Japonská tenistka Naomi Osaková sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA BNP Paribas Open. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. mar 2018 o 20:51

Mladá Japonka vyhrala v dvoch setoch.

INDIAN WELLS. Japonská tenistka Naomi Osaková zakončila rozprávkovú jazdu na turnaji v Indian Wells ziskom prvého titulu na okruhu WTA.

Dvojhra - finále:

Naomi Osaková (Jap.) - Darja Kasatkinová (20-Rus.) 6:3, 6:2

V kalifornskej púšti si vo finále dvojhry v súboji dvoch dvadsiatničiek poradila s Ruskou Dariou Kasatkinovou hladko 6:3, 6:2.

Hneď v úvodnom geme stratila podanie, v ďalšom priebehu zápasu však predviedla agresívny tenis s množstvom víťazných úderov a svoju súperku zvalcovala.

Prvá trofej

Osaková napodobnila Slovenku Danielu Hantuchovú, ktorá tiež získala svoju prvú singlovú trofej v Indian Wells - v marci 2002 vo veku 19 rokov.

V roku 2007 vybojovala Hantuchová v Kalifornii ďalší titul. Osaková priznala, že pred nedeľňajším vyvrcholením turnaja cítila napätie.

"Bola som extrémne nervózna a vystresovaná. Snažila som sa to však zakryť a vyvolať dojem, že som pokojná. Vedela som, že Daria bude bojovať o každý fiftín.

Strata podania hneď v úvodnom geme mi paradoxne pomohla, uvoľnila som sa a na kurte som začala robiť tie správne rozhodnutia," citovala slová Osakovej oficiálna webstránka WTA.

Kasatkinová: Bola som príliš kŕčovitá

Kasatkinová, ktorá v Indian Wells získala skalpy grandslamových víťaziek Venus Williamsovej, Sloane Stephensovej a Dánky Caroline Wozniackej, uznala kvality Osakovej:

"Naomi podala vo finále oveľa lepší výkon ako ja a zaslúžila si vyhrať. Myslím si, že na začiatku sme boli obe nervózne, bol to pre nás najväčší zápas v kariére.

Ja som bola príliš kŕčovitá a nepodarilo sa mi nájsť protizbraň na jej razantné údery. Naomi nemá žiadne slabiny, kvalitne podáva, má dobrý forhend i bekhend."

Domov»Tenis»Japonka Osaková vyhrala turnaj v Indian Wells, vo finále hladko zdolala Kasatkinovú