Gólovú prestrelku rozhodli až nájazdy. Nórsko porazilo Nemecko

Sportnet|6. máj 2018 o 00:00

Nórsko vyhralo nad Nemecko 5:4 po samostatných nájazdoch.

MS v hokeji 2018 - B-skupina:

Nemecko - Nórsko 4:5 pp a sn (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Hager (Ehliz, Plachta), 19. Michaelis (Noebels, J. Müller), 28. Hager (Draisaitl), 51. Y. Seidenberg (Plachta, Draisaitl) - 2. K. A. Olimb, 8. Valkvae Olsen (Lindström, M. Olimb), 22. Bastiansen (Salsten, Valkvae Olsen), 51. Sörvik, rozh. nájazd Trettenes. Rozhodcovia: Iverson (Kan.), Reneau (USA) - Otmachov (Rus.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 5491 divákov.

Nemecko: Pielmeier - Holzer, D. Seidenberg, Y. Seidenberg, M. Müller, Krupp, J. Müller, Mebus - Hager, Kahun, Eisenschmid - Krämmer, Pietta, Uvira - Noebels, Tiffels, Michaelis - Ehliz, Draisaitl, Plachta - Wiederer

Nórsko: Haukeland - Holös, Bonsaksen, Johannesen, Sörvik, Espeland, Ström, Bull - K. A. Olimb, M. Olimb, Lindström - Valkvae Olsen, Bastiansen, Salsten - Thoresen, Forsberg, Hoff - Trettenes, Roest, Röymark

HERNING. Nórski hokejisti zvíťazili v nedeľu vo svojom druhom zápase v B-skupine MS nad Nemeckom 5:4 po samostatných nájazdoch.

Dramatický duel v Herningu rozhodol až záverečný rozstrel, v ktorom skórovali iba severania, autorom víťazného nájazdu bol Mathias Trettenes.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Nemecko - Nórsko: fotogaléria

6.5.2018

Nemci v zápase neustále doťahovali náskok súpera a napokon prehrali aj svoj druhý nájazdový rozstrel na MS, takže na konte majú dva body.

Ďalší súboj odohrajú v pondelok, o 16.15 h narazia na USA. Nóri získali do tabuľky dva body, spolu ich majú tri, po dni voľna ich čaká ďalší duel v utorok o 20.15 proti Fínsku.

Stručný priebeh zápasu:

Nóri začali vo veľkom štýle, už v 2. minúte si Nemci nedali pozor za vlastnou bránkou a K. A. Olimb v oslabení otvoril skóre. O šesť minút neskôr zvýšil na 2:0 v presilovke z dorážky Valkvae Olsen.

Nemci sa postupne pozviechali a podarilo sa im ešte do konca prvej tretiny vyrovnať skóre zásluhou dôrazného Hagera a presnej strely Michaelisa. Aj druhú časť odštartovali lepšie severania.

Po nádhernej kombinácii skóroval do prázdnej bránky Bastiansen a Nemci museli opäť doťahovať. O vyrovnanie sa postaral v 28. min v presilovke Hager, ktorý na trikrát pretlačil puk za Haukelanda.

Vyrovnaný duel v závere vygradoval. Nóri od 51. minúty opäť viedli po góle Sörvika, ktorého strelu nešťastne nadvihol Pietta, Nemci dokázali expresne odpovedať vďaka Y. Seidenbergovi.

Po 60 minútach svietilo na kocke skóre 4:4 a tak prišlo na rad predĺženie. V ňom ukázali Nemci kus obetavosti, keď ustáli nórsky tlak a dotiahli duel do nájazdov.

V nich skórovali iba severania, presadili sa Trettenes, Lindström a Bastiansen.

Online prenos: Nemecko - Nórsko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
06.05.2018 o 16:15
Nemecko
4:5
(2:2, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1)
66' minúta
Nórsko
Góly a asistencie: 15. Hager (Ehliz, Plachta), 19. Michaelis (Noebels, J. Müller), 28. Hager (Draisaitl), 51. Y. Seidenberg (Plachta, Draisaitl) – 2. K. A. Olimb, 8. Valkvae Olsen (Lindström, M. Olimb), 22. Bastiansen (Salsten, Valkvae Olsen), 51. Sörvik, rozh. náj. Trettenes. Rozhodca: Iverson, Reneau – Otmachov, Vanoosten..
Nóri v dnešnom zápase ani raz neprehrávali, no nedokázali si udržať vedenie. Vyhrávali 2:0, 3:2 aj 4:3, ale museli absolvovať samostatné nájazdy, aby definitívne zlomili nemecký odpor. Strieborní medailisti z olympiády opäť nepochodili v nájazdovej lotérii a postup do štvrťfinále sa im poriadne vzďaľuje.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazilo Nórsko. Rozhodujúci gól vsietil MATHIAS TRETTENES.
Anders Bastiansen definitívne rozhodol o víťazstve Nórska. Pielmeierovi poslal puk pomedzi betóny.
Dominik Kahun zvolil kľučku do bekhendu, no radosť mu pokazila žŕdka.
Tobias Lindström išiel opatrne, namieril a poslal puk pomedzi betóny do siete.
Patrick Hager si rozhýbal Haukelanda, ale ten prečítal jeho úmysel a nepustil za seba puk.
Stefan Espeland takisto vsadil na priamu strelu. Trafil však len Pielmeiera.
Daniel Pietta zvolil jednoduchšie riešenie, no strelou Haukelanda neprekvapil.
Mathias Trettenes otvoril samostatné nájazdy kľučkou do bekhendu, ktorou poslal Nórov do vedenia.
Samostatné nájazdy začínajú.
Nemci ukázali v závere predĺženia obrovskú obetavosť. Dennis Seidenberg zblokoval množstvo striel, no v posledných sekundách mohol rozhodnúť Ken André Olimb, ktorého zastavil až Timo Pielmeier.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:10
Dennis Seidenberg odviedol výbornú prácu. Najskôr zblokoval strelu a potom dokázal vyhodiť puk cez všetky čiary.
63:30
Mathis Olimb vystrelil príklepom z vrcholu pravého kruhu. Timo Pielmeier prilepil svoj betón o ľadovú plochu.
63:08
Leon Draisaitl zasiahol hokejkou do tváre unikajúceho Andersa Bastiansena a oslabil svoj tím. Nóri budú hrať presilovku.
63:00
Yasin Ehliz predviedol samostatnú akciu, v útočnom pásme si urobil priestor na zakončenie, no Haukeland zasiahol pravým betónom.
62:39
Vylúčenie na oboch stranách. Rozhodcovia poslali na trestnú lavicu Steffena Thoresena a Jonasa Müllera. Obaja sa previnili seknutím.
62:22
Jonas Müller vystrelil švihom spoza nórskeho obrancu. Puk letel vysoko nad bránku a Haukeland nemusel zasahovať.
61:38
Patrick Hager išiel sám na Haukelanda, ale nemal dostatočnú rýchlosť. Ešte prihral Dominikovi Kahunovi, no ten sa takisto nepresadil.
60:43
Leon Draisaitl sa chcel obtočiť kolo Jonasa Holösa, ale nepríjemne spadol a narazil do mantinelu. Puk majú Nóri.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Nemci na majstrovstvách sveta v Dánsku výlučne doťahujú, ale už druhý zápas doviedli aspoň do predĺženia. Dnes prehrávali 0:2, 2:3 aj 3:4, no vydolovali remízu v riadnom hracom čase a pobijú sa o extra bod. Nóri sú naopak expertmi na stratu vedenia. V prvom dueli darovali body Lotyšom a teraz sa im môže stať to isté.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:06
Yannic Seidenberg nahodil puk od ľavého mantinelu pred nórsku bránku, kde sa snažil o teč Matthias Plachta. Henrik Haukeland bol pozorný.
58:27
Dennis Seidenberg získal jednoduchým spôsobom vhadzovanie v útočnom pásme, keď nastrelil puk z neutrálnej zóny priamo do Haukelanda.
57:30
57:30
Nórski hokejisti si vytvorili dlhotrvajúci tlak, ale zradila ich koncovka. Všetky strelecké pokusy smerovala mimo nemeckej bránky.
56:05
Nóri dopravili puk do siete, ale Timo Pielmeier bol zasiahnutý do masky a nemohol pokračovať v hre. Rozhodcovia preto rozpažili.
55:30
Nemeckí hokejisti si skomplikovali pozíciu pred záverečnými minútami tretej tretiny. Korbinian Holzer inkasoval menší trest za podrazenie.
55:02
Matthias Plachta opäť prenikal po ľavom krídle, tentoraz sa snažil nájsť Leona Draisaitla, ale ani v tomto prípade nebol úspešný.
54:05
Matthias Plachta hľadal krížnou prihrávkou voľného Yasina Ehliza, no nemecký útočník nemal dostatok priestoru na koncovku.
53:28
Nórsky tlak nepriniesol ani jednu strelu do priestoru bránky. Pokusy tímu zo severu Európy boli zblokované nemeckou defenzívou.
52:15
Veľké príležitosti Nórov. Mathis Olimb zakončoval nebezpečne spomedzi kruhov a onedlho strieľal aj Martin Röymark.
51:34
Leon Draisaitl dnes ešte neskóroval, ale prihrával na tri nemecké góly a mal prsty v piatich zo šiestich presných zásahov svojho tímu na svetovom šampionáte v Dánsku.
50:38
50:38
goalNemecko dalo gól! Bleskové vyrovnanie. Matthias Plachta obišiel bránku, prihral nepokrytému YANNICOVI SEIDENBERGOVI a jeho pohotové zakončenie smerovalo presne pod brvno. Asistencie: Matthias Plachta, Leon Draisaitl.
50:13
50:13
goalNórsko dalo gól! Severania sú opäť vo vedení. DANIEL SÖRVIK prešiel cez modrú čiaru, vystrelil švihom a jeho pokus nechtiac tečoval za Pielmeiera Daniel Pietta. Bez asistencie.
48:53
Timo Pielmeier musel teraz vážnejšie zasahovať, pretože pred bránkou stál Steffen Thoresen a zblízka pohotovo dorážal.
48:10
Thomas Valkvae Olsen nepríjemne nahadzoval puk zo stredného pásma, ktorý musel skrotiť zo vzduchu Timo Pielmeier.
47:28
Nemci sa aj v tretej časti hry pomalšie rozbiehali a teraz začínajú diktovať tempo. Nóri sú však pozorní v defenzíve.
46:30
Matthias Plachta dobre sledoval situáciu v bránkovisku a snažil sa z otočky prekonať Henrika Haukelanda. Napokon mieril tesne vedľa.
45:10
Tretia tretina je opatrnejšia ako tie predchádzajúce. Ani jeden z tímov si nemôže dovoliť ďalšiu porážku, a tak nechce urobiť chybu.
44:15
Opäť je tu nórsky ofsajd. Eirik Salsten vnikol do útočného pásma s pukom neskôr ako jeho spoluhráči v červených dresoch.
43:21
Je tu prvé prerušenie v tretej tretine. Jeden z nórskych útočníkov zachytil puk za modrou čiarou a vošiel do ofsajdu.
42:43
Nemci predviedli hraničné striedanie. Jonas Müller sa však nezapojil do hry a radšej preskočil puk, aby sa nevylučovalo.
42:05
Sledujeme svižný úvod tretieho dejstva. Zatiaľ sa ani raz neprerušovalo, no brankári nemali žiadnu prácu.
40:25
Yannic Seidenberg vypálil z prvej od modrej čiary. Nemecký obranca vyslal prudkú, ale nie veľmi presnú strelu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Nórsko opäť lepšie vstúpilo do tretiny a po necelých dvoch minútach viedlo. Na konci krásnej kombinácie bol Anders Bastiansen. Nemci však zase zmazali manko. V početnej prevahe sa natlačil pred bránku Patrick Hager a prepasíroval puk do siete.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:04
Nóri sa mohli dostať do veľkej šance, keď Mebus za sebou zabudol puk. Rozhodcovia však odpískali ofsajd, v ktorom stál Ludvig Hoff.
37:51
Jonas Holös strieľal cez viacero nemeckých hokejok a jeho pokus bol zblokovaný až na ochrannú sieť nad Pielmeierom.
36:45
Korbinian Holzer sa obtočil okolo nórskej bránky a nebezpečne zasúval puk. Henrik Haukeland bol pozorný, rovnako ako jeho spoluhráč, ktorý nedovolil dorážať Draisaitlovi.
35:50
Daniel Sörvik napriahol od modrej čiary a vyslal prudký puk smerom na nemeckú bránku. Timo Pielmeier si pripísal úspešný zákrok.
35:10
Nóri nedokázali presne rozohrať z obranného pásma a vyprodukovali icing. Alexander Bonsaksen preto nemohol vystriedať, aj keď už veľmi chcel.
34:43
Leon Draisaitl vybojoval puk na modrej čiare, posunul ho Matthiasovi Plachtovi, ktorý ešte hľadal Yasina Ehliza, ale jeho strela bola zblokovaná.
34:00
Martin Röymark strieľal prudko švihom spoza hráča. Puk z jeho hokejky však zadunel len na zadnom mantineli.
33:10
Timo Pielmeier prerušil rozháranú hru. Jednoduché nahodenie z diaľky schoval v lapačke a dovolil spoluhráčom vystriedať.
32:48
Hokejovú kvalitu miestami strieda bojovnosť. Oba tímy majú ťažkostí s prechodom do útočného pásma.
31:25
Patrick Hager našiel presnou prihrávkou medzi kruhmi osamoteného Markusa Eisenschmida, ale jeho pokus bol zblokovaný.
30:54
Eirik Salsten prihrával pred nemeckú bránku, kde bol pripravený Timo Pielmeier. Prikryl puk, a tak nasleduje reklamná prestávka.
30:08
Timo Pielmeier nevidel dobre na puk a len telom vykrýval priestor. Mal šťastie, že koncovky Nórov neprešli na bránu.
29:35
Nórom hra na istotu takmer nevyšla. Zabudnutý puk pred Haukelandom si našiel Daniel Pietta, ktorý zblízka dorážal. Neujali sa ani strely jeho kolegov.
29:07
Momentálne sledujeme slabšiu fázu zápasu. Oba tímy si dávajú pozor v strednom pásme a snažia sa upokojiť hru.
27:31
27:31
goalNemecko dalo gól Nóri sa z vedenia netešili dlho. PATRICK HAGER bol dostatočne dôrazný v predbránkovom priestore a pretlačil puk za Haukelanda, ktorému nepomohli ani dvaja obrancovia. Asistencia: Leon Draisaitl.
27:05
Leon Draisaitl hľadal prudkou prihrávkou pred bránkou voľného Yasina Ehliza, ale ten nedokázal tečovať puk do odkrytej siete.
25:54
Nóri dvakrát po sebe pokazili vhadzovanie, čo znamená trest za zdržiavanie hry. Dve minúty si odsedí Mathis Olimb.
25:54
Nóri opäť lepšie odštartovali tretinu a momentálne majú prevahu. Jonas Holös preveril Tima Pielmeiera príklepom od modrej čiary.
25:23
Björn Krupp si urobil miesto na modrej čiare a švihom vystrelil na Haukelanda. Nórsky brankár schoval puk v lapačke.
24:32
Nemci sú pod tlakom a nevedia sa oslobodiť. Od modrej čiary nebezpečne nahadzoval Johannes Johannesen, no puk neprešiel na Pielmeiera.
23:40
importantVeľká šanca Nórov. Mathis Olimb bol úplne voľný medzi kruhmi, mal dostatok času na zamierenie, ale tesne minul nemeckú svätyňu.
22:46
Mathias Trettenes chcel zasúvať puk spoza bránky za chrbát Pielmeiera, ale trafil len spodnú konštrukciu.
21:36
21:36
goalNórsko dalo gól! Nemeckí hokejisti zase prehrávajú. Eirik Salsten našiel pred odkrytou bránkou pripraveného ANDERSA BASTIANSENA, ktorý poľahky napol sieť. Asistencie: Eirik Salsten, Thomas Valkvae Olsen.
21:06
Yasin Ehliz zakončoval bez prípravy z ťažkej pozície na pravom krídle. Jeho príklep nebol dostatočne prudký, ale ohrozil Haukelanda.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Nemeckí hokejisti mali slabší vstup do zápasu. Už v druhej minúte inkasovali vo vlastnej presilovke, keď sa presadil Ken André Olimb. O šesť minút neskôr hrali v početnej výhode Nóri a Thomas Valkvae Olsen zvýšil ich vedenie. Až potom sa Nemci prebrali, vypracovali si sériu presiloviek a dokázali vyrovnať. Najskôr im pomohol vlastným gólom Steffen Thoresen, ktorý bol pripísaný Patrickovi Hagerovi, a ešte pred prestávkou sa presadil Marc Michaelis.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:05
importantĎalšia gólová šanca pre Nemecko. Moritz Müller prudko vypálil od modrej čiary, Haukelandovi puk vypadol, ale následne dorážky nesmerovali do siete.
18:41
18:41
goalNemecko dalo gól! Teraz je už vyrovnané. MARC MICHAELIS dostal krásnu krížnu prihrávku v strednom pásme, nabral rýchlosť na pravom krídle a presnou strelou švihom prekonal Henrika Haukelanda. Asistencie: Marcel Noebels, Jonas Müller.
18:00
Mohlo byť vyrovnané. Yasin Ehliz zostal nepokrytý pred nórskou bránkou, skúsil zakončiť bekhendom, ale nemieril presne.
17:36
Pielmeier mal zase prácu. Nahodením z pravého krídla ho preveril Kristian Forsberg, ktorý získal pásmo pre Nórov.
17:04
17:04
Timo Pielmeier nemal dlho vážnejší zákrok a teraz sa musel predviesť po nebezpečnej strele Tobiasa Lindströma. Nór zakončoval prudko z prvej, no neskóroval.
16:30
Jonas Müller nahadzoval puk z ostrého uhla. Henrik Haukeland nevedel, že smeroval priamo na neho a so šťastím zasiahol.
15:47
Daniel Pietta padal na ľadovú plochu, ale napriek tomu ešte dokázal vystreliť a tesne minul nórsku bránku.
14:30
14:30
goalNemecko dalo gól! Je znížené. Séria presiloviek napokon nemeckým hokejistom priniesla radosť. Puk pravdepodobne poslal do vlastnej siete Steffen Thoresen, ale presný zásah je pripísaný PATRICKOVI HAGEROVI. Asistencie: Leon Draisaitl, Matthias Plachta.
14:15
Nemci majú hernú prevahu a vybojovali si ďalšiu presilovku. Stefan Espeland prerušil tlak súpera iba za cenu faulu. Odsedí si dve minúty za hákovanie.
13:28
Sebastian Uvira mal dostatok priestoru na ľavom krídle, váhal s prihrávkou a napokon vyslal priamu strelu na Haukelanda.
12:46
Nemeckí reprezentanti v závere presilovky zatlačili Nórov, no stále čakajú na úvodný presný zásah. Henrik Haukeland predvádza spoľahlivé zákroky.
12:13
Henrik Haukeland musel zasahovať po dvoch pohotových strelách. Najskôr kryl pokus Patricka Hagera a následne nedovolil skórovať ani Matthiasovi Plachtovi.
11:35
Dominik Kahun dlho miešal pukom na pravom krídle, skúsil prudkú strelu švihom, ale svoj tím vyhnal z útočného pásma.
10:46
Je tu ďalšia presilovková možnosť pre nemecký tím. Villiam Ström odišiel na trestnú lavicu za krosček.
10:37
Leon Draisaitl nedokázal zachytiť prudkú prihrávku na modrej čiare a Nemci stratili pásmo. Nevyužili tak ani druhú presilovku.
9:48
09:48
importantObrovské šance nemeckého výberu. Zverenci Marca Sturma viac ako minútu tlačili Nórov, dlho váhali so streľbou, ale napokon zblízka nebezpečne dorážal Markus Eisenschmid. Henrik Haukeland ho však vychytal, rovnako ako ďalších dobiedzajúcich hráčov.
08:37
Nemeckí hokejisti dostávajú šancu na zníženie. Niklas Roest sa previnil seknutím a odišiel na trestnú lavicu.
08:19
Nemci márne hľadajú hernú pohodu. Pred vlastnou bránou volia komplikované riešenia a dostávajú sa zbytočne pod tlak.
07:31
goalNórsko dalo gól! Severanom nevyšiel úvod presilovky, ale ich druhá útočná akcia už priniesla presný zásah. Od modrej vystrelil Tobias Lindström a jeho pokus dorazil do siete THOMAS VALKVAE OLSEN. Asistencie: Tobias Lindström, Mathis Olimb.
07:31
07:15
Nórski hokejisti sa nedokážu usadiť v útočnom pásme. Nemci puk vyhodili cez všetky čiary až za Henrika Haukelanda.
06:40
Rozhodcovia druhýkrát v zápase vylučujú. Nemci zle vystriedali a budú pykať za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.
06:20
Podobná situácia sa udiala aj na opačnom konci klziska. Nemci mali problém skrotiť puk na hokejkách a museli sa vrátiť dozadu.
05:05
Nóri strávili v útočnom pásme takmer minútu, ale nedokázali ohroziť bránu Pielmeiera. Ich strely boli zblokované.
04:16
Oliver Mebus nebezpečne nahadzoval puk od modrej čiary a ten len tesne minul nórsku bránu. Možno sa aj dotkol žŕdky.
03:30
Jonas Müller výborne prihrával z ľavého krídla pred odkrytú bránu voľnému spoluhráčovi, ale ten nemal dostatočne dlhú hokejku.
03:10
Rýchly gól, navyše vo vlastnej presilovke, Nemcom výrazne nahlodal sebavedomie. Strieborní medailisti z olympiády kopia chyby.
02:40
Nemci nevyužili prvú presilovku v zápase. V jej úvode síce Plachta nastrelil žŕdku, no jeho spoluhráči nič viac nevymysleli a dokonca inkasovali.
01:41
01:41
goalNórsko dalo gól! Veľká chyba Nemcov v presilovke. Za vlastnou bránou zbytočne váhal Dennis Seidenberg, KEN ANDRE OLIMB mu zobral puk a pohotovou strelou prekonal Tima Pielmeiera. Bez asistencie.
01:02
importantMatthias Plachta výborne vypálil z pravého kruhu bez prípravy. Jeho delovka skončila na bránkovej konštrukcii.
00:40
Mathis Olimb odchádza na trestnú lavicu. Ofenzívny líder Nórov si pomohol hákovaním a oslabil svoj tím.
00:05
Nóri pokazili rozohrávku na modrej čiare a po niekoľkých sekundách pustili do šance Michaelisa, ktorého strela z ľavého kruhu minula cieľ.
00:01

Nemecko: Pielmeier (Treutle) – Holzer, D. Seidenberg (C), Y. Seidenberg (A), M. Müller, Krupp, J. Müller, Mebus (A) – Hager, Kahun, Eisenschmid – Krämmer, Pietta, Uvira – Noebels, Tiffels, Michaelis – Ehliz, Draisaitl, Plachta – Wiederer.

Nórsko: Haukeland (Haugen) – Holös (C), Bonsaksen, Johannesen, Sörvik, Espeland, Ström, Bull – K. A. Olimb, M. Olimb (A), Lindström – Valkvae Olsen, Bastiansen (A), Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Trettenes, Roest, Röymark.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu B-skupiny majstrovstiev sveta v hokeji. V dánskom Herningu si zmerajú sily Nemeckom a Nórsko.

Nemecko prekvapilo výkonmi aj konečným výsledkom na olympijskom turnaji, kde obsadilo druhé miesto a získalo historické striebro. Z úspešného výberu však na svetovom šampionáte chýba viacero dôležitých hráčov. Možno aj preto nemeckí hokejisti zaváhali v úvodnom vystúpení na majstrovstvách sveta. Proti domácemu dánskemu výberu dvakrát inkasovali v oslabení, dvakrát zmazali jednogólové manko vďaka Draisaitlovi s Ehlizom, ale v samostatných nájazdoch ťahali za kratší koniec a prehrali 2:3.

Nórsko päťkrát po sebe neprešlo do štvrťfinále majstrovstiev sveta, no na februárovej olympiáde preniklo medzi osmičku najlepších. Severania však neprekročili svoj tieň a nepodarilo sa im prekvapiť ako napr. Nemcom. S dnešným súperom však majú spoločné to, že v prvom zápase na turnaji nedokázali zvíťaziť. Proti Lotyšom viedli už v trinástej minúte 2:0, ale náskok neudržali. V ďalšom priebehu stretnutia trikrát inkasovali a boli radi aj za bod po prehre 2:3 v predĺžení.

Nemci a Nóri hrali proti sebe na svetovom šampionáte naposledy pred šiestimi rokmi, kde sa zrodil prekvapivý výsledok 4:12. Vo februári na olympiáde však zvíťazil výber trénera Marca Sturma. V základnej skupine triumfoval 2:1 po samostatných nájazdoch.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Gólovú prestrelku rozhodli až nájazdy. Nórsko porazilo Nemecko