Hokejisti Nitry sa radujú z postupu do semifinále.
Hokejisti Nitry sa radujú z postupu do semifinále. (Autor: TASR)
Sportnet|20. mar 2018 o 00:00

Víťaz základnej časti vo štvrťfinále ani raz nezaváhal.

NOVÉ ZÁMKY, ŽILINA. Hokejisti Nitry sa stali prvými semifinalistami Tipsport ligy v sezóne 2017/2018. Úradujúci vicemajster v utorňajšom štvrtom zápase štvrťfinále Kaufland play off zvíťazil 3:1 na ľade Nových Zámkov a v sérii triumfoval jednoznačne 4:0.

Domáci ešte viedli po prvej tretine najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa presadil Eduard Šimun.

Následne však už dominovali favorizovaní hostia, ktorí využili hneď prvú možnosť ukončiť sériu v čo najkratšom možnom čase.

Štyrmi gólmi v prvej tretine položili Zvolenčania základ vysokého víťazstva 6:2 na ľade Žiliny. Potom už hostia kontrolovali priebeh stretnutia a nedovolili domácim pomýšľať na obrat.

Za Zvolenčanov sa dvoma gólmi zaskvel Radovan Puliš. Tri asistencie zaznamenal najproduktívnejší hráč základnej časti hosťujúci Timothy Coffman.

Zvolenčania vyrovnali stav série na 2:2 a Žilinčanov privítajú na svojom ľade v piatok 23. marca.

Pozrite si momentky zo zápasu Žilina - Zvolen: fotogaléria

20.3.2018

Tipsport liga 2017/2018 - štvrťfinále play-off:

Nové Zámky - Nitra 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Šimun (A. Zbořil, Saulietis) - 34. Kovacs (J. Šiška, Bradley), 38. Paulovič (Mezei, Krištof), 60. Kutálek (J. Milam)

Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše Zbořil (Nové Zámky) na 10 min za provokovanie súpera, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik - Kacej, Synek, 1129 divákov

Nové Zámky: S. Baroš - M. Novák, Husák, Salija, Plášil, Šimek, M. Jass, Rehák, Trávniček - Škoda, L. Jurík, Hřebejk - A. Zbořil, Šimun, Saulietis - R. Varga, Timotej Šille, B. Fábry - Lorraine, Š. Novotný, Dubec

Nitra: Lawson - Rais, Mezei, Ordzovenský, J. Milam, T. Milam, M. Versteeg, Pupák, Rýgl - Paulovič, Krištof, T. Mikúš - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Macík, Kutálek, H. Ručkay - Kovacs, Bradley, J. Šiška

/konečný stav série - 0:4/

Pozrite si momentky zo zápasu Nové Zámky - Nitra: fotogaléria

20.3.2018

Hlasy po stretnutí:

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Dnes sme zhoreli na nevyužívaní šancí. Za stavu 1:0 sme išli päťkrát sami na bránku a, bohužiaľ, to nepadlo. Nitra hrala výborne, dala nám dva góly a my sme už okrem brvna nemali nič. Nitra si to už skúsene postrážila. Keď nepočítam prvý zápas, tak si myslím, že sme odohrali tri vyrovnané zápasy a nemáme sa za čo hanbiť. Povedal som to aj chlapcom v kabíne, aby zdvihli hlavu. Bohužiaľ, tá naša strelecká impotencia nás stála nejaký ten zápas navyše."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Dnes to bol poriadne divoký zápas. Toľko chýb, čo sme vyrobili v obrane, to nie je ani na exhibíciu. Domáci si s tými príležitosťami nedokázali poradiť, naopak, my sme vyťažili z minima maximum, až neskôr v závere sme mali nejaké šance. Podľa mňa to bol dnes zápas brankárov, ktorý vyšiel lepšie pre Lawsona."

Žilina - Zvolen 2:6 (0:4, 1:0, 1:2)

Góly: 31. Konečný (Holovič), 47. Ondruš (Stupka, Martin Mazanec) - 1. Špirko, 10. Hraško (T. Bokroš, Coffman), 17. Puliš (Hraško, Špirko), 20. Ťavoda (Coffman, Michal Chovan), 45. Puliš (Hraško, Obdržálek), 57. Kytnár (Coffman, Michal Chovan)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Švihálek 5+DKZ za hrubosť - Ulrych 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš, Müllner - Výleta, M. Orolin, 1502 divákov

Žilina: T. Tomek (21. Mikoláš) - Hatala, L. Kozák, Michal Roman, Andersons, Juraško, Mendrej, Martin Mazanec, Klimenta - M. Tvrdoň, R. Hruška, T. Pospíšil - Handlovský, Holovič, Konečný - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Ondruš, Rogoň

Zvolen: MacIntyre - L. Dubeň, Zeleňák, J. Kováčik, Ťavoda, Hraško, T. Bokroš, Miloš Kelemen, Ulrych - Flick, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Obdržálek, Špirko, Puliš - Matis, V. Fekiač, Török

/stav série - 2:2/

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Zápas sa odvíjal od výsledku prvej tretiny. V prvej minúte sme urobili hrubú chybu, súperovi sme ponúkli gól na striebornom podnose, druhý sme inkasovali takisto lacný. Po prvej tretine už nebolo veľmi čo riešiť, Zvolen má kvalitný a skúsený tím a víťazstvo si nenechal ujsť."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Vstúpili sme do zápasu inak ako tomu bolo včera. Predošlý výkon som trávil dlho do noci a stále si ho neviem vysvetliť. O stretnutí sa rozhodlo už v prvej tretine, otáčať 0:4 už bolo pre domácich ťažké. Darila sa nám hra a aj keď sa Žilina vrátila k hre, ktorú produkovala v treťom zápase, ustáli sme to. V tretej tretine už nápor domácich nebol taký výrazný, taktickou hrou sme držali Žilinu na dištanc, dobre sme korčuľovali, prialo nám šťastie a boli sme efektívni. Ubránili sme silné domáce presilovky a to všetko rozhodlo o našej výhre."

Online prenos: Žilina - Zvolen (Tipsport liga 2017/2018, štvrťfinále play off, 4. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Štvrťfinále 2017/2018
20.03.2018 o 18:00
Žilina
2:6
(0:4, 1:0, 1:2)
60' minúta
Zvolen
Góly a asistencie: 31. Konečný (Holovič), 47. Ondruš (Stupka) – 1. Špirko, 10. Hraško, 17. Puliš (Hraško, Špirko), 20. Ťavoda (Coffman, Chovan), 45. Puliš (Hraško), 57. Kytnár (Coffman, Novák). Rozhodca: Kubuš, Müllner – Výleta, Orolin. Diváci: 1502.
Zvolen zaslúžene víťazí v Žiline 2:6, séria je vyrovnaná na 2:2 a sťahuje sa pod Pustý hrad do Zvolena. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
59:30
Dnešné stretnutie sleduje 1502 divákov.
59:01
Začala sa posledná minúta zápasu.
58:44
Andrej Hatala napriahol od modrej čiary, lapačka Drewa MacIntyra bola pripravená.
58:01
Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.
57:33
Zápas už má teda jasného víťaza, isté je, že sa v Žiline vidíme aj v nedeľu.
56:46
goalZvolen dal gól!
A je definitívne rozhodnuté! Skúsený MILAN KYTNÁR dostal peknú prihrávku spoza bránky a parádnou strelou nedal Mikolášovi šancu na úspešný zákrok! Asistencie: Tim Coffman, Michal Novák.
56:19
Po peknej kombinácii sa domáci dostali do šance, Marek Tvrdoň však z prvej z ľavej strany recept na MacIntyra nenašiel.
55:50
Po šanci hostí puk poskakoval po bránkovej čiare, Maroš Mikoláš však v poslednej chvíli všetko vyriešil.
55:25
Domáci hokejisti sa snažia, ale ich snaha prichádza po zbabranej prvej tretine príliš neskoro.
55:01
Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 5 minút.
54:46
Hostia v plnom počte.
54:36
Zvolen znovu vyhodil puk cez všetky čiary.
54:10
Lukáš Handlovský tvrdo narazil jedného z hráčov hostí na mantinel. Ten ostal ležať na ľade, no po prerušení hry bez väčších problémov zamieril na vlastnú striedačku.
53:49
importantRastislavovi Špirkovi však Maroš Mikoláš bravúrne puk vypichol hokejkou!
53:49
importantTrestné strieľa nie pre hostí!
53:25
Zvolen sa oslobodzuje a posiela puk cez všetky čiary.
53:13
Vhadzovať sa bude po pravej ruke Drewa MacIntyra.
53:00
Hneď v úvode presilovej hry veľká šanca domácich, puk však letel tesne nad bránku hostí.
52:46
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kytnár – 2 min., hákovanie).
51:49
Štvrtý útok Vlkov dokáže urobiť poriadny prievan v obrane hostí, stále však MacIntyre podáva výborný výkon a drží svoj tím s luxusným vedením.
51:10
Dve rýchle šance domáceho tímu za sebou, MacIntyre je však dnes vo výbornej forme.
50:52
Nepríjemná strela Lukáša Handlovského z ľavej strany, MacIntyre znovu výborne podržal svoj tím.
50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav v Žiline je stále 2:5.
48:43
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Švihálek – 5 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ulrych – 5 min., hrubosť).
48:43
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík – 2 min., napadnutie).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ťavoda – 2 min., napadnutie).
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ulrych – osobný trest do konca zápasu, napadnutie).
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Švihálek – osobný trest do konca zápasu, hrubosť).
48:43
Nuž a bude zaujimavé ako sa rozdelia tresty. Isté je, že Ján Ťavoda si dnes priateľov v Žiline nenašiel a po skončení potyčky sa veľmi rýchlo upratal na striedačku svojho tímu. Tam si ho však našiel Václav Stupka, ktorý mu od srdca dohovoril. Nuž a Ťavoda len typicky mykol ramenami.
48:43
Nuž a máme tu bitku!
48:19
Domáci hokejisti pokračujú v nápore, strela Švihálke z pravého kruhu minula svoj cieľ.
47:45
Konečný z pravého kruhu pohotovo skúsil strelu švihom, namieril však len do hrude hosťujúceho brankára.
47:30
Žilina síce prehráva o tri góly, ale stále to nie je úplne neriešiteľné. Vlci by však museli poriadne pridať vo svojom výkone. Nuž a Zvolen si za dnešný výkon víťazstvo rozhodne zaslúži.
46:53
Domáci v plnom počte.
46:42
goalŽilina dala gól!
Ďalší únik vo vlastnom oslabení už domácim vyšiel, pretože FILIP ONDRUŠ namieril pod brvno MacIntyrovej bránky! Asistencia: Václav Stupka.
45:52
importantObrovská šanca domácich v oslabení, Stupka sa sám rútil na bránku hostí, no Drew MacIntyre znovu famózne podržal svoj tím!
45:01
Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Zvolen znovu vedie v Žiline rozdielom štyroch gólov.
44:53
Nuž a zdá sa, že je rozhodnuté. Zvolen využíva po góle RADOVANA PULIŠA prvé vylúčenie Klimentu a hostí čaká ešte ďalšia presilová hra. Asistencia: Peter Hraško.
44:35
Zvolen stále drží puk vo vlastnom obrannom pásme a strieda svoje formácie na ľade.
44:10
Žilinčania posielajú puk cez všetky čiary.
43:35
Pre domácich zrejme kľúčové minúty dnešného zápasu, ak hostia dajú gól, tak je definitívne po zápase.
43:08
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Klimenta – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
42:51
Domáci hokejisti stiahli puk do vlastného pásma a striedajú počas hry. Následne však zbytočne chybujú a budú hrať v oslabení.
42:10
Zvolen vstúpil do tretej tretiny suverénne, po kombinačnej akcii sa dostal ku strele český legionár v drese hostí Petr Obdržálek, no minul vinkel Mikolášovej bránky.
41:40
importantObrovská šanca hostí, po strele z medzikružia bravúrnym zákrokom podržal svoj tím Maroš Mikoláš!
41:05
Puk je za bránkou MacIntyra, oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.
40:35
Zvolenskí hokejisti začali tretiu tretinu aktívne, Mikoláš zatiaľ nemusel zasahovať.
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Zvolena.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine prehráva Žilina na domácom ľade so Zvolenom 1:4. O jediný gól tejto časti hry sa postaral v 31. minúte Rastislav Konečný. Tretia časť hry sa začne približne o 19:50.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
Rýchle prečíslenie hostí 4 na 2, Špirko však namiesto prihrávky volil strelu príklepom a našiel len výstroj pripraveného Mikoláša v bránke domáceho tímu.
39:12
Jozef Kováčik znovu napriahol od modrej čiary. Priestor Mikolášovej bránky síce netrafil, ale puk sa odrazil od mantinelu späť do priestoru k bránke. Všetko však napokon vyriešila pohotová lapačka Maroša Mikoláša.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:14
Tomáš Pospíšil sa snažil ešte po skončení akcie rozhodiť MacIntyra, obrana hostí mu však okamžite rázne dohovára.
37:35
Zase vidíme viacero tvrdých zákrokov, ale také je už play-off.
37:10
Tak Zvolen po skončení oslabenia ukázal svoju ofenzívnu silu, veľa nechýbalo a hostia znovu mohli viesť rozdielom štyroch gólov.
36:50
importantObrovská šanca hostí, puk len tesne minul bránku Žiliny!
36:28
36:02
Tak táto presilová hra vôbec nevychádza Vlkom podľa predstáv, zdá sa, že sa im ju nepodarí využiť.
35:42
Puk smeruje až za bránku Tomáša Tomeka, Žilinčania majú znovu problém s prechodom cez stredné pásmo.
35:15
Na ľade vzniká drobná šarvátka, vylučovať sa však napokon nebude.
35:01
Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút.
34:50
Domáci okamžite usadení v útočnom pásme.
34:28
34:01
Domáci hokejisti stiahli puk za svoju bránku a striedajú, následne sa kombinačne snažia dostať cez stredné pásmo.
33:35
Menšie zmätky žilinskej obrany pred Mikolášom, gólman Vlkov si však pripisuje ďalší výborný zákrok.
33:07
Hra je prerušená, nasledovať bude reklamná prestávka.
32:20
Nuž ale zdá sa, že domáci tréner nechal sedieť niektorých hráčov MsHK a dnes to vyzerá ako dobrý ťah.
31:58
Zrazu sú domáci hokejisti v obrovskom nápore a zvierajú hostí v obrannom pásme.
31:25
Nuž a preberajú sa aj domáci fanúšikovia, ktorí mohutne ženú svojich hráčov dopredu.
30:43
Lenže domáci napokon silou vôle predsa len dotlačili puk za brankára hostí. Azda v druhej dorážke napokon uspel RASTISLAV KONEČNÝ. Asistencia: Marcel Holovič.
30:01
Máme za sebou polovicu zápasu, Zvolen stále vedie v Žiline rozdielom triedy 0:4.
29:38
importantĎalšia možnosť Žiliny, Marek Tvrdoň však v dobrej pozícii tvrdou strelou minul bránku hostí.
29:10
Vo väčšine súbojov sú dnes Žilinčania o krok neskôr oproti včerajšiemu zápasu. Ďalší pohotový zákrok si pripisuje žilinský brankár Maroš Mikoláš.
28:15
Zápas tempo má, ale treba povedať, že hostia už poctivo strážia výsledok.
27:48
importantNa opačnej strane však takmer Žilina vsietila gól, pretože kombinačnú akciu Vlkov zastavil až bravúrny Drew MacIntyre.
27:20
Nasledoval rýchly útok hostí, Mikoláš bravúrne podržal svoj tím.
26:54
Rastislav Konečný sa predral po pravej strane, našiel prihrávkou spoluhráča na modrej čiary, následný pokus o strelu však obrana hostí pohodlne zblokovala.
26:08
Domáci hokejisti zapli na druhý prevodový stupeň, stále však majú oproti včerajšku zadretý motor.
25:31
Patrik Rogoň inkasoval nepríjemný hit, vylučovať sa však nebude.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Zvolen stále vedie v Žiline pohodlne 0:4.
24:05
Azda prvá vážnejšia možnosť domácich v druhej tretine, Peter Húževka však strelou po ľade z medzikružia našiel len ľavý betón brankára hostí.
23:33
Puk končí mimo ľadovej plochy, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
23:06
23:04
Tvrdoň vletel po ľavej strane do útočného pásma, našiel pred bránkou hostí Radima Hruška, ktorý však nedokázal puk pretlačiť za MacIntyra.
22:35
22:05
Hráme teda 4 na 4, viac z hry však majú stále hokejisti Zvolena.
21:35
No a ľade sa začína iskriť, Michal Švihálek si čosi vysvetľoval s protihráčom, uvidíme ako to dnes všetko dopadne.
21:06
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Flick – 2 min., vrazenie na mantinel).
21:06
Mendrej nepríjemne faulovaný za vlastnou bránkou, pomer hráčov na ľade sa vyrovná. Mladý obranca Žiliny má však veľký problém dostať sa na žilinskú striedačku.
20:56
Delovka Jozefa Kováčika od modrej čiary, Maroš Mikoláš si pripisuje prvý úspešný zákrok v dnešnom zápase.
20:35
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Tvrdoň – 2 min., hákovanie).
20:15
V bránke Žiliny sa teda podľa očakávania po prvý raz v tejto sérii predstaví žilinský odchovanec Maroš Mikoláš.
20:01
changeStriedanie v tíme MsHK Žilina: z ihriska odchádza Tomek, prichádza Mikoláš.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Tretina ako z ríše veľmi zlých snov v podaní domácej Žiliny sa konečne skončila. Zvolen vedie pod Dubňom 0:4. Hostia išli do vedenia v 1.minúte, kedy otvoril skóre Špirko. V 10. minúte namieril presne Hraško a v 17. minúte pridal tretí gól Zvolena Radovan Puliš. To však nestačilo a 22 sekúnd pred koncom prvej tretiny dokonal popravu Žiliny exžilinský Ján Ťavoda. Druhá tretina sa začne približne o 18:55.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:38
Nuž, čo k tomu dodať. Hostia si hrajú vlastnú prvú tretinu a absolútne zaslúžene. Štvrtý gól hostí pridáva JÁN ŤAVODA. Asistencie: Tim Coffamn, Michal Chovan.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:12
Znovu sa hrá dlho bez prerušenia hry. Hostia skvele vykrývajú stredné pásmo.
17:25
Nuž, uvidíme čo sa stane v prestávke po prvej tretine, isté je, že domáci sa musia čo najskôr prebrať z tohto zlého sna.
16:35
Hrá sa stále v pomerne slušnom tempe, domáci hokejisti sú však v hustom a tmavom lese.
16:02
Nuž a Žilinčania sa dokonale zahrávajú s dôverou vlastných fanúšikov, pretože hostia využívajú presilovú hru a vyhrávajú pod Dubňom už 0:3! Úspešným strelcom hostí bol RADOVAN PULIŠ. Asistencie: Peter Hraško, Rastislav Špirko.
15:48
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Andersons – 2 min., hákovanie).
15:48
importantVeľká šanca hostí, Rob Flick dostal dobrý puk do tempa, Tomeka však nedokázal prekonať. Janis Andersons ho ale fauloval, a hostia tak budú hrať presilovú hru.
15:32
15:01
Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, Zvolen stále vedie v Žiline 0:2.
14:48
Zvolenčania sú usadení pred domácou bránkou. Pred Tomekom vznikla skrumáž, no brankár Žiliny dokázal puk zastaviť ešte pred bránkovou čiarou.
14:34
14:15
Hostia stiahli čierne gumové čudo za vlastnú bránku, oba tímy tak striedajú počas hry.
13:45
Po buly skúsil strelu Obdržálek, betón Tomáša Tomeka bol však rýchlejší a puk zastavil.
13:32
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hruška – 2 min., hákovanie).
13:32
Tak to je neuveriteľné! Presilová hra domácim vôbec, ale vôbec nejde. Kopia chybu za chybou a pomer hráčov na ľade sa vyrovná.
13:12
Lenže Vlci znovu chybujú v kombinácii a puk smeruje až ku bránke Tomáša Tomeka.
12:52
Domáci od úvodu presilovej hry rozostavení v útočnom pásme.
12:34
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Török – 2 min., podrazenie).
12:29
Stupka to skúsil strelou zápästím z veľkého uhla, MacIntyre bol však na svojom mieste. Stupka bol ale faulovaný, Žilina bude hrať presilovú hru.
12:05
Zvolen vysoko napáda rozohrávku domácej Žiliny, Vlkom to robí obrovské problémy.
11:26
Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.
10:50
Domáci hokejisti pôsobia pomerne zaskočene, isté je však to, že náskok Zvolena sa už bude dosť ťažko doháňať.
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Zvolen vedie v Žiline 0:2.
09:42
Zvolen vedie v Žiline už rozdielom dvoch gólov, pretože pomerne ľahký puk od PETRA HRAŠKA prešiel pomedzi betóny nešťastného Tomáša Tomeka! Bez asistencií.
08:58
Patrik Rogoň inkasoval tvrdý hit v strede klziska, vylučovať sa však nebude.
08:20
importantPo buly sa ku strele z medzikružia dostal žilinský Juraj Jurík, z prvej však namieril len do pripraveného MacIntyra v bránke hostí!
08:13
Vhadzovanie po pravej ruke brankára HKM Zvolen.
08:05
Oba tímy poriadne pritvrdili v osobných súbojoch, v týchto chvíľach je hra pomerne vyrovnaná.
07:28
Prvá poriadna strela domácich hokejistov v dnešnom zápase, Andrej Hatala príklepom od modrej čiary namieril len do hrude brankára Zvolena.
06:58
Ťažko povedať čo sa všetko od včera zmenilo, ale dnes je na ľade akoby iný tím Zvolena.
06:17
Hostia v plnom počte, MacIntyre počas oslabenia vôbec nemusel zasahovať.
05:32
Zvolenčania nazbierali počas oslabenia cenné sekundy v útočnom pásme, Žilina má momentálne veľký problém s prechodom cez strednú časť klziska.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Zvolen vedie v Žiline zatiaľ 0:1. Domáci hrajú presilovú hru, ale tá im doposiaľ vôbec nejde podľa predstáv.
04:40
Hostia ihneď po buly zásluhou Kováčika vyhodili puk až ku Tomášovi Tomekovi.
04:17
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Chovan – 2 min., hákovanie).
03:59
Žilinčania však postupne aspoň opticky vyrovnávajú hru a začínajú sa tlačiť dopredu.
03:25
Konečný si po buly pripravil pozíciu na ľavej strane, skúsil ešte prihrávku na voľného spoluhráča pred bránkou hostí, no tá napokon nenašla adresáta.
03:06
Vhadzovanie po ľavej ruke Drewa MacIntyra.
02:39
Zvolen v útočnom pásme, delovka Jozefa Kováčika od modrej čiary však Tomeka nepreverila, pretože mierila mimo priestor jeho bránky.
01:59
Patrik Rogoň pri mantineli tvrdo dohral Jána Ťavodu, ktorého údajne trápi menšie zranenie. Ťavoda sa len škaredo pozrel po mladom žilinskom útočníkovi.
01:15
Tak prvý šok majú žilinské tribúny za sebou, uvidíme ako sa bude dnešný zápas vyvíjať ďalej.
00:48
Veľká chyba domácich hokejistov za vlastnou bránkou, priam ideálny puk pred Tomáša Tomeka dostal RASTISLAV ŠPIRKO a skúsený útočník hostí bez problémov otvoril skóre dnešného zápasu. Bez asistencií.
00:01
Úvodné buly zápasu v prospech hokejistov Žiliny.
00:01
Hymna doznela, poďme na to!
Na ľad nám nastupujú oba tímy. Zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a po jej skončení začne samotný zápas.

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Kozák, Hatala, Andersons, Mich. Roman, Mendrej, Juraško (A), Klimenta, Mazanec – Pospíšil, Hruška, Tvrdoň – Konečný (A), Holovič, Handlovský (C) – Jurík, Húževka, Švihálek – Rogoň, Ondruš, Stupka

HKM Zvolen: MacIntyre (Šimko) – Zeleňák, Dubeň, Ťavoda, Kováčik, Bokroš, Hraško (A), Ulrych, Kelemen – Coffman, Steén, Flick – Šišovský, Kytnár (A), Chovan Mich. (C) – Puliš, Špirko, Obdržálek – Török, Fekiač, Matis

Rozhodca: Kubuš, Müllner – Výleta, Orolin.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo štvrtého zápasu štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na domácom ľade hráčov HKM Zvolen. Zápas sa pod Dubňom začína o 18:00, aktuálny stav série je 2:1.

Žilina začala sériu výborne a v prvom zápase zvíťazila vo Zvolene 1:2 (góly Stupka a Ondruš). Druhý zápas už Vlkom nevyšiel podľa plánov a z víťazstva sa tešili domáci Zvolenčania po výhre 4:1 (3x mieril presne Šišovský, jeden gól pridal Coffman). Zaujímavosťou druhého zápasu je určite i fakt, že Žilinčania inkasovali dva góly počas vlastnej sedemminútovej presilovej hry (za faul Flicka na Juraja Juríka). Tretí zápas série bol v réžii Žiliny, ktorá na domácom ľade zdolala hostí 4:1. Zvolen navyše prišiel o zraneného Nicka Rossa a jeho štart je otázny.

Rovnaký súperi sa stretli i v minuloročnom play-off, Žilina vtedy Zvolen vyradila pomerom 4:3. Zaujímavom faktom je i to, že jediný titul získali hokejisti Žiliny v sezóne, kedy vo štvrťfinále vyradili práve Zvolen a Nitra vyhrala základnú časť najvyššej súťaže.

Všetko je však otvorené, stav série je teda 2:1. Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Nitra je prvým semifinalistom, Zvolen zdramatizoval sériu so Žilinou