Švajčiari zvládli zápas proti Rakúsku, rozhodli v predĺžení

Švajčiarsko oslavuje jeden z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. máj 2018 o 00:00

Susedské derby rozhodol Enzo Corvi.

MS v hokeji 2018 - A-skupina:

Švajčiarsko - Rakúsko 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller) - 35. Zwerger (Rauchenwald, Haudum), 47. Ganahl (Schneider), 64. Corvi (Niederreiter). Rozhodcovia: Olenin (Rus.), Sjöqvist (Švéd.) - Goľak (Bielorus.), Lazarev (Rus.), vylúčení na 2 min.: 2:3, navyše: Andrighetto 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5019 divákov.

Švajčiarsko: Genoni - Müller, Diaz, Untersander, Kukan, Fora, Frick, Genazzi - Niederreiter, Corvi, Hofmann - Scherwey, Haas, Andrighetto - Riat, Vermin, Moser - Baltisberger, Schäppi, Rod

Rakúsko: Starkbaum - Schumnig, Unterweger, Ulmer, Heinrich, Viveiros, Schlacher, Altmann, Strong - Schneider, Hundertpfund, Ganahl - Hofer, Komarek, Lebler - Haudum, Rauchenwald, Zwerger - Woger, Obrist, Spannring

<>

KODAŇ. Hokejisti Švajčiarska zvíťazili vo svojom úvodnom zápase v kodanskej A-skupine MS, keď v sobotu popoludní zdolali Rakúsko 3:2 po predĺžení.

Susedské derby rozhodol v 64. minúte Enzo Corvi.

Švajčiari sa najbližšie predstavia v nedeľu 6. mája o 20.15 h proti Slovensku. Rakúšanov čaká o osem hodín skôr Rusko.

Stručný priebeh zápasu:

Prvú veľkú šancu mali Rakúšania, dokonca vo vlastnom oslabení, keď sa po Hofmannovej chybe dostal do nájazdu Spannring, ale Genoniho neprekonal.

Favorizovaní Švajčiari sa dostávali do tempa pomalšie, no postupne prebrali taktovku hry a vypracovali si šance. Vermin svoju ešte nepremenil, no v 19. minúte udrel Niederreiter, ktorý si pred bránkou pekne vymenil puk s Corvim. V 25. minúte viedli Helvéti už 2:0.

Haas si stiahol puk spoza bránky pred ňu a prudkým bekhendom trafil do šibenice. Potom však prišiel Andrighettov faul kolenom na Stronga, ktorého museli odniesť z ľadovej plochy na nosidlách a Rakúšania mali päťminútovú presilovku. Počas nej znížil na 1:2 Zwerger.

V závere tretiny sa výborným zásahom prezentoval Starkbaum, keď hokejkou zabránil gólovej dorážke Niederreitera. Švajčiari mali stále navrch, no nepremieňali šance.

Rakúšanom sa podarilo vyrovnať v 47. minúte. Kukan spravil obrovskú hrúbku pri rozohrávke za bránkou, Schneider prihral Ganahl a ten už nemal problém skórovať - 2:2.

Do konca riadneho času už gól nepadol a tak o triumfe Švajčiarov rozhodol až v predĺžení Corvi.

Hlasy po zápase /sport.ch/:

Raphael Diaz, kapitán Švajčiarska: "Pri hre päť na päť sme hrali celkom dobre, dobre sme striedali a menili strany. No trápili nás individuálne chyby."

Online prenos: Švajčiarsko - Rakúsko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
05.05.2018 o 12:15
Švajčiarsko
3:2
(1:0, 1:1, 0:1, 1:0)
64' minúta
Rakúsko
Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider). Rozhodca: Olenin (RUS), Sjöqvist (SWE) – Goljak (BEL), Lazarev (RUS). Diváci: 5019.
63:18
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Švajčiari napokon rozhodli o svojom víťazstve necelé dve minúty pred koncom predĺženia. Niederreiter nechal puk za sebou, čím Starkbauma totálne oklamal. Švajčiari si následne ešte gólmana povytiahli a zásluhou ENZA CORVIHO skórovali. Asistencia: Nino Niederreiter.
62:36
Tiesnení Rakúšania si dokázali vybojovať aspoň vhadzovanie v útočnom pásme. Genoni sa tak bude musieť mať na pozore.
61:57
Hra sa prelievala zo strany na stranu, ani jeden z celkov nestrieľal presne. Nuž, toto predĺženie zatiaľ príliš atraktívne nie je.
60:40
V úvode predĺženia ešte Švajčiari dohrávali svoju presilovú hru, avšak okrem tlaku v pásme nevymysleli absolútne nič. Chýbalo tomu zakončenie.
60:06
Predĺženie prináša atraktívny kanadsko-americký formát známy z NHL. Na ľad sa tak postavia traja hráči z oboch tímov a brankári. Ak sa nerozhodne do piatich minút, na rad prídu samostatné nájazdy.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Len šesť hráčov rakúskej reprezentácie sa v minulej sezóne nepredstavilo v nadnárodnej súťaži EBEL. Jedného zástupcu ma v rakúskom výbere NHL, dvoch SHL a troch NLA.
Tri tretiny o víťazovi nerozhodli, nás tak bude čakať aj predĺženie. Príde po trojminútovej prestávke, počas ktorej orgnaizátori aspoň čiastočne očistia ľad.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:26
importantObrovská šanca Švajčiarska! O všetkom mohol rozhodnúť Andrighetto, ktorý dostal ideálny puk a zakončil z prvej. Za Starkbauma ale táto strela neprepadla.
58:39
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Daniel Woger – 2 min., držanie).
58:30
S ubúdajúcimi sekundami pribúdajú malé potýčky, v ktorých si ešte hráči potrebujú niečo vysvetliť. Jedna taká nastala aj za bránkou Genoniho, ale rozhodcovia nechceli do zápasu zbytočne zasahovať, preto nevylučovali.
57:46
Tretia tretina sa pomaly chýli ku svojmu koncu, a tak nasvedčuje všetko tomu, že šesťdesiat minút o víťazovi tohto zápasu nerozhodne.
Dánsko, alebo tiež Dánske kráľovstvo, sa rozprestiera v severozápadnej Európe. Je najmenšou škandinávskou, spoločne s Grónskom však zároveň druhou najväčšou európskou krajinou.
57:00
Medzičasom pokračujeme na oboch stranách s piatimi korčuliarmi.
56:09
Už si to ale doslova pýtalo strelu. A tak vystihli Švajčiari ideálny moment a puk poslali cez všetky čiary až k bránke Starkbauma.
55:40
Švajčiari teraz bojujú o každý centimeter na ľade, aby ten puk mohli vytesniť aspoň do stredného pásma. Rakúšania im to dobrou kombináciou znemožňujú.
54:46
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Gregory Hofmann – 2 min., hákovanie).
54:45
Útočiť chceli aj Švajčiari, ktorí sa ale nechali zbytočne vytlačiť do rohu ľadovej plochy. Odtiaľ pritom padajú góly skutočne len sporadicky.
53:22
importantRakúšania boli v ostatných sekundách aktívnejším tímom, a tak môže byť Švajčiarsko rado, že neinkasovalo. Pred bránkou sa pohyboval nebezpečne pravdepodobne Haudum, ktorý bol blízko gólu.
53:17
Zakončenie od modrej síce rakúskemu obrancovi nesadlo, puk sa ale od mantinela ešte odrazil späť do hry. Bol z toho pokus o dorážku, ktorý zastavil Genoni.
52:18
importantObrovská šanca, v ktorej sa ocitol Joel Vermin! Ten zakončoval na Starkbauma, ktorý jeho puk len vyrazil. Vermin sa ho ešte snažil vrátiť do bránkoviska, ale gólman si už dal pozor.
51:59
Ťažko povedať, čo tým teraz Švajčiari sledovali – možno len kontrolovali pozornosť postranných arbitrov. Každopádne, stáli v asi dvojmetrovom ofsajde, a tak sa hra musela prerušiť. Nasleduje buly v strednom pásme.
51:16
Enzo Corvi sa dostal k voľnému puku, posunul ho svojim spoluhráčom a tí založili útočnú akciu. Na jej konci bolo síce zakončenie, ale to nemohlo gólmana ničím prekvapiť.
50:35
S pukom sa pred bránku preštrikova Ganazzi, ktorý skúsil zakončiť bekhendom. Trafil ale len priamo do lapačky pripraveného Starkbauma. Nasledovať bude komerčná prestávka.
50:07
Až teraz sa Rakúsku podarilo upokojiť hru. Minimálne na niekoľko sekúnd, puk totiž Rakúšania dokázali poslať len na zakázané uvoľnenie.
49:30
importantDnešné stretnutie sleduje v Royal Arene 5019 divákov.
48:07
importantTak sa na to pozrime. Švajčiari sa opäť prebudili a zásluhou Mosera sa mohli dostať do vedenia. Simon Moser teraz s pukom obkorčuľoval bránku a skúsil zakončiť po ľade k bližšej žrdi. Starkbauma neprekvapil.
47:09
importantVeľmi rýchlo sa Švajčiarsko mohlo vrátiť k vedeniu. Po strele z pravej strany ale zakročil výborne Starkbaum, ktorý puk ramenom vytesnil mimo priestoru troch žrdí.
46:46
Nasleduje komerčná prestávka.
46:28
46:28
goalRakúsko dalo gól!
Aktívne napádanie Rakúska prinieslo vytúžené ovocie vo forme vyrovnávacieho ģolu. Tento moment Švajčiari absolútne nezvládli, pred bránkou totiž ostal zabudnutý MANUEL GANAHL, ktorý poľahky skóroval. Asistencia: Peter Schneider.
45:09
Puk teraz letel až za bránku Švajčiarska, čo využili oba celky aspoň na prestriedanie svojich formácií. Hra sa dlhší čas neprerušovala, čo je pre divákov atraktívnym merítkom.
44:39
importantĎalšia veľká šanca pre Švajčiarsko. Tentokrát z toho bolo prečíslenie troch proti dvom, v ktorom vzal na seba zodpovednosť Diaz. Jeho zakončenie Starkbaum vyrazil späť do hry.
43:58
importantObrovská šanca pre Mosera! Ten stál sám pred Starkbaumerom, a tak zakončil. Fantastický zákrok gólmana drží Rakúsko stále v hre.
43:22
Švajčiari to teraz mysleli dobre, ale chýbala tomu presvedčivejšia finálna prihrávka. Tá zrealizovaná totiž smerovala len k mantinelu, odkiaľ gól padnúť nemohol.
42:44
Zakončenie na Starkbauma by malo gólové parametre len vtedy, ak by ho niekto tečoval. To sa ale nestalo, a tak rakúsky gólman puk spoľahlivo podržal.
42:26
Scherwey pribrzdil a poslal puk k zadnému mantinelu. Tento krok jeho spoluhráči absolútne nepochopili, a tak z toho bolo len odovzdanie Rakúšanom.
41:02
Komarek to nemyslel so svojou strelou vôbec zle, avšak Genoni bol na ňu pripravený. Stav sa tak nemenil, Švajčiarsko stále vyhráva o jeden gól.
40:41
Tretia tretina sa začala. Začala sa tradičným vhadzovaním v stredovom kruhu, ktoré vyhralo Rakúsko. Ako prví ale útočili Švajčiari, ktorí prinútili Starkbauma lapačkou puk prikryť.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina priniesla po jednom góle na oboch stranách, a tak je to stále otvorené. Švajčiarsko vyhráva 2:1, o všetkom teda rozhodne tretia časť riadnej hracej doby.

Pomer striel na bránu: 24:14

Tretia tretina sa začne približne o 13:53.
40:00
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
Zakončoval Lebler, jeho zblokovanú strelu gólman bez problémov pokryl. Už sa pred prestávkou nič neudeje.
39:05
importantMedzičasom začala plynúť posledná minúta druhej tretiny. Švajčiari mohli upraviť už na 3:1, avšak Bernhard Starkbaum sa prezentoval zákrokom ako z ríše snov. Puk zastavil v páde svojou hokejkou.
38:17
Švajčiari sa postupnými prihrávkami prepracovali až pred bránku stráženú Starkbaumerom. Následne ale netrafili presne a zakončili len do zadného mantinela.
37:41
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Daniel Woger – 2 min., vrazenie na mantinel).
37:26
Do strely sa oprel Konstantin Komarek, ktorý ale neprepálil obranný val postavený pred bránkou Švajčiarska. Švajčiari sa tak oslobodili a ustáli záver oslabenia.
35:40
Presilová hra Rakúska pokračuje. Teraz to ale jeho hráčom príliš nevyšlo, keď si poslali len čitateľnú prihrávku, na ktorú dokázala švajčiarska defenzíva včas zareagovať.
34:50
34:50
Zaslúžený gól Rakúska poriadne dramatizuje tento zápas. Dobre teraz strieľal Haudum, ktorého zakončenie Berrovi z lapačky vypadlo. Na dorážku to využil DOMINIC ZWERGER. Asistencie: Lukas Haudum, Alexander Rauchenwald.
34:17
importantEmócie u hráčov ale pracujú vo vysokej miere. Okamžite po zákroku Berru sa vytvorili dvojičky, ktoré si ešte potrebovali niečo vysvetliť. Všetko napokon vyriešili postranní arbitri.
33:54
Až teraz sa Rakúšania do pásma predsa len natlačili. Zatiaľ je to ale bez zakončenia, kombinujú totiž len popri mantineloch.
33:05
Švajčiari zatiaľ zvládajú toto oslabenie výborne a puk držia ďaleko od bránky Berru.
32:30
V rakúskom kotli to teraz vrie. Fanúšikovia si pýtali ďalšie vylúčenie, a to pri situácii, ktorá hraničila s podrazením. Pokračuje sa ale v hre piatich proti štyrom.
32:00
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Sven Andrighetto – 5 min., faul kolenom + osobný trest do konca zápasu, faul kolenom).
31:57
Na opačnej strane sa vo veľkej šanci ocitol pravdepodobne Andrighetto. Ten zvolil strelu zápästím, po ktorej to na štadióne len tak zhučalo. Puk ale trafil len do zadného mantinela.
30:47
Rauchenwald chcel posunúť puk po pravom krídle do rakúskeho útočného pásma, avšak v cese mu stála až trojica súperov. Aj z tohto dôvodu sa mu to tak nepodarilo.
29:28
Haas zachytil puk vyhodený Rakúskom a neplánovane aj založil jednu z mnohých švajčiarskych akcií. Tej chýbala len lepšia finálna prihrávka, po ktorej by už mohlo prísť zakončenie do odkrytej časti bránky.
28:49
Starkbaum sa presúval od jednej žrdi k druhej, puk sa totiž nepríjemne odrážal pred bránkoviskom a následne aj pri zadnom mantineli.
27:37
Na opačnej strane to skúšalo Švajčiarsko, ani po jeho snahe gól nepadol.
26:54
Rauchenwald si chcel pri mantineli obhodiť súpera, tento zámer mu ale absolútne nevyšiel. Navyše zahral svojou hokejkou aj Berra, a tak bolo po útočnej akcii Rakúska.
26:14
Na rade je reklamná prestávka, počas ktorej si oba celky rozdajú pri svojich hráčskych laviciach pokyny do ďalšieho priebehu zápasu.
25:58
Rakúšania v snahe o rýchlu odpoveď, chýba tomu ale lepšie zakončenie.
24:14
24:14
Aké je to jednoduché. Rakúšania teraz zaváhali v defenzíve, čo prinieslo aj druhý švajčiarsky gól. GAËTAN HAAS prešiel s pukom pred bránku a bekhendovým zakončením ho umiestnil do Starkbaumerovej siete. Asistencie: Tristan Scherwey, Mirco Müller.
23:55
Píska sa zakázané uvoľnenie Rakúska.
23:03
Komarek sa vo vzduchu zahnal svojou hokejkou, ktorou chcel puk umiesniť do siete. Napokon sa mu to ale nepodarilo, letiaci puk totiž netrafil.
22:20
importantDobrá príležitosť pre Rakúsko. Strelu z ľavej strany Berra pokryl, nebol si ale vôbec istý, kde puk má. Rakúšania sa tak snažili o dorážky – nepochodili.
21:12
Untersander bol vyčerpaný, preto odišiel striedať. Spolu s ním využilo túto možnosť niekoľkých ďalších hokejistov na oboch stranách.
20:30
Druhá tretina sa začal. V jej úvodných sekundách sú aktívnejší Rakúšania, ktorí sa natlačili pred Berru, avšak výraznejšie ho neohrozili.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Švajčiarskom a Rakúskom. Mierne lepším tímom v nej bol ten švajčiarsky, a tak po dvadsiatich minútach hry zaslúžene vedie 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 13:03.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:15
Puk teraz opustil hraciu plochu, postranný arbiter tak smeruje po nový. Jeden z divákov prítomných v Royal Arene si odnesie peknú spomienku na tento zápas.
18:28
18:28
Už však vyrovnaný stav neplatí. Puk sa dostal na pravú stranu, odkiaľ zakončil bez prípravy NINO NIEDERREITER. Starkbaum už nemal šancu presunúť sa včas. Asistencia: Enzo Corvi.
17:51
importantVýrazne nebezpečnejšie to ale bolo na opačnej strane. Starkbaum už ležal prakticky prekonaný na ľadovej ploche, nejakým zázrakom sa ale puk do siete napokon nedostal.
17:18
Patrick Spannring zaviezol puk do útočného pásma. Ani tentokrát ale Rakúšanom nejaká súvislejšia akcia nevyšla. Ich hrá je aj naďalej príliš statická.
16:40
Corvi posielal prihrávku po zadnom mantineli, kde chcel nájsť jedného zo svojich spoluhráčov. Nepodarilo sa mu to, a tak bude útočíť výber Rakúska.
15:47
Švajčiari hrajú v plnom počte. Zápas nám teraz preruší reklamná prestávka, ktorú využijú organizátori na rýchle očistenie ľadu od snehu.
15:36
Rakúski korčuliari to teraz nehrali vôbec zle, ich útočným akciám ale chýbala väčšua dynamickosť. Všetko to totiž bolo čitateľné, a tak hru prerušil Berra.
14:20
Rakúšania držali svojho súpera zovretého v obrannom pásme, kde prišlo aj niekoľko striel od modrej. Tá posledná ale zastala na defenzíve, a tak sa mohlo Švajčiarsko oslobodiť.
13:39
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
12:38
importantKomarek prehral osobný súboj za bránkou, čo znamenalo obrovskú šancu pre Niederreitera. Ten dostal prihrávku medzi kruhy a zakončil z prvej. Starkbaum sa prezentoval pekným zákrokom.
11:52
Hofmann naháňal puk v útočnom pásme, napokon ho ale pre Švajčiarov nevybojoval. Rakúšania sa tak presunuli pred Berru, ktorý si pripísal dobrý zákrok betónmi.
11:15
10:47
Na Fricka letel zaujímavý, ale príliš prudký puk. Švajčiarsky obranca si ho tak spracoval až pri mantineli, odkiaľ už tiesnený zakončovať nemohol.
09:48
Leonardo Genoni teraz nechcel zbytočne riskovať, puk preto radšej podržal vo svojej lapačke. Následné vhadzovanie v pásme ale Rakúsko absolútne nezvládlo, a tak môže dopredu vyštartovať Švajčiarsko.
09:20
Oba celky teraz striedali počas zápasu, hra tak mierne stratila na svojom tempe. Sledujeme ale vyrovnaný zápas, v ktorom zatiaľ gól nepadol.

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

08:25
importantDamien Riat stál v dobrej palebnej pozícii, puk mu ale nepríjemne poskakoval. Napriek tomu to pravý krídelník tretej švajčiarskej formácie skúsil a donútil Starkbauma zakročiť.
07:50
Rakúšania potrebovali striedať, preto puk odpálili ďaleko od svojej bránky. Urobili to ale umne, a tak sa zakázané uvoľnenie pískať nemusí.
06:16
Teraz to ale nevyriešil gólman Rakúska vôbec ideálne. Jednoduchú strelu Niederreitera totiž pustil na ľad, čím dal Švajčiarsku priestor na dorážky. Našťastie pre Rakúsko sa ale neujali.
05:16
importantObrovská šanca Švajčiarska! Lukas Frick sa teraz šikovnou kľučkou zbavil súpera a po ľade zakončil k vzdialenejšej žrdi. Chýbali centimetre a Starkbaum by ten puk už nevykopol.
04:16
Nič zaujímavé sa ale neudialo. Rauchenwald je medzičasom na ľadovej ploche, a tak ostane prvá švajčiarska presilovka nevyužitá.
03:25
Až teraz si reprezentácia Švajčiarska vybojovala aspoň vhadzovanie v útočnom pásme. Starkbaum sa bude musieť mať na pozore.
03:10
03:10
Švajčiari sa nedokážu dostať do pásma. Toto oslabenie zvláda Rakúsko výborne.
02:20
importantRakúšania počas vlastného oslabenia unikli súperovi, bola z toho napokon individuálna akcia. Strela ale hráčovi nevyšla podľa predstáv a Berra tak mohol zakročiť.
01:51
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Alexander Rauchenwald – 2 min., hákovanie).
01:39
Zwenger posúval puk po ľavom krídle do útočného pásma Rakúšanov, kde sa jeho spoluhráči ešte na malý moment usadili. Hrali ale len pri mantineli, a tak to bolo bez streleckého pokusu.
00:40
importantParadoxne útočili ako prví Švajčiari. Pri modrej čiare sa teraz do puku oprel Raphael Diaz, ktorý strieľal do protipohybu Starkbauma. Rakúsky gólman zakročil výborne svojím betónom.
00:26
Ako prví sa k puku po vhadzovaní dostali Rakúšania. Tí okamžite rozohrali na svojich obrancov, aby mohli následne založiť prvú útočnú akciu zápasu.
00:01

Švajčiarsko: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Hofmann, Niederreiter (A), Corvi – Scherwey, Andrighetto, Haas – Riat, S. Moser (A), Vermin – Baltisberger, Schäppi, Rod.

Rakúsko: Starkbaum (Madlener) – Schumnig, Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Viveiros, Schlacher, Altmann, Strong – Hundertpfund (C), Schneider, Ganahl (A) – Lebler (A), Komarek, Hofer – Rauchenwald, Haudum, Zwerger – Woger, Spannring, Obrist.

Rozhodca: Olenin (RUS), Sjöqvist (SWE) – Goljak (BEL), Lazarev (RUS).
Vážení športoví priatelia, vítam vás v druhom hracom dni 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Aj dnes si priamo z dánskej Kodane priblížime zápasy skupiny A. Prvým na programe bude súboj Švajčiarska a Rakúska.

Ako tradične, aj toto stretnutie bude mať svojho favorita. V tomto prípade ním bude jednoznačne Švajčiarsko, ktoré má za sebou zaujímavú aprílovú prípravu. Odohralo v nej celkovo osem zápasov s bilanciou piatich výhier a troch prehier.

Švajčiari zdolali dvakrát Bielorusov, dvakrát Lotyšov a raz Nórov. V ostatných troch prípadoch na súpera nestačili, a tak podľahli dvakrát Česku a raz Nórsku.

Nominácia Švajčiarska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Reto Berra (Anaheim Ducks, NHL), Leonardo Genoni (Bern, NLA), Gilles Senn (Davos, NLA)

Obrancovia: Raphael Diaz (Zug, NLA), Michael Fora (Ambri-Piotta, NLA), Lukas Frick, Joël Genazzi (obaja Lausanne, NLA), Dean Kukan (Cleveland, AHL), Mirco Müller (New Jersey Devils, NHL), Jonas Siegenthaler (Hershey, AHL), Dave Sutter (Zürich, NLA), Ramon Untersander (Bern, NLA)

Útočníci: Sven Andrighetto (Colorado Avalanche, NHL), Nino Niederreiter (Minnesota Wild, NHL), Chris Baltisberger, Reto Schäppi (obaja Zürich, NLA), Enzo Corvi (Davos, NLA), Gaëtan Haas, Simon Moser, Tristan Scherwey, Thomas Rüfenacht (všetci Bern, NLA), Gregory Hofmann (Lugano, NLA), Damien Riat (Ženeva, NLA), Noah Rod (San Jose, AHL), Joël Vermin (Lausanne, NLA), Samuel Walser (Davos, NLA)

Niet ale pochýb o tom, že sa bude chcieť na turnaji ukázať Rakúsko v čo najlepšom možnom svetle. Aj preto zvolilo náročný prípravný model, počas ktorého odohralo až deväť prípravných zápasov, v ktorých vyzvalo celkovo sedem krajín.

Postupne tak Rakúšania odohrali zápasy s Maďarskom, Talianskom, Kazachstanom, Slovinskom, Bieloruskom "B", Nórskom "B" a Ruskom "B". Štyri z nich vyhrali, ostatných päť prehrali.

Nominácia Rakúska na majstrostvá sveta:

Brankári: David Kickert (Vienna Capitals, EBEL), David Madlener (Klagenfurt, EBEL), Bernhard Starkbaum (Salzburg, EBEL)

Obrancovia: Dominique Heinrich, Layne Viveiros (obaja Salzburg, EBEL), Martin Schumnig, Steven Strong (obaja Klagenfurt, EBEL), Mario Altmann (Linz, EBEL), Patrick Peter (Vienna Capitals, EBEL), Markus Schlacher (Villach, EBEL), Clemens Unterweger (Graz, EBEL), Stefan Ulmer (Lugano, NLA)

Útočníci: Alexander Cijan, Lukas Kainz, Alexander Rauchenwald (všetci Salzburg, EBEL), Fabio Hofer, Brian Lebler, Patrick Spannring (všetci Linz, EBEL), Manuel Ganahl, Thomas Hundertpfund (obaja Klagenfurt, EBEL), Peter Schneider (Vienna Capitals, EBEL), Daniel Woger (Graz, EBEL), Lukas Haudum (Malmö, SHL), Konstantin Komarek (Karlskrona, SHL), Patrick Obrist (Kloten, NLA), Michael Raffl (Philadelphia Flyers, NHL), Dominic Zwerger (Ambri-Piotta, NLA)

Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švajčiari zvládli zápas proti Rakúsku, rozhodli v predĺžení