Škriniarov Inter deklasoval Sampdoriu, Neapol vydrel výhru s Janovom

Mauro Icardi (uprostred) žiaril pri víťazstve Interu.
Mauro Icardi (uprostred) žiaril pri víťazstve Interu. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. mar 2018 o 14:48

Milan Škriniar odohral za Inter celé stretnutie.

RÍM. SSC Neapol zvíťazil v 29. kole talianskej futbalovej Serie A nad FC Janov 1:0 a na lídra tabuľky Juventus Turín stráca dva body.

Neapol hral už od 20. minúty bez svojho kapitána Mareka Hamšíka, zraneného slovenského stredopoliara nahradil na trávniku Poliak Piotr Zielinski.

Až lekárske testy definitívne potvrdia formu Hamšíkovho zranenia, pravdepodobne si však natiahol zadný stehenný sval.

V úvodnom nedeľnom stretnutí zvíťazil Inter Miláno na ihrisku Sampdorie 5:0. Domáci, ktorí sa snažia vybojovať si miestenku v pohárovej Európe, prehrávali už po prvom dejstve 0:4.

Gólový účet duelu otvoril v 26. minúte hlavou Ivan Perišič a už o štyri minúty neskôr zvýšil z pokutového kopu Mauro Icardi.

Argentínsky útočník stihol do odchodu do kabín prekonať gólmana Emiliana Vivianiho ešte dvakrát a v 51. minúte pridal po nepresnom odkopnutí obrancu Sampdorie svoj štvrtý presný zásah.

Slovák Milan Škriniar odohral za Inter celé stretnutie, jeho tímu patrí v tabuľke štvrtá priečka.

Serie A - 29. kolo:

Sampdoria Janov - Inter Miláno 0:5 (0:4)
Góly:
30., 31., 44. a 51. Icardi (prvý z 11m), 26. Perišič

/M. ŠKRINIAR odohral za Inter celý zápas/

AC Miláno - AC Chievo Verona 3:2 (1:2)
Góly:
10. Calhanoglu, 52. Cutrone, 82. Silva - 33. Stepiňski, 34. Iglese

Benevento Calcio - Cagliari Calcio 1:2 (0:0)
Góly:
46. Brignola - 90.+1 Pavoletti, 90.+6 Barella (11m)

FC Crotone - AS Rím 0:2 (0:1)
Góly:
39. Shaarawy, 75. Nainggolan

FC Turín - ACF Fiorentina 1:2 (0:0)
Góly:
86. Belotti - 59. Veretout, 90.+4 Thereau (11m)

FC Hellas Verona - Atalanta Bergamasca Calcio 0:5 (0:2)
Góly:
45.+4, 48. a 69. Iličič (prvý z 11m), 2. Cristante, 71. Gomez

SSC Neapol - FC Janov 1:0 (0:0)
Gól:
72. Albiol

/za domácich Hamšík hral do 20. minúty/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Škriniarov Inter deklasoval Sampdoriu, Neapol vydrel výhru s Janovom