Bystrica má postupový mečbal, Trenčín otočil zápas a je v semifinále

Hokejisti Banskej Bystrice sa radujú po jednom z gólov.
Hokejisti Banskej Bystrice sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR)
Sportnet|22. mar 2018 o 00:00

Pozrite si súhrn štvrtkových zápasov play off Tipsport ligy 2017/2018.

Tipsport liga 2017/2018 - štvrťfinále play off:

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:2, 0:1) - konečný výsledok série: 0:4

Góly: 4. D. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 13. Matej Paločko - 25. Sojčík (Frühauf), 36. Sojčík (Ölvecký, Starosta), 56. Marcel Hossa (T. Varga, Sádecký)

Vylúčení na 2 min: 3:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Müllner - Gajan, Jobbágy, 2156 divákov

Poprad: Corbeil - Petran, Fabian, D. Brejčák, Česánek, P. König, Ježek, McDowell, Bždoch - Buc, Heizer, Abdul - Svitana, Mlynarovič, Hvila - Matúš Paločko, Matej Paločko, D. Bondra - Koky, M. Nagy, Vartovník

Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl - J. Švec, Ölvecký, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, Gašparovič - Deveaux

HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) - stav série 1:3

Góly: 20. Delisle, 23. Hrnka (Ďatelinka), 60. Bubela (Hrnka)

Vylúčení na 2 min: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Tvrdoň, 5746 divákov

Košice: Habal - Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch, Michalčin - L. Nagy, Pacan, Miklík - Šoltés, Suja, Spilar - Hovorka, Klíma, Kafka - Koyš, Š. Petráš, Hričina - Vrábeľ

Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Brittain, Bortňák, Hrnka - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč - Tamáši

- prenos môžete sledovať online tu >>

POPRAD, KOŠICE. Hokejisti úradujúceho majstra HC ´05 iClinic Banská Bystrica urobili dôležitý krok k postupu do semifinále play off najvyššej slovenskej súťaže.

V treťom súboji štvrťfinále Bystričania uspeli na košickom ľade 3:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 3:1.

Zverenci trénera Vladimíra Országha môžu o svojom postupe medzi štyri najlepšie tímy rozhodnúť už v sobotu 24. marca od 18.00 h na domácom ľade.

Hlasy po zápase:

Roman Šimíček (Košice): "Dnes sme boli všade o krok neskôr. V porovnaní s predošlým zápasom nám chýbala dravosť. Opäť to bol náročný a kvalitný zápas, no cítim to tak, že dnes sme my chceli menej ako súper. Spravíme maximum pre to, aby sme sériu ešte vrátili do Košíc."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Opäť sme videli obojstranne kvalitný zápas. Košice mali dobrý začiatok, my sme však odolali ich tlaku. Potom sme však prevzali iniciatívu a boli sme radi, že sme sa ešte v prvej tretine ujali vedenia 1:0. Druhý gól dodal na naše hokejky potrebnú pohodu. Po ňom sme sa snažili kontrolovať zápas. Dôležité bolo ubrániť presilovky súpera, počas ktorých nás vynikajúco podržal brankár. Hrali sme obetavo, zodpovedne."

Dukla Trenčín suverénne postúpila do semifinále play off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018. Vo štvrtkovom štvrtom stretnutí Trenčania triumfovali na ľade Popradu 3:2 a sériu hranú na štyri víťazstvá zvládli bez zaváhania.

Úvodné buly zápasu vhodil úspešný reprezentant v zjazdovom lyžovaní z nedávnych zimných paralympijských hier v Pjongčangu Miroslav Haraus.

Štvrtý zápas štvrťfinále: Poprad - Trenčín: fotogaléria

22.3.2018

Lepšie začali domáci, prvú tretinu ovládli 2:0. Hostia však v druhej časti hry prebrali iniciatívu a zásluhou dvoch gólov Petra Sojčika vyrovnali.

Rozhodujúci zásah duelu i celej série dosiahol necelých 5 minút pred koncom stretnutia skúsený veterán Marcel Hossa, ktorý využil presilovú hru.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Aj keď sme prehrali 0:4 na zápasy, v každom z nich sme boli veľmi blízko k víťazstvu. Dokonca dnes najbližšie. My sme prešli reformou a omladením celého mužstva. Napriek prehre som pyšný na chlapcov. Treba sa pozrieť, proti komu sme hrali. Je na čom stavať, perspektíva tu je."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Sme radi, že sme postúpili. Je to komplexná práca celého tímu. Chlapci odviedli kus dobrej práce. Postup je úplne zaslúžený. Prvý krok, ktorý sme si dali pred sezónou, sa splnil. Teraz máme čas na nejaký oddych a prípravu. V semifinále budeme vyrovnaným súperom."

Online prenos: Košice - Banská Bystrica (Tipsport liga 2017/2018, štvrťfinále play off, 4. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Štvrťfinále 2017/2018
22.03.2018 o 18:00
Košice
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
60' minúta
B. Bystrica
Góly a asistencie: 20. Delisle, 23. Hrnka (Ďatelinka), 60. Bubela (Hrnka). Rozhodca: Baluška, Štefik – Výleta, Tvrdoň.
Skončilo sa v poradí už štvrté štvrťfinálové stretnutie medzi celkami HC Košice a HC 05 iClinic 05 Banská Bystrica. Po výsledku v pomere 0:3 sa z bodu do série tešia hostia.

Pomer striel v dnešnom zápase: 31:28

Stav štvrťfinálovej série: 1:3

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
59:07
goalBanská Bystrica dala gól!
Je defintívne rozhodnuté. Gólom do prázdnej bránky upravuje na finálnych 0:3 MILOŠ BUBELA. Asistencia: Tomáš Hrnka.
59:06
Prebieha posledná minúta riadnej hracej doby.
58:27
importantUž tu máme posledné dve minúty tretej tretiny. Košice hrajú bez brankára, puk ale kontroluje Ivan Ďatelinka.
57:10
Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
56:58
Hovorka sa otáčal s pukom k modrej čiare a následne hľadal jedného z obrancov. Neúspešne, Košičania sa sami a poriadne zbytočne vyhnali z útočného pásma.
56:04
Puk letí k Habalovi. Ani táto presilová hra Košiciam nevychádza.
55:34
Strela od modrej teraz síce zmenila svoju trajektóriu, avšak len minimálne. Aj preto Lukáš puk bez väčších problémov zachytil. Barani si ešte následne čistili priestor pred bránkou, čo je pochopoteľné.
54:48
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
54:48
Nasleduje komerčná prestávka.
54:16
Na ľade sa v ostatných minútach neudialo nič podstatné. Banská Bystrica si umne stráži stredné pásmo a súpera púšťa do toho útočného len zriedkavo. Zdá sa preto, že už sa stav výraznejšie meniť nebude.
53:54
Steven Delisle nemal vôbec ideálnu pozíciu na rozohrávku, napriek tomu puk smerom dopredu predsa len posunul. Každopádne, Banskej Bystrici to vôbec nepomohlo, jej hráči totiž narazili na pozornú košickú defenzívu.
52:22
Banská Bystrica chcela rýchlo prestriedať, preto puk poslala ďaleko od svojej bránky. Umožnené jej to ale nebude, píska sa totiž zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude po ľavici Lukáša.
51:15
Hra opätovne stráca na svojom tempe, čo vyhovuje Banskej Bystrici. Košičania sa nedokážu usadiť v pásme, tobôž nie výraznejšie ohroziť Jana Lukáša medzi tromi žrďami.
50:23
50:20
Medzičasom nám začalo prebiehať posledných 10 minút riadnej hracej doby. Zatiaľ nenasvedčuje nič tomu, že by sa dnes malo predlžovať, avšak zápasy play-off sú nevyspytateľné. Banská Bystrica tak nemôže nič podceniť.
49:37
Hovorka vymyslel spoza bránku dobrú prihrávku medzi kruhy. Puk ale prepadol len priamo medzi dvomi košickými korčuliarmi a dostal sa tak až do obranného pásma domáceho celku.
48:49
Medzičasom hrajú oba celky s piatimi hráčmi.
48:16
Dudáš zakončoval z uhla príklepol, Lukáš si svoju bližšiu žrď postrážil a pravou nohou puk zrazil späť do hry. Košice ešte ostanú v pásme, kde budú chcieť ohroziť českého gólmana.
47:38
Tretia tretina je zatiaľ najpomalšia. Hra Banskej Bystrice pritom nenaznačuje, že by sa mal tento fakt zmeniť. Hosťom však nemožno nič vyčítať, vedú 2:0, a tak by bolo útočenie zbytočným riskom.
46:25
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Guillaume Asselin – 2 min., hrubosť).
46:25
Vylúčenie v tíme HC Košice (Patrik Koch – 2 min., hrubosť).
45:55
Banská Bystrica pokračuje s piatimi korčuliarmi.
44:49
Košičanom táto fáza zápasu príliš nevychádza. Domáci pokračujú v presilovej hry, avšak opätovne poslali puk len na zakázané uvoľnenie. Defenzíva Baranov pracuje výborne a zdá sa, že si už vedenie v dnešnom zápase postráži.
44:07
Píska sa zakázané uvoľnenie domácich.
43:50
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Dalibor Bortňák – 2 min., sekanie).
43:37
importantNagy sa natlačil pred bránku, položil si Lukáša a zakončil, avšak len do jeho betóna. Následne sa k puku dostal aj Miklík, ktorý trafil konštrukciu banskobystrickej bránky.
42:58
Ďatelinka chcel puk vyhodiť, trafil ale Hričinu. Ten ešte mal záujem pokračovať v hre v útočnom pásme, avšak chýbala mu podpora zo strany spoluhráčov. Nebolo to tak nič vážne.
41:42
Banská Bystrica teraz zatlačila svojho súpera v obrannej tretine, avšak bolo to bez streleckého pokusu. Aj z tohto dôvodu mohli Oceliari vyštartovať do protiútoku. Ten sa skončil nepresnou strelou.
40:15
Začala sa nám záverečná časť riadnej hracej doby. Diváci v Steel aréne budú nepochybne zvedaví, či sa ešte bude výraznejším spôsobom meniť, alebo pôjde už len o prípadné kozmetické úpravy.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Siréna v Steel aréne nám ohlásila koniec prostredného dejstva, skončila sa druhá tretina štvrtého štvrťfinálového zápasu. Po 40 minútach hry platí priebežný stav 0:2.

Pomer striel po 2. tretine: 18:18

Tretia tretina sa začne približne o 19:51.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:16
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:40
Košičania sa dostali k puku, avšak defenzívne rady Baranov ich dvarkát dobre vytlačili do rohu klziska. Prvýkrát ešte z takejto situácie vyšli domáci víťazne, následne sa to ale neopakovalo.
37:17
Hra sa teraz prelievala zo strany na stranu a nepriniesla žiadne zaujímavejšie momenty. Banská Bystrica už bude chcieť prečkať záver druhej tretiny bez inkasovaného gólu.
36:40
Oba celky už hrajú s piatimi hráčmi.
35:57
Bubela si za bránkou stiahol puk, ktorý ešte chcel prenechať Asselinovi. Podobne kvalitne ale zahrala aj defenzíva Košíc, ktorá túto dvojicu do nebezpečnej zóny nepustila.
35:16
Suja bojoval v strednom pásme o puk, pozornú banskobystrickú defenzívu ale neokabátil. Následne si ešte hostia poistili celú situáciu vkorčuľovaním do obrannej tretiny. Banská Bystrica to teraz zahrala umne.
34:34
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Cason Hohmann – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
33:58
Vylúčenie v tíme HC Košice (Eduard Šedivý – 2 min., hákovanie).
33:58
33:37
importantDobre zakončoval Asselin, ktorý teraz strelou z uhla donútil Habal puk vykopnúť. Ak by strál pred bránkosivkom Banskobystričan, mohlo to byť o rozdiele troch gólov.
33:01
Banská Bystrica teraz puk odpálila cez všetky čiary, čo je v rozpore s pravidlami. Píska sa tak zakázané uvoľnenie v jej neprospech, vhadzovať sa bude po ľavici Jana Lukáša.
32:15
Už je jasné, že Košičania nevyužijú ani túto presilovú hru. Banská Bystrica bude hrať o malý moment s piatimi hráčmi. Nuž, takéto momenty môžu domáci celok ešte poriadne mrzieť.
31:40
Šedivý prihrával z obrannej modrej až na tú útočnú, jeho spoluhráči ale puk nezachytili. Dostala sa k nemu Banská Bystrica, ktorá ho bez výraznejších komplikácií opätovne poslala k Habalovi.
31:04
Banská Bystrica vyhadzuje cez všetky čiary.
30:41
Košičania boli v úvode presilovej hry statickí, napriek tomu sa ale k zakončeniu dostali. Strela od modrej ale nemohla narobiť Lukášovi žiadne problémy, a tak nás bude čakať vhadzovanie po jeho pravici.
30:22
29:05
importantPred Lukášom to teraz vrelo. Všetko začal práve český gólman Banskej Bystrice, ktorý rozohrával riskantne ďaleko od svojej bránky. Domáci sa následne usadili v pásme a vystrelili, avšak neskórovali.
28:08
Hovorkovi sa teraz črtal samostaný únik, napokon sa ale rozhodol prihrať na ľavú stranu. Tam sa jeho spoluhráč pošmykol a spadol, a tak presne zakončiť nedokázal.
27:44
Oba tímy už hrajú s piatimi hráčmi.
26:37
Košičania sa teraz držali v pásme, zatiaľ ale recept na Lukáša nájsť nevedia. Banská Bystrica navyše výborne vystupuje so svojimi obrancami, a tak to majú domáci len veľmi ťažké.
25:42
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ján Brejčák – 2 min., držanie).
25:42
Vylúčenie v tíme HC Košice (Ladislav Nagy – 2 min., filmovanie pádu).
25:40
importantSkalický prihrával na zadný mantinel, kde si jeho puk prebral Faille. Celé to prinieslo ešte prihrávku pred bránku a strelu, ktorú musel Habal riešiť. Svojím ľavým betónom ale zakročil včas.
24:37
Hovorkovi sa nepodarilo puk pretlačiť do stredného pásma, Banská Bystrica tak mohla aj naďalej kombinovať pred bránkou Habala. Tam už ale nevymyslela nič zaujímavé.
23:44
Po krídle sa teraz do zaujímavej pozície tlačil Bubela, ktorý si ešte puk stiahol ku kruhom a skúsil Vystreliť. Jeho zakončenie ale domáci zastavili prakticky okamžite, a tak o zaujímavejšej šanci hovoriť nemožno.
22:38
Medzičasom hrajú hostia s piatimi korčuliarmi.
22:11
Práve naopak, sami v nej inkasovali aj druhý gól. Absolútne nezvládnutú defenzívnu činnosť teraz využil TOMÁŠ HRNKA, ktorý si vychutnal Habala a upravil na 0:2. Asistencia: Ivan Ďatelinka.
21:44
Už boli Košice v pásme, avšak s výnimkou jednej strely toho veľa nevymysleli. Táto početná výhoda zatiaľ nevychádza domácim vôbec podľa predstáv.
21:30
Celá situácia sa zopakuje ešte raz – s tým rozdielom, že teraz už budú chcieť oba celky striedať. Na ľad tak príde druhá presilovková formácia Košíc, respektíve druhá päťka Baranov určená na oslabenia.
20:51
Banskobystričania zbytočne nešpekulovali a puk okamžite poslali cez všetky čiary. Košičania teraz musia začínať len od Vladislava Habala.
20:30
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Branislav Kubka – 2 min., podrazenie).
20:14
Prostredná časť riadnej hracej doby nám odštartovala tradičným vhadzovaním puku v stredovom kruhu. Uvidíme, ktorému z účastníkov dnešného zápasu sa podarí zaútočiť ako prvému.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou prvú tretinu zápasu, ktorá priniesla niekoľko zaujímavých momentov. Po 20 minútach hry sa do šatní odíde za stavu 0:1.

Pomer striel po 1. tretine: 6:10

Druhá tretina sa začne približne o 18:57.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:36
Ešte je tu jedno zakázané uvoľnenie Baranov.
19:08
Košičania prepadli na útočnej modrej čiare, tento moment následne priniesol úvodný gól zápasu. Od modrej teraz prišla dobrá strela, Habal veľa možností nemal. Za strelca gólu je označený STEVEN DELISLE.
18:30
Plynú záverečné dve minúty prvej tretiny.
17:43
Banskobystrická snaha o gól teraz skončila posunutou bránkou košického gólmana. Navyše sa pískalo postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, a tak je hra len vykázaná do stredného pásma.
17:15
Hostia sa snažili do pásma vrátiť, čo sa im darí pomerne jednoducho. Stačila jedna strela zrazená na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude po ľavici Habala.
16:39
importantTeraz sme boli svedkami prvého väčšieho tlaku Banskej Bystrice v dnešnom zápase. Bystričania to hrali umne a pálili na Habala zo všetkých možných i nemožných pozícií, a tak mal český gólman v službách Košíc čo robiť, aby nekapituloval.
15:30
Ďatelinka korčuľoval s pukom košickým obranným pásmom, chýbala mu ale výpomoc zo strany spoluhráčov. Aj preto bol puk nútený odovzdať domácim hokejistom.
14:08
importantKubka sa teraz snažil svojím pohybom znemožniť Nagyovi vystreliť, avšak košický kapitán sa oklamať nenechal. Bolo z toho zakončenie švihom, ktoré Lukáš reflexívne zachytil svojím ramenom!
13:33
Nagy posielal krížnu prihrávku na modrú čiaru, odkiaľ priletela okamžite strela. Tá ale bola veľmi rýchlo zblokovaná, pričom puk sa dotkol ochrannej siete. Nasleduje komerčná prestávka.
12:27
Hovorkova strela bola zrazená len priamo na hokejku Skalického. Banskobystrický útočník chcel následne vyštartovať smerom dopredu, pošmykol sa však a spadol.
11:51
importantVeľká šanca aj pre Banskú Bystricu. Táto strela síce letela z poriadneho uhla, avšak ak by nebol Habal prilepený o svoju pravú žrď, mohol veľmi jednoducho inkasovať prvý gól.
11:31
Habal teraz svojou lapačkou signalizoval, že puk opustil hraciu plochu, a tak sa muselo prerušovať. Banská Bystrica je vykázaná z útočnej tretiny, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
11:20
Mihalík bol stíhaný Miklíkom, preto sa rozhodol prihrať len dozadu na Bartánusa. To sa napokon ukázalo ako správny ťah, Banská Bystrica dokonca stihla prestriedať. Striedať ale budú aj Košice.
10:05
Medzičasom sme sa presunuli do druhej polovice prvej tretiny.
09:38
Gabor zahral v obrannej tretine ukážkovo, oklamal súpera a rozohral na svojich spoluhráčov. Tí sa následne pohotovo presunuli pred Habala. Krásny dynamický obraz hry, chýbalo tomu už len zakončenie.
08:40
importantTretia veľká šanca Košíc. Puk sa teraz nepríjemne odrazil od zadného mantinela späť do hry, čo chcel využiť Klíma. Ten to vymyslel šikovne a hľadal chrbát Lukáša, od ktorého by sa puk mohol odraziť do siete, avšak bránkovisko len prepálil.
07:56
Spilar našiel od mantinelu Šoltésa a aj keď bola táto prihrávka zblokovaná, zachovala si dostatočnú razanciu na to, aby sa do nej mohol košický útočník oprieť. Bol ale tiesnený, a tak Lukáš bez väčších problémov vyrazil.
07:15
06:58
Kubka prihrával na pravú stranu, po ktorej sa Barani presunuli pred bránku Košíc. Videli sme rýchle zakončenie, ktoré Habal vyrazil späť do hry. Oba celky budú striedať počas hry.
05:56
importantBanská Bystrica teraz môže ďakovať Janovi Lukášovi. Ten predviedol krásny zákrok na ľadovej ploche, keď chytil zakončenie Koyša. Košice boli blízko ku gólu, výborný gólman im ale skórovať nedovolil.
05:40
Nuž, Gélinas si teraz nepočíňal vôbec ideálne a puk nachal prepadnúť cez svoju čepeľ. To mohlo Banskobystričanov poriadne mrzieť, avšak v priestore, kam puk smeroval, nestál nik z domácich.
05:03
Košičania to teraz s razanciou svojho vyhodenia poriadne prehnali, píska sa tak zakázané uvoľnenie v ich neprospech. Nasledovať bude buly po ľavici Vladislava Habala.
04:58
Suja hľadal popri mantineli Šoltésa, našiel ale len Mihalíka. Ten sa s rozohrávkou nechcel unáhliť, avšak naháňal ho jednej z košických korčuliarov, a tak musel odpáliť aspoň do stredného pásma.
04:16
Naopak, Baranom sa to podarilo. Opäť však platilo, že sa hostia natlačili do rohu klziska, odkiaľ sa strieľajú góly len veľmi ťažko. Aj to bolo jeden z dôvodov, prečo teraz neskórovali.
03:23
Brejčák si skúsene postrážil Koyša, ktorý chcel dokorčuľovať puk na zadnom mantineli. V tomto prípade sa tak Košičania do útočnej tretiny na dlhší čas nepozreli.
02:27
Po dvoch minútach relatívne súvislého košického tlaku dostali hostia priestor na prienik do pásma. Potrebovali ale striedať, a tak puk len nahodili na zadný mantinel. Počas hry budú striedať aj Košice.
01:07
importantPodobne ako včera, aj dnes to Košice na Banskú Bystricu vybalili vo veľkom štýle. Okolo Lukáša to teraz len tak lietalo, našťastie pre Baranov ale ani jeden puk do siete neprešiel.
00:46
Košičanom sa to aj podarilo, avšak prihrávka na modrú čiaru bola len mimoriadne nepresná. Šedivý teraz nemal šancu puk dokorčuľovať, a tak sa poň musí vrátiť do stredného pásma.
00:16
Úvodné buly švrtého štvrťinálového zápasu medzi Košicami a Banskou Bystricou bolo vhodené. Ako prví sa k puku dostali domáci hokejisti, ktorí sa tak budú chcieť čo najrýchlejšie presunúť pred bránku svojho súpera.
00:01

HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Kessel, Pulli, Koch, Vrábeľ, Michalčin – Nagy (C), Pacan, Miklík – Šoltés, Suja, Spilar – Hovorka (A), Klíma, Kafka – Koyš, Petráš, Hričina

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Ďatelinka (A), Pretnar, Mihalík, Delisle, Gélinas, Tamáši, Brejčák – Brittain, Bortňák, Hrnka – Hohmann, Bubela, Bartánus (C) – Skalický, Faille (A), Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

Rozhodca: Baluška, Štefik – Výleta, Tvrdoň.
Vážení priaznivci slovenského hokeja, vítam vás pri priamom prenose zo štvrtého zápasu štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipsport ligy, v rámci ktorého si sily zmerajú opäť HC Košice a HC 05 Banská Bystrica. Pôjde o druhý zápas na ľade košickej Steel arény.

Ten prvý zvládli včera lepšie domáce Košice. Po bezgólovej prvej tretine otvorili Oceliari stav zápasu v 27. minúte, keď sa gólovo presadil Kanaďan David Pacan. Pomerne dlho sa nedialo nič podstatné, a to až do 40. minúty. Ešte pred prestávkou totiž našiel recept na Habala Marek Bartánus, ktorý vyrovnal na 1:1.

Banská Bystrica skórovala aj o desať minút neskôr, a teda v 50. minúte. Barani sa usadili v pásme svojho súpera, čo využil Guillaume Asselin najlepším možným spôsobom a svoj tím poslal do vedenia. Keď už sa zdalo, že si hostia toto vedenie postrážia, prišiel aj gólový moment Michela Miklíka. V čase 57:32 totiž využil ideálnu strieľanú prihrávku Šedivého a poslal tak zápas do predĺženia.

Diváci v Steel aréne si z neho síce vyšší počet minút neužili, avšak predovšetkým košickým priaznivcom tento fakt rozhodne neprekážal. V 62. minúte totiž vyhral buly Pacan, a keďže Lukáš Kesselovu strelu od modrej len vyrazil, voľný puk dokorčuľoval Gabriel Spilar a upravil tak na konečných 3:2.

Postupová matematika je tak jasná. Banská Bystrica totiž vedie v štvrťfinálovej sérii pomerom 2:1, ak sa teda ešte chce pobiť o majstrovskú trofej, musí vyhrať dva zápasy. Ak chcú postúpiť Košičania, tí musia zvíťaziť trikrát.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Bystrica má postupový mečbal, Trenčín otočil zápas a je v semifinále