Francúzsko si poradilo s Rakúskom, zostalo v hre o postup

Sportnet|11. máj 2018 o 00:00

Francúzi prehrávali, ale napokon zdolali Rakúšanov o tri góly.

MS v hokeji 2018: A-skupina (Kodaň)

Francúzsko - Rakúsko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 10. Fleury (S. da Costa, Rech), 14. Treille (Texier, Hecquefeuille), 35. Fleury (Auvitu, S. da Costa), 38. T. da Costa (Texier, Gallet), 42. Treille (Texier, Hecquefeuille) - 4. Hundertpfund (Heinrich, Schumnig), 32. Raffl (Heinrich).

Rozhodcovia: Jeřábek (ČR), Reneau (USA) - Oliver (USA), Otmachov (Rus.), vylúčení 6:7 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 5780 divákov.

Francúzsko: Hardy - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Chakiachvili, Janil, Gallet, Raux - Fleury, S. Da Costa, Rech - Texier, T. Da Costa, Treille - Claireaux, Lamperier, Guttig - Perret, Ritz, Leclerc - Douay

Rakúsko: Starkbaum - Ulmer, Unterweger, Schumnig, Heinrich, Viveiros, Schlacher, Altmann, Peter - Lebler, Hundertpfund, Ganahl - Hofer, Komarek, Raffl - Haudum, Schneider, Zwerger - Obrist, Rauchenwald, Spannring

KODAŇ. Francúzski hokejisti si vo svojom piatom zápase na MS v Kodani pripísali na konto druhé víťazstvo.

V piatok popoludní si v Royal Arene poradili s Rakúskom 5:2 a v tabuľke A-skupiny majú na konte šesť bodov a priebežne im patrí šiesta priečka.

Francúzov čaká deň voľna a po ňom sa v nedeľu 13. mája o 16.15 h stretnú s Českom. Rakúšania, ktorí sú zatiaľ bez víťazstva, si zahrajú v sobotu o 16.15 h proti Bielorusku.

V úvodnej tretine boli aktívnejší Francúzi, i keď inkasovali už v 4. minúte. Heinrich vysunul Hundertpfunda a ten trafil presne do šibenice.

O vyrovnanie sa postaral v 10. minúte z dorážky Fleury a o ďalšie štyri poslal v presilovke "galských kohútov" do vedenia v presilovke Treille.

Tí mohli pridať aj ďalšie góly, zabránil im výborný Starkbaum. Rakúšanom sa podarilo vyrovnať v 32. minúte, keď Raffl premenil presilovku, no rovnaká odpoveď prišla o tri minúty neskôr z hokejky Fleuryho.

Francúzi odskočili súperovi na dva góly v 38. minúte, keď sa spoza obrancu presadil T. da Costa a krátko po druhej prestávke to bolo už 5:2. Ďalšiu presilovku premenil Treille a Francúzi napriek tlaku súpera doviedli zápas do víťazného konca.

Hlasy po stretnutí:

zdroj: IIHF

Yohann Auvitu, obranca Francúzska: "Myslím, že sme kontrolovali celý zápas. Zaslúžili sme si vyhrať. Máme šesť bodov, splnili sme náš cieľ a sme veľmi blízko k záchrane."

Thomas Hundertpfund, útočník Rakúska: "Po našom dobrom začiatku prebrali iniciatívu Francúzi. Dostali nás pod tlak, nemohli sme sa dostať do hry a znervózneli sme."

Online prenos: Francúzsko - Rakúsko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
11.05.2018 o 16:15
Francúzsko
5:2
(2:1, 2:1, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Rakúsko
Prehľad
Góly a asistencie: 10. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. Treille (Texier, Hecquefeuille), 35. Fleury (Auvitu, S. Da Costa), 38. T. Da Costa (Texier, Gallet), 42. Treille (Texier, Hecquefeuille) – 4. Hundertpfund (Heinrich, Schumnig), 32. M. Raffl (Hofer, Heinrich). Rozhodca: Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Oliver (USA), Otmakhov (RUS). Diváci: 5780.
Prenos
Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Francúzskom a Rakúskom. Francúzi v ňom boli jednoznačne lepším tímom a súpera zdolali pomerom 5:2.

Pomer striel v dnešnom zápase: 30:36

Najlepší hráči v dnešnom zápase:

v tíme Francúzska: Damien Fleury
v tíme Rakúska: Michael Raffl

Ja vám už ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri večernom zápase. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
Koniec zápasu.
59:23
V záverečnej minúte sa ešte snažil zrýchliť hru svojich spoluhráčov aj Starkbaum. Ten nahral Komarekovi, ktorí zasa puk nahadzoval do útočného pásma. Rakúšania sa k nemu nedostali.
58:05
Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty riadnej hracej doby.
57:38
Francúzsko puk drží v strednom pásme. Už sa nemá kam ponáhľať, práve naopak – bude chcieť zbierať cenné sekundy ďaleko od vlastnej bránky.
56:09
Z pravej strany sa teraz k zakončeniu dostal Fabio Hofer, ktorý puk napálil priamo do gólmana. Hardy si totiž dobre strážil ľavú žrď svojej bránky.
55:39
Janil poslal puk cez všetky čiary. Francúzsko sa bráni jednoducho, ale mimoriadne účinne.
55:20
Sekundy plynú rýchlo, do konca riadnej hracej doby už neostáva ani päť minút. Zdá sa, že frrancúzska reprezentácia si už dokáže tento náskok postrážiť.
54:38
Rakúšania dokázali niekoľko sekúnd kombinovať v pásme svojho súpera. Bolo to ale bez streleckého pokusu, preto sa dokázali Francúzi pomerne jednoducho oslobodiť.
54:09
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Alexandre Texier – 2 min., držanie).
53:24
Od modrej čiary strieľal pravdepodobne Stéphane da Costa. Puk bol síce poriadne štipľavý, avšak Starkbaum si dal veľký pozor na to, aby mu zapadol priamo do lapačky.
52:53
importantDnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 5780 divákov.
52:28
S ubúdajúcimi sekundami sa ale zdá, že sa už oba celky uspokojili s výsledkom. Preto sa do útočenia nehtnú.
51:05
Auvitu síce puk pre Francúzov v útočnom pásme vybojoval, následná strela od modrej bola ale príliš slabá a príliš nepresná. Dopredu tak pôjde aj výber Rakúska.
50:18
Nasleduje komerčná prestávka.
50:13
Rakúšania si dnes nedávajú pozor ani na základné veci. Výsledkom toho vola napríklad zrážka Ulmera a Viveirosa. Jeden hráč chcel ísť striedať, druhý si korčuľoval po puk.
49:20
Rakúske úplne zbytočné zakázané uvoľnenie. Nepochopiteľný ťah zo strany jeho defenzívy, každopádne, vhadzovať sa bude v útočnom pásme Francúzov.
48:32
Medzičasom pokračujú Rakúšania s piatimi korčuliarmi. Do konca riadnej hracej doby nás ostáva necelých osem minút, zatiaľ nenasvedčuje nič tomu, že by sa malo predlžovať.
48:01
48:01
importantToto ale vyzeralo nebezpečne! Rakúšania sa dostali do šance, v ktorej dostal osamotený Hundertpfund prihrávku priamo pred bránkovisko. Zakončil z prvej, Hardy ten puk aj so šťastím zastavil.
47:48
Nepodarilo sa mu to, stále sa hrá ďaleho od rakúskej svätyne. Francúzom to v princípe prekážať nemusí, nepochybne by ale ešte radi skórovali.
47:16
Rakúšania sa dokázali okamžite oslobodiť a puk vytlačili aspoň do stredného pásma. Práve z tohto priestoru sa teraz pokúsi Stéphane da Costa založiť útočnú akciu.
46:21
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Martin Schumnig – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
46:08
Rakúšanom to teraz vôbec nevyšlo, puk poslali zbytočne na zakázané uvoľnenie. Lebler tak oň bude musieť zabojovať na vhadzovaní pred bránkou Starkbauma.
45:38
Hra teraz mierne stratila na svojom tempe. Videli sme viacero osobných súbojov v strednom pásme, ktoré výrazne ukrajujú zo zostávajúceho času. Takéto momenty môžu Francúzom len vyhovovať.
44:27
Chakiachvili si prilepll puk o čepeľ, prešiel s ním útočným pásmom a nahodil ho na zadný mantinel. Zbytočný moment, s ktorým jeho spoluhráči absolútne nerátali.
43:20
importantMohlo byť znížené. Puk totiž spred bránkového priestoru trafil Hardyho do pravého betóna, na čo nezareagoval francúzsky gólman vôbec ideálne. Už tam ale lepšia dorážka neprišla.
42:43
Rakúšania prenechali puk Zwengerovi, ktorému sa ho podarilo dostať pred bránku súpera. Tam sa ale rakúska útočná akcia skončila. Tento moment nepriniesol nič zaujímavé.
41:06
41:06
goalFrancúzsko dalo gól!
Zdá sa, že je rozhodnuté. Parádne to teraz vyriešil SACHA TREILLE, keď sa najskôr zbavil krásnou kľučkou obrancu a následne zvolil rovnakú zbraň aj proti Starkbaumovi. Na podobné momenty je radosť pozerať sa. Asistencie? Alexandre Texier, Kévin Hecquefeuille.
40:45
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Michael Raffl – 2 min., sekanie).
40:33
Tretia tretina sa začala. V jej prvej minúte boli aktívnejší Rakúšania, ktorí sa usadili pred Hardym. Potrebujú byť ale technickejší, takáto statická hra dnes na Francúzsko neplatí.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu medzi Francúzskom a Rakúskom. Rovnakým výsledkom ako tá prvá, a teda 2:1. Francúzi tak po 40 minútach hry vedú 4:2 a sú na najlepšej ceste za tromi bodmi.

Pomer striel po 2. tretine: 25:17

Tretia tretina sa začne približne o 18:00.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:28
Medzičasom začala plynúť záverečná minúta druhej tretiny. S najväčšou pravdepodobnosťou sa už pred prestávkou neudeje nič podstatné.
38:51
Rakúšania v snahe o odpoveď neuspeli.
37:49
37:49
Podstatne veselšie je to už na opačnej strane. Francúzi sa dostali do brejkovej sitiácie, ktorú dokázali zúročiť najlepším možným spôsobom. Vedú 4:2. Do štatistík sa zapísal TEDDY DA COSTA. Asistencie: Alexandre Texier, Hugo Gallet.
37:23
Tí sa teraz natlačili do pásma svojho súpera. Darilo sa im ale kombinovať len v okolí mantinelov, a tak to neznamenalo žiadne nebezpečenstvo.
36:48
Dobre to teraz myslel Leclerc, ktorý chcel puk šikovným oblúčikom poslať čo najďalej od bránky Hardyho. Vyšlo mu to ale len z polovice, našiel totiž Rakúšanov v strednom pásme.
35:49
importantVeľká šanca Francúzska! Strieľal Auvitu, ktorý mohol upraviť už na 4:2. Proti bol ale Starkbaum, ktorému sa podarilo hru prerušiť.
35:28
Druhá tretina sa pomali blíži ku svojmu koncu. Francúzi si teraz budú chcieť strážiť tesné vedenie, avšak rakúska ofenzíva bude jednoznačne proti.
34:11
34:11
Francúzi to vymysleli parádne a opäť sa dostali do vedenia. Kto iný, keď nie Stéphane da Costa, mohol vyslať ideálnu prihrávku do strany? Auvitu ju ešte posunul ďalej a DAMIEN FLEURY to zúročil. Asistencie: Yohann Auvitu, Stéphane Da Costa.
33:54
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Patrick Peter – 2 min., faul kolenom).
33:47
Už sa ale francúzskej reprezentácii prestáva dariť. Nepresná prihrávka na Treilleho pribrzdila ich útočné snaženie, následne sa navyše hra presunula do stredného pásma.
32:53
Francúzi začali túto presilovú hru dobre, Rozložili si defenzívne rady súpera a niekoľkokrát vystrelili. Posledný puk ukryl Starkbaum vo svojej lapačke.
32:23
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Patrick Obrist – 2 min., podrazenie).
31:22
31:22
goalRakúsko dalo gól!
Za týchto okolností to ale Rakúšanom rozhodne neprekáža. Skórujú totiž po druhýkrát a vyrovnávajú na 2:2.. Postaral sa o to MICHAEL RAFFL. Asistencie: Fabio Hofer, Dominique Heinrich.
31:04
Francúzi sa okamžite oslobodili, puk poslali jednoducho cez všetky čiary. Rakúsko tak musí založiť útočnú akciu spoza Starkbauma.
30:42
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Teddy Da Costa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
30:26
Fleurymu prepadol puk cez čepeľ na modrej čiary, čo znamenalo, že museli Francúzi vykorčuľovať zo svojej útočnej tretiny. Veľmi rýchlo sa tam ale vrátili a vybojovali si vhadzovanie pred Starkbaumom.
29:40
Medzičasom hrajú oba celky v plnom počte.
29:30
Perret si pýtal puk na ľavom krídle, nedostal ho však. To je pre Francúzsko škoda, Perrte sa mohol dostať do zaujímavej streleckej pozície.
28:17
Hundertpfund si potiahol puk a skúsil zakončiť švihom. Jeho ranu francúzska defenzíva zblokovala na ochrannú sieť, vhadzovať sa tak bude pred Florianom Hardym.
28:15
Dlho teda francúzska presilovka netrvala. Prejavuje sa to aj na hernom prejave oboch reprezentácií, ktoré chcú využiť viac priestoru na ľadovej ploche.
27:23
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Damien Fleury – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
26:52
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Patrick Peter – 2 min., nedovolené bránenie).
26:37
Alexanddre Texier obkrúžil niekokoľkokrát útočné pásmo Francúzka s úmyslom zmocniť sa puku. Napokon sa mu to ale nepodarilo, o čo sa postarala rakúska defenzíva.
25:57
Stále ale pokračuje dominancia Rakúska. To nepustilo súpera počas druhej tretiny ešte ani do jednej šance, pričom samo si ich vypracovalo asi tri. Napriek tomu stále prehráva.
24:44
Hofer prenechal puk pri mantineli Hundertpfundovi, ktorý skúsil vystreliť. Jeho pokus nebol vôbec márny, smeroval síce na Hardyho, ale ten sa musel mať na pozore.
23:48
23:48
Rakúšania sú v týchto minútach aktívnejší. Potvrdiť to chcel aj Komarek, ktorý napádal rozohrávku da Costu. O puk ho ale napokon pripraviť nedokázal.
22:30
Manuel Ganahl nahadzoval puk pred bránkovisko, kde ešte čakal teč niektorého zo svojich spoluhráčov. Ten ale neprišiel, a tak skončila prihrávka až pri mantineli.
21:48
Francúzi sa presunuli pred Starkbauma, avšak Rakúšania ich výborne vytlyčili k zadnému mantinelu. V úvode prostrednej časti riadnej hracej doby je to bez striel.

20:51
importantDruhá tretina sa začala, avšak čas stále nefunguje. Organizáori sa nám ho snažia aspoň čiastočne hlásiť. Zdá sa tak, že tie komplikácie budú vážnejšie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
importantV Royal Arene čakáme na úvodné buly. Svetelná kocka sa ale zatiaľ nespráva podľa predstáv organizátorov, ukazovateľ času ani skóre nefunguje. Máme tu prvé technické komplikácie od úvodu turnaja.
Skončila sa prvá tretina medzi Francúzskom a Rakúskom, ktorá priniesla tri góly. Dva z nich strelil výber Francúzska, ktorý tak do šatne odíde so zaslúženým vedením.

Pomer striel po 1. tretine: 9:5

Druhá tretina sa začne približne o 17:05.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Tak napokon stihol. Poslal ho však na zbytočné zakázané uvoľnenie.
19:55
Francúzom ale teraz puk ušiel až do obrannej tretiny. Korčuľuje poň Hecquefeuille, už to ale pred sirénou nestihne.
19:15
19:15
Počas poslednej minúty vybojoval Anthony Rech pre Francúzov. Tí si ho medzi sebou pred Starkbaumom ešte posunuli. Na konci akcie bol Da Costa, ktorý zatiaľ neskóroval.
18:20
Da Costova snaha o technickú parádu. Stephane to chcel poslať zadovkou priamo pred bránkovisko, kde by hľadal svojho spoluhráča. Proti bol Spannring.
17:27
Mariovi Altmannovi to absolútne nevyšlo. Ľavý obranca štvrtej nemeckej formácie chcel puk napáliť k zadnému mantinelu, nenapriahol ale dostatočne silno.
16:58
Na opačnej strane preniesol Spannring hru na Obrista. Táto kombinácia priniesla zakončenie druhého menovaného muža, ale len priamo do betónov pripraveného Hardyho. Nasleduje komerčná prestávka.
16:10
Zaujímavá francúzska kombinácia. Puk našiel na pravej strane Recha, ktorý pálil bez prípravy. Napokon ale Starkbaum zasahovať nemusel, puk totiž ostal na rakúskej defenzíve.
15:36
Viveiros hral ale následne dobre v obrannej tretine. Rozhodol sa odčiniť svoju chybu a nešiel striedať, na hráčsku lavicu tak odíde až v tejto chvíli.
14:05
Viveiros chcel puk po ľavej strane posunúť pred bránku Hardyho. Nepodarilo sa mu to, oba celky tak dostanú priestor na prestriedanie počas hry.
13:10
13:10
A je to 2:1 pre Francúzsko. Pred bránkou Starkbauma nastala poriadne neprehľadná situácia, každopádne, rakúsky gólman puk pod kontrolou jednoznačne nemal. Využil to SACHA TREILLE, ktorý poľahky skóroval. Asistencie: Alexandre Texier, Kévin Hecquefeuille.
12:47
Fleury napádal rozohrávku Rakúska pred Starkbaumom. Chýbalo málo a skúsený francúzsky korčuliar sa mohol k puku predsa len dostať.
12:11
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Konstatnin Komarek – 2 min., sekanie).
11:37
Opäť zvládajú Francúzi svoje oslabenie veľmi dobre. Aktívne pracoval svojou hokejkou Hecquefeuille, ktorý puk vytlačil do stredného pásma a následne narobil Rakúšanom poriadne kompiikácie aj pri hre v strednom pásme.
10:57
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Loïc Lamperier – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
10:51
Peter zobral súperovi puk v rozhodujúcej chvíli. Ak by sa mu to nepodarilo, francúzsky korčuliar by mohol pokračovať sám na Starkbauma. A to by bola poriadne nepríjemná situácia z pohľadu gólmana.
10:00
10:00
Je vyrovnané. Francúzi prečkali svoje oslabenie a presunuli sa do útočného pásma. Tam založil Stephane da Costa akciu, na konci ktorej bola gólová bodka v podaní DAMIENA FLEURYHO. Asistencie: Stéphane Da Costa, Anthony Rech.
09:05
Zaujímavá kombinácia, na konci ktorej bola prihrávka medzi kruhy. Ani z ideálnej palebnej pozície sa ale Rakúšanom strieľať nepodarilo. Francúzsko sa opäť oslobodí.
08:20
Rakúšania sa v úvode svojej presilovej hry držali v pásme, bolo to ale bez presnej strely. Francúzski korčuliari tak puk vytlačili cez všetky čiary.
07:37
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Jonathan Janil – 2 min., podrazenie).
07:27
07:27
importantAj Rakúšania mohli skórovať. Po chybe francúzskej defenzívy sa dostal Peter Schneider do samostatného úniku, ktorý sa mu ale premeniť nepodarilo.
06:27
importantVeľká šanca Francúzov! Za kruhy teraz puk posielal výborne Hecquefeuille. Následná strela ale nebola vôbec dobrá a zadunela len na zadnom mantineli.
05:38
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Patrick Spannring – 2 min., hrubosť).
05:38
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Stéphane Da Costa – 2 min., hrubosť).
05:27
Zakončovale aj Stephane da Costa, od ktorého si dnes Francúzi veľa sľubujú. Ani tento hráč ale nestrieľal ideálne, puk totiž poslal len do pripraveného Starkbauma.
04:26
Francúzi v snahe o rýchlu odpoveď. Zakončenie Sashu Treilleho ale nemalo gólové parametre, puk preto prepadol len k zadnému mantinelu.
03:32
03:32
Unterweger sa pozrel do strany a puk šikovne posunul spoluhráčovi. Táto akcia síce ešte Rakúsku gól nepriniesla, tá nasledujúca ale áno. Na ľavej strane sa dostal k strele švihom THOMAS HUNDERTPFUND, ktorý rozvlnil sieť francúzskej bránky. Asistencie: Dominique Heinrich, Martin Schumnig.
02:26
Zatiaľ je to skôr o osobných súbojoch v stredovej línii. S výnimkou francúzskej strely z prvej minúty sa zatiaľ nič zaujímavé neudialo.
01:49
Na opačnej strane klziska odpálil puk Zwenger. Chcel to zahrať na spoluhráčov, príliš mu to ale nevyšlo. Každopádne, bol tam teč, zakázané uvoľnenie sa preto nepíska.
00:48
Dobre teraz zapracoval Fleury, ktorý získal puk pre svojich spoluhráčov. Ťažiť z toho mohol Auvitu, strelou spoza kruhov ale ponúkol Strarkbaumovi priestor na zákrok.
00:27
Úvodné buly bolo vhodené. O puk sa v stredovom kruhu pretláčal Hundertpfund, ten ale súboj nezvládol. Ako prví tak mohli ísť dopredu Francúzi, ktorí po pravej strane nahodili na zadný mantinel.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Úvodné zostavy:

Francúzsko: Hardy (Quemener) – Auvitu, Manavian, Chakiachvili, Hecquefeuille, Gallet, Janil, Raux – Rech, S. Da Costa, Fleury – Treille, Texier, T. Da Costa – Lamperier, Guttig, Claireaux – Leclerc, Ritz, Perret.

Rakúsko: Starkbaum (Madlener) – Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Schumnig, Viveiros, Schlacher, Altmann – Peter, Lebler, Hundertpfund – Ganahl, M. Raffl, Komarek – Hofer, Zwerger, Haudum – Schneider, Spannring, Obrist – Rauchenwald.

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Reneau (USA) – Oliver (USA), Otmakhov (RUS).
Vážení športoví priatelia, v dánskej Kodani sa začína v rámci majstrovstiev sveta v hokeji deň číslo osem – jeho úvodným zápasom bude súboj Francúzska a Rakúska.

Francúzsko odohralo dokopy štyri zápasy – jeden vyhrali a tri prehrali. Na svojom konte majú tri body, a tak sa zdá, že sa im začína vidina účasti v štvrťfinále pomaly vzďaľovať.

Rusko – Francúzsko 7:0
Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Dacjuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Dacjuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Francúzsko – Bielorusko 6:2
Góly a asistencie: 4. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (Hecquefeuille) – 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov)

Švédsko – Francúzsko 4:0
Góly a asistencie: 1. Rakell (A. Larsson, Janmark), 6. Backlund (Pettersson, H. Lindholm), 28. Ekman-Larsson (A. Larsson, Kempe), 56. Pettersson (J. Klingberg, Ekman-Larsson)

Slovensko – Francúzsko 3:1
Góly a asistencie: 6. Bondra (Buc, Svitana), 23. Buc (Svitana, Jaroš), 60. Čajkovský – 34. Claireaux (Perret, Janil)

Nominácia Francúzska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ronan Quemener (Bordeaux, Ligue Magnus), Florian Hardy (Angers, Ligue Magnus), Sebastian Ylönen (Lukko Rauma, Liiga)

Obrancovia: Yohann Auvitu (Edmonton Oilers, NHL), Antonin Manavian (Fehérvár, EBEL), Florian Chakiachvili (Rouen, Ligue Magnus), Nicolas Besch, Jonathan Janil (obaja Bordeaux, Ligue Magnus), Hugo Gallet (Turku, Liiga), Kevin Hecquefeuille (Pantern, Allsvenskan), Damien Raux (Gap, Ligue Magnus), Thomas Thiry (Zug, NLA)

Útočníci: Jordann Perret, Sacha Treille (obaja Pardubice, TELH), Stephane Da Costa, Floran Douay (obaja Ženeva, NLA), Teddy Da Costa (Krakov, Ekstraklasa), Damien Fleury, Anthony Rech (obaja Schwenninger, DEL), Valentin Claireaux (Lukko Rauma, Liiga.), Maurin Bouvet (Gap, Ligue Magnus), Alexandre Texier (KalPa Kuopio, Liiga.), Anthony Guttig, Loic Lamperier, Nicolas Ritz (všetci Rouen, Ligue Magnus), Guillaume Leclerc (Grenoble, Ligue Magnus)

Rakúsko zatiaľ nemá veľa dôvodov na spokojnosť. Napokon, v štyroch odohraných zápasoch si vybojovalo len jediný bod, a to po prehre so Švajčiarskom po predĺžení.

Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 pp
Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Rakúsko – Rusko 0:7
Góly a asistencie: 10. Grigorenko, 12. Anisimov, 14. Barabanov (A. Michejev, J. Jakovlev), 24. Grigorenko (Anisimov), 30. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov), 38. Mamin (Kaprizov), 54. A. Michejev

Rakúsko – Slovensko 2:4
Góly a asistencie: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 42. Schneider (M. Raffl) – 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof

Švédsko – Rakúsko 7:0
Góly a asistencie: 10. Kempe (H. Lindholm), 18. Janmark (Rakell), 23. Rakell (Zibanejad, Janmark), 29. Rakell, 30. Nyquist (Kempe), 48. Zibanejad, 54. Pääjärvi (Jo. Larsson, J. Klingberg)

Nominácia Rakúska na majstrovstvá sveta:

Brankári: David Kickert (Vienna Capitals, EBEL), David Madlener (Klagenfurt, EBEL), Bernhard Starkbaum (Salzburg, EBEL)

Obrancovia: Dominique Heinrich, Layne Viveiros (obaja Salzburg, EBEL), Martin Schumnig, Steven Strong (obaja Klagenfurt, EBEL), Mario Altmann (Linz, EBEL), Patrick Peter (Vienna Capitals, EBEL), Markus Schlacher (Villach, EBEL), Clemens Unterweger (Graz, EBEL), Stefan Ulmer (Lugano, NLA)

Útočníci: Alexander Cijan, Lukas Kainz, Alexander Rauchenwald (všetci Salzburg, EBEL), Fabio Hofer, Brian Lebler, Patrick Spannring (všetci Linz, EBEL), Manuel Ganahl, Thomas Hundertpfund (obaja Klagenfurt, EBEL), Peter Schneider (Vienna Capitals, EBEL), Daniel Woger (Graz, EBEL), Lukas Haudum (Malmö, SHL), Konstantin Komarek (Karlskrona, SHL), Patrick Obrist (Kloten, NLA), Michael Raffl (Philadelphia Flyers, NHL), Dominic Zwerger (Ambri-Piotta, NLA)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Francúzsko si poradilo s Rakúskom, zostalo v hre o postup