Sportnet|12. máj 2018 o 00:00

Slovenskí hokejisti doplatili na oslabenie v predĺžení.

MS v hokeji 2018 (Dánsko) - A-skupina (Kodaň):

Slovensko - Švédsko 3:4 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 11. Jurčo (Grman, Krištof), 37. Ďaloga (Nagy), 47. Nagy (Krištof, Čajkovský) - 16. Everberg (Klingberg, Lindholm), 19. Nyquist (Backlund, Gustafsson), 25. de la Rose (Kempe, Wikstrand), 65. Zibanejad (Rakell, Klingberg). Rozhodcovia: Iverson (Kan.), Reneau (USA) - Jensen (Dán.), Kohlmüller (Nem.), vylúčení: 4:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 12.490 divákov (vypredané).

Slovensko: Rybár - Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík - Nagy, Krištof, Jurčo - Haščák, Hovorka, Bakoš - Bondra, Buc, Svitana - Cingel, Marcinko, Kudrna.

Švédsko: Hellberg - A. Larsson, Ekman-Larsson, Klingberg, Lindholm, Wikstrand, Gustafsson - Rakell, Zibanejad, Janmark - Pettersson, Backlund, Nyquist - Everberg, J. Larsson, Pääjärvi - Kempe, de La Rose, Andersson

<>

KODAŇ. Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom piatom zápase na MS v Kodani. Po výbornom výkone podľahli obhajcom trofeje zo Švédska tesne 3:4 po predĺžení a ako prví im na turnaji zobrali body.

V tabuľke kodanskej A-skupiny im patrí s ôsmimi bodmi piata priečka.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho odštartovali proti obhajcom trofeje dobre a v 11. minúte sa ujali vedenia zásluhou Tomáša Jurča.

Pozrite si momentky pred i počas zápasu Slovensko - Švédsko: fotogaléria

13.5.2018

Švédi so 16 hráčmi zo zámorskej NHL však prebrali taktovku zápasu a do 25. minúty otočili na 3:1. Kontaktný gól strelil v 37. minúte v oslabení Marek Ďaloga a krátko po druhej prestávke vyrovnal v prečíslení Nagy.

Slováci sa v závere riadneho času snažili strhnúť duel na svoju stranu, no napriek veľkým šanciam sa im to nepodarilo. O triumfe Švédov nakoniec rozhodol v predĺžení Zibanejad.

Slováci majú deň voľna a v pondelok o 16.15 h ich čaká ďalší ťažký súboj s Ruskom. Švédi sa stretnú v nedeľu o 20.15 h so Švajčiarmi.

Hlasy po zápase:

Ladislav Nagy: "Hrali sme dobre v obrane, nepúšťali sme Švédov do vyložených šancí. Oni síce mali viackrát tlak, točili sa v našom pásme, ale priestor odkiaľ sa dávajú góly sme mali dobre pokrytý. V obrannom pásme sme odviedli dobrú robotu. Škoda gólu v predĺžení, nevyhodili sme tam puk a bol z toho gól. To Švédi vedia využiť. Mali sme šancu rozhodnúť v predĺžení, aj ja som mal dobrú príležitosť na gól. Škoda, ale netreba vešať hlavy, dnes sme odviedli dobrú robotu."

Patrik Rybár, brankár SR: "Vyhovuje mi, keď na mňa ide viac striel, aspoň som rozchytaný. Škoda, že nám víťazstvo ušlo, no máme aspoň bod. Švédi majú výborný tím, spoluhráči mi však výborne pomohli, nepúšťali ich do vyložených šancí. Z tohto zápasu sa môžeme poučiť a preniesť veľa dobrých vecí do ďalších stretnutí."

Marek Ďaloga, obranca SR: "Na zápas sme sa dôkladne pripravovali. Každý sa snažil na sto percent. Dodržiavali sme to, čo sme mali a celkom nám to išlo. Škoda výsledku. Pri mojom góle ma Laco Nagy videl a vedel, že mám v tej chvíli lepší pohyb a tak mi posunul puk a vyšlo to. Švédi boli favorit, my sme im chceli zobrať body."

Online prenos: Slovensko - Švédsko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
12.05.2018 o 12:15
Slovensko
3:4
(1:2, 1:1, 1:0, 0:1)
65' minúta
Švédsko
Góly a asistencie: 11. Jurčo (Grman, Krištof), 37. Ďaloga (Nagy), 47. Nagy (Krištof, Čajkovský) – 16. Everberg (J. Klingberg, H. Lindholm), 19. Nyquist (Backlund, E. Gustafsson), 25. J. de La Rose (Wikstrand, Kempe), 65. Zibanejad (Rakell, J. Klingberg). Rozhodca: Iverson (CAN), Reneau (USA) – Jensen (DEN), Kohlmüller (GER). Diváci: 12490.
Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Slovenskom a Švédskom, a to výsledkom 3:4 po predĺžení. Zo zápasu si tak odnášame jeden bod.

Najlepší hráči zápasu:

v tíme Slovenska: Patrik Rybár
v tíme Švédska: Adam Larsson

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim. za pozornosť vám z Kodane ďakuje Lukáš Pancurák.
64:19
goalŠvédsko dalo gól!
Tak napokon to Švédi predsa len rozhodli vo svoj prospech. Škoda momentu, ktorý prišiel 41 sekúnd pred koncom. Pred bránkou boli dvaja súperi, puk si ale do siete zrazil Sekera. Každopádne, za strelca gólu je označený MIKA ZIBANEJAD. Asistencie: Rickard Rakell, John Klingberg.
64:19
importantSekera si dal vlastný gól. Ešte sa tam snažíme reklamovať postavenie mimo hry, všetko posúdi videorozhodca.
63:42
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Ďaloga – 2 min., hákovanie).
63:28
importantKrištof prenechal puk Nagyovi. Ten sa ešte dostal bližšie k bránke a zakončil. Nanešťastie len priamo do pripraveného Hellberga.
63:05
Posledné dve minúty predĺženia.
62:26
importantVeľká šanca aj na strane Švédska! Strieľal Klingberg, jeho výborné zakončenie zápästím musel do lapačky chytiť Rybár.
61:46
importantŠvédom odskakuje puk od čepelí, Slovensko sa dostalo do ďalšej šance. Spomedzi kruhov pálil Hovorka tesne vedľa bránky.
60:48
importantV prečíslení dvoch proti jednému vzal na seba zodpovednosť Nagy. Nanešťastie jeho zakončenie Hellberg prečítal a puk zastavil.
60:16
Predĺženie sa odohrá vo formáte troch proti trom a bude trvať päť minút. To všetko, pochopiteľne, za predpokladu, že niektorá z reprezentácii nerozhodne o svojom víťazstve skôr.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Tretia tretina je na konci. V riadnej hracej dobe sme víťaza nespoznali, istý tak máme jeden bod. Po trojminútovej prestávke bue nasledovať predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:06
Prebieha záverečná minúta riadnej hracej doby.
58:16
Mattias Janmark puk zaviezol do nášho obranného pásma. Našťastie tam ale nehrali Švédi vôbec ideálne a sami si blokovali vlastné prihrávky.
57:32
57:32
Ďalšie zakázané uvoľnenie troch koruniek.
56:36
importantSlovensko mohlo skórovat! Haščák sa natlačil pred bránku a zakončil. Jeho prvý pokus ešte gólman vyrazil, druhý smeroval tesne vedľa švédskej svätyne.
56:10
Zakázané uvoľnenie Švédov. Vhadzovať sa bude pred Magnusom Hellbergom.
55:30
Svitana si teraz s Bucom nerozumel úplne ideálne. Napriek tomu sme ešte ostali v útočnom pásme, kde sme ale kombinovali len popri mantineli.
54:33
V neprospech našej reprezentácie sa teraz pískalo zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude po pravici Patrika Rybára. Striedať tak nemôžeme.
54:01
54:01
importantDnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 12 490 divákov. Je vypredané.
53:25
importantĎalšia obrovská šanca pre naše mužstvo! Marek Ďaloga korčuľoval sám na Hellberga, proti ktorému to skúsil strelou zápästím. Jeho ranu ale gólman ukryl v lapačke.
52:46
Nasleduje komerčná prestávka.
52:46
Slováci sa presúvali pred Hellberga vo štvorici. Ladislav Nagy skúsil kľučku, puk mu ale nanešťastie ušiel. Švédsky gólman ho tak prikryl a hru prerušil.
51:47
Ďalogovi prepadol puk cez čepeľ, dopredu sa tak dostali Švédi. O prechod pámom sa postaral Backlund, následné zakončenie ale Rybára prekvapiť nemohlo.
50:20
importantŠvédi sa ale v ostatných minútach len bránia! Slovensko je blízko veľkého úspechu, môže poraziť úradujúcich majstrov sveta.Na to ale musí ešte minimálne raz skórovať.
49:38
Buc bojoval o puk pri zadnom mantineli, odkiaľ sa napokon dostal až pred Hellberga. Tam skúsil zakončiť Bondra, prekvapiť Hellberga sa mu ale nepodarilo.
48:30
importantSlováci sa tlačili do ďalšieho zakončenia. Pred bránkou bol Jurčo, tentokrát sme ale ruky nad hlavu nezodvihli.
47:45
Švédi sa natlačili do nášho pásma, kde vyslali niekoľko striel. Našťastie len nepresných.
46:54
46:54
goalSlovensko dalo gól! Gól, vyrovnávame na 3:3! Dostali sme sa do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom zvolil Krištof skvelú prihrávku. LADISLAV NAGY mal už pred sebou prázdnu bránku. Asistencie: Michal Krištof, Michal Čajkovský.
46:46
46:30
Náš súper sa usadil pred Rybárom, kde si poslal niekoľko dobrých krížnych prihrávok. Ani jedna z nich ale nemala parametre potrebné na to, aby po nej prišlo zakončenie.
45:25
45:25
importantSlováci sú teraz jednoznačne lepší, škoda, že im to tam nepadlo ani teraz. Pred Hellberga sa natlačil Buc, švédsky gólman si zapísal mimoriadne dôležitý zákrok lapačkou.
45:16
Zakončenie švihom naši obrancovia včas zatlačili. Švédi to ešte mohli rozohrať na Petterssona, ktorý stál v lepšej palebnej pozícii. Našťastie tak neurobili.
44:23
importantTo neplatilo na opačnej strane. Jurčov formácia teraz poriadne pohrozila Magnusovi Hellbergovi. Puk síce medzi tromi žrďami neskončil, vyslali sme ale pozitívny impulz. Takto potrebujeme hrať aj naďalej.
43:45
Adrian Kempe dokorčuľovalpuk na ľavej strane klziska, kde ho eše posúval na svojich spoluhhráčov. Zatiaľ sa Švédom v tretej tretine príliš nedarí, ani tento moment nepriniesol lepšiu strelu.
42:27
Gustafsson strieľal, jeho puk bol ešte tečovaný. Nebolo to ale až také vážne, puk smeroval do strednej časti našej bránky. Ten mal Rybár výborne vykrytý.
41:30
Hovorka sa snažil napádať Hellbergovu rozohrávku, švédsky gólman si preto musel dať veľký pozor. Napokon zvládol tú situáciu výborne.
41:27
Aj sa im to podarilo, neprišlo tam ale lepšie zakončenie. To čitateľné Rybár dokázal s absolútnym prehľadom pokryť, a tak je to stále 2:3.
40:16
Úvodné buly tretej tretiny vyhrali Švédi. Tí sa stiahli pred Hellberga, čo najrýchlejššie ale budú chcieť preniknúť pred bránku na opačnom konci klziska.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu medzi Slovenskom a Švédskom. Oba celky počas nej skórovali raz, a tak stále živíme šancu na úspech. Prehrávame totiž o jeden gól

Pomer striel po 2. tretine: 16:26

Tretia tretina sa začne približne o 13:52.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:27
importantHovorkova prihrávka pred bránku nebola myslená vôbec zle. Puk sa ale kotúľal po ľade, a tak ho Magnus Hellberg na hranici svojho bránkoviska prikryl lapačkou.
38:40
Prebiehajú posledné dve minúty druhej tretiny. Podstatné pre nás bude pred prestávkou neinkasovať štvrtý gól.
38:15
Medzičasom hráme v plnom počte.
37:27
Švédi pokračujú vo svojom útočení. K puku sa dostal Gustav Nyquist, ktorý nepálil vôbec príjemne. Z pravej strany ale poslal puk do hrude Rybára.
36:40
36:40
goalSlovensko dalo gól!
Fantázia! Súperovi sme unikli počas vlastného oslabenia a strelili sme kontaktný gól! Na útočnej modrej sa stretol Nagy s Ďalogom, ktorý ešte puk spoluhráčovi prenechal. MAREK ĎALOGA sa tak mohol potešiť z gólu. Asistencia: Ladislav Nagy.
36:02
importantAké je to jednoduché. Švédi si dvomi prihrávkami rozhodili našu defenzívu, a tak sa medzi kruhmi dostal k zakončeniu Oliver Ekman-Larsson. Našťastie pálil len do Rybára.
35:46
Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Sekera – 2 min., podrazenie).
35:30
importantVeľká šanca pre Eliasa Petterssona! Ocitol sa priamo pred Patrikom Rybárom, na naše šťastie sa ale gólman prezentoval spoľahlivým zákrokom.
34:46
Mário Grman vystupoval aktívne proti švédskym korčuliarom a znemožňoval im kombinovať v našom obrannom pásme. Oba celky budú chcieť striedať počas hry.
33:22
V zakončení sa teraz ocitlo Švédsko. Skúšal to Janmark, ktorý preveril pozornosť Rybára. Našťastie náš gólman nezaváhal. Nasleduje komerčná prestávka.
32:20
importantSekera vo veľkej šanci! Vylákal si Hellberga z bránky, obkorčuľoval ju a skúsil puk poslať k bránkovisku. Všetko to ale bolo príliš pomalé, švédska defenzíva sa tak stihla spamätať.
31:20
Švédsko nám teraz komplikuje život jednoduchými prihrávkami, ku ktorým sa nevieme dostať. Snažil sa o to Cingel, avšak hokejku mal na vypichnutie puku prikrátku.
30:40
Hokejkou zahral Rybár, ktorý si obhodil napádajúceho Svéda. Buc následne po ľavom krídle puk dostal do útočnej tretiny, nič sme tam ale nevymysleli.
29:30
Klingberg si pohybom pýtal puk do jazdy, Švédi ale ideálnu príležitosť na prihrávku prespali. Naši hokejisti sa tak dokázali oslobodiť.
28:49
Jurčo bojoval o puk pri zadnom mantineli. Bol tam ale sám, preto bolo v podstate jasné, že nemá šancu uspieť.

Švédi na tribúnach jasne dominujú. ???????? @swehockeyse

Príspevok, ktorý zdieľa @ onlajny,

28:05
Slováci si poslali niekoľko prihrávok pred Hellbergom, napokon ale museli útočnú tretinu opustiť. Sekera zachytil puk až v strednom pásme.
27:29
26:48
importantObrovská šanca nášho súpera! Výborne strieľal spoza pravého kruhu na vhadzovanie Adam Larsson, ktorého pokus ešte niekto tečoval. Puk našťastie skončil pri zadnom mantineli.
25:57
Švédi sa stále držia v našom obrannom pásme. Už sa dostáva úradujúci majster sveta do tempa, čo neveští rozhodne nič dobré.
24:53
24:53
Žiaľ, nám to tam nepadlo, ale Švédom áno. Rybár sa presúval k vzdialenejšej žrdi, puk sa ešte snažil zastaviť svojou lapačkou. Nanešťastie sa mu to nepodarilo. Presne namieril JACOB DE LA ROSE. Asistencie: Mikael Wikstrand, Adrian Kempe.
23:49
Na opačnej strane sa s pukom objavil Nyquist. Nahadzoval ho na zadný mantinel, odkiaľ sa už Švédi pred našu bránku presunúť nedokázali.
22:17
22:17
importantObrovská šanca Slovenska! Svitana teraz našiel Bondru, ktorý zakončoval švihom. Fantadtickým zákrokom sa, žiaľ, prezentoval Hellberg, ktorý puk zovrel vo svojej lapačke.
21:42
Teraz to už ale vyšlo. Graňák sa dostal pred Hellberga, ale výborne proti nemu pracoval Klingberg. Švédi sa tak dokázali oslobodiť.
20:57
Tomáš Jurčo si na pravej strane vypýtal puk, nanešťastie ale prihrávka letela o niekoľko centimetrov ďalej. Naši hokejisti sa tak do útočnej akcie nedostali.
20:37
Druhá tretina sa začala. K puku sa dostali slovenskí hokejisti, ktorí sa s ním okamžite stiahli k bránke Patrika Rybára.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina, v ktorej sme sa síce dokázali dostať zásluhou Jurča do vedenia, následne ale prišli dva presné zásahy Švédov. Do šatní tak odídu tri korunky s tesným vedením 2:1.

Pomer striel po 1. tretine: 10:21

Druhá tretina sa začne približne o 13:05.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:53
Vylúčenie v tíme Švédsko (Hampus Lindholm – 2 min., podrazenie).
19:04
importantJurčova prihrávka prepadla aj so šťastím na Jánošíka. Ten sa tak na malý moment ocitol pred Hellbergom, prekonať ho ale nedokázal.
18:06
18:06
Žiaľ, Švédi sa podľa očakávaní dostávajú do vedenia. Rybár nemal puk pod kontrolou, čo využil GUSTAV NYQUIST. Ten prepálil ležiaceho gólmana. Asistencie: Mikael Backlund, Erik Gustafsson.
17:40
Švédi sa zatiaľ do šance počas tejto presilovky nedostali. Dobre teraz odpálil Sekera, opäť pošleme na ľad čerstvé sily.
16:42
Opäť sa nám darí oslobodiť. Klingberg bude chcieť počkať na prestriedanie svojich spoluhráčov, striedať tak môžeme aj my.
16:17
Slováci sa rýchlo oslobodili, puk letí cez všetky čiary až za bránku Hellberga.
16:02
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Marcinko – 2 min., hákovanie).
15:15
15:15
Príliš dlho sme sa, žiaľ, netešili. Švédi sa dostali pred Rybára, kde to zahrali mimoriadne jednoducho. Prišla strela od modrej. Rybár nič nevidel, čo využil DENNIS EVERBERG. Asistencie: John Klingberg, Hampus Lindholm.
14:30
importantVýborne to teraz vymysleli Švédi! Po prihrávke Wikstranda sa nášmu súperovi podarilo dostať do zaujímavej streleckej pozície. Našťastie dobre zakročil Krištof, ktorý zabránil jasnému gólu.
13:54
Opäť bolo pred našou bránkou rušno. Švédi sa totiž aktívne tlačili do zakončenia, našťastie pre nás dokázal to posledné Patrik Rybár bezpečne pokryť.
13:15
Ďaloga pretlačil puk do útočnej tretiny, tam sme si ale nerozumeli. Švédi nás tak pripravili o možnosť hrať pred bránkou Magnusa Hellberga.
12:04
Osobný súboj pri mantineli sme zvládli lepšie my, puk sme tak mohli po pravej strane dostať do pásma nášho súpera. Podarilo sa to Bondrovi, následne sme ale lepšie nekombinovali.
11:52
Švédi v snahe o rýchlu odpoveď, teraz im to ale nevyšlo podľa predstáv. Zakončenie tak smerovalo len na zadný mantinel.
10:32
10:32
Gól, vyhrávame 1:0! Slováci sa presunuli pred Hellberga, kde to skúsili okamžitou strelou od modrej. TOMÁŠ JURČO ten puk ešte dobre tečoval, a tak prepadol do siete. Asistencie: Mário Grman, Michal Krištof.
09:47
Už sme v plnom počte. Z najhoršieho sme vonku, potrebujeme ale urýchlene striedať.
09:20
Švédi to myslia dobre, pália z každej možnej pozície. Navyše to skúšajú pomerne často. Naposledy strieľal Lindholm, na jeho puk od modrej čiary našťastie Rybár dobre videl.
08:35
Už sa ale Švédi usadili v útočnej tretine, kde po peknej kombinácii vystrelili. Do ich zakončenia sa obetavo hodil pravdepodobne Hovorka, ktorý teraz ľad opustí s problémami.
08:10
Slováci puk vyviezli a zakončili na Hellberga. Výborne, takto potrebujeme hrať.
07:44
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marcel Haščák – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
07:44
importantŠanca ale aj pre Slovensko! Dostali sme sa sa do prečíslenia troch proti dvom, v ktorom vzal na seba zodpovednosť Haščák. Ten pálil z uhla, na Hellberga bol ale prikrátky. Navyše pôjde na trestnú lavicu.
07:31
Sme ale pod tlakom. Postaral sa o to Ekman-Larsson, ktorý teraz rozdával jednu prihrávku krajšiu ako druhú. Hru potrebujeme jednoznačne upokojiť, Švédi sa totiž dostávajú do tempa.
07:13
07:13
importantObrovská šanca Švédska! Do samostatného úniku sa dostal Rickard Rakell, ktorý si puk ešte poriadne premiešal. Už sa zdalo, že skončilo jeho zakončenie za Rybárom. Našťastie sa tak neudialo, puk skončil na hornej žrdi.
06:48
Ladislav Nagy potreboval striedať, preto aspoň skúsene dohliadol na to, aby puk opustil našu obrannú tretinu. Počas hry budú chcieť striedať aj Švédi.
05:42
importantPodario sa to až Adrianovi Kempemu. Na štadióne to teraz len tak zhučalo, na naše šťastie si ale puk do slovenskej siete cestu nedostal.
05:20
Everberg dostal puk po ľavej strane pred Rybára, kde ho poslal na zadný mantinel. Švédi sa na malý moment ešte usadili v pásme, zakončiť však nedokázali.
04:21
Na opačnej strane zakončoval Lindholm. Jeho puk smeroval priamo na Rybára, a tak nemal náš gólman v zákroku zaváhať.
03:46
Jurčo si teraz na útočnej modrej pýtal puk. Ten síce priletel, ale bol mimoriadne nepresný, a tak si ho náš útočník so skúsenosťami z NHL spracovať nedokázal.
03:05
Po ľavej strane sa dostal do útočnej tretiny Adrian Kempe. Našťastie pre našu reprezentáciu ale tento moment žiadnu zaujímavejšiu kombináciu nepriniesol.
02:33
Opäť sa Slováci tlačili pred bránku súpera. Snažil sa o to Nagy, švédsky gólman bol tak nútený puk prikryť na ľadovej ploche.
01:50
Marcelovi Haščákovi už chýbali sily, preto puk aspoň zaviezol do stredného pásma a odtiaľ ho poslal k Hellbergovi. Zakázané uvoľnenie sa tak pískať nemuselo, naši reprezentanti budú striedať.
01:23
Zakončoval Haščák, jeho pokus vyrážal Hellberg späť do hry. V úvode tretiny sme Švédom vyrovnaným súperom.
00:58
Tam ale nič nevymysleli. Práve naopak, dopredu mohli ísť naši chlapci. Ladislav Nagy však dostal prihrávku na päty, puk si preto nedokázal spracovať ideálne.
00:19
Úvodné buly bolo vhodené, zápas sa začal. K puku sa dostali ako prví Švédi, ktorí sa s ním okamžite presunuli pred bránku Patrika Rybára.
00:01

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, Hovorka, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Švédsko: Hellberg (A. Nilsson) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Rakell, Zibanejad, Janmark – Pettersson, Backlund (C), Nyquist – Everberg, Jo. Larsson, Pääjärvi – Kempe, J. de La Rose, L. Andersson.

Rozhodca: Iverson (CAN), Reneau (USA) – Jensen (DEN), Kohlmüller (GER).

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného s deviateho hracieho dňa 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Pre slovenských divákov bude najzaujímavejší jeho otvárací zápas, v ktorom si hokejky skrížia Slovensko a Švédsko.

Slovensko vstúpi do zápasu z pozície outsidera. Nič to ale nemení na tom, že ak ešte chceme pomýšľať o svojej účasti vo štvrťfinále, musíme sa pobiť o každý bod – aj s úradujúcim majstrom sveta. Zatiaľ máme bodov sedem, avšak to nám v tejto chvíli na vyraďovacie boje nestačí.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Slovensko – Švajčiarsko 0:2
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey)

Rakúsko – Slovensko 2:4
Góly a asistencie: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 42. Schneider (M. Raffl) – 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof

Slovensko – Francúzsko 3:1
Góly a asistencie: 6. Bondra (Buc, Svitana), 23. Buc (Svitana, Jaroš), 60. Čajkovský – 34. Claireaux (Perret, Janil)

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (HC Kometa Brno, TELH), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, TELH)

Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha, TELH), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Allsvenskan), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, TELH), Mário Grman (Piráti Chomutov, TELH), Christián Jaroš (Belleville Senators, AHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL)

Útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica, Tipsport liga), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové, TELH), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad, Tipsport liga), Michal Krištof (HK Nitra, Tipsport liga), Juraj Mikúš (HC Litvínov, TELH), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, TELH), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, TELH), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, TELH), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice, Tipsport liga), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks, NHL)

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Švédsko zatiaľ na turnaji premožiteľa nenašlo. Napokon, pri jeho extrémnej sile sa nie je čomu čudovať. Švédi už postupne zdolali Bielorusov, Čechov, Francúzov a Švajčiarov. Ešte ich čakajú zápasy so Slovenskom, Rakúskom a Ruskom.

Švédsko – Bielorusko 5:0
Góly a asistencie: 10. L. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (J. Klingberg, H. Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell)

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Švédsko – Francúzsko 4:0
Góly a asistencie: 1. Rakell (A. Larsson, Janmark), 6. Backlund (Pettersson, H. Lindholm), 28. Ekman-Larsson (A. Larsson, Kempe), 56. Pettersson (J. Klingberg, Ekman-Larsson)

Švédsko – Rakúsko 7:0
Góly a asistencie: 10. Kempe (H. Lindholm), 18. Janmark (Rakell), 23. Rakell (Zibanejad, Janmark), 29. Rakell, 30. Nyquist (Kempe), 48. Zibanejad, 54. Pääjärvi (Jo. Larsson, J. Klingberg)

Nominácia Švédska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Anders Nilsson (Vancouver Canucks, NHL), Magnus Hellberg (Červená hviezda Kchun-lun, KHL), Filip Gustavsson (Belleville, AHL)