Slovensko postúpilo do finále Kráľovského pohára, stretne sa s Thajskom

Góly Slovenska strelili Albert Rusnák a Michal Ďuriš.

Kráľovský pohár 2018

Slovensko - SAE 2:1 (2:0)

Slovensko postúpilo do finále, SAE bude hrať o 3. miesto

Góly: 42. A. Rusnák, 45.+ M. Ďuriš - 73. Ahmed Chalil, ŽK: 90.+ F. Kiss, 90.+ A. Rusnák - 89. Alhasan Saleh, rozhodovali: Letchman - Hannan (obaja Sing.), Kijsathit (Thaj.), 8630 divákov

Slovensko: M. Dúbravka - Pekarík, Škriniar, Škrtel, Hubočan (78. Mazáň) - Lobotka, Hrošovský - Mak (65. J. Mihalík), Duda (72. F. Kiss), A. Rusnák - M. Ďuriš

SAE: Chalid Eisa - Abdulaziz Haikel, Mohamed Marzouq, Mahmoud Chamis, Mohanad Salem (56. Amer Abdulrahman), Walid Abbas - Alhasan Saleh, Mohamed Abdulrahman, Madžid Hasan (70. Ryan Yaslam) - Ahmed Al Hašmi (75. Mohamed Al Akbari), Ahmed Chalil

Výsledok druhého semifinále:

Thajsko - Gabon 0:0, 4:2 na 11m

BRATISLAVA. Slovenskí futbaloví reprezentanti prenikli do nedeľňajšieho finále na turnaji o Kráľovský pohár (King's Cup) 2018 v thajskom Bangkoku (22. - 25. marca), v úvodnom zápase štvrtkového semifinále zvíťazili 2:1 nad výberom Spojených arabských emirátov.

O góly tímu Jána Kozáka sa tesne pred koncom I. polčasu postarali Albert Rusnák a Michal Ďuriš. Zverenci Jána Kozáka sa na prípravnom podujatí predstavia v nedeľňajšom finále.

V ňom nastúpia v nedeľu o 14.30 SELČ proti Thajsku, ktoré si v druhom semifinále poradilo s Gabonom až v rozstrele zo značky pokutového kopu 4:2. V riadnom čase sa duel skončil bez gólov.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - SAE: fotogaléria

22.3.2018

Premiérový gól Rusnáka

Pre ofenzívneho stredopoliara Realu Salt Lake zo severoamerickej MLS Rusnáka to je premiérový zásah v seniorskej reprezentácii, pre útočníka cyperského Anorthosisu Famagusta piaty v najcennejšom drese.

V 73. min strelil kontaktný gól kanonier Ahmed Chalil, hráčom SAE sa už v závere duelu nepodarilo vyrovnať.

V nedeľu 25. marca odohrajú duel o 3. miesto (11.30 h SELČ) a finále (14.30 h SELČ).

Nik neuspel v kvalifikácie MS

Pre SR to sú prvé vystúpenia v tomto roku a aj od novembrových prípravných stretnutí proti Ukrajincom (1:2 v Ľvove) a Nórom (1:0 v Trnave).

Slovensko, SAE, Thajsko a Gabon zhodne neuspeli v kvalifikácii o postup na tohtoročné MS do Ruska (14. júna - 15. júla).

Tréner SR v Bangkoku pre rozličné dôvody nemá k dispozícii Mareka Hamšíka, Vladimíra Weissa, Lászlóa Bénesa, Juraja Kucku, Matúša Bera, Matúša Kozáčika či Lukáša Štetinu.

Slovensko sa na Kráľovskom pohári zúčastnilo iba raz - v roku 2004 s ligovým výberom na podujatí triumfovalo, keď postupne zdolalo Maďarsko (1:0) a hostiteľa (1:1, 5:4 v rozstrele z 11 m).

SR vtedy viedol Dušan Galis; v kádri boli Dušan Perniš, Marián Čišovský, Ján Ďurica, Igor Žofčák, Ján Kozák mladší, Martin Jakubko či Stanislav Šesták.

Priebeh zápasu:

I. polčas

Tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák poslal na trávnik silnú zostavu a už v 7. min mohli jeho zverenci skórovať. Lobotka nádherne vysunul Maka, ten však nenamieril presne.

Vzápätí to skúšal prudko, ale tesne nad brvno súperovej bránky Hubočan. Hoci futbalisti SAE mali v tej chvíli vyššie percento držania lopty (54 - 46), šance si neutvárali a Dúbravka v bránke bol bez práce.

Naopak, v 27. min Hrošovský a onedlho aj Duda netrafili do priestoru troch žrdí. T

aliansky kouč Spojených arabských emirátov Alberto Zaccheroni má na Kráľovský pohár k dispozícii výlučne hráčov z tamojšej najvyššej ligovej súťaže a kapitán jeho výberu Ahmed Chalil sa po polhodine hry dostal do dobrej príležitosti, no netrafil loptu dobre.

Po občerstvovacej pauze v 37. min nevyšla Hubočanovi "malá domov", no Dúbravka vybehol ďaleko z bránky a zažehnal nebezpečenstvo. Potom museli na hracej ploche ošetrovať Škrtela, kapitán A-tímu SR však pokračoval v zápase.

V závere prvého polčasu prišli dva svetlé momenty Kozákovho tímu. V 42. min Hrošovský medzi dvoma protihráčmi posunul loptu Rusnákovi a ten z uhla prestrelil Chalida Eisu - 1:0.

Do kabín odchádzali Slováci ešte spokojnejší: v nadstavenom čase prvého dejstva Pekaríkov presný center našiel Ďuriša, ktorý hlavičkoval do horného rohu bránky Spojených arabských emirátov.

II. polčas

Po zmene strán najskôr zamestnal gólmana Chalida Eisu ľavačkou Pekarík, tesne pred zavŕšením 60. min Ahmed Chalil hlavičkoval vedľa.

Na trávnik sa potom dostal Jaroslav Mihalík a svoj prvý dotyk s loptou v 66. min neokorenil gólom po peknej kolmici od Dudu. Nezvýšil ani Rusnák, v 71. min strieľal síce prudko, ale do stredu bránky.

Onedlho však kapituloval Dúbravka. Neúnavný útočník Spojených arabských emirátov Ahmed Chalil si pekne nabehol do voľného priestoru na kolmicu striedajúceho Ryana Yaslama a tretiu príležitosť v stretnutí už využil a v 73. min dostal loptu do slovenskej siete - 2:1.

Futbalisti SAE mali v závere viac loptu na kopačkách, v šiestej minúte nadstaveného času však Ahmed Chalil nevyrovnal. Slovensko postúpilo do nedeľňajšieho finále.

Hlasy po zápase (zdroj: SFZ):

Albert Rusnák (krídelník SR a strelec jedného gólu): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme úplne dominovali, po zmene strán nám trochu dochádzali sily. Oni dali kontaktný gól a tým sa trochu chytili, začali viac útočiť. Splnili sme si defenzívne úlohy, okrem toho inkasovaného gólu. Všetci sme bránili, všetci sme útočili. Dôležité je, že sme zvíťazili. Každé stretnutie chceme vyhrať, kvalifikačné či priateľské. A môj prvý gól za seniorskú reprezentáciu? Už bolo načase. Venoval by som ho dcérke. Som rád, že som ním pomohol mužstvu. Pred finále musíme dobre zregenerovať. Nemáme radi výroky, že sme favoriti. Kvalita je však na našej strane z tých mužstiev, ktoré sú na tomto turnaji v Thajsku. Samozrejme, že chceme zvládnuť aj finále a vyhrať."

Michal Ďuriš (útočník SR a strelec jedného gólu): "Zápas bol taký, ako sme pred ním aj predpokladali. Pre nás veľmi ťažké počasie, bolo to aj vidieť, že od 70. min sme boli všetci úplne hotoví. Prvý polčas sme zvládli, strelili dva góly a náš náskok sme si potom aj postrážili. Teší ma každý gól, som rád. Verím, že tá séria bude pokračovať aj ďalej a góly v mojom podaní budú padať. Finále sa hrá o tri dni, bude potrebné dobre zregenerovať. Inak, všetko tu je super. Počasie však nie je na futbal, skôr na dovolenku. Na turnaji v Thajsku však máme najmä futbalové povinnosti a určite sa zodpovedne pripravíme aj na nedeľňajšie finále."

Ján Kozák, tréner SR: "Vyše hodinu to bol z našej strany kompaktný výkon. Hráči hrali s chuťou, plnili si povinnosti, zvládli veľa pekných kombinácii, dali dva góly. V poriadku bol aj vstup do druhého polčasu, ale zhruba od 70. minúty sa ukázalo, že čas na adaptáciu sme mali krátky. Súper sa chytil gólom a až do konca zápasu nám robil problémy. Takže so sedemdesiatimi minútami som spokojný, posledných 20 minút to v poriadku nebolo. Myslel som si, že stretnutie dohráme, ale pri niektorých činnostiach sa ukázalo, že hráči majú toho už dosť, nastal chaos v niektorých fázach. Škoda, že sme nešli za tretím streleným gólom, ním by sme súpera zlomili a zápas by nás nestál toľko síl. Pred finále máme k dispozícii prakticky tri dni. Nie je pre organizmus jednoduché ísť z mínus šesť do plus 32 stupňov. Rátam s tým, že príležitosť dostanú hráči, ktorí proti SAE nehrali. Z dnešnej zostavy budú v základnej jedenástke dvaja hráči. Verím, že poskladáme taký tím, ktorý vyhrá finále a tým aj celý turnaj. Pre atmosféru duelu by bolo lepšie, ak by naším súperom v ňom boli domáci, to by pritiahlo veľa ľudí."

Martin Škrtel, kapitán SR: "Fyzicky veľmi náročný zápas, vysoká teplota, vlhkosť vzduchu. Okolo 70. minúty to už bolo na nás vidieť, súper strelil gól, chytil druhý dych. Pri inkasovanom góle sa nám nepodarilo zachytiť pohyb, útočník si zbehol za naše chrbty a využil príležitosť. Som rád, že je to za nami a čaká nás finále, myslím si, že to bude ešte ťažší zápas ako tento. Pre atmosféru by bolo lepšie, ak by bolo naším súperom Thajsko."

Tomáš Hubočan, obranca SR: "Tréner povedal, že pre druhý zápas pozmení zostavu, uvidíme, kto vo finále nastúpi."

Online prenos: Slovensko - Spojené arabské emiráty (Kráľovský pohár 2018, semifinále)

Medzinárodný prípravný zápas  2017/2018
22.03.2018 o 10:30
Slovensko
2:1
(2:0, 0:1)
90+7 minúta
SAE
Góly: 42. Rusnák, 45+3. Ďuriš – 73. Khalil. ŽK: 90+1. Kiss (SVK), 90+4. Rusnák (SVK) – 89. Salmin (SAE). Rozhodca: Krishnan – Hannan, Kijsathit.
Slovenská futbalová reprezentácia si zahrá vo finále Kráľovského pohára v Thajsku, keď zdolala Spojené arabské emiráty 2:1. Zverenci Jána Kozáka sa pomalšie rozbiehali, ale v závere prvého polčasu dokázali dvakrát skórovať zásluhou Rusnáka a Ďurisa. Po zmene strán však Slováci zvoľnili a chceli iba kontrolovať priebeh duelu. Do sedemdesiatej minúty sa im to darilo, no potom skóroval Khalil. Výber trénera Zaccheroniho vďaka tomu zdramatizoval záver, vyrovnania sa ale nedočkal.
90+7
90+6
90+6
Ahmed Khalil si našiel miesto za dvojicou slovenských stopérov, ale Martin Dúbravka proti nemu včas vybehol a kapitán Spojených arabských emirátov nedokázal trafiť bránu.
90+5
Khamis skúsil priamo strelu zo štandardky. Jeho delovka z diaľky síce zaujala divákov, ale iba tým, že letela mimoriadne vysoko.
90+4
yellowCardHlavný rozhodca vytiahol tretiu žltú kartu v tomto stretnutí. Tentoraz ju dostal Albert Rusnák, ktorý zastavil brejk súpera.
90+3
Plynie už tretia zo šiestich nadstavených minút. Spojené arabské emiráty držia loptu ďaleko od slovenskej brány.
90+1
yellowCardJe tu druhá žltá karta zápasu, tentoraz na strane Slovenska. Po faule v strede poľa ju uvidel Filip Kiss.
90
Druhé dejstvo sa bude ešte výraznejšie predlžovať, pretože štvrtý rozhodca ukázal až šesť nadstavených minút.
89
yellowCardStanislav Lobotka výborne našiel na ľavej strane voľného Róberta Mazáňa, ale potom zostal ležať na trávniku. Hlavný rozhodca vytiahol prvú žltú kartu pre Salmina.
87
Martin Dúbravka si vyžiadal ošetrenie kolena. Zápas však dochytá. Nemá ani na výber, pretože Ján Kozák si minul všetky striedania.
86
Ahmed Khalil dostával zaujímavú prihrávku na hrot útoku. Kapitán Spojených arabských emirátov však nebol rýchlejší ako Martin Dúbravka.
85
Alakberi sa snažil presadiť vo vzdušnom súboji s Milanom Škriniarom, ale pomáhal si nedovolene rukami a urobil útočný faul.
84
Abdulrahman prudko odcentroval z pravého krídla do šestnástky Slovenska. Martin Škrtel opäť úspešne zasiahol v defenzíve.
83
Slovenská futbalová reprezentácia zvolila v závere stretnutia opatrnejšiu taktiku. Naopak, Spojené arabské emiráty tvoria hru a chceli by vyrovnať.
81
Martin Škrtel vyriešil defenzívnu štandardku. Prudký center pred bránu odvrátil hlavou do bezpečného priestoru.
80
Martin Dúbravka zachytil zrazený center z pravého krídla tesne za čiarou. Spojené arabské emiráty majú výhodu rohového kopu.
78
changePosledná zmena v zostave Slovenska. Z ihriska odišiel Tomáš Hubočan, ktoré vymenil čerstvý Róbert Mazáň.
77
Približne štvrťhodinu pred koncom riadneho hracieho času nariadil hlavný rozhodca pauzu na občerstvenie. Po nej nás pravdepodobne čaká napínavý záver.
76
Slovenskí futbalisti v druhom polčase chceli iba kontrolovať hru a príliš sa netlačili dopredu. Teraz však inkasovali gól, ktorý súpera výrazne povzbudil.
75
changeAlberto Zaccheroni chce oživiť v závere stretnutia ofenzívu svojho tímu. Taliansky tréner vymenil Alhashmiho za Alakberiho.
73
73
goalSpojené Arabské Emiráty dali gól! AHMED KHALIL potvrdil svoje strelecké kvality. Kapitán súpera dostal prihrávku do pokutového územia, mal dostatok času aj priestoru na koncovku a poslal loptu za chrbát Martina Dúbravku.
72
changeJán Kozák takisto reaguje druhým striedaním. Dnešný duel sa skončil pre Ondreja Dudu, na jeho miesto vybehol Filip Kiss.
71
Albert Rusnák mal dobrú rýchlosť a vnikol až na hranicu pokutového územia. Odtiaľ strieľal po trávniku priamo do brankára Eisu.
70
changeDruhé striedanie v tábore Spojených arabských emirátov. Na trávniku už neuvidíme Hassana, ktorého vymenil Yaslem.
70
70
Abbas zostal nepokrytý na zadnej žrdi a získal loptu po rohovom kope. Krajný obranca Spojených arabských emirátov však prestrelil bránu a navyše musí byť ošetrený.
69
Milan Škriniar zaváhal v rozohrávke, a tak zvolil radšej pas dozadu na brankára Dúbravku. Slovenský gólman však nedokázal zachytiť loptu na hracej ploche.
67
Stanislav Lobotka sa hnevá na hlavného rozhodcu, ktorý nechal hru pokračovať. Slovenský stredopoliar totiž dostal lakťom do tváre od Khamisa.
66
Jaroslav Mihalík sa dostal ihneď do šance. Prijal prihrávku do behu na hranici šestnástky a pravačkou vyskúšal pozornosť brankára Eisu.
65
changeJán Kozák urobil prvé striedanie v zápase. Do hry naskočil hráč MŠK Žilina Jaroslav Mihalík, z ihriska odišiel krídelník PAOK Solún Róbert Mak.
64
Ofenzíva Spojených arabských emirátov dnes mlčí. Jediným nebezpečným mužom je Ahmed Khalil, ktorý dvakrát nepresne strieľal.
63
Róbert Mak sa nedokázal presadiť pred šestnástkou súpera, mal proti sebe trojicu futbalistov a tá ho odtlačila od lopty.
62
Albert Rusnák zvolil prihrávku dozadu a prekvapil Milana Škriniara. Obranca Interu Miláno však nezaváhal ani pod tlakom a upokojil hru.
61
Hlavný rozhodca nechce vyťahovať žlté karty. Viaceré hraničné zákroky sa snažil vyriešiť krátkym rozhovorom s hráčmi.
60
Ahmed Khalil ukázal, že je šestnástkovým typom útočníka. Presadil sa v zhustenom priestore a hlavičkoval tesne vedľa slovenskej brány.
59
Hrošovský s Lobotkom zvolili riskantnejšiu kombináciu pod tlakom a ihneď z toho bola chyba. Spojené arabské emiráty však nevyužili priestor na brejk.
58
Martin Škrtel úspešne zasiahol v obrane, keď loptu stiahol zo vzduchu nohou a nedovolil zakončiť nebezpečnému Khalilovi.
57
Slovenskí futbalisti v druhom dejstve kontrolujú hru. Loptu majú vo svojej moci až sedemdesiat percent času a súpera nechávajú bežať bez nej.
56
changeTaliansky tréner Spojených arabských emirátov urobil prvé striedanie v dnešnom zápase. Ihrisko opustil Salem, ktorého nahradil Abdulrahman. Na trávniku máme teraz dvoch futbalistov s rovnakým menom.
55
Stredopoliar Abdulrahman zostal ležať na hracej ploche a musel byť ošetrený. Stanislav Lobotka sa mu ospravedlnil za tvrdší zákrok.
54
Peter Pekarík kvalitne odcentroval z pravej strany, našiel v šestnástke voľného Ondreja Dudu, ale tomu nevyšla koncovka. Eisa bol opäť na správnom mieste.
53
Peter Pekarík zakončoval spoza pokutového územia. Jeho strela však nebola prudká a skončila v náručí pripraveného brankára Eisu.
52
Kapitán Spojených arabských emirátov Ahmed Khalil zasiahol lakťom do hlavy Milana Škriniara. Hlavný rozhodca preto musel odpískať faul.
51
Róbert Mak nepredviedol ideálnu orientáciu v šestnástke. Mohol prihrávať voľnému Pekaríkovi, ale namiesto toho zvolil pas naslepo, ktorý nikoho nenašiel.
49
Slovenský útočník Michal Ďuriš opäť nemohol pokračovať v ofenzívnej akcii. Tentoraz ho nezastavil zákrok súpera, ale ofsajd.
48
Michal Ďuriš bol atakovaný na hranici pokutového územia, ale hlavný rozhodca prekvapivo nechal hru pokračovať. Pri lopte je súper.
47
Cez prestávku nedošlo k žiadnej zmene ani v jednom tábore. Tréneri môžu urobiť iba tri striedania, takže si ich šetria.
46
Štadión sa začína pomaly zapĺňať. Popoludní je totiž naplánovaný zápas domáceho Thajska proti africkému Gabonu.
46
Začal sa druhý polčas.
Slovenská futbalová reprezentácia potvrdzuje papierové predpoklady v zápase Kráľovského pohára proti Spojeným arabským emirátom. Zverenci Jána Kozáka boli počas úvodného dejstva aktívnejší, nepúšťali súpera do šancí, no dlho čakali na gólové príležitosti. Tie prišli až v úplnom závere, keď presne namierili Rusnák a Ďuriš.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+3
45+3
goalSlovensko dalo gól! Sokoli tesne pred odchodom do šatní zvyšujú náskok. Peter Pekarík udržal loptu na čiare, dokázal odcentrovať pred bránu a MICHAL ĎURIŠ presnou hlavičkou napol sieť.
45+2
Hlavný rozhodca spočítal ošetrovania Škrtela aj Hubočana a pridal k tomu občerstvovaciu pauzu, takže preto sa nadstavujú až tri minúty.
45+1
Po ubránenom rohu zamierili Slováci do rýchleho protiútoku. V situácii dvoch proti dvom našiel Lobotka rozbehnutého Maka, ktorý však proti dvojici súperov neuspel. Nevypýtal si ani pokutový kop.
45
V závere úvodného dejstva budú mať Spojené arabské emiráty výhodu rohového kopu. Center Khamisa bol zrazený mimo hracej plochy.
44
Spojené arabské emiráty teraz získali loptu do svojej moci a snažia sa postupnou rozohrávkou prejsť na polovicu Slovenska.
42
42
goalSlovensko dalo gól! Zverenci Jána Kozáka sa dostávajú do vedenia. Patrik Hrošovský našiel prekvapivou prihrávkou v šestnástke ALBERTA RUSNÁKA, ktorý si potiahol loptu bližšie k bráne a prudkou strelou z uhla prekonal gólmana Eisu.
41
Martin Škrtel udržal na chrbte napádajúceho hráča a pod tlakom získal pre Slovensko aspoň autové vhadzovanie.
40
Peter Pekarík hľadal prudkou prihrávkou po zemi svojho klubového spoluhráča Ondreja Dudu. Stredopoliar Herthy Berlín sa nedostal k zakončeniu.
39
Martin Škrtel odkráčal za čiaru po vlastných a pravdepodobne ešte skúsi naskočiť do zápasu. Uvidíme, ako na tom bude v závere polčasu.
38
Martin Škrtel zostáva ležať na trávniku a starajú sa o neho dvaja lekári. Slovenský kapitán sa zatiaľ nepýta dole z ihriska.
37
Ali Hassan vystrelil z veľkej vzdialenosti a loptu netrafil vôbec dobre. Martin Dúbravka nemusel zasahovať, len sledoval trajektóriu strely.
36
Peter Pekarík dokázal odcentrovať z pravého krídla do pokutového územia, ale nemal pred bránou súpera dostatok spoluhráčov.
35
Michal Ďuriš sa ocitol v ofsajdovej pozícii. Jediný slovenský útočník na hrote je v doterajšom priebehu takmer neviditeľný.
34
Približne dve minúty sa nehralo, pretože rozhodcovia nariadili občerstvovaciu prestávku. V Bangkoku je momentálne 32 stupňov Celzia.
32
32
Prvá zaujímavá príležitosť na strane Spojených arabských emirátov. Kapitán Khalil si prebral loptu v pokutovom území, no jeho pohotová strela nesmerovala na bránu.
31
Slovenskí futbalisti sa musia vyrovnať aj s nekvalitným terénom. Hracia plocha je na viacerých miestach poškodená a nepraje kombinačnej hre.
30
Ubehla prvá polhodina zápasu a v thajskej metropole stále čakáme na úvodný presný zásah. Slováci síce už päťkrát vystrelili, no nebola z toho žiadna vážnejšia šanca. Súper sa k zakončeniu ešte nedostal.
28
Evidujeme ďalší strelecký pokus slovenského tímu. Ondrej Duda zakončoval ľavačkou z hranice šestnástky, no mieril vysoko nad.
27
Patrik Hrošovský mal otvorený priestor približne tridsať metrov od brány, mohol si loptu potiahnuť bližšie, ale skúsil strelu z diaľky, ktorá bola nepresná.
26
Róbert Mak chcel vniknúť do pokutového územia, mal pred sebou posledného brániaceho muža, ale ten mu loptu zobral.
25
Slovenská reprezentácia je v doterajšom priebehu stretnutia aktívnejšia, ale nedokáže si vypracovať vyloženú gólovú šancu. Spojené arabské emiráty poctivo bránia v bloku pred šestnástkou.
24
Albert Rusnák takmer stratil loptu na ľavom krídle. Obranca súpera ju však odkopol mimo ihriska, a tak Slováci pokračujú v ofenzíve.
23
Stanislav Lobotka si vypýtal faul na osi ihriska. Slovenský stredopoliar získal pre Slovensko druhú štandardku v zápase.
22
Martin Dúbravka musel vybehnúť vysoko z brány, aby zastavil rýchly protiútok Spojených arabských emirátov. Loptu odkopol do bezpečia.
21
Po individuálnom prieniku Petra Pekaríka sa lopta dostala k Albertovi Rusnákovi, ale jeho strela spoza šestnástky bola zblokovaná.
20
Mohamed Abdulrahman nemohol pokračovať vo svojej ofenzívnej aktivite, pretože jeho spoluhráč Khalil zahral rukou v stredovom kruhu.
19
Róbert Mak videl pred sebou rozbehnutého Michala Ďuriša, a tak mu posielal prihrávku pomedzi viacerých hráčov Spojených arabských emirátov. Nebol však úspešný.
18
Milan Škriniar s Martinom Dúbravkom sa zamotali pri vlastnej bráne. Rozohrávku však s problémami zvládli a loptu odkopli do stredu poľa.
17
Róbert Mak pokazil štandardnú situáciu. Jeho center bol príliš dlhý a lopta smerovala až k rohovej zástavke, kde ju stratil Milan Škriniar.
16
Peter Pekárik si vypýtal faul od Khamisa na pravom krídle. Slovenská reprezentácia bude mať k dispozícii prvú štandardku.
14
Slovákom vyšla pekná kombinácia na jeden dotyk. Z pravej strany potom centroval Patrik Hrošovský, ale namieril iba do náručia brankára Eisu.
13
Slovenskú defenzívu teraz zachránil hvizd rozhodcu. Útočník Spojených arabských emirátov sa ocitol v tesnom ofsajde.
12
Ján Kozák zatiaľ nebude musieť striedať. Tomáš Hubočan je po ošetrení späť na trávniku a bude pokračovať v zápase.
11
Tomáš Hubočan prepadol cez nohy súpera v osobnom súboji. Slovenský krajný obranca si nepríjemne narazil ľavé rameno a je ošetrovaný.
10
Organizátori turnaja avizovali, že na dnešný zápas Slovenska predali tridsaťtisíc lístkov. Národný štadión Rajamangala je však pomerne prázdny.
8
8
O pár sekúnd prišiel ďalší strelecký pokus Slovenska. Z ľavej strany pokutového územia skúšal šťastie Tomáš Hubočan, ale prestrelil bránu.
7
7
Róbert Mak dostal dobrú prihrávku za obrannú líniu súpera, no jeho strela z voleja smerovala nad bránu Spojených arabských emirátov.
6
Úvod stretnutia je opatrný. Slováci sa musia vyrovnať s časovým posunom aj výraznou teplotnou zmenou. Preto to nebudú mať ľahké.
5
Ondrej Duda obral o loptu Hassana, ale podľa hlavného rozhodcu to nebolo v súlade s pravidlami, takže dopredu môže ísť súper.
4
Dvojica slovenských futbalistov dobre napádala rozohrávku súpera a brankár Eisa radšej odkopol loptu mimo hracej plochy.
3
Spojené arabské emiráty sa pokúšali o prvú útočnú akciu. Khalil však v osobnom súboji atakoval Petra Pekaríka a dopustil sa faulu.
2
Zverenci Jána Kozáka od úvodných sekúnd kontrolujú loptu a snažia sa postupnou kombináciou prejsť na polovicu súpera.
1
Slovenskí futbalisti nastúpili v prvom zápase na Kráľovskom pohári v modrých dresoch, hráči Spojených arabských emirátov začali kompletne v bielom.
1

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Škrtel (C), Hubočan – Lobotka, Hrošovský – Mak, Duda, Rusnák – Ďuriš
Náhradníci: Polaček – Sekulič, Gyömbér, Greguš, Kiss, Mihalík, Nemec

Spojené Arabské Emiráty: Eisa – Salem, Marzooq, Khamis, Abbas – Salmin, Abdulrahman – Haikal, Hassan – Alhashmi, Khalil.

Rozhodca: Krishnan – Hannan, Kijsathit.
Zápasy na Kráľovskom pohári v Thajsku sa budú hrať podľa tradičných pravidiel FIFA. Duely budú trvať 90 minút a v prípade remízy ihneď nasledujú pokutové kopy. Tréneri môžu v priebehu stretnutia využiť tri striedania.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu Kráľovského pohára v Thajsku. V semifinále turnaja proti sebe nastúpia výbery Slovenska a Spojených arabských emirátov.

Slovensko využíva marcový asociačný termín na konfrontáciu s netradičnými protivníkmi. Na Kráľovskom pohári sa okrem zverencov Jána Kozáka predstavia domáce Thajsko, Gabon a Spojené arabské emiráty. Turnaj sa hrá vyraďovacím spôsobom. Úspešný semifinalista si zahrá vo finále s víťazom duelu Gabon – Thajsko. Porazený tím bude naopak bojovať o tretie miesto.

V nominácii slovenskej futbalovej reprezentácie chýba najvýraznejšia hviezda v podobe Mareka Hamšíka. Stredopoliar Neapolu nemohol odcestovať do Bangkoku pre zranenie. Okrem neho absentujú zo skúsených hráčov Vladimír Weiss, Juraj Kucka a Matúš Kozáčik. Oporami preto budú Škrtel, Pekarík, Škriniar, Lobotka alebo Dúbravka. Premiéru v národnom tíme zažijú srbský rodák Boris Sekulič, mladý obranca Ľubomír Šatka a jeho spoluhráč z Dunajskej Stredy Erik Pačinda.

Nominácia Slovenska na Kráľovský pohár 2018:
Brankári:
Martin Dúbravka (Newcastle United/Angl.), Martin Polaček (FK Mladá Boleslav/ČR), Michal Šulla (ŠK Slovan Bratislava).
Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín/Nem.), Boris Sekulič (ŠK Slovan Bratislava), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Milan Škriniar (Inter Miláno/Tal.), Tomáš Hubočan (Trabzonspor/Tur.), Norbert Gyömbér (FC Bari/Tal.), Róbert Mazáň (Celta Vigo/Šp.), Ľubomír Šatka (FC DAC 1904 Dunajská Streda).
Stredopoliari: Stanislav Lobotka (Celta Vigo/Šp.), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň/ČR), Ján Greguš (FC Kodaň/Dán.), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem/Izr.), Róbert Mak (PAOK Solún/Gréc.), Albert Rusnák (Real Salt Lake/MLS), Filip Kiss (Al-Ittifaq/Saud. Arábia), Ondrej Duda (Hertha Berlín/Nem.), Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Erik Pačinda (FC DAC 1904 Dunajská Streda).
Útočníci: Adam Nemec (Dinamo Bukurešť/Rum.), Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta/Cyp.).

Spojené arabské emiráty figurujú v aktuálnom rebríčku FIFA na 79. priečke a na Kráľovskom pohári sa predstavili naposledy pred dvoma rokmi, keď obsadili posledné štvrté miesto. Mužstvo vedené talianskym koučom Albertom Zaccheronim absolvovalo na prelome rokov Pohár národov Perzského zálivu, kde dokráčalo až do finále. V súboji o titul však podľahlo Ománu. V piatich vystúpeniach na tomto podujatí neinkasovalo v riadnom hracom čase ani jediný gól.

Nominácia Spojených arabských emirátov je poskladaná vyložene z hráčov domácej najvyššej súťaže. Preto v nej nenájdeme žiadne veľké mená. Najskúsenejším mužom v zostave bude útočník Ismail Matar, ktorý nastúpil v najcennejšom drese na 117 duelov. V kádri sa však nachádzajú aj piati hráči bez reprezentačného štartu. Spojené arabské emiráty vnímajú Kráľovský pohár ako vhodnú prípravu na ázijský šampionát v roku 2019, ktorý organizujú. V Thajsku totiž narazia na európsku školu, ale možno aj africkú, takže si vyskúšajú rôzne futbalové štýly.

Spojené arabské emiráty a Slovensko nie sú tradičnými súpermi. Ostatné meraní síl týchto dvoch reprezentácií sa uskutočnilo ešte v roku 2006. Futbalisti s dvojkrížom na hrudi vtedy triumfovali 2:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovensko postúpilo do finále Kráľovského pohára, stretne sa s Thajskom