Švajčiarsko oslavuje jeden z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. máj 2018 o 00:00

Švajčiarsko bodovalo aj vo svojom štvrtom stretnutí na šampionáte.

MS v hokeji 2018, A-skupina (Kodaň):

Švajčiarsko - Bielorusko 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Góly: 2. Vermin (Niederreiter, Untersander), 19. Andrighetto (Meier), 40. Vermin (Meier, Diaz), 43. Corvi (Diaz), 47. Meier (Andrighetto, Diaz) - 6. Platt (Linglet, Djukov), 11. Pavlovič (Kovyrišin, Materuchin).

Rozhodovali: Ohlund (Švéd.), Rantala (Fín.) - Davis (USA), Otmachov (Rus.), vylúčení na 2 min: 4:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5445 divákov.

Švajčiarsko: Berra - Müller, Diaz, Untersander, Kukan, Fora, Frick, Riat, Genazzi - Moser, Corvi, Niederreiter - Meier, Vermin, Andrighetto - Scherwey, Haas, Hofmann - Baltisberger, Schäppi, Rod.

Bielorusko: Karnauchov - Vorobej, Denisov, Djukov, Korobov, Chenkel, Lisovec, Demkov, Falkovski - Platt, Šaraganovič, Linglett - Materuchin, Kovyrišin, Pavlovič - Gavrus, Razvadovskij, Kisly - Levša, Kitarov, Drozd

KODAŇ. Hokejisti Švajčiarska zvíťazili v stredu vo svojom štvrtom zápase na majstrovstvách sveta v Kodani nad Bieloruskom 5:2. Prvá tretina priniesla vyrovnanú partiu, potom však strieľali góly iba Švajčiari. Dvakrát sa v drese víťazov presadil Joel Vermin.

V priebežnej tabuľke patrí Švajčiarom so ziskom deviatich bodov tretia priečka, Bielorusi ju bez bodu uzatvárajú. Ak by Bielorusko vyhralo, pomohlo by tým okrem seba aj Slovensku. Práve Švajčiarsko je totiž z jedným z najväčších rivalov Slovenska v boji o štvrťfinále.

Švajčiarsky tím má pred sebou dva dni voľna, najbližšie sa predstaví v sobotu 12. mája o 20.15 proti Rusku. Na Bielorusov čaká v rovnakom čase v piatok 11. mája reprezentácia Česka.

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: IIHF/

Vladimír Denisov, obranca Bieloruska: "Neviem, čo mám na to povedať. Hrali sme dobre zo začiatku, dali sme gól na 1:1 a potom aj druhý, ale opäť sme stratili koncentráciu. Boli sme príliš často vylučovaní."

Raphael Diaz, obranca Švajčiarska: "Pomalšie sme sa rozbiehali, lebo sme mali v nohách ťažký zápas zo včera. Ale postupne sme sa dostali do hry, v druhej a tretej tretine to už bolo lepšie. Pre Švajčiarsko je toto veľké víťazstvo."

Online prenos: Švajčiarsko - Bielorusko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
09.05.2018 o 16:15
Švajčiarsko
5:2
(2:2, 1:0, 2:0)
60' minúta
Bielorusko
Góly a asistencie: 2. Vermin (Niederreiter, Untersander), 19. Andrighetto (Meier), 40. Vermin (Meier, Diaz), 43. Corvi (Diaz), 47. Meier (Andrighetto, Diaz) – 6. Platt (Linglet, Djukov), 11. Pavlovič (Chenkeľ). Rozhodca: Ohlund (Švédsko), Rantala (Fínsko) – Davis (USA), Otmachov (Rusko).
Zápas je na konci. Švajčiarski hokejisti v druhej tretine získali späť na hokejky svoj náskok, ktorý v záverečnej perióde ešte vylepšili, a tak z ľadu odchádzajú v pozícii víťaza.
59:44
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Dmitrij Korobov – 2 min., nedovolené bránenie).
59:44
59:26
Švajčiarsko je znova pri puku a spoza vlastnej bránky ešte bude zakladať útočnú akciu. Už zrejme poslednú v tomto zápase.
59:03
Zápas sa už iba dohráva. Švajčiarsko má na hokejkách pohodový náskok a Bielorusi vedia, že už s tým nič nedokážu urobiť.
58:00
Začínajú sa posledné dve minúty tretej tretiny.
57:29
Niederreiter operoval pred bránkou Bieloruska, ale tam o puk prišiel a žiadne zakončenie z toho nebolo.
56:52
Dvaja Švajčiari sa rútili na bránku súpera, ale potom vynikajúco zakročil Chenkeľ a puk dostal do bezpečia.
56:24
Lisovec teraz zakončoval z ľavej strany, ale puk skončil iba vedľa bránky na zadnom mantineli. Skóre sa stále nemení.
55:56
Po buly pred vlastnou bránkou prešli Švaajčiari s pukom na hokejkách do útoku, ale tam nič nevymysleli. Diváci teraz čakajú na lepšie zakončenie.
55:32
Na opačnej polovici sa chcel vysunúť Meier, ale nemal dostatok rýchlosti. Do konca zápasu už ostáva iba necelých päť minút.
55:25
importantBIelorus Lisovec teraz veľmi nepríjemne vystrelil zo strednej vzdialenosti a Berra mal čo robiť, aby tento pokus ustál. Švajčiarsky brankár puk schoval do lapačky.
54:40
Denisov chcel nahodením vysunúť svojich spoluhráčov, ale jeho puk bol príliš rýchly a skončil iba na hokejkách súpera.
53:49
Bielorusi sú pri puku a ešte sa pokúsia niečo vymyslieť pred švajčiarskou svätyňou. Uvidíme, či sa im to podarí.
52:52
Po strele Kovyršina teraz Berra chvíľu nevedel, kde má puk. Mali ho pritom jeho spoluhráči, ktorí nanovo strieľali, ale Berrovi pomohla obrana.
52:17
Bielorusi sa pokúsili o útočný vpád, ale švajčiarska defenzíva včas zasiahla a súpera k ničomu nepustila. Zdá sa, že zápas sa bude už len dohrávať.
51:49
Na rade je komerčná prestávka, po ktorej sa bude vhadzovať pred bránkou gólmana Berru.
51:18
Bielorusko hrá v plnom počte. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby sa dokázalo ubrániť a teraz musí poriadne zabrať, ak chce ešte pomýšľať na body.
51:00
Švajčiari si teraz nerozumeli. Niederreiter nespracoval puk a ponúkol ho súperom, ktorí sa rýchlo oslobodili.
50:23
Corvi obkorčuľoval bieloruskú bránku a pokúsil sa zakončiť, ale nebol vôbec presný. Karnauchov ani nemusel zakončovať.
49:55
Bielorusku sa teraz podarilo oslobidiť. Postaral sa o to Kitarov, ktorý vyhodil až za Berru.
49:24
Švajčiari ostávajú v útočnom pásme, pretože po ich strele súpera k puku vôbec nepustili. Oficiálne domáci hokejisti sú jednoznačne aktívnejší.
49:18
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Alexander Pavlovič – 2 min., hákovanie).
48:44
Bielorusko hrá v plnom počte.
48:37
Bielorusi sa druhýkrát v rade oslobodzujú. V početnej nevýhode zatiaľ hrajú bez akýchkoľvek problémov.
48:07
Švajčiari sa usadili v útočnom pásme a pokúšajú sa niečo vymyslieť, ale bieloruský gólman zatiaľ streleckému pokusu čeliť nemusel.
46:44
Nieloruská lavička dostáva trest za porušenie postupu pri vhadzovaní. Trest odpyká Charles Linglet.
46:44
Telefonovalo sa niekoľko minút, ale videoarbiter napokon verdikt potvrdil. Gól platí a nasledovať bude trest pre Bielorusko.
46:44
importantŠvajčiarsko oslavuje gól, ale ten ešte nie je úplne istý. Bude sa telefonovať s videorozhodcom, bieloruská striedačka si totiž zobrala coach´s challenge, pretože si myslí, že gól padol po ofsajde a bránení gólmanovi.
46:44
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Brankár Karnauchov teraz dokázal vyraziť strelu z ľavého kruhu, ale iba na miesto, kde bol pripracený TIMO MEIER a ten okamžitou dorážkou upravuje na 5:2 v prospech Švajčiarska. Asistencie: Sven Andrighetto, Raphael Diaz.
45:45
Švajčiarov teraz zastavil iba ofsajd a hra je vykázaná do stredného pásma. Takto si presilovku rohodne nepredstavovali.
44:52
%Svajčiari hrajú v pätici a začína sa ich skrátená presilovka.
43:47
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Alexander Pavlovič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
43:43
Bielorusi sa zatiaľ vôbec nevedia dostať do tempa. Berra môže byť pokojný, strely na neho neletia.
42:52
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Raphael Diaz – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
42:29
42:29
Ihneď v úvode tretej tretiny sa Švajčiari prvýkrát v zápase dostávajú do dvojgólového vedenia. Postaral sa o to ENZO CORVI tvrdou strelou z vrcholu pravého kruhu. Asistencia: Raphael Diaz.
40:22
Ihneď po vhadzovaní v stredovom kruhu získali puk švajčiarski hokejisti a namierili si to k bránke súpera.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina je za nami. Švajčiari sú stále aktívnejší, o čom svedčí aj strelecký pomer 30:16. Aktivita sa hokejistom v červených dresoch vyplatila v záverečnej minúte periódy, keď sa presadil Vermin, takže Švajčiarsko pred poslednou tretinou znovu vyhráva.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
39:45
Švajčiari sa pätnásť sekúnd pred sirénou vracajú do vedenia. JOËL VERMIN bol veľmi dôrazný pred bránkou, a aj keď sa jeho bekhendové zakončenie neujalo, v dorážke vlastnej strely uspel. Asistencie: Timo Meier, Raphael Diaz.
39:00
Začína sa posledná minúta druhej tretiny.
38:47
Švajčiarsky celok sa opäť natlačil k bránke, ale teraz sa k zakončeniu vôbec nedostal.
38:00
importantŠvajčiarsko sa mohlo v hre štyroch proti štyrom ujať vedenia! Andrighetto si zbehol na pravú stranu, odkiaľ rýchlo vystrelil, ale prekonaného Karnauchova zachránila iba konštrukcia bránky.
37:42
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nino Niederreiter – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Geoff Platt – 2 min., nedovolené bránenie).
36:55
Na rade je ďalšia komerčná prestávka.
36:41
Švajčiarski hráči po buly opäť odpálili puk cez všetky čiary a situácia sa bude opakovať. Berra sa musí mať na pozore.
36:31
Švajčiarom až teraz pomohlo zakázané uvoľnenie. Hra tak ostane pred ich bránkou.
35:17
Švajčiari sa stále nevedia vymaniť z menšieho zovretia svojho súpera. Denisov si vzal puk v strednom pásme a bude útočiť.
34:03
Drozd teraz pred švajčiarskou bránkou vynikajúco tečoval strelu, ale Berra úspešne zasiahol pravým betónom. Bielorusi sa presunuli do útočnej tretiny.
33:34
Denisov je späť na ľade. Početná nerovnováha skončila nevyužitá a stále pokračujeme za stavu 2:2.
33:15
Za bránkou Berru skončil ďalší puk. Švajčiarskemu tímu už veľa času neostáva, presilovka sa o chvíľku skončí.
32:37
Meier sa pokúšal dorážať puk pred bránkou svojho súpera, ale neúspešne. Bielorusi sa potom znovu oslobodili.
32:11
Niederreiter teraz sám dostal Švajčiarov z útočného pásma. Bielorusi si môžu vydýchnuť, žiadne ohrozenie ich bránky nehrozí.
31:50
Bielorusko sa prvýkrát v tomto oslabení oslobodzuje. Strelecký pokus sme zatiaľ nevideli.
31:34
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Vladimir Denisov – 2 min., sekanie).
31:18
Bielorusi sa na chvíľku usadili v útočnom pásme, ale bránke Berru nedokázali ohroziť. V druhej tretine na gól stále iba čakáme.
30:21
Karnauchov vykorčuľoval z bránky a pomohol svojím spoluhráčom s rozohrávkou. Bielorusi budú útočiť.
30:14
Nasleduje komerčná prestávka.
29:16
Lisovec poslal puk do stredného pásma a Bielorusi odchádzajú striedať. Na ľad sa tak dostane oddýchnutá päťka.
28:59
importantNa opačnej polovici klziska bol v dobrej šanci Andrighetto. Ten dostal prihrávku do jazdy a aj zakončil, ale Karnauchov vynikajúco zasiahol a zabránil gólu.
28:24
Lisovec stál medzi kruhmi a dostal aj prihrávku, ale jeho rana skončila iba vedľa priestoru troch žrdí. Berra zasahovať nemusel.
27:16
Niederreiter je späť na ľadovej ploche. Švajčiarsko sa ubránilo a skóre sa stále nemení.
27:00
ďalšia oslobodenie Švajčiarov, ktorí hrajú v početnej nevýhode veľmi dobre. Bielorusko musí opäť začínať od svojej bránky.
26:32
Teraz sa však hosťujúci celok vrátil pred bránku súpera a pokúša sa tam niečo vymyslieť. Švajčiarsko sa musí mať na pozore.
25:59
Müller zobral súperovi puk a hneď ho poslal cez všetky čiary. Švajčiari zbierajú cenné oslabovkové sekundičky.
25:16
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nino Niederreiter – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
24:13
Kovyršin si nakorčuľoval na prihrávku, ale bez prípravy nevystrelil presne. Puk skončil iba za bránkou Berru, ktorý nemusel zasahovať.
22:55
Kitarov si ťahal puk popri pravom mantineli, ale bol čisto odstavený telom a nemohol pokračovať. Stále hráme za nerozhodného stavu 2:2.
22:41
Berra musel byť teraz veľmi pozorný po strele Gavrusa! Švajčiarsky gólman ťažký puk skrotil a hru pre istotu prerušil.
22:06
Diaz si prevzal puk a po pravej strane sa predral do útočnej tretiny, ale strieľať už nedokázal. O puk opúť veľmi rýchlo prišiel.
21:35
Švajčiari sa teraz dostávali do sľubnej pozície, ale zastavilo ich postavenie mimo hry. Vhadzovať sa teda bude v strednom pásme.
21:00
Na druhej polovici klziska zakončoval Pavlovič, ale ani on sa netrafil presne. Bielorusi ale aspoň vďaka nemu získali útočné pásmo.
20:27
Moser sa hneď na úvod periódy dostal k strele z kruhu, ale jeho rana prešla iba vedľa bránky Bieloruska. Skóre sa nemení.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je za nami. Švajčiari v nej boli jednoznačne aktívnejší, o čom svedčí aj pomer striel 16:7 v ich prospech. Bielorusom sa však podarila skvelá otočka z 1:0 na 1:2, no v tejto chvíli im je vlastne aj tak na nič, pretože do druhej tretiny sa pôjde za vyrovnaného stavu.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:30
Bielorusi sú pri puku a ešte sa pokúsia zamieriť pred súperovu bránku.
19:00
Hrá sa posledná minúta prvej tretiny.
18:40
Čerstvá posila zo zámoria Meier vystrelil na bránku, ale Karnauchovovi sa podarilo vyraziť. Z takmer nulového uhla potom strieľal SVEN ANDRIGHETTO, ktorý aj za pomoci žrde dostal puk do bránky. Asistencia: Timo Meier.
18:03
Puk je v strednom pásme, pretože Meier prihrávkou spoza bránky nenašiel žiadneho zo svojich spoluhráčov.
17:36
Švajčiari sú už v plnom počte. Aj oni svoje prvé oslabenie v zápase zvládli bez inkasovania.
17:04
Platt dostal do predbránkového priestoru dobrú prihrávku a z otočky ihneď strieľal, ale nebol presný. Švajčiarsko sa potom rýchlo oslobodilo.
16:18
Švajčiari vystihli rozohrávku bieloruského tímu a puk v dvojici ihneď vyviezli k bránke Karnauchova. Bielorusi budú musieť začínať od svojho gólmana.
15:53
Bielorusi sa hneď usadili v pásme. Kovyršinovu strelu ale Berra pokryl a jeho spoluhráči potom puk okamžite vyhodili cez všetky čiary.
15:36
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nino Niederreiter – 2 min., nedovolené bránenie).
14:57
Corvi sa natlačil pred bieloruskú bránku, ale jeho zakončenie nebolo presné. Puk prekĺzol do stredného pásma.
14:24
Bielorusi sa už nedostali späť do útoku a museli sa brániť. Po strele Meiera zasahoval brankár Karnauchov a pred dvojicou útočníkov hru radšej prerušil.
14:19
Bielorusi sa dostali do ofsajdu a hra je prerušená. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.
13:46
Andrighetto sa teraz pretlačil až k strele, ale tá bola márna. Nemala dostatočnú razanciu a bieloruský brankár ani nemusel zasahovať.
12:49
Pre Švajčiarov je zmena skóre poriadnou ranou. Teraz sú to oni, kto musí doháňať jednogólové manko, ale ani sa nevedia dostať k bránke.
10:46
10:46
goalBielorusko dalo gól!
Bielorusi otáčajú zápas a dostávajú sa do vedenia! Chenkeľovu strelu z hranice ľavého kruhu ešte Berra vyrazil, ale ALEXANDER PAVLOVIČ bol potom v dorážke úspešný. Asistencia: Kristian Chenkeľ.
10:13
Zakázané uvoľnenie Bieloruskal. Hra sa presťahuje pred brankára Karnauchova.
09:26
Bielorusi ožili a od vyrovnávajúceho gólu sú pred súperovou bránkou oveľa častejšie než predtým. Teraz sa bude vhadzovať v strednom pásme, bližšie k bránke Švajčiarska.
08:49
Berra vykorčuľoval za svoju bránku, aby pomohol spoluhráčom s rozohrávkou. Švajčiari sa budú chcieť presunúť pred súperovu svätyňu.
08:44
Švajčiari prešli na opačnú polovicu klziska. Skúšal to tam Hofmann, ale ani nasledujúca dorážka Scherweya nebola dostatočne dôrazná.
08:02
Bielorusi sa opäť dostali k bránke súpera. Strelecky to skúsil Kovyršin, ale mieril iba vedľa pravej žrde. Zákrok brankára sme nevideli.
07:19
Švajčiari sa hneď po inkasovanom góle dostali do akcie na opačnej strane, ale Meier spomedzi kruhov minul bránku.
05:54
05:54
Z ničoho nič prichádza vyrovnanie na 1:1. Linglet získal puk za bránkou, odkiaľ prihral priamo na hranicu bránkoviska a odtiaľ GEOFF PLATT podvihol strelu pod brvno. Asistencie: Charles Linglet, Roman Djukov.
05:31
Bielorusi sa v útoku dlho neohriali a hneď museli ísť do defenzívy. Po strele Untersandera však zakročili dobre a puk odpratali do bezpečia.
04:59
Švajčiari pokračujú v útočnej snahe. Andrighetto sa teraz premiestnil do praévho kruhu, odkiaľ tvrdo vystrelil, ale Karnauchov puk vyrazil na svojich spoluhráčov.
04:19
Bielorusi hrajú v plnom počte. V početnej nerovnováhe gól nepadol.
04:12
Až teraz letí puk cez všetky čiary a to už sa približuje koniec švajčiarskej presilovky.
03:38
Po prihrávke teraz strieľal Corvi, ale ani on nebol úspešný. Bieloruský gólman predvádza jeden zákrok za druhým, jeho spoluhráči ale stále nevedia vyhodiť puk.
03:01
Švajčiari majú ideálnu šancu na zvýšenie svojho náskoku. Po buly sa ihneď usaidli v pásme a na brankára poslali už tri strely, zatiaľ však neúspešne.
02:19
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Vladimir Denisov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
01:37
Bielorusi sa usadili pred súperovou bránkou a napokon je z toho gól. Brankár Karnauchov ešte strelu Niederreitra dokázal vyrazil, ale potom vynikajúco dorážal JOËL VERMIN a tento puk už skončil v sieti. Asistencie: Nino Niederreiter, Ramon Untersander.
00:56
Bieloruský brankár si pripisuje prvý úspešný zákrok. Vystrelil na neho Niederreiter, ale Karnauchov si poradil a puk vyrazil pred seba.
00:10
Rozhodcom sa ale puk stratil z dohľadu, takže sa opäť bude vhadzovať v stredovom kruhu.
00:03
Od úvodného vhadzovania sú pri puku hráči Švajčiarska, ktorí už smerujú k bránke Bieloruska a pokúsia sa ju ohroziť.
00:01

Švajčiarsko: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Niederreiter (A), Corvi, S. Moser (A) – Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Scherwey, Haas – Baltisberger, Schäppi, Rod – Riat.

Bielorusko: M. Karnauchov (Trus) – Denisov, Vorobej, Djukov, Korobov (A), Lisovec, Chenkeľ, Faľkovskij – Platt, Šarangovič, Linglet – Materuchin, Pavlovič (C), Kovyršin – Razvadovskij, Kislyj, Gavrus – Drozd, Demkov, Levša – Kitarov (A).

Rozhodca: Ohlund (Švédsko), Rantala (Fínsko) – Davis (USA), Otmachov (Rusko).

Tri zápasy na svojom konte majú už aj Bielorusi. Tí sa postupne stretli so Švédskom, s Francúzskom i s Bieloruskom. Zo zápasov napokon vyšli s bilanciou troch prehier, čo nie je rozhodne dobrou vizitkou.

Švédsko – Bielorusko 5:0
Góly a asistencie: 10. L. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (J. Klingberg, H. Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell)

Francúzsko – Bielorusko 6:2
Góly a asistencie: 4. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (Hecquefeuille) – 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov)

Bielorusko – Rusko 0:6
Góly a asistencie: 6. Dacjuk (Dadonov), 26. Šalunov (Barabanov, Kablukov), 30. Kablukov (Barabanov, Trjamkin), 40. Dacjuk (Chafizullin, Šalunov), 46. Mamin (N. Zajcev), 48. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov)

Nominácia Bieloruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ivan Kuľbakov (Quad City, ECHL), Vitalij Trus (Grodno, BXL), Michail Karnauchov (Molodečno, BXL)

Obrancovia: Stepan Faľkovskij (Ontario, AHL), Vladimir Denisov (SaiPa Lappeenranta, Liiga), Roman Ďukov (Karaganda, VHL), Dmitrij Korobov, Kristian Chenkeľ, Jevgenij Lisovec (všetci Dinamo Minsk, KHL), Nikita Ustinenko (Junosť Minsk, BXL), Pavel Vorobej (Červená hviezda Kchun-lun, KHL)

Útočníci: Pavel Razvadovskij (Junosť Minsk, BXL), Jevgenij Kovyršin, Alexander Pavlovič, Charles Linglet, Alexander Kitarov, Jegor Šarangovič, Sergej Drozd (všetci Dinamo Minsk, KHL), Arťom Demkov, Alexander Materuchin (obaja Soligorsk, BXL), Geoff Platt (CSKA Moskva, KHL), Maxim Suško (Owen Sound, OHL), Arťom Kislyj, Arťom Levša (Grodno, BXL), Artur Gavrus (Molodečno, BXL)
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri priamom prenose z úvodného zápasu šiesteho hracieho dňa 82. majstrovstiev sveta. Sily si v ňom zmerajú výbery Švajčiarska a Bieloruska.

Švajčiarsko odohralo zatiaľ tri zápasy, z ktorých si odnieslo slušných šesť bodov. Zaujímavosťou je, že až dve stretnutia tohto tímu sa skončili po predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch – raz Švajčiari napokon vyhrali, raz nie.

Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 pp
Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Slovensko – Švajčiarsko 0:2
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey)

Česko – Švajčiarsko 5:4 sn
Góly a asistencie: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozh. náj. Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander)

Nominácia Švajčiarska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Reto Berra (Anaheim Ducks, NHL), Leonardo Genoni (Bern, NLA), Gilles Senn (Davos, NLA)

Obrancovia: Raphael Diaz (Zug, NLA), Michael Fora (Ambri-Piotta, NLA), Lukas Frick, Joël Genazzi (obaja Lausanne, NLA), Dean Kukan (Cleveland, AHL), Mirco Müller (New Jersey Devils, NHL), Jonas Siegenthaler (Hershey, AHL), Dave Sutter (Zürich, NLA), Ramon Untersander (Bern, NLA)

Útočníci: Sven Andrighetto (Colorado Avalanche, NHL), Nino Niederreiter (Minnesota Wild, NHL), Chris Baltisberger, Reto Schäppi (obaja Zürich, NLA), Enzo Corvi (Davos, NLA), Gaëtan Haas, Simon Moser, Tristan Scherwey, Thomas Rüfenacht (všetci Bern, NLA), Gregory Hofmann (Lugano, NLA), Damien Riat (Ženeva, NLA), Noah Rod (San Jose, AHL), Joël Vermin (Lausanne, NLA), Samuel Walser (Davos, NLA)

Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Bielorusi Slovákom nepomohli, Švajčiari získali ďalšie dôležité body