úspešne sa už usadila v útočnom pásme. Hostia tak majú šancu ešte vykresať iskierku nádeje.
27:38
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Novák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
27:11
Nitru čaká teda veľmi náročná úloha, domáci vyhrávajú o tri góly, čo sa zrejme nečakalo. Uvidíme teda, aký bude mať tento zápas ešte vývoj, ale domáci majú ideálnu šancu na zníženie série.
26:11
goalHC Nové Zámky dali gól!

Je tu ďalší gól domácich hokejistov a ich náskok je už 4:1! Síce to už nebolo v presilovke, ale aj tak Nové Zámky ešte ostali v útočnom pásme, od modrej prišla strela na bránku v podaní Zbořila a jeho pokus úspešne pred bránkou hostí tečoval MILAN HRUŠKA.
Asistencie: Adam Zbořil, Kaspars Saulietis.
25:41
Do zakončenia sa teraz dostal Šimun, ale jeho strela skončila na zadnom mantinely.
25:31
Domáci však ešte pokračujú v presilovke o jedného hráča a majú tak ideálnu možnosť ešte viacej navýšiť svoje vedenie. Nitra je tak pod neustálym tlakom.
24:31

Presilovku 5 na 3 napokon domáci využívajú a opäť tak odskakujú na dva góly! Pred bránkou hostí sa teraz úspešne zorientoval LUKÁŠ JURÍK a tak zvyšuje náskok domácich na 3:1!
Asistencie: Štěpán Hřebejk, Vladimír Škoda.
24:15
importantDomáci teda hrajú presilovku 5 na 3! Nové Zámky sa tak už usadili v útočnom pásme.
24:09
Vylúčenie v tíme HK Nitra (H. Ručkay – 2 min., hákovanie).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min., vrazenie na mantinel).
24:09
importantJass teraz ostáva ležať na ľadovej ploche, privolaní sú aj záchranári. Na strane hostí sa tak bude určite vylučovať.
24:00
Zaujímavú príležitosť však mali hostia, Krištof sa dostal do zakončenia na bránku domácich, ale Baroš si pripisuje úspešný zákrok. Nitra tak ostáva v útočnom pásme.
23:52
Nové Zámky založili rýchly útočný výpad, Zbořil sa opäť pokúšal zakončiť na bránku hostí, ale jeho strela skončila na zadnom mantinely. Dopredu tak teraz môže ísť Nitra.
23:36
Hra sa však momentálne prelieva zo strany na stranu, čo viacej vyhovuje domácim hokejistom, ktorí držia tesné vedenie o jeden gól.
23:10
Zbořil po rýchlom brejku domácich nahodil puk na Lawsonovu bránku, následne ešte zakončoval aj Plášil, ale brankár Nitru podržal svoje mužstvo.
22:47
Hostia sú teraz pochopiteľne aktívnejší a snažia sa tak čo najrýchlejšie vyrovnať. Domáci však teraz dobre bránia svoje pásmo a Nitru do ničoho nepúšťajú.
21:58
Nitra teda rýchlo dáva kontaktný gól a vracia sa späť do zápasu. Uvidíme teda, ako sa toto stretnutie bude ďalej vyvíjať, k dispozícii je ešte dostatok času.
20:50

Vynikajúci vstup hostí do druhej tretiny, ktorí tak využívajú presilovky a znižujú na 2:1! Nitra sa usadila v útočnom pásme, od modrej sa k strele odhodlal Mezei a jeho pokus pred bránkou domácich úspešne tečoval MATÚŠ RAIS.
Asistencie: Branislav Mezei, Michal Krištof.
20:15
Druhá tretina sa už naplno rozbehla, buly vyhrala Nitra, ktorá má k dispozícii ešte presilovku a pred sebou neľahkú úlohu, pretože prehráva o dva góly.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Skončila sa prvá tretina tohto zápasu a skóre je zatiaľ teda veľmi prekvapivé. Nové Zámky vstúpili do zápasu veľmi aktívne a už v 7. minúte ich poslal do vedenia Fábry. Hra sa potom vyrovnala a hroziť začali aj hostia, ale nepomohla im ku gólu ani presilovka. V 17. minúte teda znova udreli domáci, keď po prečíslení zvyšoval na 2:0 Plášil.

Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhá tretina, ktorá sa začne približne o 18:54!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:28
Nitra získala v závere prvej tretiny ešte presilovú hru, hostia sa už usadili v útočnom pásme, ale k strele sa zatiaľ nedostali.
19:18
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Zbořil – 2 min., hákovanie).
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:53
Do prečíslenia sa však dostali domáci hokejisti, Salija sa otočil okolo bránky hostí, ale jeho zakončenie následne neprešlo za chrbát brankára Lawsona.
18:05
Rais však teraz pálil od modrej čiary, ale jeho strela skončila len na zadnom mantinely. Nitra je však aj naďalej usadená v útočnom pásme.
17:27
Tesne pred koncom prvej tretiny tak svieti veľmi prekvapivý výsledok. Domáci hokejisti vyhrávajú o dva góly a Nitru tak čaká veľmi náročná úloha. Navyše sú Nové Zámky teraz veľmi aktívne.
16:27

Ale svoj druhý gól dávajú teraz domáci hokejisti! Nové Zámky sa rýchlo presunuli do útočného pásma, Šimun následne poslal presnú prihrávku pred bránku hostí a nikým nekrytý KAREL PLÁŠIL zvyšuje na 2:0!
Asistencia: Eduard ŠImun.
16:08
Hostia sú v závere prvej tretiny veľmi aktívni, ale len ťažko sa teraz dostávajú do zakončenia na bránu domácich. Nové Zámky však musia byť v neustálej pernamencii.
15:24
Na pozore sa teraz musel mať brankár domácich Baroš, ale strelu od modrej pohodlne ukryl vo svojej lapačke. Nitra však získava buly v útočnom pásme.
15:00
Rozbehla sa záverečná päťminútovka prvej tretiny, skóre je aj naďalej prekvapivé, pretože domáci vyhrávajú 1:0! Uvidím teda, či sa ešte skóre do tohto dejstva bude meniť.
14:25
Do zakončenia sa teraz z uhla dostal Varga, ale jeho pokus nebol nijak nebezpečný. Domáci si však postupne vytvárajú ďalší tlak na bránku svojho dnešného súpera.
13:15
13:10
Následne hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary do bezpečia a tak by už úspešne mali ustáť aj toto oslabenie.
12:41
Hostia sa však aj v oslabení dostali do útočného pásma a nazbierali tak veľmi cenné sekundy. Nové Zámky však už sú opäť pri puku.
11:58
Nové Zámky sa tak už presunuli do útočného pásma, ale zatiaľ z ich hokejok neprišlo žiadne zakončenie smerom na bránku hostí.
11:40
Domáci už hrajú v plnom počte a tak majú k dispozícii skrátenú presilovku.
11:15
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Macík – 2 min., nedovolené bránenie).
10:45
Nové Zámky sú v oslabení pod neustálym tlakom, ale zatiaľ sa hostia do presného zakončenia nedostali. Hostia však ešte majú k dispozícii nejaké tie presilovkové sekundy.
10:35
Slovák to skúšal od modrej čiary, ale puk skončil len na zadnom mantinely. Tlak hostí však pokračuje ďalej, gól už visí na vlásku.
10:16
O ďalšie zakončenie sa pokúšal Krištof, ale jeho strela neprešla k bránke domácich. Nitra sa však aj naďalej drží v útočnom pásme.
09:56
Hostia sa v početnej výhode usadili v útočnom pásme, okamžite pálil na bránku domácich Paulovič, ale jeho strela išla iba mimo troch žrdí bránky Baroša.
09:40
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., hákovanie).
09:14
Domácim sa teraz vyplatilo vysoké napádanie a puk tak získali na svoje hokejky. Následne sme sledovali zakončenie na bránku hostí od Zbořila a Nové Zámky získavajú buly v útočnom pásme.
08:51
Tlak hosťujúceho celku pokračuje ďalej, ale Nitra momentálne kombinuje vo svojom pásme, pretože domáci teraz dobre bránia stredné pásmo. Uvidíme teda, čo ešte prinesie zvyšok prvej tretiny.
08:26
Aktivitu tak teraz na svoje hokejky preberajú hostia, snažia sa tak o rýchlu gólovú odpoveď. Momentálne teda musia doťahovať náskok domácich, ktorí sa však musia brániť vo svojom pásme.
07:13
importantIhneď však mohlo byť vyrovnané! Na modrej čiare sa dostal k puku Mezei a jeho zakončenie skončilo na tyčke domácej bránky. Nové Zámky tak teraz mali veľké šťastie.
06:37

Aktivita domácich teraz vyústila v prvý gól tohto zápasu! BRANISLAV FÁBRY zabojoval v útočnom pásme o puk, následne sa natlačil pred bránku hostí a puk aj so šťastím dostal za chrbát brankára Lawsona – 1:0!
Bez asistencie.
06:21
Aj brankár Baroš sa však teraz už musel mať na pozore, pretože nebezpečne pálil Lantoši. Nitra tak získava buly v útočnom pásme.
06:06
Na modrej čiare sa puk dostal k Plašilovi, ale jeho nahodenie na bránku hostí skončilo len v lapačke brankára Lawsona, ktorý ho napokon ešte stihol rýchlo rozohrať.
05:22
Opäť je však puk na hokejkách domácich hokejistov, ale Nitra teraz dobre bráni svoje pásmo. Uvidíme teda, kedy príde prvá zaujímavá situácia v tomto zápase.
04:51
Domácim však prechod do útočného pásma teraz nevyšiel, opäť sa Nové Zámky previnili postavením mimo hru. Budeme tak svedkami buly v útočnom pásme.
04:16
Aj keď sa presilovka domácich skončila, tak aj naďalej hrajú domáci veľmi aktívne. Zrejme takýto úvod zápasu nečakal nik, ale toto stretnutie sa ešte stále len rozbieha.
03:59
03:25
Úvod domácej presilovky bol veľmi dobrý, ale teraz sa domáci len ťažko dostávajú pred bránku hostí. Zrejme tak už Nitra toto oslabenie zvládne úspešne.
02:59
Polovička z domácej presilovky už uplynula, momentálne majú domáci problém s usadením sa v útočnom pásme. Uvidíme, čo ponúkne zvyšok domácej presilovky.
02:41
Nitra však aj v oslabení vyrazila do útočného pásma, Blackwater získal pre svoj celok veľmi cenné skundy. Tlak domácich tak začína opadať.
02:05
Domáci môžu teraz svoju aktivitu ešte viacej navýšiť, v početnej výhode sa už usadili v útočnom pásme a hostí tak čakajú krušné chvíle.
01:59
01:41
Šille sa dostal k odrazenému puku, ihneď vystrelil na bránku hostí, ale Lawson puk vyrazil pred seba a následne ho obrana Nitry upratala do bezpečia.
00:52
Nové Zámky začali prvú tretinu veľmi aktívne, opäť sa domáci nasťahovali do útočného pásma a hostia sú tak teraz pod tlakom.
00:31
Domáci sa teraz pokúšali o ďalší útočný výpad, ale čiarový rozhodca signalizuje ofsajd. Hra sa presúva do stredného pásma.
00:05
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhrali domáci hokejisti. Škoda ihneď strelou preveril brankára Lawsona.
00:01
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne!

HC Mikron Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Husák, Novák, Plášil, Hruška, Jass, Salija, Šimek, Ondrušek – Hřebejk, Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Rehák, Tužinský

HK Nitra: Lawson (Foltán) – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl, Šiška – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Lantoši – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Kutálek, Bradley, Kovacs

Rozhodca: Vladimír Baluška, Vladimír Fridrich – Roman Výleta, Jozef Tvrdoň – Jozef Vrábel
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá HC Mikron Nové Zámky a HK Nitra. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:00.

Kaufland play-off Tipsport ligy pokračuje ďalej, v tomto dvojzápase medzi Nitrou a Novými Zámkami sa séria presúva k ôsmemu celku základnej časti. Prvé dva zápasy napokon lepšie zvládla Nitra, ktorá ako favorit tejto štvrťfinálovej dvojice vyhráva teda 2:0 na zápasy.

Prvé stretnutie Nitra jasne ovláda 8:1 a naznačila, akým smerom sa ďalej bude táto séria uberať. Druhé stretnutie, ktoré skončilo 4:1 síce takisto hovorí jasnou rečou, ale Nové Zámky v tomto zápase zlepšili výkon a boli vyrovnaným súperom, ale nezvládli napokon tretiu tretinu a tak ich čaká doma veľmi náročná úloha.

HK Nitra sa do play-off dostala z prvej pozície, keď dokázala nazbierať až 112 bodov. Liga bola však nesmierne vyrovnaná a do posledných zápasoch v základnej skupine nebolo jasné, kto z akého miesta pôjde. Napokon prvé mieste pripadlo Nitre a dostala tak v podstate najprijateľnejšieho súpera z 8. pozície.

HC Mikron Nové Zámky až do posledného zápasu bojovali o miestenku v play-off. V poslednom kole hrali na diaľku o túto pozíciu s Liptovským Mikulášom a napokon tento boj lepšie zvládli Nové Zámky, ktoré zdolali práve svojho súpera v play-off a vyhli sa tak ťažkým bojom o záchranu.

V celej tejto sérii je Nitra jednoznačným favoritom a neočakáva sa, žeby sa hostia neprebojovali do semifinále.

Zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Nitra po skvelom obrate získala mečbaly, Žilina doma zdolala Zvolen