Francúzsko deklasovalo Bielorusko v osemgólovom zápase

Sportnet|5. máj 2018 o 00:00

Francúzi získali svoje prvé body na šampionáte.

MS v hokeji 2018 - A-skupina:

Francúzsko - Bielorusko 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Góly: 4. D. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa, D. Fleury), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (Leclerc, Hecquefeuille) - 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Lemelin (Rak.) - Fluri (Švaj.), Suominen (Fín.), 6529 divákov

<>

KODAŇ. Francúzska hokejová reprezentácia po piatkovej vysokej prehre s Rusmi (0:7) uspela vo svojom druhom stretnutí na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

Hokejisti Francúzska v sobotňajšom popoludňajšom zápase základnej A-skupiny v kodanskej Royal Arene zdolali Bielorusov 6:2 a do tabuľky si pripísali prvé tri body.

Začiatok vyšiel lepšie francúzskej reprezentácii, ktorá od 4. minúty viedla presným zásahom Damiena Fleuryho.

O desať minút neskôr Stéphane da Costa zvýšil na 2:0 a Ivana Kuľbakova v bieloruskej bránke nahradil Michail Karnauchov.

Za Bielorusov potom v presilovke skorigoval Alexander Pavlovič, ale krátko pred koncom druhej časti upravil znova na rozdiel dvoch gólov Loic Lamperier a na začiatku III. tretiny Antonin Manavian v početnej výhode o dvoch korčuliarov pridal štvrtý gól Francúzov.

Anthony Guttig potom skóroval na 5:1. Za tím Bieloruska skorigoval v presilovke Pavel Vorobej, ale to bolo zo strany jeho výberu všetko napriek početnej streľbe na brankára Floriana Hardyho.

Naopak, brejk Francúzov znamenal zásah Jordanna Perreta na konečných 6:2.

Francúzi majú v nedeľu voľno a v pondelok o 20.15 h nastúpia proti Švédom, Bielorusi si takisto po dni voľna v pondelok o 16.15 h zmerajú sily s Rusmi. Slováci vyzvú Francúzov vo štvrtok 10. mája a Bielorusov v utorok 15. mája.

Hlas po zápase:

Dave Henderson, tréner Francúzska (zdroj: hocekyfrance.com): "Hrali sme zodpovedne a disciplinovane. Všetci hráči si robili svoju prácu s veľkým odhodlaním a výsledkom je naše víťazstvo."

Dmitrij Korobov, obranca Bieloruska: (zdroj: IIHF.com): "Namiesto toho, aby sme hrali štvrťfinále, sa teraz musíme sústrediť na boje o udržanie v elitnej kategórii. Musíme sa pripraviť na ďalšie zápasy, nič iné nám nezostáva. Treba bojovať."

Online prenos: Francúzsko - Bielorusko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
05.05.2018 o 16:15
Francúzsko
6:2
(2:1, 1:0, 3:1)
60' minúta
Bielorusko
Góly a asistencie: 4. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (Hecquefeuille) – 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov). Rozhodca: Gouin (CAN), Lemelin (AUT) – Fluri (SUI), Suominen (FIN). Diváci: 6529.

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Francúzskom a Bieloruskom. Skončilo sa trochu prevapivým výsledkom 6:2, avšak kto dnešný zápas sledoval, prekvapený byť nemôže. Francúzi totiž dominovali vo všetkých smeroch.

Najlepší hráči zápasu:

v tíme Francúzska: Stephane da Costa
v tíme Bieloruska: Alexander Pavlovič

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a už teraz vás pozývam sledovať vdčerný súboj Slovenska proti Česku. Priblížime si ho prostredníctvom podrobného textového prenosu i obrazového obsahu.
59:05
Prebieha posledná minúta tohto zápasu.
57:56
57:56
goalFrancúzsko dalo gól!
Gólový poltucet v bieloruskej sieti je oficiálne zavŕšený. Puk teraz pustil Karnauchov trestuhodne len pred seba, čo využil na gólovú dorážku JORDANN PERRET. Asistencia: Kévin Hecquefeuille.
57:48
Denisov zaviezol puk stredom poľa až do útočnej tretiny, kde ho odovzdal svojim spoluhráčom. Tí sa nechali zbytočne vytlačiť do rohu klziska, odkiaľ strieľať nemohli.
56:20
Medzičasom začali plynúť záverečné štyri minúty dnešného zápasu. Ten sa už bude pravdepodobne len dohrávať, predovšetkým Francúzi sa totiž pravdepodobne do riskantných akcií púšťať nebudú.
55:56
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Jegor Šarangovič – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
54:46
54:46
goalBielorusko dalo gól! Napokon to tam Bielorusom predsa len padlo. Hardy najskôr vykopol bombu od modrej čiary priamo pred seba, avšak rovnaká strela prišla aj o niekoľko sekúnd neskôr. To už PAVEL VOROBEJ skóroval. Asistencie: Geoff Platt, Dmitrij Korobov.
54:30
Medzičasom hrajú Francúzi so štyrmi korčuliarmi.
54:15
Presiová hra Bieloruska piatich proti trom sa ešte predĺžila. Celok písaný ako hosťujúci ale podobné situácie dnes absolútne nezvláda. Potvrdzuje sa to aj v tejto chvíli.
53:44
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Damien Fleury – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
53:10
Už sú ale Bielorusi pred Hardym. Vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.
52:45
importantTo je neuveriteľné. Ani presilová hra o dvoch mužov zjavne Bielorusom nestačí na to, aby sa usadili v pásme svojho súpera. Práve naopak, Francúzsko sa dostalo do prečíslenia dvoch proti jednému a aj keď neskórovalo, získalo niekoľko cenných sekúnd.
52:15
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Valentin Claireaux – 2 min., vrazenie na mantinel).
51:58
Karnauchov sa teraz musel vo svojom bránkovisko rozkorčuľovať. Dlhší čas totiž nezasahoval. Signalizuje sa však ďalšie vylúčenie v tíme Francúzska.
51:37
O slovo sa teraz prihlásil Chenkeľ. Ten prebral puk na svoju čepeľ, niekokoľkrát ho na nej pomiešal, avšak následne nestrieľal. Zvolil úplne zbytočnú prihrávku do strany, ktorá celú akciu pokazila.
50:08
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Alexandre Texier – 2 min., nedovolené bránenie).
50:07
importantDnešné stretnutie sleduje priamo v Royal aréne 6529 divákov.
50:00
Do konca riadnej hracej doby ostáva 10 minút.
49:37
Tretia tretina sa nesie v duchu častého prerušovania hry. Postranní arbitri si dávajú pozor predovšetkým na ofsajdy, ktorý odpískali v tomto momente Bielorusom.
49:00
Paradoxne, aj naďalej kombinujú v pásme súpera Francúzi. Akýkoľvek ďalší gól v sieti Bieloruska by už bol pre Bielorusov krutý, zároveň však zaslúžený pre Francúzov.
47:57
Oddychový čas Bieloruska. Tréner Dave Lewis sa pokúsi ešte niečo vymyslieť.
47:57
47:57
Moje slová sa negujú. Francúzi využili ďalšiu šancu na to, aby sa svojmu súperovi ešte viac vzdialili. Guttigovi to pred malou chvíľou nevyšlo, teraz už ale ANTHONY GUTTIG skóroval. Asistencia: Jordann Perret.
47:10
Bielorusko hrá medzičasom v plnom počte. Na vyrovnanie mu ostáva necelých 13 minút. To nie je nereálny cieľ, avšak hra Bielorusov nenapovedá, že by ešte mala prísť nejaká dramatizácia.
46:05
importantDlho teraz miešali Francúzi puk v pásme, až kým neprišla strela Antonyho Gutiga. Ten to síce nemyslel zle, strieľal totiž do protipohybu Karnauchova. Priestor troch žrdí ale tesne minul.
45:03
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Stepan Faľkovskij – 2 min., nedovolené bránenie).
44:01
Puk teraz preletel popri žrdi až k zadnému mantinelu. Francúzsko tentokrát neskórovalo, avšak mrzieť ho to príliš nemusí.
43:22
Bielorusi v márnej snahe niečo ešte urobiť s výsledkom. Dnes im to jednoducho nejde, a tak je vysoko pravdepodobné, že odídu zo zápasu bez bodov.
42:17
42:17
Zdá sa ale, že je definitívne rozhodnuté. Keď som pred malou chvíľou hovoril, že si robí Stephane da Costa čo chce, tak som to myslel vážne. A teraz to aj potvrdil. Zobral spoluhráčovi puk, pokazil mu totiž útočnú akciu. Da Costa následne obišiel bránku a vystrelil. Jeho ranu tečoval priamo do siete ANTONIN MANAVIAN. Asistencia: Stephane Da Costa.
42:05
Bielorusi sa oslobodili a puk poslali cez všetky čiary.
41:55
Fleury sa medzičasom vrátil na ľadovú plochu. Začala sa tak skrátená presilová hra Francúzska o dvoch mužov, v ktorej zatiaľ vystrelili Francúzi len raz.
41:40
Francúzi sa držali v pásme, presne ale nestrieľali. Aj tento fakt preto Bielorusi využili na to, aby puk vytlačili aspoň do stredného pásma.
40:50
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Jegor Šarangovič – 2 min., sekanie).
40:43
importantStéphane da Costa si robí doslova čo chce. Francúzsky hokejista sa na týchto majstrovstvách očividne baví. V tomto prípade tomu chýbala už len gólová bodka.
40:30
Vstupujeme do tretej tretiny. budeme zvedaví na to, či si Francúzi pripíšu na svoje konto prvé víťazstvo, alebo sa Bielorusom podarí aj napriek ich nepresvedčivému výkonu minimálne vyrovnať.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu medzi Francúzskom a Bieloruskom. Aj táto časť hry patrila Francúzom, ktorí svoje vedenie navýšili o ďalší gól. Pred treťou tretinou tak vyhrávajú 3:1.

Pomer striel na bránku: 23:25

Tretia tretina sa začne približne o 17:55.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:56
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Pavel Razvadovskij – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
39:43
Zdá sa, že sa už pred prestávkou neudeje nič podstatné.
39:31
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Damien Fleury – 2 min., podrazenie).
38:42
38:42
Po góle do šatne z konca prvej tretiny sme sa podobnej situácie dočkali aj v tretine druhej. Narozdiel od Bielorusov si ho ale Francúzi za svoju hru zaslúžili. Presadil sa LOÏC LAMPERIER, ktorý upravil na 3:1. Asistencie: Valentin Claireaux, Kévin Hecquefeuille.
38:30
Pokazená spätná prihrávka zastavila útočné snaženie Bieloruska. Smerom dopresu sa tak budú môcť pobrať Francúzi.
37:45
Ozvali sa bieloruskí fanúšikovia, ktorých je tu oproti tým francúzskym neporovnateľne viac. Príliš šťastní ale zatiaľ nie sú, napokon Bielorusko toho veľa počas 38 minút hry nepredviedlo.
36:47
Zverenci trénera Hendersona to teraz hrajú umne. Síce sa sami do vyložených šancí nedostávajú, držia ale Bielorusov ďaleko od bránky Floriana Hardyho.
35:35
Nasleduje komerčná prestávka.
35:30
Guttig založil útočnú akciu Francúzska, po ktorej sa puk dostal až na pravé krídlo. Následne ale hráči z Krajiny galského kohúta o puk prišli, a tak sa to skončilo bez streleckého pokusu.
33:58
Od modrej čiary zakončoval Auvitu, ale Karnauchov dokázal na jeho projektil bez väčších problémov zareagovať. Puk tak zatlačil medzi svojimi betónmi.
33:23
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Vladimir Denisov – 2 min., hákovanie).
32:36
importantTo je neuveriteľné, čo teraz dokázalo Bielorusko zahodiť. Djukov ešte Hardyho neprekonal, puk sa ale odrazil k jeho lepšie postavenému spoluhráčovi. Ten v obrovskej šanci zaváhal a bránku netrafil.
31:19
Artur Gavrus prebral prihrávku za bránkou Hardyho, odkiaľ sa chcel presunúť k bránkovisko. Nepodarilo sa mu to, Bielorusko ale môže kombinovať v strednom pásme.
30:35
30:28
Zaujímavá šanca pre Šarangoviča. Ten sa natlačil k Hardymu z pravej strany a zvolil strelu švihom. Stál síce v pomerne veľkom uhle, napriek tomu však prinútil gólmana zakročiť.
29:42
Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim.
29:05
importantFrancúzi sa držali v útočnom pásme, avšak nebola z toho žiadna strela. Prišla tak odpoveď Bielorusov, konkrétne korčuľoval proti Hardymu osamotený Razvadovskij. Famózny zákrok francúzskeho gólmana.

27:20
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Artur Gavrus – 2 min., napadnutie).
27:15
Dlhý súboj v rohu ľadovej plochy, arbitri ale na puk videli, a tak sa rozhodli hru neprerušiť. Puk si napokon vybojovali Bielorusi, ktorí sa budú chcieť presunúť pred Hardyho.
25:43
importantObrovská šanca pre Francúzsko! Anthony Rech mal pred sebou prázdnu bránku, avšak netrafil puk! Tak toto môže Francúzov ešte poriadne mrzieť.
25:11
Výborné prenesenie hry na ľavú stranu, kde si puk prebral Kitarov. Ten podišiel bližšie k bránke a skúsil zakončiť, jeho rana zápästím ale skončila na Hardym.
24:26
Vorobej bojoval o puk v rohu ľadovej plochy, kde si pomohol obsekávaním svojho súpera. Hlavný arbiter si to ale nevšimol, a tak sa vylučovať nebude.
23:39
V neprosech Bieloruska sa pískalo postavenie mimo hry, ktoré bolo posúdené ako úmyselné. Hra sa tak presunie do obrannej tretiny Bielorusov, kde nás čaká vhadzovanie.
23:06
Francúzi nahodili puk do útočného pásma, kde sa ho snažili získať pri mantineli. Nepodarilo sa im to, a tak smerovali dopredu Bielorusi. Tí zakončili zásluhou Lisoveca priamo do Hardyho.
22:01
importantTeraz to už ale neplatilo. Puk totiž Karnauchovi vypadol, na čo zareagoval pravdepodobne Lamperer. Ten sa snažil z bezprostrednej blízkosti dorážať, neuspel.
21:33
Bieloruskí fanúšikovia si síce pýtali "šajbu", avšak pri puku boli Francúzi. Tí sa tlačili do zakončenia, napokon ale táto siruácia nepriniesla žiaden zaujímavejší moment.
20:58
Druhú tretinu začali lepšie Bielorusi, ktorí sa počas prvej minúty natlačili do pásma svojho súpera hneď vrakárt. Skúsili aj dvakrát zakončiť, avšak Hardy bol pozorný. Korobov sa tak do listiny strelcov nezapísal.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa zaujímavá prvá tretina zápasu medzi Francúzskom a Bieloruskom, počas ktorej boli Francúzi jednoznačne lepším tímom. Necháli si ale streliť zbytočný gól z konca úvodnej dvadsaťminútovky, a tak platí stav 2:1.

Druhá tretina sa začne približne o 17:03.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:37
19:37
goalBielorusko dalo gól! Tak toto je expresné využitie presilovej hry. Už keď si Francúzi mysleli, že sa počas prvej tretiny nič nezmení, prišiel zbytočný faul Texiera. Ten je potrestaný gólom, o ktorý sa postaral ALEXANDER PAVLOVIČ. Asistencie: Pavel Razvadovskij, Pavel Vorobej.
19:31
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Alexandre Texier – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
19:31
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:26
Moje slová však Bielorusi okamžite negovali. Celok písaný ako hosťujúci sa natlačil pred bránku, kde skúsil asi trikrát zakončiť. Hardy bol už na ľade, napriek tomu ho Bielorusko neprekonalo.
17:38
Geoff Platt sa s pukom dostal z obrannej tretiny až do tej útočnej. Bielorusom ale chýba väčší drajv, Hardy je totiž na takéto pomalé akcie pripravený.
16:56
Pískalo sa, Francúzi totiž hrali proti pravidlám. Tentokrát z toho ale vylúčenie byť nemusí, každopádne, hra sa presťahuje pred bránku Floriana Hardyho.
16:21
Bielorusko hrá medzičasom v plnom počte.
15:57
Francúzi sú zatiaľ jednoznačne lepším tímom. Potvrdili to predovšetkým posledné minúty, keď sa Bielorusom prakticky ani len nepodarilo preniknúť do útočného pásma.
14:52
importantVýborná strela Stephana Da Costu, ktorý si ešte vylepšil streleckú pozíciu a skúsil zakončiť. Jeho ranu Karnauchov vytesnil telom mimo priestor troch žrdí.
14:21
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Pavel Vorobej – 2 min., držanie).
13:33
importantStriedanie v bránke Bieloruska. Ivan Kulbakov už tento zápas nedohrá. Medzi tri žrde sa teraz postaví Karnauchov.
13:33
13:33
Navyše je to už 2:0 pre Francúzsko. Ďalšia veľká chyba bieloruskej defenzívy, ktorá nechala prejsť do samostatného úniku da Costu. STÉPHANE DA COSTA má pritom všetky kvality potrebné na to, aby podobné šance premieňal. Asistencia: Jonathan Janil.
13:32
Bielorusi sa natlačili pred francúzske bránkovisko, avšak nič prevratné tam nevymysleli. Hardy sa dnes vo svojej bránke výborne presúva a nedáva súperovi možnosť skórovať.
12:30
Dobre to teraz myslel Denisov, ktorý vyslal delovku od útočnej modrej čiary. Hardy mal ale odkrytý výhľad, preto dokázal puk udržať vo svojej lapačke.
12:02
Hra sa teraz pomerne často prerušuje. Naposledy sa tak udialo po tom, čo poslali Francúzi puk cez všetky čiary nedovoleným spôsobom. Hra sa tak presťahuje pred Floriana Hardyho.
11:22
Puk prepadol cez celé klzisko až ku Kuľbakovi, ktorý sa rozhodol rozohrať svojou hokejkou. Nemal to síce vôbec jednoduché, ale podarilo sa mu to.
10:30
Vorobej nahadzoval puk do útočného pásma, kde sa k nemu dostal len Janil. Francúzi to následne skúšali z brejkovej situácie, ich akcia sa ale skončila veľmi rýchlo.
09:38
Alexander Kitarov nahodil puk na mantinel, odkiaľ sa mal odraziť k jeho spoluhráčom. Síce sa tak napokon predsa len udialo, avšak rozhodne to neprinieslo gólovú situáciu.
08:17
Oba celky potrebovali striedať, Francúzi preto puk podržali za svojou bránkou. Odtiaľ sa následne budú chcieť presunúť pred Kulbakova.
06:55
importantÚplne zbytočne teraz bieloruskí obrancovia pred Francúzmi cúvali. Perretovi sa tak otvoril priestor na streľbu a Kulbakov môže byť vďačný, že puk jeho bránku netrafil.
06:25
Guttig odviedol pri mantineli fantastickú prácu, keď hokejkou znemožnil súperovi rozohrať. Navyše ho donútil puk poslať cez všetky čiary, a tak je z toho zakázané uvoľnenie.
05:47
Až teraz sa Bielorusi presunuli pred Hardyho. Skúšali to z brejkovej situácie, avšak slabá strela z ľavej strany v sieti skončiť rozhodne nemohla.
04:55
Bielorusi sa pokúšali o rýchlu odpoveď po prechode útočnou modrou čiarou už ale nevymysleli nič.
03:33
03:33
Bezgólový stav už neplatí. Kulbakov teraz podcenil strelu, ktorá mu ešte z lapačky vypadla, a tak sa dostal k dorážke DAMIEN FLEURY. Ten už nemal problém zakončiť do odkrytej bránky. Asistencie: Stéphane Da Costa, Anthony Rech.
03:27
Opäť z toho nebolo nič zaujímavé. Hokejkou poklepal o ľad Denisov, ktorý si tak pýtal puk, avšak pre nepresnú prihrávku sa k nemu nedostal.
02:38
Bielorusi sa držali v pásme svojho súpera, nevyprodukovali si tam však žiadnu šancu. Dopredu sa už ale presúva Lisovec, ktorý sa to pokúsi zmeniť.
01:16
Výborne zapracoval svojou hokejkou Denisov, ktorý vypichol súperovi pri mantineli puk a vysunul tak svojich spoluhráčov. Nanešťastie pre Bielorusko z z toho ale strela nebola.
00:47
Ako prvý ale musel svoju lapačku použiť Hardy, na ktorého smerovala nenápadná strela. Vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme Francúzska.
00:27
Ako prví sa k puku dostali Francúzi. Tí sa preto pokúsia čo najrýchlejšie presunúť pred bránku stráženú gólmanom Kulbakovom.
00:01

Francúzsko: Hardy (Quemener) – Manavian, Auvitu, Chakiachvili, Hecquefeuille (A), Janil, Gallet, Raux – Fleury (A), S. Da Costa (C), Rech – Guttig, Treille, T. Da Costa – Claireaux, Lamperier, Texier – Ritz, Douay, Perret.

Bielorusko: Kulbakov (M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Falkovskij, Korobov (A), Děnisov, Vorobej, Djukov – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (C) – Kovyršin, Gavrus, Drozd – Děmkov, Kitarov (A), Razvadovskij – Levša, Kislyj, Suško.

Rozhodca: Gouin (CAN), Lemelin (AUT) – Fluri (SUI), Suominen (FIN).
Dámy a páni, vítam vás pri sledovaní priameho prenosu z druhého zápasu druhého hracieho dňa. V rámci skupiny A si sily zmerajú hokejisti Francúzska a Bieloruska. My vám tento zápas priblížime priamo z jeho dejiska, z kodanskej Royal Areny.

Pôjde o druhý zápas pre oba tímy za ostatných 24 hodín. V piatok sa stretlo Francúzsko na otváracom zápase kodanskej skupiny s Ruskom. Hokejisti Bieloruska si zasa sily merali o štyri hodiny neskôr so Švédskom.

Prvý zápas priniesol celkovo sedem gólov. Nanešťastie pre Francúzsko ich inkasovalo všetky ono.

Rusko – Francúzsko 7:0

Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Daciuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Daciuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Nominácia Francúzska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ronan Quemener (Bordeaux, Ligue Magnus), Florian Hardy (Angers, Ligue Magnus), Sebastian Ylönen (Lukko Rauma, Liiga)

Obrancovia: Yohann Auvitu (Edmonton Oilers, NHL), Antonin Manavian (Fehérvár, EBEL), Florian Chakiachvili (Rouen, Ligue Magnus), Nicolas Besch, Jonathan Janil (obaja Bordeaux, Ligue Magnus), Hugo Gallet (Turku, Liiga), Kevin Hecquefeuille (Pantern, Allsvenskan), Damien Raux (Gap, Ligue Magnus), Thomas Thiry (Zug, NLA)

Útočníci: Jordann Perret, Sacha Treille (obaja Pardubice, TELH), Stephane Da Costa, Floran Douay (obaja Ženeva, NLA), Teddy Da Costa (Krakov, Ekstraklasa), Damien Fleury, Anthony Rech (obaja Schwenninger, DEL), Valentin Claireaux (Lukko Rauma, Liiga.), Maurin Bouvet (Gap, Ligue

Výrazne lepšie sa nedarilo ani Bielorusku. To sa stretlo so Švédskom, pričom tento zápas priniesol celkovo päť gólov. Opäť ale platilo, že skóroval len favorit.

Švédsko – Bielorusko 5:0

Góly a asistencie: 10. L. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (J. Klingberg, H. Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell)

Nominácia Bieloruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ivan Kuľbakov (Quad City, ECHL), Vitalij Trus (Grodno, BXL), Michail Karnauchov (Molodečno, BXL)

Obrancovia: Stepan Faľkovskij (Ontario, AHL), Vladimir Denisov (SaiPa Lappeenranta, Liiga), Roman Ďukov (Karaganda, VHL), Dmitrij Korobov, Kristian Chenkeľ, Jevgenij Lisovec (všetci Dinamo Minsk, KHL), Nikita Ustinenko (Junosť Minsk, BXL), Pavel Vorobej (Červená hviezda Kchun-lun, KHL)

Útočníci: Pavel Razvadovskij (Junosť Minsk, BXL), Jevgenij Kovyršin, Alexander Pavlovič, Charles Linglet, Alexander Kitarov, Jegor Šarangovič, Sergej Drozd (všetci Dinamo Minsk, KHL), Arťom Demkov, Alexander Materuchin (obaja Soligorsk, BXL), Geoff Platt (CSKA Moskva, KHL), Maxim Suško (Owen Sound, OHL), Arťom Kislyj, Arťom Levša (Grodno, BXL), Artur Gavrus (Molodečno, BXL)

Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Francúzsko deklasovalo Bielorusko v osemgólovom zápase