Domáci Dáni dostali debakel, Kanaďania im dali sedem gólov

Hokejisti Kanady vedú nad domácim Nórskom.
Hokejisti Kanady vedú nad domácim Nórskom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. máj 2018 o 00:00

Jediný gól domácich strelil Jesper Jensen.

MS v hokeji 2018 - B-skupina:

Kanada - Dánsko 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Góly: 9. Bailey (Barzal, Schwartz), 12. Ekblad (McDavid, Schwartz), 25. Eberle (McDavid, Parayko), 27. O'Reilly (Bailey, Schenn), 28. Nugent-Hopkins, 47. Nugent-Hopkins (McDavid, Chabot), 59. Jost (Nurse, Barzal) - Jensen Aabo(Lauridsen). Rozhodcovia: KUBUŠ (SR), Ohlund (Švéd.) - Davis (USA), Kohlmüller (Nem.), vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 10 800 divákov.

Kanada: McElhinney - Ekblad, Eedmundson, Parayko, Murray, Nurse, Pulock, Chabot - Nugent-Hopkins, McDavid, Schwartz - Bailey, Schenn, O'Reilly - Dubois, Horvat, Pageau - Beauvillier, Barzal, Eberle - Jost

Dánsko: Dahm - Lassen, Larsen, Lauridsen, Jensen Aabo, D. Nielsen, Nich. Jensen, Kristensen - Nick. Jensen, Regin, Bjorkstrand - Storm, F. Nielsen, Hardt - J. Jensen, Jakobsen, Madsen - Russell.

HERNING. Kanadskí hokejisti zdolali v pondelok na MS v Dánsku domácu reprezentáciu 7:1.

Zápas, v ktorom hral favorit v nízkoenergetickom rytme, rozhodoval ako jeden z dvoch hlavných arbitrov Slovák Jozef Kubuš.

Kanada si dva dni oddýchne a až vo štvrtok večer o 20.15 sa predstaví v zápase proti Nórsku. Dáni o 24 hodín skôr narazia na Fínov.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Kanada - Dánsko (fotogaléria): fotogaléria

7.5.2018

Stručný priebeh zápasu:

Na odpich dynamického hokeja stačila snaživosť solídne zručných Dánov a voľnejší chod favorita. Ten takmer inkasoval aj prvý gól, navyše domáci mali k dispozícii presilovku.

Lenže využívanie početnej výhody predviedol na druhej strane Bailey a o dve minúty zvýšil na 2:0 po peknej kombinácii Ekblad. Kanaďania dali do prestávky aj tretí gól, presilovkový zásah Barzala po video-reklamácii dánskej striedačky neuznali.

V úvodnom vystúpení sme možno chceli riešiť niektoré situácie odlišne, ale už nachádzame tímovú chémiu a je to zábava.

Ryan Nugent-Hopkins, útočník Kanady

V druhej časti však už javorový list koncertoval, využil ďalšiu presilovku a jeho sebavedomí útočníci pridali aj ďalšie dva góly.

Potom si Kanaďania zobrali desaťminútové "voľno", aj tak mohli skórovať a šancu na gól dali dvoma vylúčeniami aj súperovi, ktorý to nevyužil.

V tretej časti favorit neprepol zo svojho exhibičnejšieho a úspornejšieho prevodu a ponúkol niekoľko možností na čestný úspech hostiteľov. Ten sa podaril v 52. minúte, ale v obkolesení ďalších dvoch gólov súpera.

V nedeľu Kanaďania zdolali Južnú Kóreu 10:0. V úvodnom zápase prehrali s USA 4:5 po samostatných nájazdoch.

Naopak, vstup do domáceho šampionátu vyšiel Dánom. V úvodnom stretnutí zdolali Nemcov po samostatných nájazdoch, no potom podľahli Američanom hladko 0:4.

Hlasy po zápase:

Ryan Nugent-Hopkins, útočník Kanady: "Náš kolektív sa začína zohrávať. V úvodnom vystúpení sme možno chceli riešiť niektoré situácie odlišne, ale už nachádzame tímovú chémiu a je to zábava."

Oliver Bjorkstrand, útočník Dánska: "Kanada má skvelé mužstvo s mnohými dobrými hráčmi. Pre nás to bol náročný súboj, súper dokázal, že je úžasný hokejový národ."

Online prenos: Kanada - Dánsko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
07.05.2018 o 20:15
Kanada
7:1
(2:0, 3:0, 2:1)
60' minúta
Dánsko
Góly a asistencie: 9. Jo. Bailey (Barzal, B. Schenn), 12. Ekblad (McDavid, Schwartz), 25. Eberle (McDavid, Parayko), 27. R. O'Reilly (Jo. Bailey, B. Schenn), 28. Nugent-Hopkins, 47. Nugent-Hopkins (McDavid, Chabot), 59. Jost (Nurse, Barzal) – 52. Jensen Aabo (O. Lauridsen). Rozhodca: Kubuš (SVK), Ohlund (SWE) – Davis, Kohlmuller (GER).
Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Textovým prenosom vás sprevádzal Viktor Kalinács.
Ďalšie tri body pre Kanadu, povinná jazda splnená. Dáni dosiahli aspoň čestný zásah a vzali tak Curtisovi McElhinneymu druhé čisté konto po sebe. Javorové listy majú po troch dueloch na konte sedem bodov, domáci tiež z troch zápasov bodov dva.
59:41
Celé stretnutie ukončí vhadzovanie po pravici McElhinneyho.
58:50
Opäť potlesk domácich fanúšikov, ešte je tu čas na jeden útok Dánov.
58:10
58:10
goalKanada dala gól!
Tak predsa ešte korekcia skóre. Dahm puk po zakončení Nursa iba vyrazil pred seba, kde už bol na dorážku pripravený TYSON JOST. Blafák úspešný, Dahm zahanbený.
Asistencia Darnell Nurse, Mathew Barzal.
57:20
Na ľade najúdernejšia formácia Kanady, v ktorej nechýba Connor McDavid či Ryan Nugent-Hopkins.
56:32
Gól Aaba nabudil fanúšikov v hľadisku, ktorí potleskom odštartovali záverečné tri a pol minúty.
55:18
Stefan Lassen na ofenzívnom výlete, časovaná prihrávka pred McElhinneyho bola tečovaná, kanadský brankár zasiahol iba kúskom betónu.
54:30
Čas plynie veľmi rýchlo, Dáni by ešte radi pridali jeden zásah.
53:53
Zblokovaná strela Kanady do ochrannej siete, na rade reklamná prestávka.
52:24
Ryan O'Reilly so snahou o siedmy presný zásah, natlačenie z ľavej strany úspech neslávilo.
51:53
51:53
goalDánsko dalo gól! Dáni sa usadili v pásme Kanady, zakombinovali a nahodili puk pred bránu. Tým hráčom bol JESPER JENSEN AABO, ktorého zakončenie ešte tečoval Kanaďan Colton Parayko.
Asistencia Oliver Lauridsen.
51:30
Frans Nielsen nechtiac zrazil na zem jedného z rozhodcov, obaja aktéri nešťastnej zrážky sú v poriadku.
50:47
Aj Nicklas Jensen dnes nepremenil viacero príležitostí. Inak tomu nebolo ani v prechádzajúcej situácii.
50:00
Nálada na štadióne utíchla, diváci sa ozvú iba pri hraničných prejavoch hry Kanaďanov.
49:38
Črtal sa protiútok Dánov, v poslednej chvíli sa do obrany stihol vrátiť aj druhý kanadský obranca.
49:11
Tyson Jost pomiešal puk na osi ihriska, dvihol hlavu a vystrelil. Sebastian Dahm mal výhľad jasný a nemal problém zakročiť. Nasleduje predposledný reklamný brejk.
48:24
Peter Regin už asi v tretej šanci, teraz sa natlačil pred bránu súpera z pravej strany, no kanadský gólman si tyčku postrážil.
47:32
Nicklas Jensen naštartovaný, nikto mu nestíhal. Snaha o kľučku do forhendu, Curtis McElhinney zasahovať nemusel, Jensen netrafil priestor brány.
46:42
46:42
Zdalo sa, že sa bude pískať zakázané uvoľnenie Dánov, no nebolo to tak. McDavid si pripisuje tretiu asistenciu v zápase, keď ako na zlatom podnose pripravil gól najprv Schwartzovi, ktorý minul. Potom sa pred bránu nahnal RYAN NUGENT-HOPKINS a ten už nezaváhal.
Asistencie Connor McDavid, Thomas Chabot.
46:10
Dlhá pasáž hry bez prerušenia, diváci postupne odchádzajú zo štadióna.
44:50
Neúspech v útočnej tretine, Kanaďania ale Dánom veľa nedovolia.
44:20
Hrá sa vo vysokom tempe, do útoku už mieria domáci.
43:30
Možno by sa mohlo zdať, že za takéhoto stavu by sa zámorskí hokejisti mali začať šetriť. Pravdou však je, že Kanada má zajtra a pozajtra voľno.
42:35
Connor McDavid len tak preletel okolo svojich strážcov. To je nádhera sledovať, avšak najväčšia kanadská hviezda zakončovala nepresne.
42:05
Kanada začala s väčším pressingom, Dáni majú problémy s rozohrávkou.
41:38
Jean-Gabriel Pageau so zbytočnou kľučkou na modrej, píska sa ofsajd.
41:08
Nicklas Jensen spomedzi kruhov mieril na bránu, jeho ranu zblokoval pravdpodobne Aaron Ekblad.
40:19
Ryan Nugent-Hopkins vlietol do poslednej časti hry sťa víchor. Obdržal geniálny pas od McDavida, avšak zoči-voči Dahmovi neuspel.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Favorit v druhej dvadsaťminútovke pridal ďalšie tri kúsky do siete Dahma, posledné minúty druhej časti hry priniesli menší herný výpadok. Musíme ešte spomenúť, že Barzalov presný zásah nebol uznaný, inak by Kanada vyhrávala už pomerom 6:0.

Tretia tretina sa začne približne o 21:58.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:40
Josh Bailey si nakorčuľoval pred bránu a vystrelil z prvej, Dahm tento pokus zneškodnil.
39:23
Javorové listy si pripravujú postupný útok za vlastnou bránou.
38:59
No ani Dáni nevymysleli nič prevratné, hokejisti sa už vidia v šatniach.
38:30
Kanada síce pri puku, avšak do zakončenia sa netlačí. Naopak, bude sa brániť.
37:46
Asi najlepšia časť duelu od Dánov, ku gólu Regina chýbali iba centimetre.
37:31
S príchodom Ekblada na ľad mohol Regin znížiť, avšak z dobrej pozície nedokázal presne zamieriť.
36:35
Jesper Jensen Aabo na konci kombinácie, obranca si ale nestihol spracovať puk v rýchlosti, Curtis McElhinney stihol zakročiť.
36:08
Aktivita Dánov prerušená, píska sa prihrávka rukou dánskeho borca.
35:28
Škaredý zákrok Ekblada na kapitána dánskeho výberu. Peter Regin bezmocne padol na ľad, Ekblad odchádza na trestnú lavicu za vrazenie na mantinel.
34:53
Eberle sa zaplietol ho svojich pohybov, od puku ho odstavil Frederik Storm.
34:15
Mathew Barzal vo výraznej rýchlosti a z ľavej strany nezavesil puk pod žŕdku.
33:45
Tempo hry v posledných okamihoch výrazne upadlo, kanadskí hráči sa nemusia zbytočne ruinovať.
33:08
Nicklas Jensen so snahou o presnú strelu, tá ale minula priestor troch žrdí.
32:16
Na rade je reklamná prestávka. Škoda, domáci hráči sa celkom rozbehli celkom dobre. Chýba tomu už iba gól.
31:46
Z otočky a z bekhendu to Kanade nevyšlo, Dáni dostávajú o čosi viac priestoru, ako za doterajší priebeh stretnutia.
30:55
Anthony Beauvillier späť na ľade, Dáni avšak najbližšie strelenému gólu v tomto zápase.
30:07
Peter Regin napriahol z vrchu kruhu, kanadský gólman tento pokus čakal a bez problémov ho chytil.
29:26
Po tvrdej rane príklepom sa za McElhinneym ozvala tyčka, aj kus smoly na dánskych hokejkách.
29:10
Presilovka nezačala najlepšie, Dáni miešajú puk za vlastnou bránou.
28:54
Curtis McElhinney musel zasahovať pri zakončení z pravej strany, predtým však Anthony Beauvillier podrazil Madsena, previnilec už mieri na lavicu hanby na dve minúty.
28:10
Ako proti Južnej Kórey, tak aj proti Dánsku je v polovici zápasu rozhodnuté. Kanadskí reprezentanti začínajú svoju exhibíciu.
27:17
27:17
RYAN NUGENT-HOPKINS zvyšuje počas avizovaného vylúčenia dánskeho hráča už na 5:0. Zakončenie po ľade popod betóny našlo Dahma nepripraveného.
26:52
26:52
Bailey na seba nadviazal až trojicu protihráčov, čím vytvoril priestor na osi ihriska pre spoluhráča z útoku, ktorým bol RYAN O'REILLY.
Asistencie Josh Bailey, Brayden Schenn .
25:56
Barzalova formácia mierila do prečíslenia traja na dvoch, obranným zákrokom zachránil svoju krajinu jeden z obrancov.
25:00
Na ojedinelom výlete v útoku aj dánski hokejisti. Tí veľa priestoru na zakončenia nedostávajú, výnimkou nie je ani táto minúta.
24:16
24:16
Teraz je už všetko s kostolným poriadkom. Opäť jemné nahodenie puk na bránu, postaral sa o to McDavid. JORDAN EBERLE stál na správnom mieste a dorazil puk do brány.
Asistencie Connor McDavid, Colton Parayko.
23:58
Aaron Ekblad nahodil puk pred Dahma, ten sa na nedostatok práce sťažovať nemôže.
23:06
Hoci bekhendom, ale predsa. Dánom sa podarilo oslobodiť spod tlaku súpera.
22:35
Vylúčenie v tíme Dánsko (Morten Madsen – 2 min., sekanie).
22:00
Horvat naservíroval puk pred polodkrytú bránu Dahma, žiaden spoluhráč však gumový projektil za dánskeho gólmana puk nedostal.
21:20
Dáni medzičasom v plnom počte, stav tak zostáva 2:0 v prospech Kanady.
20:59
importantTrma-vrma pred bránou Dahma, Aabo puk neodpálil ďalej, ako na hokejku Barzala. Ten z blízkosti upratal puk do siete, gól však po video-analýze neplatí. Ryan O'Reilly stál v čase strelenia gólu v bránkovisku, pričom sa z neho nestihol dostať preč počas toho, ako bol puk mimo vymedzenej plochy pre brankára.
20:36
Po výmene strán presilovka Kanady pokračuje.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Kanada pohodlne vedie nad domácim výberom Dánska 2:0. Zámorský celok Dánov k ničomu vážnejšiemu nepustil, výsledok zodpovedá dianiu na hracej ploche.

Druhá tretina sa začne približne o 21:04.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:27
Zmätok pred bránou, o dorážku sa snažil ako Barzal, tak aj McDavid.
19:08
Pierre-Luc Dubois si kontroluje tvár po zásahu hokejkou od Juliana Jakobsena. Hlavný arbiter si tento čin všimol a odmenil dánsku 33-ku dvomi trestnými minútami.
18:25
Dáni sa nevzdávajú a kombinujú v rohoch obranného pásma Kanady. A to je málo, viac im toho protivník nedovolí.
17:46
Puk mimo hracej plochy, cenný suvenír pre jedného z fanúšikov.
17:31
Do ofsajdu sa vystavila najväčšia hviezda zámorského tímu Connor McDavid.
17:03
Stefan Lassen nešťastne sklepol puk pre Eberleho, ten ho trochu zamiešal a švihom ho namieril do žŕdky. Sebastian Dahm na trajektóriu dráhy puku nevidel, domáci môžu byť radi, že neprehrávajú už o tri góly.
16:21
Zakázané uvoľnenie aj na hokejkách Kanady, hra sa sťahuje pred McElhinneyho.
16:00
importantJean-Gabriel Pageau mohol navýšiť na 3:0, to by však nesmel minúť prázdnu bránu!
15:50
Avizovaný ofsajd, Peter Regin nemohol hrať.
15:29
Nurse zrazil zakončenie dánskeho hokejistu na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude pred bránou Kanady.
15:06
Kanada strieda počas hry a počas toho, ako je v útočnom pásme.
14:20
Aktívnejšia časť stretnutia z pohľadu outsidera stretnutia, avšak čistá šanca neprichádza.
13:42
Nichlas Hardt so strelou príklepom po prihrávke spoza bránky, Darcy Kuemper predvádza spoľahlivý výkon.
13:26
Fanúšikovia Dánska si pýtali presilovku, rozhodcovia mlčia. Mohlo sa pískať držanie, prípadne hákovanie.
12:24
Okamžite po góle na 2:0 mohol prísť ďalší, Dáni sa ubránili aj so šťastím.
11:56
11:56
Aké je to jednoduché. McDavid si vzal puk v útočnom pásme, pohral sa s ním a prihral na modrú. AARON EKBLAD sa s tým nepáral, napálil to a gumový projektil skončil až v bráne.
Asistencie Connor McDavid, Jaden Schwartz.
11:15
Dáni majú na konte iba jedinú strelu, to nie je dobrou vizitkou. Hostiteľ šampionátu uhrá to, čo mu jeho súper dovolí.
10:40
Až teraz sa tak deje, Julian Jakobsen nevyslal razantnú strelu, Curtis McElhinney puk pre istotu prikryl. Nasleduje reklamná prestávka.
10:15
Hra sa od gólu neprerušila, prvá súvislá časť duelu.
09:40
Connor McDavid diktuje tempo hry, Jesper Jensen Aabo schytal pukom do tela od Parayka, ktorý pálil od modrej.
09:03
Sympatická snaha o odpoveď, formácia Dánov ale v útoku pohorela a musí rýchlo dozadu.
08:25
Najprv to netrafil Schenn, potom ani Barzal, avšak do tretice prišiel pas pred bránu na JOSHA BAILYEHO, ktorý švihom prekonáva dezorientovaného Dahma.
Asistencie Mathew Barzal, Brayden Schenn.
07:35
Ale chyby zámorského tímu predsa len pokračujú, čas ubieha domácim hokejistom veľmi rýchlo.
06:56
Kanaďania sa vyhnali z pásma po chybe, veľmi rýchlo sa tam dostanú späť.
06:34
Početnú prevahu si vyskúša aj Kanada. Zásluhu má na tom Barzal, ktorého zahákoval Emil Kristensen. Jasné dve minúty.
06:17
Kombinácia McDavida, Josta a Barzala zakončenie neprinieslo, Dáni sú ale vo vyrovnanom počte hráčov bez šance.
05:39
Favorit duelu sa ubránil bez väčších problémov a hrá v plnom počte.
05:15
Posledných dvadsaťpäť sekúnd oslabenia Kanady, puk ďaleko od McElhinneyho.
04:50
Po pozitívnej úvodnej minúte presilovky Jensen za sebou zabudol puk. Kanadský hráč ho vyviezol až pred Dahma a dokonca získal aj vhadzovanie.
04:10
Dáni usadení v útočnej tretine a už roztáčajú presilovkový kolotoč.
03:38
Joel Edmundson najprv chyboval na modrej čiare, potom vo vlastnej tretine fauloval lakťom agilného Jensena a už mieri na trestnú lavicu.
03:16
Thomas Chabot od modrej švihom nachádza lapačku dánskeho gólmana, Dáni nevedia vyjsť z vlastného pásma.
03:02
Mathew Barzal nahodil puk na Dahma, ten ho ukryl vo výstroji. Bude sa vhadzovať po jeho lavici.
02:38
Emil Kristensen iba nahodil do pásma, aby on a jeho spoluhráči mohli po zakázanom uvoľnení vystriedať.
02:20
Domáci hokejisti vyhadzujú puk cez všetky čiary – zakázané uvoľnenie.
01:50
Javorové listy opäť neúspešné pri ataku z ľavej strany, Dáni majú problém s obranou.
01:09
Connor McDavid na prvom výlete, jeho strela skončila iba na bočnej sieti bránky Dahma.
00:40
Oliver Lauridsen drží puk za bránou, Kanada vyčkáva na pohyb hráčov Dánska.
00:01

Kanada: McElhinney (Kuemper) – R. Murray, Parayko, Edmundson, Ekblad, Nurse, Pulock, Chabot – R. O'Reilly (A), B. Schenn (A), Jo. Bailey – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Schwartz – Dubois, Horvat, Pageau – Jost, Beauvillier, Barzal – Eberle.

Dánsko: Dahm (Sorensen) – Larsen, Lassen, O. Lauridsen, Jensen Aabo (C), Nielsen, Nicholas Jensen – Nicklas Jensen, Regin, Bjorkstrand (A) – Storm, Nielsen, Hardt – Kristensen, Jakobsen, Madsen (A).

Rozhodca: Kubuš (SVK), Ohlund (SWE) – Davis, Kohlmuller (GER).
Dánsko

Domáca reprezentácia sa na tohtoročných ZOH v Pjongčangu nepredstavila. Pohodlne sa teda mohlo Dánsko pripravovať na domáci šampionát, kde bude mať určite veľkú podporu fanúšikov.

Domáci zrejme nemôžu pomýšľať na prehnané méty, ale o štvrťfinále sa určite pokúsia zabojovať. Na minuloročnom šampionáte však v základnej skupine obsadilo Dánsko len 6. miesto a tak sa do štvrťfinále neprebojovalo. V histórii sa do štvrťfinále Dánsko dostalo len dvakrát, konkrétne v rokoch 2010 a 2016, čo sú zatiaľ najväčšie úspechy Dánska v hokeji.

Vo večernom zápase úvodného dňa hráči Dánska potešili svojich priaznivcov. V dueli s Nemeckom sa zrodila po 60 minútach remíza 2:2, nerozhodlo ani predĺženie a videli sme tak nájazdy. Z deviatich pokusov sa ujal iba jediný, presadil sa hráč Detroitu Red Wings Frans Nielsen.

Nasledujúce stretnutie s USA už takú radosť neprinieslo. Zámorský celok zvíťazil na nulu, pričom sám strelil štyri kúsky. Andersen musel čeliť 43 strelám súpera, postupne ho prekonali Butcher, Kreider, Atkinson a Jensen.

Nominácia Dánska na MS v hokeji 2018:

Brankáři: Frederik Andersen (Toronto Maple Leafs), Sebastian Dahm (Iserlohn Roosters), Simon Nielsen (Herning Blue Fox).

Obrancovia: Jesper Jensen Aabo (Jokerit Helsinki), Nicholas Jensen (Fischtown Pinguns Bremerhaven), Emil Kristensen (Kookoo Kouvala), Stefan Lassen (Pelicans Lahti), Oliver Lauridsen (Jokerit Helsinki), Daniel Nielsen (Herning Blue Fox).

Útočníci: Mathias Bau (Hershey Bears), Oliver Björkstrand (Columbus Blue Jackets), Nichlas Hardt (Malmö Redhawks), Mads Christensen (EHC Red Bull Mnichov), Julian Jakobsen (Aalborg Pirates), Jesper Jensen (Brynas Gavle), Nicklas Jensen (Jokerit Helsinki), Morten Madsen (Karlskrona HK), Frans Nielsen (Detroit Red Wings), Peter Regin (Jokerit Helsinki), Patrick Russell (Bakersfield Condors), Frederik Storm (Malmö Redhawks).
Kanada

Kanada je v podstate najúspešnejšou krajinou v histórii majstrovstiev sveta, ak nepočítame spolu získané medaily Ruska a bývalého Sovietskeho zväzu. Od historicky prvého šampionátu v hokeji získala doteraz 49 medailí, z toho 26 zlatých, 14 strieborných a 9 bronzových.

Kanaďania každoročne patria k najväčším ašpirantom na celkový triumf a počíta sa s nimi vo finále určite aj tento rok. Javorové listy skončili na minuloročných MS na druhom mieste, keď vo finále podľahli výberu Švédska po nájazdoch 1:2, a tak nedokázali zavŕšiť zlatý hetrik a potvrdiť dominanciu z MS v roku 2015 a 2016, ktoré suverénne vyhrali.

Na tohtoročnej olympiáde, ktorá bola bez hráčov z NHL, sa Kanaďania prebojovali do semifinále, v ktorom však podľahli húževnatému Nemecku tesne 3:4. Chuť si napravili aspoň v súboji o bronz, v ktorom porazili Česko 6:4.

Otváracie stretnutie šampionátu Kanaďania nezvládli. V obrovskom derby s USA zahadzovalo mužstvo pod vedením Billa Petersa množstvo šancí, čo sa nakoniec nevyplatilo. Javorové listy vyhrávali 2:0, následne museli dorovnávať náskok súpera za stavu 2:3 a 3:4. Duel do predĺženia poslal Colton Parayko, no päťminútové predĺženie víťaza neprinieslo. O osude zámorského derby sa rozhodlo v samostatných nájazdoch. V šiestich sériách sme videli iba tri góly, za Kanadu sa presadil len Jordan Eberle. Víťazný nájazd predviedol Američan Cam Atkinson.

Včera to už bolo o inom. Prvýkrát na šampionáte padlo desať gólov, pričom všetky do brány Južnej Kórey. Tretina číslo jedna priniesla pomalší rozbeh Kanady, ktorá skórovala iba dvakrát. Po zmene strán sa začal debakel rozbiehať až tak, že vyhnal Matta Daltona z brány. Javorové listy pridali v záverečnej časti hry ešte dva presné zásahy, čo napokon rezultovalo vo výsledok 10:0. Trojbodový zápas zaznamenala pätica hráčov, avšak iba jeden hokejista strelil viac ako dva góly. Bol ním Tyson Jost.

Nominácia Kanady na MS v hokeji 2018:

Brankári: Darcy Kuemper (Arizona Coyotes, USA/NHL), Michael Di Pietro (Windsor Spitfires, OHL), Curtis McElhinney (Toronto Maple Leafs/NHL)

Obrancovia: Thomas Chabot (Ottawa Senators, Kan./NHL), Colton Parayko, Joel Edmundson (obaja St. Louis Blues, USA/NHL), Aaron Ekblad (Florida Panthers, USA/NHL), Darnell Nurse (Edmonton Oilers, Kan./NHL), Ryan Pulock (New York Islanders, USA/NHL), Ryan Murray (Columbus Blue Jackets, USA/NHL)

Útočníci: Mathew Barzal, Anthony Beauvillier, Jordan Eberle, Josh Bailey (všetci New York Islanders, USA/NHL), Bo Horvat (Vancouver Canucks, Kan./NHL), Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins (obaja Edmonton Oilers, Kan./NHL), Brayden Schenn, Jaden Schwartz (obaja St. Louis Blues, USA/NHL), Ryan O'Reilly (Buffalo Sabres, USA/NHL), Jean-Gabriel Pageau (Ottawa Senators, Kan./NHL), Pierre-Luc Dubois (Columbus Blue Jackets, USA/NHL), Tyson Jost (Colorado Avalanche, USA/NHL).
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2018 sú v plnom prúde!

Dejiskom tohtoročného šampionátu je Dánsko. Hrá sa v mestách Kodaň a Herning. Zápasy skupiny A sa odohrávajú v Kodani na štadióne Royal Arena, skupina B sa sústreďuje v Herningu na štadióne Jyske Bank Boxen.

V tomto prenose sa zameriame na stretnutie zo skupiny B, v ktorom Kanada bude chcieť čeliť húževnatým organizátorom z Dánska.
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Kanady a domáceho Dánska.

Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Domáci Dáni dostali debakel, Kanaďania im dali sedem gólov