Hokejisti získali proti favoritovi bod, Švédsku napokon podľahli po predĺžení

Slovenskí hokejisti doplatili na oslabenie v predĺžení.

Sklamaní slovenskí reprezentanti cítili, že majú na viac.(Zdroj: TASR)

KODAŇ. Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom piatom zápase na MS v Kodani. Po výbornom výkone podľahli obhajcom trofeje zo Švédska tesne 3:4 po predĺžení a ako prví im na turnaji zobrali body.

V tabuľke kodanskej A-skupiny im patrí s ôsmimi bodmi piata priečka.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho odštartovali proti obhajcom trofeje dobre a v 11. minúte sa ujali vedenia zásluhou Tomáša Jurča.

Švédi so 16 hráčmi zo zámorskej NHL však prebrali taktovku zápasu a do 25. minúty otočili na 3:1. Kontaktný gól strelil v 37. minúte v oslabení Marek Ďaloga a krátko po druhej prestávke vyrovnal v prečíslení Nagy.

Slováci sa v závere riadneho času snažili strhnúť duel na svoju stranu, no napriek veľkým šanciam sa im to nepodarilo. O triumfe Švédov nakoniec rozhodol v predĺžení Zibanejad.

Slováci majú deň voľna a v pondelok o 16.15 h ich čaká ďalší ťažký súboj s Ruskom. Švédi sa stretnú v nedeľu o 20.15 h so Švajčiarmi.

Online prenos: Slovensko - Švédsko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
12. May 2018 o 12:15 | Royal Arena
SlovenskoSlovensko
3:4
65' minúta
Koniec
ŠvédskoŠvédsko
Stats
Góly a asistencie: 11. Jurčo (Grman, Krištof), 37. Ďaloga (Nagy), 47. Nagy (Krištof, Čajkovský) – 16. Everberg (J. Klingberg, H. Lindholm), 19. Nyquist (Backlund, E. Gustafsson), 25. J. de La Rose (Wikstrand, Kempe), 65. Zibanejad (Rakell, J. Klingberg). Rozhodca: Iverson (CAN), Reneau (USA) – Jensen (DEN), Kohlmüller (GER). Diváci: 12490.
Prenos
Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Slovenskom a Švédskom, a to výsledkom 3:4 po predĺžení. Zo zápasu si tak odnášame jeden bod.

Najlepší hráči zápasu:

v tíme Slovenska: Patrik Rybár
v tíme Švédska: Adam Larsson

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim. za pozornosť vám z Kodane ďakuje Lukáš Pancurák.
Koniec zápasu.
64:19Švédsko dalo gól!
Tak napokon to Švédi predsa len rozhodli vo svoj prospech. Škoda momentu, ktorý prišiel 41 sekúnd pred koncom. Pred bránkou boli dvaja súperi, puk si ale do siete zrazil Sekera. Každopádne, za strelca gólu je označený MIKA ZIBANEJAD. Asistencie: Rickard Rakell, John Klingberg.
64:19Sekera si dal vlastný gól. Ešte sa tam snažíme reklamovať postavenie mimo hry, všetko posúdi videorozhodca.
63:42Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Ďaloga – 2 min., hákovanie).
63:28Krištof prenechal puk Nagyovi. Ten sa ešte dostal bližšie k bránke a zakončil. Nanešťastie len priamo do pripraveného Hellberga.
63:05Posledné dve minúty predĺženia.
62:26Veľká šanca aj na strane Švédska! Strieľal Klingberg, jeho výborné zakončenie zápästím musel do lapačky chytiť Rybár.
61:46Švédom odskakuje puk od čepelí, Slovensko sa dostalo do ďalšej šance. Spomedzi kruhov pálil Hovorka tesne vedľa bránky.
60:48V prečíslení dvoch proti jednému vzal na seba zodpovednosť Nagy. Nanešťastie jeho zakončenie Hellberg prečítal a puk zastavil.
60:16Predĺženie sa odohrá vo formáte troch proti trom a bude trvať päť minút. To všetko, pochopiteľne, za predpokladu, že niektorá z reprezentácii nerozhodne o svojom víťazstve skôr.
60:01Začalo sa predĺženie.
Tretia tretina je na konci. V riadnej hracej dobe sme víťaza nespoznali, istý tak máme jeden bod. Po trojminútovej prestávke bue nasledovať predĺženie.
60:00Tretia tretina sa skončila.
59:06Prebieha záverečná minúta riadnej hracej doby.
58:16Mattias Janmark puk zaviezol do nášho obranného pásma. Našťastie tam ale nehrali Švédi vôbec ideálne a sami si blokovali vlastné prihrávky.
57:32
57:32Ďalšie zakázané uvoľnenie troch koruniek.
56:36Slovensko mohlo skórovat! Haščák sa natlačil pred bránku a zakončil. Jeho prvý pokus ešte gólman vyrazil, druhý smeroval tesne vedľa švédskej svätyne.
56:10Zakázané uvoľnenie Švédov. Vhadzovať sa bude pred Magnusom Hellbergom.
55:30Svitana si teraz s Bucom nerozumel úplne ideálne. Napriek tomu sme ešte ostali v útočnom pásme, kde sme ale kombinovali len popri mantineli.
54:33V neprospech našej reprezentácie sa teraz pískalo zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude po pravici Patrika Rybára. Striedať tak nemôžeme.
54:01
54:01Dnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 12 490 divákov. Je vypredané.
53:25Ďalšia obrovská šanca pre naše mužstvo! Marek Ďaloga korčuľoval sám na Hellberga, proti ktorému to skúsil strelou zápästím. Jeho ranu ale gólman ukryl v lapačke.
52:46Nasleduje komerčná prestávka.
52:46Slováci sa presúvali pred Hellberga vo štvorici. Ladislav Nagy skúsil kľučku, puk mu ale nanešťastie ušiel. Švédsky gólman ho tak prikryl a hru prerušil.
51:47Ďalogovi prepadol puk cez čepeľ, dopredu sa tak dostali Švédi. O prechod pámom sa postaral Backlund, následné zakončenie ale Rybára prekvapiť nemohlo.
50:20Švédi sa ale v ostatných minútach len bránia! Slovensko je blízko veľkého úspechu, môže poraziť úradujúcich majstrov sveta.Na to ale musí ešte minimálne raz skórovať.
49:38Buc bojoval o puk pri zadnom mantineli, odkiaľ sa napokon dostal až pred Hellberga. Tam skúsil zakončiť Bondra, prekvapiť Hellberga sa mu ale nepodarilo.
48:30Slováci sa tlačili do ďalšieho zakončenia. Pred bránkou bol Jurčo, tentokrát sme ale ruky nad hlavu nezodvihli.
47:45Švédi sa natlačili do nášho pásma, kde vyslali niekoľko striel. Našťastie len nepresných.
46:54
46:54Slovensko dalo gól! Gól, vyrovnávame na 3:3! Dostali sme sa do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom zvolil Krištof skvelú prihrávku. LADISLAV NAGY mal už pred sebou prázdnu bránku. Asistencie: Michal Krištof, Michal Čajkovský.
46:46Nasleduje komerčná prestávka.
46:30Náš súper sa usadil pred Rybárom, kde si poslal niekoľko dobrých krížnych prihrávok. Ani jedna z nich ale nemala parametre potrebné na to, aby po nej prišlo zakončenie.
45:25
45:25Slováci sú teraz jednoznačne lepší, škoda, že im to tam nepadlo ani teraz. Pred Hellberga sa natlačil Buc, švédsky gólman si zapísal mimoriadne dôležitý zákrok lapačkou.
45:16Zakončenie švihom naši obrancovia včas zatlačili. Švédi to ešte mohli rozohrať na Petterssona, ktorý stál v lepšej palebnej pozícii. Našťastie tak neurobili.
44:23To neplatilo na opačnej strane. Jurčov formácia teraz poriadne pohrozila Magnusovi Hellbergovi. Puk síce medzi tromi žrďami neskončil, vyslali sme ale pozitívny impulz. Takto potrebujeme hrať aj naďalej.
43:45Adrian Kempe dokorčuľovalpuk na ľavej strane klziska, kde ho eše posúval na svojich spoluhhráčov. Zatiaľ sa Švédom v tretej tretine príliš nedarí, ani tento moment nepriniesol lepšiu strelu.
42:27Gustafsson strieľal, jeho puk bol ešte tečovaný. Nebolo to ale až také vážne, puk smeroval do strednej časti našej bránky. Ten mal Rybár výborne vykrytý.
41:30Hovorka sa snažil napádať Hellbergovu rozohrávku, švédsky gólman si preto musel dať veľký pozor. Napokon zvládol tú situáciu výborne.
41:27Aj sa im to podarilo, neprišlo tam ale lepšie zakončenie. To čitateľné Rybár dokázal s absolútnym prehľadom pokryť, a tak je to stále 2:3.
40:16Úvodné buly tretej tretiny vyhrali Švédi. Tí sa stiahli pred Hellberga, čo najrýchlejššie ale budú chcieť preniknúť pred bránku na opačnom konci klziska.
40:01Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu medzi Slovenskom a Švédskom. Oba celky počas nej skórovali raz, a tak stále živíme šancu na úspech. Prehrávame totiž o jeden gól

Pomer striel po 2. tretine: 16:26

Tretia tretina sa začne približne o 13:52.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:27Hovorkova prihrávka pred bránku nebola myslená vôbec zle. Puk sa ale kotúľal po ľade, a tak ho Magnus Hellberg na hranici svojho bránkoviska prikryl lapačkou.
38:40Prebiehajú posledné dve minúty druhej tretiny. Podstatné pre nás bude pred prestávkou neinkasovať štvrtý gól.
38:15Medzičasom hráme v plnom počte.
37:27Švédi pokračujú vo svojom útočení. K puku sa dostal Gustav Nyquist, ktorý nepálil vôbec príjemne. Z pravej strany ale poslal puk do hrude Rybára.
36:40
36:40Slovensko dalo gól!
Fantázia! Súperovi sme unikli počas vlastného oslabenia a strelili sme kontaktný gól! Na útočnej modrej sa stretol Nagy s Ďalogom, ktorý ešte puk spoluhráčovi prenechal. MAREK ĎALOGA sa tak mohol potešiť z gólu. Asistencia: Ladislav Nagy.
36:02Aké je to jednoduché. Švédi si dvomi prihrávkami rozhodili našu defenzívu, a tak sa medzi kruhmi dostal k zakončeniu Oliver Ekman-Larsson. Našťastie pálil len do Rybára.
35:46Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Sekera – 2 min., podrazenie).
35:30Veľká šanca pre Eliasa Petterssona! Ocitol sa priamo pred Patrikom Rybárom, na naše šťastie sa ale gólman prezentoval spoľahlivým zákrokom.
34:46Mário Grman vystupoval aktívne proti švédskym korčuliarom a znemožňoval im kombinovať v našom obrannom pásme. Oba celky budú chcieť striedať počas hry.
33:22V zakončení sa teraz ocitlo Švédsko. Skúšal to Janmark, ktorý preveril pozornosť Rybára. Našťastie náš gólman nezaváhal. Nasleduje komerčná prestávka.
32:20Sekera vo veľkej šanci! Vylákal si Hellberga z bránky, obkorčuľoval ju a skúsil puk poslať k bránkovisku. Všetko to ale bolo príliš pomalé, švédska defenzíva sa tak stihla spamätať.
31:20Švédsko nám teraz komplikuje život jednoduchými prihrávkami, ku ktorým sa nevieme dostať. Snažil sa o to Cingel, avšak hokejku mal na vypichnutie puku prikrátku.
30:40Hokejkou zahral Rybár, ktorý si obhodil napádajúceho Svéda. Buc následne po ľavom krídle puk dostal do útočnej tretiny, nič sme tam ale nevymysleli.
29:30Klingberg si pohybom pýtal puk do jazdy, Švédi ale ideálnu príležitosť na prihrávku prespali. Naši hokejisti sa tak dokázali oslobodiť.
28:49Jurčo bojoval o puk pri zadnom mantineli. Bol tam ale sám, preto bolo v podstate jasné, že nemá šancu uspieť.

Švédi na tribúnach jasne dominujú. ???????? @swehockeyse

Príspevok, ktorý zdieľa @ onlajny,

28:05Slováci si poslali niekoľko prihrávok pred Hellbergom, napokon ale museli útočnú tretinu opustiť. Sekera zachytil puk až v strednom pásme.
27:29Nasleduje komerčná prestávka.
26:48Obrovská šanca nášho súpera! Výborne strieľal spoza pravého kruhu na vhadzovanie Adam Larsson, ktorého pokus ešte niekto tečoval. Puk našťastie skončil pri zadnom mantineli.
25:57Švédi sa stále držia v našom obrannom pásme. Už sa dostáva úradujúci majster sveta do tempa, čo neveští rozhodne nič dobré.
24:53
24:53Švédsko dalo gól!
Žiaľ, nám to tam nepadlo, ale Švédom áno. Rybár sa presúval k vzdialenejšej žrdi, puk sa ešte snažil zastaviť svojou lapačkou. Nanešťastie sa mu to nepodarilo. Presne namieril JACOB DE LA ROSE. Asistencie: Mikael Wikstrand, Adrian Kempe.
23:49Na opačnej strane sa s pukom objavil Nyquist. Nahadzoval ho na zadný mantinel, odkiaľ sa už Švédi pred našu bránku presunúť nedokázali.
22:17
22:17Obrovská šanca Slovenska! Svitana teraz našiel Bondru, ktorý zakončoval švihom. Fantadtickým zákrokom sa, žiaľ, prezentoval Hellberg, ktorý puk zovrel vo svojej lapačke.
21:42Teraz to už ale vyšlo. Graňák sa dostal pred Hellberga, ale výborne proti nemu pracoval Klingberg. Švédi sa tak dokázali oslobodiť.
20:57Tomáš Jurčo si na pravej strane vypýtal puk, nanešťastie ale prihrávka letela o niekoľko centimetrov ďalej. Naši hokejisti sa tak do útočnej akcie nedostali.
20:37Druhá tretina sa začala. K puku sa dostali slovenskí hokejisti, ktorí sa s ním okamžite stiahli k bránke Patrika Rybára.
20:01Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina, v ktorej sme sa síce dokázali dostať zásluhou Jurča do vedenia, následne ale prišli dva presné zásahy Švédov. Do šatní tak odídu tri korunky s tesným vedením 2:1.

Pomer striel po 1. tretine: 10:21

Druhá tretina sa začne približne o 13:05.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:53Vylúčenie v tíme Švédsko (Hampus Lindholm – 2 min., podrazenie).
19:04Jurčova prihrávka prepadla aj so šťastím na Jánošíka. Ten sa tak na malý moment ocitol pred Hellbergom, prekonať ho ale nedokázal.
18:06
18:06Švédsko dalo gól!
Žiaľ, Švédi sa podľa očakávaní dostávajú do vedenia. Rybár nemal puk pod kontrolou, čo využil GUSTAV NYQUIST. Ten prepálil ležiaceho gólmana. Asistencie: Mikael Backlund, Erik Gustafsson.
17:40Švédi sa zatiaľ do šance počas tejto presilovky nedostali. Dobre teraz odpálil Sekera, opäť pošleme na ľad čerstvé sily.
16:42Opäť sa nám darí oslobodiť. Klingberg bude chcieť počkať na prestriedanie svojich spoluhráčov, striedať tak môžeme aj my.
16:17Slováci sa rýchlo oslobodili, puk letí cez všetky čiary až za bránku Hellberga.
16:02Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Marcinko – 2 min., hákovanie).
15:15
15:15Švédsko dalo gól!
Príliš dlho sme sa, žiaľ, netešili. Švédi sa dostali pred Rybára, kde to zahrali mimoriadne jednoducho. Prišla strela od modrej. Rybár nič nevidel, čo využil DENNIS EVERBERG. Asistencie: John Klingberg, Hampus Lindholm.
14:30Výborne to teraz vymysleli Švédi! Po prihrávke Wikstranda sa nášmu súperovi podarilo dostať do zaujímavej streleckej pozície. Našťastie dobre zakročil Krištof, ktorý zabránil jasnému gólu.
13:54Opäť bolo pred našou bránkou rušno. Švédi sa totiž aktívne tlačili do zakončenia, našťastie pre nás dokázal to posledné Patrik Rybár bezpečne pokryť.
13:15Ďaloga pretlačil puk do útočnej tretiny, tam sme si ale nerozumeli. Švédi nás tak pripravili o možnosť hrať pred bránkou Magnusa Hellberga.
12:04Osobný súboj pri mantineli sme zvládli lepšie my, puk sme tak mohli po pravej strane dostať do pásma nášho súpera. Podarilo sa to Bondrovi, následne sme ale lepšie nekombinovali.
11:52Švédi v snahe o rýchlu odpoveď, teraz im to ale nevyšlo podľa predstáv. Zakončenie tak smerovalo len na zadný mantinel.
10:32
10:32Slovensko dalo gól!
Gól, vyhrávame 1:0! Slováci sa presunuli pred Hellberga, kde to skúsili okamžitou strelou od modrej. TOMÁŠ JURČO ten puk ešte dobre tečoval, a tak prepadol do siete. Asistencie: Mário Grman, Michal Krištof.
09:47Už sme v plnom počte. Z najhoršieho sme vonku, potrebujeme ale urýchlene striedať.
09:20Švédi to myslia dobre, pália z každej možnej pozície. Navyše to skúšajú pomerne často. Naposledy strieľal Lindholm, na jeho puk od modrej čiary našťastie Rybár dobre videl.
08:35Už sa ale Švédi usadili v útočnej tretine, kde po peknej kombinácii vystrelili. Do ich zakončenia sa obetavo hodil pravdepodobne Hovorka, ktorý teraz ľad opustí s problémami.
08:10Slováci puk vyviezli a zakončili na Hellberga. Výborne, takto potrebujeme hrať.
07:44Vylúčenie v tíme Slovensko (Marcel Haščák – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
07:44Šanca ale aj pre Slovensko! Dostali sme sa sa do prečíslenia troch proti dvom, v ktorom vzal na seba zodpovednosť Haščák. Ten pálil z uhla, na Hellberga bol ale prikrátky. Navyše pôjde na trestnú lavicu.
07:31Sme ale pod tlakom. Postaral sa o to Ekman-Larsson, ktorý teraz rozdával jednu prihrávku krajšiu ako druhú. Hru potrebujeme jednoznačne upokojiť, Švédi sa totiž dostávajú do tempa.
07:13
07:13Obrovská šanca Švédska! Do samostatného úniku sa dostal Rickard Rakell, ktorý si puk ešte poriadne premiešal. Už sa zdalo, že skončilo jeho zakončenie za Rybárom. Našťastie sa tak neudialo, puk skončil na hornej žrdi.
06:48Ladislav Nagy potreboval striedať, preto aspoň skúsene dohliadol na to, aby puk opustil našu obrannú tretinu. Počas hry budú chcieť striedať aj Švédi.
05:42Podario sa to až Adrianovi Kempemu. Na štadióne to teraz len tak zhučalo, na naše šťastie si ale puk do slovenskej siete cestu nedostal.
05:20Everberg dostal puk po ľavej strane pred Rybára, kde ho poslal na zadný mantinel. Švédi sa na malý moment ešte usadili v pásme, zakončiť však nedokázali.
04:21Na opačnej strane zakončoval Lindholm. Jeho puk smeroval priamo na Rybára, a tak nemal náš gólman v zákroku zaváhať.
03:46Jurčo si teraz na útočnej modrej pýtal puk. Ten síce priletel, ale bol mimoriadne nepresný, a tak si ho náš útočník so skúsenosťami z NHL spracovať nedokázal.
03:05Po ľavej strane sa dostal do útočnej tretiny Adrian Kempe. Našťastie pre našu reprezentáciu ale tento moment žiadnu zaujímavejšiu kombináciu nepriniesol.
02:33Opäť sa Slováci tlačili pred bránku súpera. Snažil sa o to Nagy, švédsky gólman bol tak nútený puk prikryť na ľadovej ploche.
01:50Marcelovi Haščákovi už chýbali sily, preto puk aspoň zaviezol do stredného pásma a odtiaľ ho poslal k Hellbergovi. Zakázané uvoľnenie sa tak pískať nemuselo, naši reprezentanti budú striedať.
01:23Zakončoval Haščák, jeho pokus vyrážal Hellberg späť do hry. V úvode tretiny sme Švédom vyrovnaným súperom.
00:58Tam ale nič nevymysleli. Práve naopak, dopredu mohli ísť naši chlapci. Ladislav Nagy však dostal prihrávku na päty, puk si preto nedokázal spracovať ideálne.
00:19Úvodné buly bolo vhodené, zápas sa začal. K puku sa dostali ako prví Švédi, ktorí sa s ním okamžite presunuli pred bránku Patrika Rybára.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, Hovorka, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Švédsko: Hellberg (A. Nilsson) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Rakell, Zibanejad, Janmark – Pettersson, Backlund (C), Nyquist – Everberg, Jo. Larsson, Pääjärvi – Kempe, J. de La Rose, L. Andersson.

Rozhodca: Iverson (CAN), Reneau (USA) – Jensen (DEN), Kohlmüller (GER).

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní všetkého podstatného s deviateho hracieho dňa 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Pre slovenských divákov bude najzaujímavejší jeho otvárací zápas, v ktorom si hokejky skrížia Slovensko a Švédsko.

Slovensko vstúpi do zápasu z pozície outsidera. Nič to ale nemení na tom, že ak ešte chceme pomýšľať o svojej účasti vo štvrťfinále, musíme sa pobiť o každý bod – aj s úradujúcim majstrom sveta. Zatiaľ máme bodov sedem, avšak to nám v tejto chvíli na vyraďovacie boje nestačí.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Slovensko – Švajčiarsko 0:2
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey)

Rakúsko – Slovensko 2:4
Góly a asistencie: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 42. Schneider (M. Raffl) – 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof

Slovensko – Francúzsko 3:1
Góly a asistencie: 6. Bondra (Buc, Svitana), 23. Buc (Svitana, Jaroš), 60. Čajkovský – 34. Claireaux (Perret, Janil)

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (HC Kometa Brno, TELH), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, TELH)

Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha, TELH), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Allsvenskan), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, TELH), Mário Grman (Piráti Chomutov, TELH), Christián Jaroš (Belleville Senators, AHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL)

Útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica, Tipsport liga), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové, TELH), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad, Tipsport liga), Michal Krištof (HK Nitra, Tipsport liga), Juraj Mikúš (HC Litvínov, TELH), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, TELH), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, TELH), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, TELH), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice, Tipsport liga), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks, NHL)

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Švédsko zatiaľ na turnaji premožiteľa nenašlo. Napokon, pri jeho extrémnej sile sa nie je čomu čudovať. Švédi už postupne zdolali Bielorusov, Čechov, Francúzov a Švajčiarov. Ešte ich čakajú zápasy so Slovenskom, Rakúskom a Ruskom.

Švédsko – Bielorusko 5:0
Góly a asistencie: 10. L. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (J. Klingberg, H. Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell)

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Švédsko – Francúzsko 4:0
Góly a asistencie: 1. Rakell (A. Larsson, Janmark), 6. Backlund (Pettersson, H. Lindholm), 28. Ekman-Larsson (A. Larsson, Kempe), 56. Pettersson (J. Klingberg, Ekman-Larsson)

Švédsko – Rakúsko 7:0
Góly a asistencie: 10. Kempe (H. Lindholm), 18. Janmark (Rakell), 23. Rakell (Zibanejad, Janmark), 29. Rakell, 30. Nyquist (Kempe), 48. Zibanejad, 54. Pääjärvi (Jo. Larsson, J. Klingberg)

Nominácia Švédska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Anders Nilsson (Vancouver Canucks, NHL), Magnus Hellberg (Červená hviezda Kchun-lun, KHL), Filip Gustavsson (Belleville, AHL)