Česko nedopustilo prekvapenie, Francúzov deklasovalo šiestimi gólmi

Českí hokejisti, ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. máj 2018 o 00:00

Českí hokejisti uspeli v piatom z doterajších šiestich vystúpení.

MS v hokeji 2018 (Dánsko) - A-skupina (Kodaň):

Francúzsko - Česko 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Pastrňák (Krejčí), 8. Pastrňák (Jaškin), 15. Jaškin (Krejčík), 22. Horák (Kubalík, Šulák), 28. Horák (Chytil, Sklenička), 51. Nečas (Krejčík, Polášek). Rozhodcovia: KUBUŠ (SR), Öhlund (Švéd.) - Kilian (Nór.), Vanoosten (Kan.), vylúčení 6:2 na 2 min, navyše: 25. Janil (Francúzsko) 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 6252 divákov

Francúzsko: Quemener (28. Ylonen) - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Gallet, Raux, Janil, Thiry - Fleury, Guttig, Rech - T. Da Costa, Texier, Treille - Claireaux, Bouvet, Douay - Perret, Ritz, Leclerc - Lamperier

Česko: Rittich - Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Polášek, Krejčík - Pastrňák, Krejčí, Jaškin - Řepík, Faksa, Červenka - Hyka, Nečas, Kubalík - Horák, Plekanec, Chytil - Kousal

<>

KODAŇ. Hokejisti českej reprezentácie zvíťazili nad hráčmi Francúzska jednoznačne 6:0 v nedeľňajšom popoludňajšom stretnutí v Kodani v základnej A-skupine na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

Českí hokejisti uspeli v piatom z doterajších šiestich vystúpení na tomto svetovom šampionáte, len dvakrát však zdolali súpera v riadnom hracom čase, po Bielorusku (3:0) však druhýkrát bez inkasovaného gólu.

Zverenci trénera Josefa Jandača síce zostali na 3. mieste v tabuľke "slovenskej" A-skupiny, ale po hladkom triumfe sú s 12 bodmi zasa bližšie k účasti vo štvrťfinále. Medzi elitnú osmičku sa už kvalifikovalo Švédsko.

Francúzi utrpeli na MS 2018 štvrtú prehru, z toho tretiu bez vstreleného gólu (predtým Rusko 0:7, Švédsko 0:4) a priebežne figurujú na 6. priečke so šiestimi bodmi. Jeden z dvojice hlavných arbitrov nedeľňajšieho súboja bol aj Slovák Jozef Kubuš.

Favorizovaní Česi začali aktívne a už v 15. min viedli 3:0. O prvé dva presné zásahy sa postaral pohotovým zakončením hviezdny útočník Bostonu Bruins David Pastrňák, tretí gól pridal Dmitrij Jaškin.

V druhej dvadsaťminútovke dal dva razy o sebe vedieť Roman Horák, útočník klubu KHL Viťaz Podoľsk sa najskôr presadil v presilovke a v 28. min zvýšil už na 5:0. Po tomto góle vystriedali Francúzi brankára, za Ronana Quemenera prišiel Sebastian Ylönen.

Na ľade v dánskej metropole českí reprezentanti gólovo nepoľavili ani v tretej tretine a v Royal Arene sa tešili ešte raz. V 51. min uzavrel konečný rezultát Martin Nečas.

Záverečný duel v A-skuipne čaká Čechov v pondelok 14. mája o 20.15 h proti Rakúšanom, Francúzi nastúpia o deň neskôr v utorok 15. 5. o 12.15 h proti Švajčiarom.

Hlas po zápase:

Josef Jandač, tréner Česka: "Mali sme dobrý nástup a veľa striel, bolo to lepšie než proti Bielorusku. Páčilo sa mi, že hráči mali chuť. Zapísali sme si bezproblémové víťazstvo."

Online prenos: Francúzsko - Česko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
13.05.2018 o 16:15
Francúzsko
0:6
(0:3, 0:2, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Česko
Prehľad
Góly a asistencie: 4. Pastrňák (Krejčí), 8. Pastrňák (Jaškin), 15. Jaškin (J. Krejčík), 22. Horák (D. Kubalík, Šulák), 28. Horák (Faksa, D. Sklenička), 51. Nečas (J. Krejčík, Polášek). Rozhodca: Kubuš (SVK), Ohlund (SWE) – Kilian (NOR), Vanoosten (CAN). Diváci: 6252.
Prenos

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Francúzskom a Českom. Náš západný sused v ňom jasne dominoval a zaslúžene zvíťazil 6:0.

Pomer striel v dnešnom zápase: 10:55

Najlepší hráči zápasu:

v tíme Francúzska: Kevin Hecquefeuille
v tíme Česka: David Pastrňák

Ja vám už v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri večernom zápase Švajčiarsko – Švédsko. Lúči sa s vami Lukáš Pancurák.
Koniec zápasu.
59:27
Puk je ďaleko od Ritticha, Česi sa dobre bránia. Už sa nič neudeje.
58:40
Vylúčenie v tíme Česko (Robert Kousal – 2 min., podrazenie).
58:20
Posledné dve minúty riadnej hracej doby, zápas sa v podstate už len dohráva.
57:38
Jonathan Janil vyčistil prietor pri mantineli pre spoluhráčov, ktorí chceli s pukom prejsť pred Davida Ritticha. Nepodarilo sa im to.
56:37
Gudas prenikol pred Ylönena, kde ešte puk posúval na pravú stranu. Strela odtiaľ priestor troch žrdí nezasiahla.
56:04
Nepresného zakončenia sa teraz ujal Hugo Gallet. Puk poslal spoluhráčom do stredného pásma, tí si ale nedali pozor na postavenie mimo hry. Vhadzovať sa bude pri obrannej modrej čiare Čechov.
55:30
Pomaly sa blížime ku koncu riadnej hracej doby. Dianie na ľade naznačuje, že by sa už najradšej videli oba celky v šatniach.
54:17
Dlhá kolmica Teddyho da Costu až na útočnú modrú čiaru. Puk ale skákal, a tak si ho príjemca nedokázal posadiť na čepeľ. Francúzi preto pred Ritticha neprenikli.
53:20
importantDnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 6252 divákov.
52:07
Pomerne často sa teraz hra prerušuje. Naposledy sa tak udialo po zakázanom uvoľnení Francúzov.
51:12
importantPo ľavej strane unikol Červenka. Ten sa ešte presunul pred bránkovisko, kde chcel puk poslať Ylönenovi pomedzi betóny. Nepodarilo sa mu to, dobrý zákrok francúzskeho gólmana.
50:32
50:32
goalČesko dalo gól!
Česi sa držali v útočnej tretine, výber Francúzska mal s nimi veľké problémy. Využil to MARTIN NEČAS, ktorý pridal gól s poradovým číslom šesť. Asistencie: Jakub Krejčík, Adam Polášek.
49:26
importantVýborne to teraz vyriešil Moravčík. Ten pribrzdil a rýchlou kľučkou sa zbavil súpera. Následne sa dostal medzi kruhy, odkiaľ to skúsil strelou zápästím. Priestor troch žrdí netrafil.
48:29
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Antonin Manavian – 2 min., hákovanie).
48:29
Vylúčenie v tíme Česko (Řepík – 2 min., držanie hokejky).
48:07
Šulák puk zaviezol do pásma a nastrelil ho k zadnému mantinelu. Tento krok ale Česi nepochopili, preto musia vykorčuľovať z útočnej tretiny. Francúzsko hrá medzičasom s piatimi hráčmi.
47:16
importantZakončenie Červenku z ľavej strany nebolo vôbec márne, každopádne, ľavá ruka Ylönena zapracovala výborne a letiaci puk dokázala včas zastaviť.
46:39
Až teraz dokázali Francúzi odpáliť až za bránku Ritticha. Tento fakt využijú na prestriedanie unavenej štvorice korčuliarov.
46:06
Francúzi sa dokázali pomerne rýchlo oslobodiť. Puk ale ďaleko neodletel, ostal totiž v strednom pásme.
45:58
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Valentin Claireaux – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
44:55
Lamperier nedostal vôbec ideálnu prihrávku, puk mu smeroval k pätám. Francúzi tak nevyužili možnosť hrať pred bránkou Davida Ritticha.
43:59
Hra je v tretej tretine pomerne dynamická, napriek tomu neponúka toľko momentov, ako prvá časť riadnej hracej doby. Napokon, o víťazovi je už dávno rozhodnuté.
42:06
importantMoravčík poslal puk k zadnému mantinelu, kde sa ho podarilo dokorčuľovať jeho spoluhráčom. Následne sa dostal do veľkej šance Hronek, ktorý stál sám pred Ylönenom. neprekonal ho.
42:05
Puk teraz skončil v hľadisku. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
41:26
Opäť sa chcel náš západný sused presunúť pred bránku svojho súpera. V strednom pásme ale zapracoval výborne Guttig, ktorý puk Čechom odobral.
40:17
importantVeľmi rýchlo sa Česi dostali do prečíslenia troch proti dvom. Zakončoval v ňom Faksa, avšak puk napálil len do plexiskla za Ylönenovou bránkou.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina priniesla ďalšie dva góly Českej republiky, ktorá tak naďalej vedie – po 40 minútach už 5:0, my tak budeme zvedaví, či sa im podarí tento ukazovateľ ešte navýšiť.

Pomer striel po 2. tretine: 9:41

Tretia tretina sa začne približne o 18:02.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:05
Francúzsko sa oslobodilo a nazbieralo niekoľko cenných sekúnd pred Rittichom. Medzičasom nám začala plynúť posledná minúta druhej tretiny.
38:38
Strela priletela aj z ľavého kruhu. Ylönen puk podržal na svojej hrudi, hra je prerušená. Oba celky pošlú na ľadovú čiaru čerstvé sily.
38:20
Červenka posunul puk za seba, strelu z pravého kruhu následne Ylönen vyrazil späť do hry. Česi ostanú v útočnej tretine.
37:49
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Sacha Treille – 2 min., podrazenie).
37:16
Sekundy teraz plynú pomerne rýchlo. Vyhovuje to predovšetkým Čechom, ktorí puk konrolujú ďaleko od svätyne Davida Ritticha.
36:05
importantPo dlhšom čase zakončovali lepšie konečne aj Francúzi. Podarilo sa to Loicovi Lamperierovi, ktorý prinútil Ritticha zakročiť svojou lapačkou. Nebezpečná situácia pre českého gólmana.
35:36
Ylönen teraz nereagoval práve najlepšie. Po prvej strele sa totiž nechal vylákať zo svojej bránky, našťastie pre Francúzov ale Česko toto zaváhanie nevyužilo.
34:40
Stále pokračujeme v nezáživnej časti zápasu. Zdá sa, že sa oba celky uspokojili s jednoznačným vedením českého výberu a v druhej tretine toho už veľa nepredvedú.
33:57
Nicolas Ritz to myslel zaujímavo. Náročnú prihrávku si nespracoval, radšej si ju prehodil do útočnej tretiny. Nanešťastie pre neho to už bolo príliš blízko Ritticha, ktorý tak puk dokázal pokryť.
32:50
Hugo Gallet to skúšal rýchlou strelou od modrej čiary. Jeho projektil sa neujal, Francúzom sa tak stále nepodarilo streliť čestný gól.
32:15
Hra stratila v ostatných minútach výrazne na svojom tempe. Navyše bola pomerne dlho prerušená, a tak stihli hráči trochu "vychladnúť".
30:30
Zaujímavá akcia Francúzska, na konci ktorej mal byť Stéphane da Costa. Puk k nemu ale neprenikol. Da Costa je dnes pomerne nevýrazný.
29:54
Vo vzduchu sa teraz krátku prihrávku snažil Krejčík doklepnúť za chrbát Ylönena. Nepodarilo sa mu to, francúzsky gólman puk ukryl vo svojej lapačke.
29:17
Hronekovo zakončenie od modrej čiary nespĺňalo ani jeden gólový parameter. Strela bola slabá, navyše aj mimoriadne nepresná. Česi napriek tomu v pásme ostanú.
28:18
Nasleduje komerčná prestávka.
27:41
importantZmena v bránke Francúzska: z ihriska odkorčuľoval Ronan Quemener, jeho miesto medzi tromi žrďami zaujme Sebastian Ylönen.
27:41
27:41
Tak to bola paráda v podaní Faksu. Ten si pohybom pri mantineli vypýtal puk, prekľučkoval sa s ním pred Quemenera a zakončil. Jeho strela síce ešte v sieti neskončila, ROMAN HORÁK už ale skóroval. Asistencie: Radek Faksa, David Sklenička.
27:12
Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim.
26:40
Často to dnes Česi skúšajú od modrej. Zdá sa ale, že si na podobné pokusy začína Francúzsko zvykať, niekoľko takýchto striel totiž teraz jeho hráči zblokovali.
25:44
importantKrásny reflexívny zákrok Ronana Quemenera. Tomu doslova vystrelila lapačka a ukryla tak v sebe puk letiaci od modrej čiary.
25:30
Česi to v úvode presilovej hry skúšali viacerými zakončeniami po ľade z ľavej strany. Všetky zastavil až zadný mantinel.
24:46
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Jonathan Janil – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + 10 min. osobný trest, napadnutie oblasti hlavy a krku).
24:26
Puk smeruje na zakázané uvoľneine. Francúzsko nemôže striedať.
23:44
Moravčík bojoval v útočnej tretine aktívne o puk, napokon ho ale pre svojich spoluhráčov nezískal. Česi napriek tomu Francúzov ďaleko nepustili.
22:43
Česi pokračujú v útočnom snažení, zdá sa preto, že výber Francúzska odíde z dnešného zápasu s poriadnou nádielkou.
21:37
21:37
Tak to je paradox ako vyšitý. Kubalíkovi strela absolútne nevyšla, puk sa ledva dokotúľal pred bránku. Tam ho ale bekhendom poslal za chrbát Quemenera ROMAN HORÁK. Asistencie: Dominik Kubalík, Libor Šulák.
21:20
Ďalšia strela od modrej, tentokrát ju Quemener ramenom vytlačil. Francúzsky gólman už musí byť v plnej permanencii, Česi strieľajú zo všetkých pozícií.
20:51
importantTeraz priletel pokus od modrej čiary, ktorý sa ešte snažil do siete doklepnúť dobre postavený Jaškin. Nepodarilo sa mu to, bránku totiž netrafil.
20:17
Česi vstúpili do druhej tretiny v početnej výhode. Držia sa tak pred bránkou súpera, zatiaľ je to bez striel.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina, ktorá sa niesla jasne v réžii Českej republiky. Česi skórovali trikrát – dvakrát zásluhou Pastrňáka a jeden gól pridal aj Jaškin. Po 20 minútach si tak vypracovali pohodlný náskok.

Druhá tretina sa začne približne o 17:06.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:36
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Valentin Claireaux – 2 min., krosček).
19:36
Už sa pred prestávkou neudeje nič podstatné.
18:30
Záverečných 90 sekúnd prvej tretiny. Oba celky potrebovali striedať, učinili tak počas hry. Dlhší čas sa totiž neprerušovalo.
17:56
Na ľade sa nedeje nič zaujímavé. Puk kontrolujú Česi, ktorí sa ešte snažia dostať pred bránku súpera. Zatiaľ sa im to ale nedarí.
16:47
Martin Nečas to nemyslel zle. Vyslal totiž nenápadnú strelu, ktorou ale Quemenera neprekvapil. Mohol byť z toho krásny gól, teraz si ale francúzsky gólman pripísal dobrý zákrok.
15:30
Zakončoval aj David Sklenička. Ronan Quemener ale túto strelu čakal, preto ostal pri bližšej žrdi a puk hokejkou vytesnil na ochrannú sieť. Nasledovať bude komerčná pauza.
14:11
14:11
Padol tretí český gól, bolo len otázkou času. Do pásma si teraz nakorčuľoval DMITRIJ JAŠKIN, ktorý nedal strelou do ľavej šibenice bránky Quemenerovi šancu na zákrok. Asistencia: Jakub Krejčík.
13:50
importantČesi na svojho súpera poriadne pritlačili. Kubalíkovu ranu spoza kruhov sa ešte snažili dotlačiť do siete, to sa im ale nepodarilo. Vhadzovať sa bude pred Quemenerom.
12:30
Opäť to Česi vymysleli dobre. Puk dostal do jazdy Řepík, ktorý to skúšal strelou príklepom. Trafil však priamo do pravého betónu Quemenera.
11:36
importantObrovská šanca pre Česko! Puk sa teraz so šťastím poodrážal k bránke Quemenera, kde bol osamotený Jaškin. Ten zakončoval už prakticky z bránkovej čiary, ale do siete netrafil.
10:10
importantDobre strieľal Jonathan Janil. Jeho tvrdý projektil od modrej čiary musel Rittich lapačkou vytesniť. Zaujímavý pokus v podaní Francúzov.
09:49
Teddy da Costa skúsil vystreliť na Ritticha, toho ale letiaci puk neprekvapil. Ešte si tam hráči niečo potrebovali vysvetliť. Nás ale čaká komerčná prestávka.
09:21
importantMohlo to byť už 0:3. Dobrú prihrávku na modrú čiaru dostal Hronek, ktorý skúsil vystreliť príklepom. Bránku ale netrafil, puk skončil na zadnom mantineli.
08:49
Francúzi v snahe o odpoveď, puk im ale odskočil od čepelí. Česká reprezentácia ho následne dokázala dorkočuľovať na zadnom mantineli.
07:58
07:58
Čechom to prekážať nemuselo, o niekoľko sekúnd neskôr už totiž predsa len skórovali. Po individuálnej akcii sa presadil DAVID PASTRŇÁK. Ten puk zaviezol do pásma a pridal svoj druhý gól v zápase. Asistencia: Dmitrij Jaškin.
07:43
Krejčího prihrávka popred bránkovisko na pravú stranu nebola myslená vôbec zle, Francúzi ju ale prečítali. Puk preto tečovali, čím znemožnili súperovi vystreliť.
06:23
Na ľade sa po góle Česka neudialo nič zaujímavé. Ani jeden z celkov sa v ostatných minútach nevyhol nepresnostiam, koré ho stáli možnosť hrať v útočnom pásme.
05:30
Na opačnej strane mohli kombinovať Česi, každopádne, Červenkovi puk ušiel len do stredného pásma. Oba celky tak využijú tento fakt na prestriedanie svojich hráčov.
04:45
Francúzsko nastrelilo puk do útočnej tretiny, nemalo tam ale žiadnych hráčov. Napokon sa tak tento ťah ukázal ako zbytočný.
03:41
03:41
Česi dokázali z ničoho nič skórovať a dostali sa tak do vedenia. Po vyhranom buly sa do puku oprel DAVID PASTRŇÁK, ktorý prepálil bezradného Quemenera. Asistencie: David Krejčí.
03:30
Zaujímavá strela prišla aj na opačnej strane ľadovej plochy. Pri modrej čiare sa do puku oprel Antonin Manavian, jeho strela napokn zaplachtila do náruče Ritticha.
03:20
Medzičasom hrajú oba celky v plnom počte.
02:51
Až teraz prišlo lepšie zakončenie. Vyslal ho príklepom Nečas, avšak Quemener sa všas presunul k vzdialenejšej žrdi a hru dokázal prerušiť.
02:26
A ďalšie odpálenie puku cez všetky čiary. Táto početná výhoda Čechom podľa prestáv rozhodne nevychádza.
01:42
Česi sa v úvode presilovej hry držali v útočnom pásme. Niekoľko dobrých prihrávok teraz rozdal Hronek, bolo to ale bez streleckých pokusov. Francúzi sa tak dokázali oslobodiť.
01:05
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Jonathan Janil – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
00:28
Teraz to už ale Čechom vyšlo. Po zakončení Řepíka bol ešte pred bránkou otĺkaný Faksa, ktorý sa pokúšal pracovať hokejkou a puk doraziť za Quemenera.
00:10
Zápas sa začal. K puku sa dostali českí korčuliari, tí ho ale prakticky okamžite poslali na zakázané uvoľnenie. Veľmi rýchlo sa preto hra presťahuje pred Ritticha.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Francúzsko: Quemener (Ylönen) – Auvitu, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, S. Da Costa – Douay, Bouvet, Claireaux – Leclerc, Ritz, Perret – Lamperier.

Česko: Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Polášek, J. Krejčík – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Řepík, Faksa, Červenka (C) – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec (A), Chytil – R. Kousal.

Rozhodca: Kubuš (SVK), Ohlund (SWE) – Kilian (NOR), Vanoosten (CAN).
Vážení športoví priatelia, 82. majstrovstvá sveta pokračujú aj dnes a my budeme opäť pri tom. Hrací deň s poradovým číslom desať ponúkne otvárací zápas medzi Francúzskom a Českom.

Francúzsko vsúpi do zápasu z pozície outsidera, podceniť ho ale rozhodne nemožno. Napokon, Francúzi zatiaľ zvíťazili dvakrát, keď porazili výbery Bieloruska a Rakúska. Zlý výkon ale nepredviedli ani proti Slovensku. Na svojom konte tak majú dokopy šesť bodov, a to pri skóre v pomere 12:18.

Rusko – Francúzsko 7:0
Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Dacjuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Daciuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Francúzsko – Bielorusko 6:2
Góly a asistencie: 4. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (Hecquefeuille) – 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov)

Švédsko – Francúzsko 4:0
Góly a asistencie: 1. Rakell (A. Larsson, Janmark), 6. Backlund (Pettersson, H. Lindholm), 28. Ekman-Larsson (A. Larsson, Kempe), 56. Pettersson (J. Klingberg, Ekman-Larsson)

Slovensko – Francúzsko 3:1
Góly a asistencie: 6. Bondra (Buc, Svitana), 23. Buc (Svitana, Jaroš), 60. Čajkovský – 34. Claireaux (Perret, Janil)

Francúzsko – Rakúsko 5:2
Góly a asistencie: 10. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. Treille (Texier, Hecquefeuille), 35. Fleury (Auvitu, S. Da Costa), 38. T. Da Costa (Texier, Gallet), 42. Treille (Texier, Hecquefeuille) – 4. Hundertpfund (Heinrich, Schumnig), 32. M. Raffl (Hofer, Heinrich)

Nominácia Francútska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ronan Quemener (Bordeaux, Ligue Magnus), Florian Hardy (Angers, Ligue Magnus), Sebastian Ylönen (Lukko Rauma, Liiga)

Obrancovia: Yohann Auvitu (Edmonton Oilers, NHL), Antonin Manavian (Fehérvár, EBEL), Florian Chakiachvili (Rouen, Ligue Magnus), Nicolas Besch, Jonathan Janil (obaja Bordeaux, Ligue Magnus), Hugo Gallet (Turku, Liiga), Kevin Hecquefeuille (Pantern, Allsvenskan), Damien Raux (Gap, Ligue Magnus), Thomas Thiry (Zug, NLA)

Útočníci: Jordann Perret, Sacha Treille (obaja Pardubice, TELH), Stephane Da Costa, Floran Douay (obaja Ženeva, NLA), Teddy Da Costa (Krakov, Ekstraklasa), Damien Fleury, Anthony Rech (obaja Schwenninger, DEL), Valentin Claireaux (Lukko Rauma, Liiga.), Maurin Bouvet (Gap, Ligue Magnus), Alexandre Texier (KalPa Kuopio, Liiga.), Anthony Guttig, Loic Lamperier, Nicolas Ritz (všetci Rouen, Ligue Magnus), Guillaume Leclerc (Grenoble, Ligue Magnus)

Proti Francúzom sa postaví výber Českej republiky. Ten by ešte rád zabojoval o čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred štvrťfinálovými bojmi, preto potrebuje každý bod. Zatiaľ ich majú Česi deväť, a to pri skóre v priaznivom pomere 17:12.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Česko – Švajčiarsko 5:4 sn
Góly a asistencie: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozh. náj. Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander)

Česko – Rusko 4:3 pp
Góly a asistencie: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Krejčí – 2. Nesterov (Barabanov, Kablukov), 21. Grigorenko (Bučnevič, Anisimov), 26. Barabanov (N. Zajcev, Šalunov)

Bielorusko – Česko 0:3
Góly a asistencie: 9. Šulák (Krejčí), 16. Horák (Plekanec), 19. Řepík (Moravčík, Červenka)

Nominácia Česka na majstrovstvá sveta:

Brankári: Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, KHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Liiga)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Třinec, TELH), Michal Moravčík, David Sklenička (obaja Plzeň, TELH), Martin Pláněk (Hradec Králové, TELH), Filip Pyrochta (Liberec, TELH), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (HK Soči, KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, NLA), Robin Hanzl, Andrej Nestrašil (obaja Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL), Tomáš Plekanec (Toronto Maple Leafs, NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, NLA.), Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues, NHL), Michal Řepík (Sparta Praha, TELH), Martin Kaut (Pardubice, TELH), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, KHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves, AHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Martin Nečas (Brno, TELH), Robert Kousal (Davos, NLA), David Šťastný (Zlín, TELH)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česko nedopustilo prekvapenie, Francúzov deklasovalo šiestimi gólmi