Slovenským hokejistom vôbec nevyšiel ich druhý zápas na šampionáte.
Slovenským hokejistom vôbec nevyšiel ich druhý zápas na šampionáte. (Autor: TASR)
Sportnet|6. máj 2018 o 00:00

Slováci nedokázali skórovať.

Majstrovstvá sveta v hokeji 2018 - nedeľa:

A-skupina (Kodaň/Dán.)

Slovensko - Švajčiarsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Scherwey (Diaz, Mirco Müller), 21. Mirco Müller (Scherwey)

Vylúčení: 3:2 na 2 min , presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) - Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.), 10915 divákov

Slovensko: Čiliak - Čajkovský, Sekera, Graňák, Marek Ďaloga, Jaroš, A. Jánošík, Fehérváry - Jurčo, Krištof, L. Nagy - Marcel Haščák, J. Mikúš, M. Bakoš - D. Bondra, Buc, Svitana - Skalický, T. Marcinko, Cingeľ

Švajčiarsko: Berra - Diaz, Mirco Müller, Untersander, Kukan, Fora, Frick, Genazzi - Scherwey, Haas, Rod - Niederreiter, Corvi, Hofmann - S. Moser, Vermin, Riat - Schäppi, Baltisberger

<>

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Švajčiarsko: fotogaléria

7.5.2018

KODAŇ. Slovenská hokejová reprezentácia nepozná chuť víťazstva ani po svojom druhom vystúpení na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

Po sobotňajšej prehre s Českom 2:3 po predĺžení Slováci nestačili v nedeľu na Švajčiarov a podľahli 0:2 (0:1, 0:1, 0:0).

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v základnej A-skupine v kodanskej Royal Arene získali zatiaľ iba jeden bod, v tabuľke im patrí 6. miesto. Najbližšie v utorok popoludní o 16.15 h vyzvú Rakúšanov.

Švajčiari boli lepším tímom počas prvých dvoch tretín, Slováci ich iba občas dokázali zatlačiť do defenzívy.

Skóre stretnutia otvoril v prvej tretine útočník Tristan Scherwey, v úvode druhej časti pridal druhý presný zásah švajčiarskeho družstva Mirco Müller vo vlastnom oslabení.

Zverenci Craiga Ramsayho sa napokon nevedeli presadiť ani v záverečnom dejstve, Švajčiari väčšinu ich striel zablokovali.

Tiež umne kúskovali hru, prehusťovali stredné pásmo a nedovolili Slovákom rozvinúť tvorivejšiu ofenzívu. Prinieslo im to v pohode vybojované víťazstvo.

V 69. vzájomnom zápase sa zrodilo 33. víťazstvo Švajčiarov, osem duelov sa skončilo nerozhodne a Slováci majú na svojom konte 28 triumfov.

Hlasy po zápase /zdroj: RTVS/:

Tomáš Marcinko, útočník SR: "Minimálne polovicu zápasu boli Švajčiari aktívnejší. Málo sme sa tlačili pred ich bránku, mali sme málo striel, tým pádom sme sa nedostávali do šancí. Od polovice zápasu sa to začalo meniť, ale celkovo to nestačilo. Na to, že sme mali menej času na regeneráciu a či nám chýbali sily, by som sa nevyhováral."

Martin Bakoš, útočník SR: "Švajčiari začali lepšie, korčuľovali, mali viac z hry, my sme zareagovali na ich hru až po prvej tretine, začali to trochu otáčať, ale už nám nezostal čas. Dostávali sme sa potom do šancí, mali sme prevahu, ale to už bol stav 0:2. Na únavu sa nemôžeme vyhovárať, osem hodín rozdiel v regenerácii nie je výhovorka. Rakúsko musíme predčiť dravosťou a korčuľovaním a samozrejme pridať nejaké góly."

Craig Ramsay (tréner SR): "V prvej tretine sme iba vyčkávali na to, čo urobí súper. Prispôsobili sme sa hre Švajčiarov a nehrali to, čo sme mali natrénované. Musíme hrať lepšie s pukom a v útočnom pásme. Nemôžeme ho len tak odhadzovať. Čo proti Rakúšanom? Všetci súperi sú na tom dobre korčuliarsky. Dôležité je, aby sme mali puk my a nenaháňali sa ním ako v dnešnom zápase."

Juraj Mikúš, útočník SR: "Pripravovali sme sa na to, že Švajčiari budú napádať a budú rýchli. Robilo nám to problémy. Ale zápas bol hrateľný. Bolo to však ťažké, trápili sme sa a mali sme veľmi málo šancí."

Tomáš Jurčo, útočník SR: "Snažili sme sa na sto percent, v druhej tretine nám to išlo lepšie. Ale nevytvorili sme si dostatok šancí. Mali sme ich iba pár a tie jednoducho musíme využívať."

Online prenos: Slovensko - Švajčiarsko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
06.05.2018 o 20:15
Slovensko
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
60' minúta
Švajčiarsko
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey). Rozhodca: Gouin (CAN), Hribik (CZE) – Lazarev (RUS), Malmqvist (SWE). Diváci: 10915.

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Slovenskom a Švajčiarskom. Žiaľ, nedokázali sme v ňom ani raz skórovať, a tak sme súperovi podľahli 0:2.

Najlepší hráči v dnešnom zápase:
Slovensko: Andrej Sekera
Švajčiarsko: Reto Berra

Zápasom vás priamo z Kodane sprevádzal Lukáš Pancurák.
59:41
importantNoah Rod prebral puk na obrannej modrej a vystrelil, trafil len do slovenských hráčov.
59:01
importantStále sa nedokážeme dostať do tesne blízkosti švajčiarskej bránky. Napriek tomu to ešte bez Čiliaka v bránke.

58:20
58:20
Čiliak sa ale do bránky musí vrátiť, vhadzovať sa totiž bude v stredovom kruhu.
57:44
importantSekera strieľal od modrej, Berra ten puk so šťastím vytesnil na zadný mantinel. Už hráme bez gólmana Mareka Čiliaka.
Vedeli ste?
Z politického hľadiska je Dánsko od roku 1849 konštitučnou monarchiou. Zaujímavosťou je, že pod túto monarchiu spadajú aj dve samosprávne oblasti – Faerské ostrovy a Grónsko. Tieto autonómne oblasti sa však neradia medzi krajiny EÚ.
57:20
importantČiliak chcel za vlastnou bránkou rozohrať na spoluhráčov, nepodarilo sa mu to. Z celej situácie prišla strela Untersander, po ktorej zvonila žrď na našej svätyni.
56:47
Nasleduje komerčná prestávka. Slovenskej lavičke padne vhod, využije ju na rozdanie si taktických pokynov na posledné tri minúty.
56:27
Švajčiari potrebovali striedať, puk preto umne odpálili. Slovensko bude musieť začínať spoza Čiliaka. Aj ono ale na ľad poslalo čerstvé sily.
56:27
55:20
importantPrebieha záverečných päť minút riadnej hracej doby. Svitana teraz prihrával Bondrovi, ktorý prekorčuľoval k Berrovi a zakončil. Ani toto nám tam nepadlo.
54:40
importantDnešný zápas sleduje priamo v Royal Arene 10 915 divákov.

53:15
importantDefinitívne mohol rozhodnúť Chris Baltisberger, ktorý korčuľoval proti Čiliakovi. Puk ale napálil len priamo do jeho pravého betóna. Stále sme tak v hre.
52:30
Čas na vyrovnanie sa už Slovensku poriadne kráti. Navyše si stále nedokážeme vytvoriť nejaký súvislejší tlak, ktorý by bol aspoň náznakom väčšieho úspechu.
51:01
importantNa opačnej strane ľadovej plochy zakončoval Enzo Corvi, na naše šťastie ale jeho poriadne tvrdá rana zadunela na plexiskle za Čiliakovou svätyňou.
50:31
Bondra si stiahol puk na čepeľ a následne chcel rozohrávať. Nemal ale dostatok priestoru, okamžite k nemu totiž pristúpili dvaja Švajčiari.
50:00
Do konca riadnej hracej doby ostáva 10 minút.
49:27
Zakončenie Michaela Foru ešte Čiliakovi z rukavice vypadlo, následne si dal ale náš gólman veľký pozor na to, aby sme neinkasovali aj po tretíkrát.
48:58
Oba celky potrebovali striedať, hra tak na malý moment stratila na svojom tempe. Slováci následne chceli korčuľovať traja proti jednému obrancovi, nevyhli sa ale postaveniu mimo hry.
47:48
Chcelo by to väčší pokoj na hokejky. Cingel si teraz absolútne nerozumel so spolurháčom a zrazili sa v strednom pásme. Takéto zbytočné chyby nás stoja cenné sekundy.
46:30
importantSlovenskí fanúšikovia boli doteraz roztrúsení po celom štadióne, niekoľko stovák z nich sa ale spondánne presunulo do sektoru za bránkou Švajčiarska. Našu reprezentáciu neúnavne povzbudzujú, aj keď teraz pri puku nie je.

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

46:11
V ostatných minútach sme ale dokázali niekoľkokrát pohroziť Retovi Berrovi. Ostáva nám len veriť, že ani tento gólman nie je neprekonateľný. Nasleduje komerčná prestávka.
45:16
45:16
Krištof prihrával na spoluhráčov, ktorí sa dostali do útočného pásma. Kombinovali sme ale len pri zadnom mantineli, odkiaľ góly veľmi často nepadajú.
44:59
Tretia tretina plynie zatiaľ veľmi rýchlo. Ubehlo z nej päť minút, čo môže nášmu súperovi len vyhohovať. Jednoznačne potrebujeme skórovať. Teraz sa držíme pred Berrom, snáď to tam padne.
Vedeli ste?
Prvá zmienka o Kodani pochádza z 11. storočia. Hlavným mestom Dánska sa stala v 15. storočí, za vlády Kristiána IV. v 17. storočí sa zasa stala Kodaň významným centrom regiónu.
43:44
Enzo Corvi vyviezol puk ďaleko od Berru. Švajčiari to teraz hrajú umne, nepotrebujú zbytočne riskovať.
42:27
Slováci nahodili puk do útočnej tretiny, súboje na zadnom mantineli ale prehrali. Prišli sme tak o možnosť ohroziť Berru, ktorý si stále drží čistý štít.
41:23
importantDamien Riat mohol možno definitívne rozhodnúť. Strieľal dvakrát, ani jeden z jeho pokusov sa ale neujal. Podržal nás Marek Čiliak, ktorý si pripísal úspešné zákroky.
40:46
Mirco Müller zobral puk na svoju hokejku a prešiel s ním asi desať metrov. Následne k nemu pristúpili slovenskí korčuliari, ktorí ho dokázali odzbrojiť.
40:16
Tretia tretina sa začala. Veríme, že sa nám počas nej podarí stav minimálne vyrovnať a neodídeme tak zo zápasu bez bodov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu medzi Švajčiarskom a Slovenskom. Bola rovnako zlá ako tá prvá, opäť sme inkasovali jeden gól, a tak prehrávame 0:2. Neprestávame však veriť, že sa s tým ešte našim chlapcom podarí niečo urobiť.

Pomer striel po 2. tretine: 18:20

Tretia tretina sa začne približne o 21:53.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:22
Prebieha záverečná minúta druhej tretiny.
38:20
Joel Vermin sa šikovne natlačil pred slovenskú bránku, kde chcel strieľať z veľkého uhla. Bolo nemožné trafiť to tak, aby sa puk dostal do siete, a tak strela prepadla len k mantinelu.
Vedeli ste?
Z demografického hľadiska je Kodaň pomerne členitá. Podľa údajov z roku 2012 totiž v meste žilo 77,8 % Dánov, 7,5 % imigrantov zo západných krajín a 14,6 % prisťahovalcov z iných krajín.
37:25
O dvsdsať sekúnd neskôr zakázané uvoľnenie aj na našej strane.
37:05
37:05
Haščák sa pošmykol a padol. Črtala sa tak veľká šanca Švajčiarska. Na naše šťastie to zahral súper príšerne a puk poslal len na zakázané uvoľnenie.
36:48
importantŠvajčiari si teraz zbytočne komplikovali život. Najskôr prihrávali riskantne popred bránku, potom vôbec nepomohli Berrovi. Gólman mal zakrytý výhľad, napriek tomu Skalického zakončenie chytil.
35:07
importantObrovská šanca Ladislava Nagya! Hráč, ktorý počas sezóny obliekal s kapitánskym C-čkom dres Košíc, vypálil na Berru, avšak jeho pokus sa neujal.
Vedeli ste?
Priamo v centre Kodane môžeme nájsť zábavný park Tivoli. Založený bol v roku 1843 Georgom Carsensenom na pozemkoch bývalého vojenského opevnenia. Po Dyrehavsbakken v neďalekom Klampenborgu ide o druhý najstarší zábavný park na svete.
34:50
importantOddychový čas Švajčiarska.
34:17
importantObrovská chyba Lukasa Fricka, ani tú sme ale nepotrestali. Slovákom sa nepodarilo v útočnom pásme rozohrať ideálne, tobôž nie lepšie vystreliť.
33:40
Slovákom sa črtalo prečíslenie, napokon sme oň ale prišli. Stav sa opäť nemenil, vyzerá to čoraz horšie.
31:38
Jánošík prihrával do útočnej tretiny, tam si ale Slováci absolútne nerozumeli. Tadeto cesta nevedie, našim reprezentantom, chýba pri útočení koncepčná práca

30:51
Dean Kukan skryl svoju strelu za obrancu, avšak Čiliaka tým neprekvapil. Náš gólman sklopil betóny a letiaci puk zastavil. Nasleduje komerčná prestávka.
30:05
Medzičasom sme sa presunuli do druhej polovice riadnej hracej doby. Puk má v tejto chvíli výber Slovenska, nedarí sa mu ale dostať z hĺbky vlastnej defenzívy.
29:25
Už je to tak. Švajčiari sú v pätici, nevyužili sme ani túto príležitosť na strelenie kontaktného gólu, ktorý by nám ešte prinavrátil šance.
28:49
importantKatastrofálna presilová hra v našom podaní. Vystrelili sme raz, zároveň je to naša jediná strela počas doterajšieho priebehu druhej tretiny. O malý moment sa navyše Schäppi vráti na ľad.
28:20
Síce sa mu to podarilo, ale Švajčiari sa opäť oslobodili. Následne sme si nedali pozor na hráčov v útočnom pásme a dostali sme sa do postavenia mimo hry.
27:20
Slovenskí fanúšikovia si pýtajú gól. Puk je ale len v našom obrannom pásme, odtiaľ skórujeme len veľmi ťažko. Čajkovský ho bude chcieť dostať pred Berru.
Vedeli ste?
Prvé hokejové majstrovstvá sa odohrali už v roku 1920. Zaujímavosťou však je, že boli súčasťou letných olympijských hier. Hostili ich belgické Antverpy. Zlato si z turnaja odniesli hokejisti Kanady, striebro Spojené štáty americké. Výborný výsledok dosiahlo Československo, ktoré získalo bronz.
26:59
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Reto Schäppi – 2 min., hákovanie).
26:47
Takto to ale rozhodne nepôjde. Píska sa totiž zakázané uvoľnenie v neprospech Slovenska. Naši chlapci tak aspoň takticky pokazia jedno buly, aby získali niekoľko sekúnd na oddych.
26:40
Hráme s piatimi hráčmi. Potrebujeme čo najskôr prestriedať a dostať Švajčiarov od našej bránky.
25:36
importantHofmann ešte hľadal aj Untersandera. Ten mohol zakončiť do odkrytej časti bránky. Čo z toho, keď puk netrafil. Na naše šťastie.
25:01
importantObrovské problémy slovenského tímu. Dvakrát pálil Hofmann. Prvá strela Čiliakovi prepadla na zadný mantinel, druhú zastavil náš gólman betónmi.
24:40
Našťastie sme puk vytlačili do stredného pásma.
24:23
Problémy sa neprestávajú kopiť. Budeme hrať s tromi korčuliarmi. Pískalo sa podrazenie v podaní Čajkovského.
23:19
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Fehérváry – 2 min., držanie).
23:19
23:19
importantPrehrávali sme už 0:3. Našťastie nás zachránil hvizd hlavného arbitra, ktorý prišiel ešte predtým, než Hofmann dotlačil Diazovo zakončenie do našej siete. Budeme hrať v oslabení, ale je to určite lepšia správa, ako ďalší inkasovaný gól.
23:01
Mohli sme prehrávať 0:3. Niederreiter našťastie okolo puku len prešiel a Švajčiarom sa ho už do siete dotlačiť nepodarilo.
Vedeli ste?
Mestá Kodaň a Herning hostia v poradí už 82. pokračovanie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. O rok neskôr, v roku 2019, bude čeliť podobnej úlohe aj Slovensko. Po druhýkrát v históii sa totiž šampionát odohrá v Bratislave a v Košiciach.
22:27
Až teraz sme sa s pukom dostali pred Reta Berru. Nevymysleli sme v podstate nič, avšak budeme mať aspoň výhodu vhadzovania v útočnom pásme.
21:26
Slovákom sa nedarí ani v úvode druhej časti hry. Teraz strieľal Scherwey, ktorý chcel pridať svoj druhý gól v zápase. Našťastie tú strelu zastavil jeden z našich obrancov.
20:21
20:21
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Čo dodať. Naši chlapci vyhrali buly, vo vlastnom pásme ale nezahrali vôbec dobre. Využil to MIRCO MÜLLER, ktorý osamotený takmer roztrhol sieť slovenskej bránky. Asistencia: Tristan Scherwey.
20:01
Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina zápasu, po ktorej, žiaľ, prehrávame 0:1. Našim sa zo začiatku nedarilo, hralo sa prakticky len v našom pásme. Pozitívnou správou je, že sa neskôr obraz hry vyrovnal. Nám tak ostáva dúfať, že čoskoro vyrovnáme aj stav.

Pomer striel po 1. tretine: 12:9

Druhá tretina sa začne približne o 21:03.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:51
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Raphael Diaz – 2 min., držanie).
19:19
importantStrelu sa teraz pred bránkou snažil tečovať Jánošík, puk ale zapadol priamo k betónom Berru. Ani z tohto nebol gól, a tak sa zdá, že budeme po prvej tretine prehrávať.
18:49
Untersander zaviezol puk do útočného pásma, tam so spoluhráčmi presne nekombinoval. Medzičasom pokračujeme v hre s piatimi korčuliarmi.
18:10
A ďalšie vyvezenie puku. Teraz to už naši chlapci využijú na prestriedanie.
17:06
Slováci sa oslobodili, puk letel cez všetky čiary. Zbierame cenné sekundy v pásme nášho súpera.
16:25
Vylúčenie v tíme Slovensko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
16:11
Mirco Müller vyviezol puk po ľavej strane z obranného pásma Švajčiarska. Následne ho chcel posunúť spoluhráčom, čo sa mu už nepodarilo.
15:30
importantSlovensko si vypracovalo niekoľko šancí. Všetko odštartoval Ďaloga. Jeho prvú strelu Berra vyrazil, následne trafil náš obranca len bočnú sieť. Nevyužili sme ani neprehľadnú situáciu pred bránkou.
14:10
importantNa opačnej strane strieľal Čajkovský. Puk smeroval nad betóny, kde to gólmani nemajú radi. Reto Berra ale vo svojom zákroku nezavádal a Švajčiarov teraz podržal.
13:20
A aj strieľali. Postaral sa o to Moser, ktorý preveril Čiliakovu pozornosť z pravej strany. Ranu príklepom náš gólman vyrazil späť do hry.
12:48
Po reklamnej prestávke sa vhadzuje v našom obrannom pásme. Marek Čiliak sa bude musieť mať na pozore, Švajčiari totiž budú chcieť strieľať.
12:00
importantĎalšia veľká šanca pre Švajčiarsko. Ocitol sa v nej Gregory Hofmann, ktorý ju, na naše šťastie, nevyužil. Nuž, zatiaľ to nevyzerá vôbec dobre.
11:06
11:06
A je to tu. Prehrávame 0:1. Naša unavená formácia nezachytila pohyb švajčiarskych hokejistov, ktorí sa dostávajú do vedenia. Strela od modrej bola ešte tečovaná, o čo sa postaral TRISTAN SCHERWEY. Asistencie: Raphael Diaz, Mirco Müller.
10:53
Unavení hráči sa ale ešte chvíľu potrápia. Dopustili sme sa ďalšieho zakázaného uvoľnenia.
10:51
Pískalo sa zakázané uvoľnenie Slovenska. Vhadzovať sa teraz bude po pravici Mareka Čiliaka. Budeme potrebovať čo najrýchlejšie prestriedať.
09:46
09:46
importantKonečne sa to na našej strane trochu rozhýbalo. Puk zaviedol do pásme Bakoš, ktorý ešte našiel pri modrej čiare Buca. Ten strieľal, avšak tento puk sa do siete nezmestil.
08:49
Švajčiari potrebovali striedať, preto puk pomerne dlho držali za vlastnou bránkou. Striedať bude aj Slovensko.
08:15
importantTomáš Jurčo vo veľkej šanci! Puk sa teraz ocitol pred Berrom, čo chcel košický rodák okamžite využiť. Nanešťastie sa mu to nepodarilo, trafil len rukavicu brankára.
07:26
Jurčo naháňal súpera v obrannom pásme Švajčiarska. Od puku to mal ale veľmi ďaleko, navyše mu dochádzali sily. Kombinovať tak budú hráči v bielom.
06:47
Až príliš často sa ale hrá v našej obrannej tretine. Ak s tým niečo rýchlo neurobíme, nemusí sa pre nás zápas vyvíjať vôbec dobre.
05:46
Kukan vysunul svojich spoluhráčov, ktorí sa usadili v okolí Čiliakovej bránky. Strela z toho nebola, Slováci ich výborne vytláčali k mantinelom, kde ich napokon odzbrojili.
04:58
importantA ako keby toho nebolo dosť, do šance sa dostal aj Simon Moser. Ten strieľal z ľavej strany, Čiliak bol ale na túto ranu pripravený. Puk preto ukryl v lapačke.
04:09
importantČo sa to s nami deje? Švajčiari zatiaľ prechádzajú našou defenzívou ako ementálom, už po tretíkrát sme mali obrovské šťastie. V šanci bol Lukas Frick, ktorý našťastie neskóroval.
03:12
Bakoš dostal prihrávku na modrú čiaru, odkiaľ mohol strieľať. Zbytočne teraz náš útočník zaváhal a premeškal ideálnu príležitosť. Strela napokon smerovala vedľa Berrovej bránky.
02:18
importantOpäť šanca Švajčiarov. Strela smerovala na lapačku Čiliaka, ale tomu puk z rukavice vypadol. Našťastie pre nás sa už súper k dorážke nedostal.
01:30
importantZatiaľ sú aktívnejší Švajčiari. Dobre teraz vypálil Hofmann, ktorý mieril na vzdialenejšiu žrď. Na naše šťastie netrafil a puk zasiahol len zadný mantinel.
00:39
Našich chlapcov teraz ale zastavil ofsajdový verdikt. Dopredu tak išli aj Švajčiari. Marek Čiliak vyšiel zo svojej bránky a prikryl puk. Riskantný zákrok, ale vyšiel mu.
00:10
Úvodné buly pre Slovensko. To sa s pukom okamžite stiahlo do vlastnej defenzívy, odkiaľ sa pokúsia prejsť čo najrýchlejšie pred bránku Berru.
00:01

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry – Nagy, Krištof, Jurčo – Haščák, J. Mikúš, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Skalický.

Švajčiarsko: Berra (Genoni) – Müller, Diaz, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Hofmann, Corvi, Niederreiter – S. Moser, Vermin, Riat – Scherwey, Haas, Rod – Schäppi, Baltisberger.

Rozhodca: Gouin (CAN), Hribik (CZE) – Lazarev (RUS), Malmqvist (SWE).
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri treťom zápase tretieho hracieho dňa. V rámci skupiny A priniesie súboj Slovenska so Švajčiarskom. My si ho priblížime opäť priamo z kodanskej Royal Areny.

Slovensko tak odohrá druhý zápas v časovom rozmedzí ani nie 24 hodín. Naposledy hrali Slováci v sobotu, keď dlho vyhrávali nad Českom. Napokon mu však podľahli 2:3 po predĺžení. V našom tíme sa postupne presadili Krištof a Sekera. Z pohľadu štatistík ale zo zápasu vyšiel Nagy, ktorý si pripísal dva kanadské body za dve asistencie.

Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (HC Kometa Brno, TELH), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, TELH)

Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha, TELH), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Allsvenskan), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, TELH), Mário Grman (Piráti Chomutov, TELH), Christián Jaroš (Belleville Senators, AHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL)

Útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica, Tipsport liga), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové, TELH), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad, Tipsport liga), Michal Krištof (HK Nitra, Tipsport liga), Juraj Mikúš (HC Litvínov, TELH), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, TELH), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, TELH), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, TELH), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice, Tipsport liga), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks, NHL)

Švajčiarsko má na svojom konte rovnako jeden odohraný zápas. Rovnako sa skončil po predĺžení, avšak narozdiel od Slovenska ho Švajčiari vyhrali. Postaral sa o to Enzo Corvi.

Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Nominácia Švajčiarska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Reto Berra (Anaheim Ducks, NHL), Leonardo Genoni (Bern, NLA), Gilles Senn (Davos, NLA)

Obrancovia: Raphael Diaz (Zug, NLA), Michael Fora (Ambri-Piotta, NLA), Lukas Frick, Joël Genazzi (obaja Lausanne, NLA), Dean Kukan (Cleveland, AHL), Mirco Müller (New Jersey Devils, NHL), Jonas Siegenthaler (Hershey, AHL), Dave Sutter (Zürich, NLA), Ramon Untersander (Bern, NLA)

Útočníci: Sven Andrighetto (Colorado Avalanche, NHL), Nino Niederreiter (Minnesota Wild, NHL), Chris Baltisberger, Reto Schäppi (obaja Zürich, NLA), Enzo Corvi (Davos, NLA), Gaëtan Haas, Simon Moser, Tristan Scherwey, Thomas Rüfenacht (všetci Bern, NLA), Gregory Hofmann (Lugano, NLA), Damien Riat (Ženeva, NLA), Noah Rod (San Jose, AHL), Joël Vermin (Lausanne, NLA), Samuel Walser (Davos, NLA)

Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenským hokejistom druhý zápas vôbec nevyšiel, so Švajčiarskom prehrali o dva góly