Bakoš s trénerom kritizovali rozhodcov, Liberec dostal pokutu

Martin Bakoš.
Martin Bakoš. (Autor: TASR)
TASR|19. mar 2018 o 14:26

Rozhodlo smiešne vylúčenie. Nestálo by za to začať pískať normálne? pýtal sa Bakoš.

PRAHA. Slovenský hokejový útočník Martin Bakoš z Liberca a tréner Filip Pešán kritizovali rozhodcov po zápase v Hradci Králové (1:3), za čo ich klub musí zaplatiť pokutu 20-tisíc českých korún.

Bakoš a Pešán tak porušili Hrací poriadok Tipsport extraligy, informoval portál hokej.cz.

Podľa pravidiel sú kluby povinné zaistiť, aby v deň zápasu nikto z hráčov, trénerov, členov realizačného tímu a funkcionárov v médiách nehodnotil výkony rozhodcov.

Rozhodlo smiešne vylúčenie. Nestálo by za to začať pískať normálne?

Martin Bakoš, slovenský hokejista

Liberec viedol po 50 minútach 1:0, no v poslednej desaťminútovke mal množstvo vylúčených a nakoniec prehral 1:3.

"Rozhodlo smiešne vylúčenie osem minút pred koncom, ktoré zápas vyrovnalo a dalo domácim obrovskú energiu.

Vôbec nechápem, ako taký zákrok môže rozhodnúť o zápase takéhoto kalibru," povedal po stretnutí Pešán.

"Rozhodlo smiešne vylúčenie. Nestálo by za to začať pískať normálne?" pýtal sa Bakoš.

Šéf komisie rozhodcov Vladimír Šindler uviedol, že kritizované vylúčenie bolo v poriadku a rovnako aj osobné tresty zo záveru zápasu. Liberec za desať minút dostal dokopy 58 trestných minút.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Bakoš s trénerom kritizovali rozhodcov, Liberec dostal pokutu