Hokejisti Dánska sa radujú z víťazstva nad Fínskom.
Hokejisti Dánska sa radujú z víťazstva nad Fínskom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. máj 2018 o 00:00

Fínski hokejisti v stretnutí ani raz nevyhrávali.

MS v hokeji 2018, B-skupina (Herning):

Fínsko - Dánsko 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 35. Aho (Teräväinen, Granlund), 56. Granlund (Koivisto, Nutivaara) - 33. F. Nielsen (Jensen Aabo, Bödker), 38. Bjorkstrand (Bödker, Lauridsen), 59. Hardt (Bödker, Nielsen).

Rozhodcovia: Mayer (USA), Wehrli (Švaj.) - McCrank (Kan.), ŠEFČÍK (SR), vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 10 800 divákov.

Fínsko: Husso - Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivisto, Riikola - Rantanen, Granlund, Kapanen - Teräväinen, Aho, Savinainen - Manninen, Suomela, Palola - Anttila, Pesonen, Maenalanen - Jormakka

Dánsko: Andersen - Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Larsen, D. Nielsen, Nich. Jensen, Kristensen - Bjorkstrand, F. Nielsen, Bödker - Hardt, Regin, Storm - Nick. Jensen, J. Jensen, Hansen - Christensen, Jakobsen, Madsen - Russell

HERNING. Domáce Dánsko sa postaralo o prvé veľké prekvapenie na MS v hokeji 2018. V stredajšom súboji B-skupiny zdolalo v Herningu po heroickom výkone dovtedy stopercentné Fínsko 3:2 a dosiahlo prvé víťazstvo za tri body.

Vylepšilo si tak pozíciu v tabuľke, kde má päť bodov rovnako ako Nemecko a Lotyšsko.

Fínsko po predošlých streleckých hodoch utrpelo prvú prehru, stále je však na čele skupiny s deviatimi bodmi.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Fínsko - Dánsko: fotogaléria

10.5.2018

Výraznú zásluhu na dánskom triumfe mali brankár Frederik Andersen, ktorý si pripísal 34 úspešných zákrokov, a útočník Mikkel Bödker, ten pri premiére na šampionáte asistoval pri všetkých troch góloch domácich.

Slovensko malo v stretnutí zastúpenie v osobe čiarového rozhodcu Petra Šefčíka.

Dáni odohrajú ďalší zápas v skupine v piatok o 16.15, keď narazia na ďalšieho severského rivala Nórsko. Fínov čaká o deň neskôr o 20.15 šláger s Kanadou.

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: iihf.com/

Jannik Hansen, útočník Dánska: "Nichlasov (Hardtov) gól na konci zápasu bol pre nás ohromnou vzpruhou. Toto vedia iba dobrí hráči. Snažili sme sa blokovať strely a odpratávať protihráčov spred bránky, aby mal Freddie (Andersen) nezakrytý výhľad. Tým dvom inkasovaným gólom sa ťažko dalo zabrániť, Freddie ale dokázal predviesť dôležité zákroky, ktorými nás držal v hre."

Nichlas Hardt, autor víťazného gólu Dánov: "Vedeli sme, že Fíni majú silný tím a mali sme pred ním rešpekt, ale zasa nie príliš veľký. Snažili sme sa celý čas hrať našu hru, na prvom mieste defenzíva s tesným bránením stredného pásma. Snažili sme sa stavať na skalopevnej obrane, vedeli sme, že naše šance prídu. Bolo skvelé vidieť, ako sme Fínov dnes pokryli, najmä v prvej tretine."

Online prenos: Fínsko - Dánsko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
09.05.2018 o 20:15
Fínsko
2:3
(0:0, 1:2, 1:1)
60' minúta
Dánsko
Góly a asistencie: 35. Aho (T. Teräväinen, Mikael Granlund), 56. Mikael Granlund (Koivisto, Nutivaara) – 33. Nielsen (Jensen Aabo, Bødker), 38. Bjorkstrand (O. Lauridsen), 59. Hardt (Bødker, Nielsen). Rozhodca: Timothy Mayer (USA), Tobias Wehrli (SUI) – Dustin McCrank (CAN), Peter Šefčík (SVK).
Zrodilo sa pravdepodobne prvé veľké prekvapenie na tomto šampionáte. Domáci Dáni po húževnatom a srdnatom výkone doprevádzaní fantastickou domácou diváckou kulisou zdolali favorita z Fínska. V tretej tretine síce vyrovnal v 56. minúte Granlund, no Hardt v 59. minúte využil presilovku a stanovil na konečných 2:3 pre Dánsko. V Jyske Bank Boxen sme videli výborný hokej, Fíni majú na svojom konte prvú prehru na šampionáte, Dánsko si pripisuje senzačné víťazstvo, ktoré im určite pomôže do ďalšieho priebehu. V ďalších zápasoch Dánsko už bude mať proti sebe papierovo ľahších súperov a po ďalších víťazstvách určite môže pomýšľať na štvrťfinálovú účasť.

Ďakujeme za pozornosť. Pekný zvyšok večera.
59:44
Granlund sa opäť pretlačil pred Andersena, no následne opäť nedokázal prekonať Andersena.
59:26
Mikael Granlund mal veľkú šancu z ľavého kruhu, no nedokázal pretlačiť puk za Andersena.
58:57
Dáni vyhodili puk z obranného pásma, ale bude to iba zakázané uvoľnenie. Hra sa presunie pred Andersena.
58:28
Fíni vyhrali buly v obrannom pásme a Husso okamžite odkorčuľoval na striedačku. Fíni už idú aj do takéhoto risku.
58:18
Tak a toto je už asi definitívny dánsky knokaut pre fínsky tím. Fíni síce vyhrali buly v útočnom pásme, no Teuvovi Teräväinenovi ušiel puk a následne sa previnil faulom. Odsedí si dve minúty za držanie.
58:10
importantUvidíme buly v útočnom pásme, brankár Ville Husso už je na striedačke a začína sa fínsky risk.
58:10
importantOddychový čas pre Fínsko.
58:10
importantFíni ihneď po buly vyrazili do útočného pásma, po strele Savinainena Andersen naozaj nevedel, kde má puk, ale napokon ho dokázal udržať.
58:01
58:01
goalDánsko dalo gól!
Dáni využívajú túto presilovku a opäť idú do vedenia! Nielsen prihral na pravý kruh Boedkerovi, ktorý si počkal na správny moment a naservíroval pred bránku NICHLASOVI HARDTOVI, ktorý už len jednoduchou dorážkou poslal puk do bránky!
Asistencie: Mikkel Boedker, Frans Nielsen.
57:28
Dánsko ešte stále žije v nádeji na zisk troch bodov. Teuvo Teräväinen dostáva dve minúty za vyhodenie puku.
57:00
Granlund bol v útočnom pásme bez rýchlosti a už nedokázal prihrávať svojim spoluhráčom. Dáni opäť vytlačili Fínov z obranného pásma.
56:14
Sebastian Aho si nakorčuľoval na ľavý kruh. Jeho zakončenie skončilo na brankárovi Andersenovi, ktorý po inkasovanom góle určite potreboval zákrok.
55:50
55:50
goalFínsko dalo gól!
Dáni už nedokázali odolať mohutnému fínskemu tlaku a inkasovali. Koivisto si spracoval prihrávku na pravom kruhu a posunul puk pred bránku MIKAELOVI GRANLUNDOVI, ktorý šikovnou dorážkou skóroval.
Asistencie: Tommi Koivisto, Markus Nutivaara.
55:37
importantGranlund šikovnou krížnou prihrávkou vrátil puk Tommimu Koivistovi na ľavý kruh, no ten v obrovskej šanci zaváhal.
54:58
Kapanen stratil puk na ľavom krídle. Dánsky obranca ho na chvíľu získal, ale Fíni opäť aktívne napádajú a získali puk znovu.
54:15
Savinainen posunul puk Nutivaarovi na pravom kruhu a Nutivaara iba ľahko nahodil na bránku. Andersen bol opäť úspešný a zatiaľ úspešne doprevádza svoj tím za ziskom mimoriadne cenných bodov.
53:42
Dánski hráči výborne zvládli toto oslabenie. Fíni prakticky ani neohrozili dánskeho gólmana. Tlak Fínov sa však s blížiacim sa koncom tretiny bude určite stupňovať.
53:02
Fínski hráči príliš špekulujú pri presilovej hre. Andersen sa len pokojne presúva po bránkovisku a Suomi si zatiaľ len prihrávajú.
52:02
Lauridsen vybojoval puk za bránkou proti Granlundovi a pohotovo poslal puk von z obranného pásma.
51:42
Tak toto bude asi jedna z najväčších možností pre Fínsko na vyrovnanie. Stefan Lassen dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
51:30
Rantanen s Pokkom to teraz až príliš prešpekulovali a nedokázali napokon vôbec ohroziť dánskeho brankára.
50:42
Dáni zatiaľ naďalej výborne vzdorujú fínskej ofenzívnej sile. Zatiaľ sa im darí vytláčať puky preč z nebezpečných priestorov.
49:25
importantĎalší brejk na strane Dánov! Oliver Bjorkstrand ostal zabudnutý fínskymi obrancami. Spracoval si prihrávku na modrej čiare od Jensena Aaba. Bjorkstrand mieril pod vyrážačku, no Husso si to pokryl dobre.
48:46
Formácia na čele so Sebastianom Ahom vnikla do pásma. Fíni to tam rozpohybovali, ale následne si Aho nerozumel so svojím obrancom.
47:57
Granlund bol zastavený pri modrej čiare. Nicklas Jensen však následne iba poľahky odovzdal puk Fínom do ich obranného pásma.
47:02
importantFíni si však pomaly vytvárajú tlak! Nutivaara dostal veľa priestoru na pravej strane, natlačil sa pred bránku. Andersen vyrazil, Kapanen dorážal, následne tam ešte bola aj strela spomedzi kruhov, no Granlund trafil iba do korčule Frederika Storma.
46:50
Z obranného pásma Dáni vyhodili puk po mantineli, no za daných okolností to bude zakázané uvoľnenie a vhadzovanie pred Andersenom.
46:35
Marko Anttila si spracoval prihrávku na pravom krídle a následne vystrelil. Andersen zachytil strelu. Následne bol Mäenalanen natlačený do bránkoviska, a tak bola hra prerušená.
45:32
Fínski hráči neprešli cez útočnú modrú čiaru. Pískal sa ofsajd a Fíni sa pomaličky dostávajú do menšieho herného kŕču. Dáni pokračujú v zodpovednej obrane.
45:04
Strela Kivista od modrej čiary nevyzerala byť veľmi nebezpečná. Andersen však puk chvíľu nemal pod kontrolou, a tak sa snažil dorážať Suomela, ale nebol veľmi úspešný.
44:27
Kasperi Kapanen zabrzdil na ľavom kruhu a prihrával pred bránku Granlundovi, ktorý však už nestihol trafiť puk.
43:47
Miro Heiskanen vykorčuľoval po ľavom krídle a z uhla sa snažil prekvapiť brankára Andersena. Brankár Dánska si však dal pozor a puk ukryl.
42:53
Fínskym hráčom zatiaľ nevychádza úvod tretej tretiny. Dáni na začiatku tretej tretiny zvolili takú vyčkávaciu taktiku. Zatiaľ úspešne blokujú rozohrávky v strednom pásme.
42:29
Granlund prišiel o puk v strednom pásme. Jakobsen získal puk a ihneď ho nahodil dopredu. Pri mantineli oň bojoval Christensen, ale neuspel.
41:45
Koivistö vystrelil na bránku. Savinainen ešte nepríjemne tečoval túto strelu, ale Andersen bol opäť pripravený.
41:25
importantVeľká príležitosť pre Dánsko! Nicklas Jensen si spracoval takú žabku od svojho obrancu a šiel sám na brankára Hussa. Trafil mu však priamo do lapačky.
40:52
Dánski hráči pokračujú v aktivite v útočnom pásme. Bjorkstrand prenechal puk medzi kruhmi Nielsenovi, ktorého strela ale bola nepresná.
40:22
Mikkel Boedker si nakorčuľoval až medzi kruhy a odtiaľ vypálil krátkym náprahom. Husso si ihneď pripísal úspešný zákrok.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti sme už videli aj nejaké góly. Dáni pokračovali v dobrom výkone aj v druhej tretine. Dostali sa do vedenia po góle Nielsena, na ktorého však odpovedal Aho. Srdnatí Dáni však opäť skórovali a na aktuálnych 1:2 upravil v 38. minúte Bjorkstrand.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:11
importantPerfektná akcia Fínov! Suomi okamžite vykorčuľovali z obranného pásma, Pesonen milimetrovou prihrávkou našiel Sakariho Manninena, ktorý strieľal z prvej, no vynikajúci Andersen vyrazil.
38:34
Regin si spracoval prihrávku v útočnom pásme a posunul ho Russellovi, ktorý okamžite pálil a brankár Husso bol opäť v pohotovosti.
38:07
Julius Honka sa obtočil na ľavom kruhu okolo dánskeho hráča a natlačil sa pred bránku. Andersen však bol pripravený.
37:10
37:10
Dánsko ide znovu do vedenia! Fíni si nepresne prihrali v útočnom pásme, puk získal Lauridsen, ktorý ho okamžite posúval dopredu na OLIVERA BJORKSTRANDA. Ten už mal rýchlosť, na pravom kruhu ešte naznačil prihrávku dozadu, no následne svižnou strelou možno mierne prekvapil Hussa!
Asistencia: Oliver Lauridsen.
36:39
Fíni mierne zaváhali v rozohrávke, puk získal na hokejku Jesper Jensen, ktorý ho prenechal Nicklasovi Jensenovi. Husso ihneď nastavil lapačku a do nej zachytil puk.
36:07
importantHansen šikovne prihral pred bránku Jannikovi Hansenovi, ktorý si sklepol puk a ihneď strieľal. Puk skončil na hrudi gólmana Hussa.
35:39
Delovka z hokejky Jannika Hansena z pravej strany bola nepresná. Puk letel po mantineli až do stredného pásma.
34:33
34:33
Fíni prinášajú v presilovej hre rýchlu odpoveď na inkasovaný gól! Granlund posunul puk medzi kruhy Teräväinenovi, ktorý sa neulakomil a prihral na ľavý kruh SEBASTIANOVI AHOVI a ten prakticky do prázdnej brány skóroval!
Asistencie. Teuvo Teräväinen, Mikael Granlund.
33:47
A Fíni majú ideálnu možnosť na vyrovnanie. Jesper Jensen dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
33:45
Teuvo Teräväinen následne pálil aj z hranice pravého kruhu. Andersen vyrazil tesne pred seba, jeho zakončenie ešte chcel tečovať Aho, no nepretlačil puk do bránky.
33:18
Teräväinen prenechal puk medzi kruhmi pre Sebastiana Aha, ktorý aj vystrelil, no jeho zakončenie dánski obrancovia zblokovali.
32:28
32:28
Tak predstavte si to! Dánsko využíva presilovú hru a dostáva sa do vedenia! Jensen Aabo posunul puk na ľavý kruh, kde si prikorčuľoval FRANS NIELSEN, ktorý sa pozrel na bránku, zamieril a trafil perfektne do ľavého horného rohu!
Asistencie: Jesper Jensen Aabo, Mikkel Boedker.
31:54
Fíni sa naďalej úspešne bránia. Teräväinen uspel v súboji pri mantineli na modrej čiare a posunul puk do stredného pásma.
31:26
Fínom vyšiel úvod oslabenia. Kapanen potiahol puk dopredu po ľavom krídle, prihral ho medzi kruhy Granlundovi, ktorý vystrelil a Andersen musel vytiahnuť svoju lapačku.
31:15
A Dánsko vybojovalo ďalšiu presilovú hru. Sakari Manninen si posedí na trestnej lavici za hákovanie.
30:31
Fíni zatiaľ stále nevedia nájsť recept na dánsku defenzívu. Fínske gólové hody z predošlých zápasov sú momentálne v dnešnom zápase trošku narušené. Dáni hrajú naozaj zodpovedne.
29:21
Frederik Storm ihneď naskočil do hry z trestnej lavice. Vykorčuľoval za vystreleným pukom, podarilo sa mu popri obrancovi natlačiť sa pred bránku, ale Husso si s jeho počinom poradil.
28:47
Rantanen sa na chvíľu uvoľnil medzi kruhmi a okamžite pálil po Teräväinenovej prihrávke. Fíni sú však v tejto svojej presilovke až príliš statickí.
27:51
Aho nabil na modrú čiaru Pokkovi, ktorý ihneď pálil príklepom. Andersen si pripísal ďalší úspešný zákrok.
27:20
Fíni síce vyhrali buly na úvod presilovky, ale Dánom sa podarilo získať puk a okamžite ho poslali von z obranného pásma.
27:08
Prvú presilovku v druhej tretine budú hrať Suomi. Dve minúty za nedovolené bránenie si odsedí Frederik Storm.
26:51
Rantanen posúval puk pred bránku Kapanenovi. Nebola to však najpresnejšia prihrávka a Fíni napokon zakončovať nedokázali.
26:14
Mikkel Boedker sa uvoľňoval po pravom krídle, nedokázal sa však napokon natlačiť až pred bránku. Mal to ťažké, keďže bol zdvojený fínskymi hráčmi.
25:18
Fíni zatiaľ v druhej tretiny vystrelili na Andersena len jedinýkrát. Toto nízke číslo sa pokúšal zvýšiť obranca Julius Honka, ktorého strela od modrej skončila na Andersenovi.
24:35
Regin krížom prihral Bjorkstrandovi, ktorý ešte hľadal pred bránkou pravdepodobne Juliana Jakobsena, ale ten nestihol už trafiť rýchlo letiaci puk.
24:08
importantBjorkstrand šikovne prihral pred bránku Patrickovi Russellovi, ktorý sa otočil a zakončoval. Husso vyrazil strelu betónmi a následne mali Dáni príležitosť opäť. Philip Larsen poslal od modrej jedovatú strelu, ktorá skončila na žŕdke!
24:00
Jesper Jensen si na ľavom kruhu spracoval prihrávku od Bjorkstranda. Následne zakončoval, ale Husso bol pripravený.
23:24
Boedker hľadal z úrovne bránkovej čiary niekoho zo svojich spoluhráčov pred bránkou. Puk však získal Riikola a vyhodil ho.
22:47
Vylúčenie na oboch stranách. Saku Mäenalanen dostáva 2 minúty za hrubosť. Následne dostávajú tresty po dve minúty aj Veli-Matti Savinainen a Nicklas Jensen. Presilovú hru piatich proti štyrom budú hrať Dáni.
22:32
Riikola vnikol do útočného pásma, následne odovzdal puk Pesonenovi, ktorý vypálil, ale jeho strela bola zblokovaná.
22:01
Jannik Hansen nepríjemne zrazil k mantinelu Tommiho Kivista, ktorý bol po páde otrasený, následne však s pomocou spoluhráčov odchádza na striedačku.
21:43
Dánski hráči vyhrali buly v útočnom pásme. Puk si spracoval na hokejku Emil Kristensen, ktorého zakončenie letelo priamo na Hussa.
21:38
Hardtov nahodený puk od modrej čiary letel pomerne vysoko, ale gólman Ville Husso si bezpečne našiel puk v lapačke.
21:06
importantHneď na to mali aj domáci dobrú príležitosť. Storm našiel pred bránkou Nichlasa Hardta, ale jeho strela letela tesne vedľa.
20:42
importantGranlund peknou prihrávkou medzi kruhy našiel Mira Heiskanena, ktorý šikovne strieľal, ale Andersen je aj v úvode druhej tretiny pozorný.
20:18
Granlund posunul puk do útočného pásma, no Jensen Aabo ihneď získal puk a posunul ho dopredu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Dánski hráči v úvodnej tretine vzdorovali papierovému favoritovi z Fínska a vypracovali si aj nejaké príležitosti. V Jyske Bank Boxen vidíme zatiaľ výborný hokej, uvidíme ako to bude pokračovať.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:34
Fínski hokejisti rozohrávajú z hĺbky obranného pásma, ale veľmi sa im to nepodarilo. Peter Regin získal puk medzi kruhmi a vystrelil. Strela bola zblokovaná.
18:53
Dáni zvádzali boje o puk pri mantineloch vo vlastnom obrannom pásme. Boli napokon úspešní a poslali puk do stredného pásma.
17:57
Nicklas Jensen poslal puk z pravého kruhu na bránku. Tam bol síce Jesper Jensen, ale už zakončiť nedokázal.
17:22
Nielsen to poslal šikovne z ľavého kruhu na bránku. Hardt šikovne tečoval puk, no poslal ho iba tesne mimo bránky.
16:38
Fínski hráči dobre dostupovali dánskych hráčov pri mantineli a narušili im prihrávky. Následne sa podarilo Anttilovi vyhodiť puk.
16:17
Nicklas Jensen nedokázal udržať útočné pásmo, no aj tak sa bude vhadzovať v obrannom pásme Fínska. Dánom zatiaľ presilovka nevychádza.
15:40
Dáni si vypracovali svojou aktívnou hrou v útočnom pásme vylúčenie na súperovej strane. Mikko Rantanen dostáva dve minúty za hákovanie.
15:05
Na ľavom kruhu mal veľa priestoru Bjorkstrand, ktorý sa pokúsil vystreliť. Brankár Husso musel byť opäť v strehu. Strelu však vyrazil.
14:30
Oliver Bjorkstrand vytiahol puk z obranného pásma. Prekorčuľoval po pravom krídle, následne však strelu poslal iba na Hussa, pre ktorého to bol ľahký oriešok.
14:17
Puk sa nepríjemne odrazil pred bránku, kde bol pripravený Antti Suomela, ktorý to skúsil bekhendom. Puk bol odrazený a skončil na ochrannej sieti.
13:45
Nielsen získal puk v obrannom pásme a okamžite ho poslal preč po mantineli. Fínsky obranca ho na modrej čiare nezachytil a Suomi teda musia začínať opäť až z hĺbky obranného pásma.
12:53
Nicklas Jensen posunul puk na modrú čiaru Danielovi Nielsenovi, ktorý okamžite strieľal. Husso si musel dať pozor.
12:09
Fíni si prihrali na jeden dotyk. Spoemdzi kruhov vystrelil Mikko Rantanen. Jeho prudká delovka skončila na Andersenovom pravom betóne.
12:04
Hra sa opäť otočila na opačnú stranu. V centre pozornosti bol Mikael Granlund, ktorý si vypracoval pozíciu na ľavom kruhu a zakončil. Andersen opäť chytá a plná herningská aréna si zatiaľ užíva rýchly hokej.
11:43
Nielsen prihral puk na ľavý kruh, kde bol obranca Stefan Lassen. Jeho zakončenie opäť musel brankár Husso kryť.
11:04
Dáni po oslabení ihneď nabehli vo vysokom tempe do fínskeho obranného pásma. Od modrej čiary vypálil Philip Larsen, ale Husso si po dlhšom čase pripísal úspešný zákrok.
10:33
Honka opäť perfektne prihral na pravý kruh, odkiaľ pálil Antti Suomela. Bola to pre neho naozaj dobrá pozícia, ale jeho delovka z prvej bola nepresná.
10:09
Honka presunul hru na pravý kruh, kde si puk spracoval Nutivaara, no jeho strelu opäť Andersen pozorne vykryl.
09:23
Teräväinen nabil Sebastianovi Ahovi na pravý kruh. Mladučký Aho ihneď pálil z prvej, ale jeho delovka skončila iba na bočnej konštrukcii.
09:04
Fínskym hráčom nevyšlo založenie útoku. Pískalo sa postavenie mimo hry, vhadzuje sa v strednom pásme.
08:42
Pokka nabil na modrú čiaru Teräväinenovi. Jeho strelu Andersen vytesnil. Dánom sa potom podarilo získať puk a ihneď ho odhodiť.
08:29
Uvidíme prvú presilovú hru v zápase. Daniel Nielsen si odsedí dve minúty za podrazenie na Aha, ktoré však bolo trošku zbytočné.
07:58
Teräväinen prenechal puk Savinainenovi pred bránku, no napokon sa Savinainen nerozhodol pre streľbu. Dáni sa potom dokázali oslobodiť.
07:14
Kapanen nezachytil Granlundovu prenechávku puku. Do útočného pásma vyrazili Dáni, Mikkel Boedker však napokon nedokázal zakončiť.
06:38
Vysoký útočník Marko Anttila sa šikovne presadil spoza bránky pred Andersena, odkiaľ ho nebezpečne ohrozil, no dánsky gólman si dal pozor.
06:14
Miro Heiskanen mierne zaváhal v rozohrávke, keďže sa len tak tak vyhol dánskemu útočníkovi. Napokon sa však Suomi dostali do útočnej tretiny.
05:41
Pokkova strela od modrej čiary bola zblokovaná. Puk získal na zadnom mantineli Palola a posunul ho opäť na modrú čiaru.
04:26
Sebastian Aho to skúsil individuálne. Prekorčuľoval medzi kruhy, i keď mohol ešte prihrať na ľavý kruh. Následne šli Dáni do rýchleho protiútoku. Stormova strela z pravého kruhu bola stečovaná.
04:14
Frederikovi Stormovi sa vďaka ľahkému nahodenému puku z ľavej strany podarilo získať buly v útočnom pásme. Husso pre istotu prikryl.
03:52
Mikael Granlund sa presunul z pravého kruhu na os ihriska na modrú čiaru. Odtiaľ poslal strelu švihom, no brankár Andersen ju bezpečne vyrazil.
03:02
Po modrej čiare Heiskanen nabil Pokkovi, ktorý vypálil. Riikola sa snažil tečovať puk, ale veľmi mu to nevyšlo. Dáni odovzdali puk Fínom do ich obranného pásma.
02:22
Jannik Hansen dokázal vybojovať puk v rohu klziska. Chvíľu ho udržal na hokejke, ale potom už šiel dopredu Juuso Riikola, ktorého strela bola blokovaná.
01:38
Spomedzi kruhov však poslal šikovnú strelu na bránku Veli-Matti Savinainen. jeho strelu brankár Andersen vytesnil betónmi.
01:26
Fínski hokejisti však útočné pásmo neudržali. Obranca Philip Larsen iba jednoducho posunul puk do stredného pásma.
00:52
Granlund vybojoval puk v obrannom pásme a odovzdal ho Heiskanenovi. Oba tímy striedajú, na rade sú Fíni, ktorí sa pokúsia zaútočiť.
00:22
Po ľavom krídle šikovne korčuľoval Frans Nielsen, ktorý sa snažil nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov. To sa mu nepodarilo, ale udržal však útočné pásmo.
00:06
Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší Fíni, ktorí sa však hneď na úvod stretnutia previnili zakázaným uvoľnením.
00:01
Oba tímy práve vychádzajú na ľad zo šatní. Plná Jyske Bank Boxen víta domácich miláčikov, ktorí dnes budú hrať v bielych dresoch. Suomi sa predvedú v dresoch modrej farby.

Fínsko: Husso (Säteri) – Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivistö, Riikola – Rantanen (A), Mikael Granlund (C), Kapanen – T. Teräväinen, Aho (A), Savinainen – Manninen, Suomela, Palola – Anttila, Pesonen, Mäenalanen – Jormakka.

Dánsko: Andersen (Dahm) – Jensen Aabo, O. Lauridsen, Lassen, Larsen, Nicholas Jensen, Nielsen – Bjorkstrand, Nielsen, Hardt (A) – Regin, Storm (C), Jensen – Nicklas Jensen, Madsen, Jakobsen (A) – Russell, Christensen.

Rozhodca: Timothy Mayer (USA), Tobias Wehrli (SUI) – Dustin McCrank (CAN), Peter Šefčík (SVK).
Prajem vám príjemný hokejový večer a vítam vás pri sledovaní ďalšieho zápasu v rámci 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Domáca dánska reprezentácia o 20:15 nastúpi proti Fínsku v Herningu v aréne Jyske Bank Boxen. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Fínsko
Dalo by sa povedať, že fínski hokejisti si zatiaľ šampionát užívajú plnými dúškami, v tréningových tempách zdolávajú svojich súperov a hráči si vylepšujú svoje individuálne štatistiky. Zatiaľ však Fíni čelili iba súperom z kategórie outsiderov. V úvodnom zápase si poradili s nováčikom elitnej skupiny Južnou Kóreou, ktorú zdolali 8:1, v ďalšom stretnutí rovnakým výsledkom porazili aj Lotyšsko a vo včerajšom malom severskom derby porazili Nórsko 7:0. Fínsko je s rozhodne najlepším skóre 23:2 na čele tabuľky skupiny B so ziskom 9 bodov a po zápase s Dánskom ich bude chcieť mať určite o tri viac. Práve fínski hokejisti momentálne kraľujú aj individuálnym štatistikám. Sebastian Aho je s 11 bodmi za 4 góly a 7 asistencií lídrom kanadského bodovania šampionátu, za ním je v tesnom závese s 10 bodmi za 4 góly a 6 asistencií Teuvo Teräväinen.

Dánsko
Domáci hokejisti nastúpili v prvom zápase na šampionáte proti výberu Nemecka. V zápase dvakrát viedli vďaka zásahom Jespera Jensena a Frederika Storma, no napokon vedenie nedokázali udržať do záverečného klaksónu. Rozuzlenie priniesli napokon až samostatné nájazdy, v ktorých bol jediným úspešným strelcom útočník Frans Nielsen, ktorý zariadil pre Dánsko druhý bod. Práve Frans Nielsen spoločne s brankárom Frederikom Andersenom a obrancom Oliverom Bjorkstrandom sú hráčmi, o ktorých sa dánsky výber opiera, keďže sú to hráči pôsobiaci v NHL. Po víťazstve nad striebornými medailistami z Pjongčangu nastúpili Dáni na dva zápasy proti favoritom, v ktorých však neuspeli. So Spojenými štátmi prehrali 0:4 a reprezentácii Kanady podľahli 7:1. Dánov čakajú v najbližšom zápase Fíni, proti ktorým budú takisto v pozícii outsidera. Domáci hráči sa však sústredia najmä na zápasy, kde je vyššia pravdepodobnosť, že budú bodovať. Tímami, s ktorými sa budú biť o štvrťfinálovú miestenku budú určite Lotyšsko, Nemecko a Nórsko, tri body by určite Dáni chceli získať aj proti nováčikovi z Južnej Kórey. Zatiaľ majú Dáni dva body a so skóre 4:13 sa nachádzajú na 6. mieste v skupine B. Včera potešila Dánsko určite aj správa ohľadom účasti dánskych hráčov pôsobiacich v San Jose Sharks, ktorí vypadli v play-off NHL. K tímu sa pripoja Mikkel Bödker a Jannik Hansen.

Oba tímy odohrali vzájomné zápasy naposledy pred rokom v rámci prípravy na minuloročné MS. Fíni v prvom stretnutí zvíťazili 3:0, následne ale podľahli Dánom v druhom zápase 2:3 po predĺžení. Na šampionáte sa tímy naposledy stretli pred dvomi rokmi, vtedy Fínsko porazilo Dánsko presvedčivo 5:1.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu tohto on-line prenosu a prajem vám pekný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Dánsko sa postaralo o veľké prekvapenie, zdolalo favorizované Fínsko