Rusnák pohľadom oklamal brankára, ale Slováci v závere spanikárili

Slovenskí futbalisti pred začiatkom zápasu.
Slovenskí futbalisti pred začiatkom zápasu. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|22. mar 2018 o 12:49

V semifinále Kráľovského pohára vyhrali futbalisti Slovenska nad Spojenými arabskými emirátmi 2:1.

BRATISLAVA. Cez mikrofóny bolo počuť výkriky hráčov i pokyny trénerov. Zápasu slovenských futbalistov proti Spojeným arabským emirátom na Kráľovskom pohári v Thajsku chýbala atmosféra.

Organizátori turnaja pritom avizovali, že predali 30-tisíc vstupeniek. Národný štadión Rajamangala v Bangkoku s kapacitou 50-tisíc miest však bol pomerne prázdny.

Keď hráči aspoň niečím zaujali, predsa len sa ozval potlesk. Na tribúne bolo vidno aj zopár slovenských dresov.

Slováci mali od začiatku prevahu v držaní lopty, ale proti prehustenej obrane súpera sa presadzovali ťažko.

Nastúpili bez zraneného Mareka Hamšíka, čo bolo cítiť. Zápasu chýbalo väčšie tempo, hlavne v úvode bolo dosť nepresností.

Hráčom robila evidentné problémy aj zmena klímy. "Nie je pre organizmus jednoduché ísť z mínus šesť do plus 32 stupňov," tvrdil tréner Slovákov Ján Kozák podľa futbalsfz.sk

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - SAE: fotogaléria

22.3.2018

Rusnák oklamal brankára

V závere polčasu Albert Rusnák pohybom a pohľadom oklamal súpera. Naznačil, že bude prihrávať, ale prekvapil všetkých, keď z pomerne ostrého uhla vystrelil. A bol z toho gól.

Krídelník Realu Salt Lake to spravil šibalsky a šikovne, ale brankár súpera nemôže mať čisté svedomie. Pre Rusnáka to bol vôbec prvý gól za národný tím.

V nadstavenom čase prvého polčasu sa uvoľnil Ondrej Duda a po prihrávke Petra Pekaríka skóroval Michal Ďuriš. Hlavou.

„Verím, že moja dobrá strelecká séria bude pokračovať. Počasie tu je super, ale akurát nie na futbal. Od 70. minúty sme boli prakticky všetci hotoví,“ vravel Ďuriš.

V semifinále Kráľovského pohára napokon vyhrali Slováci nad Spojenými arabskými emirátmi 2:1.

„Vyše hodinu to bol z našej strany kompaktný výkon. Hráči hrali s chuťou, plnili si povinnosti. Zvládli sme veľa pekných kombinácií, dali sme dva góly," hodnotil Kozák.

V kádri súpera nie je jediný legionár. Na pohľad zaujal brankár Khalid Eisa, ktorý meria sotva 180 centimetrov, čo je pre profesionálneho brankára veľmi nezvyčajné.

Tréner Kozák postavil do základnej zostavy osvedčených hráčov, až piati z nich pôsobia v najlepších európskych ligách.

Zaskočil ich obávaný strelec

V 72. minúte zaskočil Slovákov Ahmed Chalil Sebait Mubarak Al-Junaibi. V Ázii obávaný strelec celý zápas schuti prežúval žuvačku a potom znížil na 1:2.

Bol to jeho 49. gól za národný tím. Predchádzala mu však aj zbytočná chyba slovenskej defenzívy.

"Pri inkasovanom góle sa nám nepodarilo zachytiť pohyb, útočník si zbehol za naše chrbty a využil
príležitosť," tvrdil kapitán Martin Škrtel.

Slováci boli väčšinu zápasu jasne lepší, ale inkasovaný gól ich omráčil. Potom zbytočne znervózneli, nedokázali dlhšie podržať loptu a súper ožil. V závere mohol vyrovnať nebezpečný Chalil, ale nemieril presne.

„Od 70. minúty sa ukázalo, že čas na adaptáciu sme mali krátky. Súper sa chytil gólom a až do konca zápasu nám robil problémy. Takže so sedemdesiatimi minútami som spokojný, posledných dvadsať minút to v poriadku nebolo," dodal Kozák.

Náhradníci dostali šancu až v druhom polčase, keď prišli postupne Jaroslav Mihalík, Filip Kiss a Róbert Mazáň. Do hry sa však nedostal ani jeden z nováčikov.

V nedeľu o 13.30 čaká Slovákov finále proti Thajsku, ktoré v druhom semifinále vyradilo Gabon. Zápas sa skončil remízou 0:0, v penaltovom rozstrele domáci vyhrali 4:2.

"Rátam s tým, že príležitosť dostanú hráči, ktorí v prvom zápase nehrali. Z dnešnej zostavy budú v základnej jedenástke dvaja hráči. Verím, že poskladáme taký tím, ktorý vyhrá finále a tým aj celý turnaj," uzavrel Kozák.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Rusnák pohľadom oklamal brankára, ale Slováci v závere spanikárili