Hokejisti kľúčový zápas nezvládli, podľahli Rusku

Sportnet|14. máj 2018 o 00:00

Slovenskí hokejisti dostali štyri góly.

MS v hokeji 2018 - A-skupina:

Rusko - Slovensko 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 12 Mamin (Sošnikov), 17. Gusev (Dacjuk, Zajcev), 59. Šalunov (Sošnikov), 60. Michejev (Barabanov, Šalunov). Rozhodcovia: Lemelin (Rak.), Rantala (Fín.) - Kohlmüller (Nem.), Oliver (USA), vylúčení 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7732 divákov

Rusko: Šesťorkin - Kiselevič, Gavrikov, Zajcev, Nesterov, Bereglazov, Jakovlev, Trjamkin - Dadonov, Anisimov, Grigorenko - Kaprizov, Dacjuk, Gusev - Sošnikov, Šalunov, Mamin - Michejev, Kablukov, Barabanov - Bučnevič

Slovensko: Čiliak - Čajkovský, Sekera, Graňák, Fehérváry, Jaroš, Ďaloga, Grman, Jánošík - Jurčo, Krištof, Nagy - Haščák, Hovorka, Bakoš - Svitana, Buc, Bondra - Cingel, Marcinko, Kudrna

KODAŇ. Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom šiestom zápase na MS v Kodani s Ruskom 0:4 a skomplikovali si postup do štvrťfinále. Ten už nemajú vo svojich rukách.

Zverenci Craiga Ramsayho figurujú na piatej priečke a majú na konte osem bodov. Švajčiari sú štvrtí, majú o bod viac a navyše aj lepší vzájomný zápas (2:0).

Slováci sa musia spoliehať na prehru Švajčiarska v utorňajšom stretnutí s Francúzskom a zároveň vo svojom záverečnom skupinovom zápase zdolať Bielorusko.

Rusko rozhodlo už v prvej tretine, keď sa presadili Maxim Mamin a Nikita Gusev. Slováci od druhého dejstva zlepšili hru, vypracovali si šance, no skórovať sa im nepodarilo.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Rusko (fotogaléria): fotogaléria

15.5.2018

V závere pridali dva góly do prázdnej bránky Maxim Šalunov a Iľja Michejev.

Slováci nastúpia na svoj záverečný duel proti Bielorusku v utorok o 16.15 h, Rusi si večer zahrajú o prvé miesto v skupine so Švédskom. Švajčiari nastúpia proti Francúzom o 12.15 h.

Hlasy po zápase (zdroj: RTVS):

Craig Ramsay, tréner SR: "Zo začiatku sme boli nervózni a ustráchaní. Nestačí nám hrať iba 40 minút. V druhej polovici zápasu sme mali dostatok striel, no Rusi boli pred bránkou veľmi silní a nedali nám šance zberať odrazené puky. Proti Bielorusku musíme dať prvý gól a tlačiť sa viac pred súperovu bránku. Musíme sa koncentrovať hneď od úvodu."

Andrej Sekera, kapitán SR: "Rusi boli lepší vo všetkom, počas celého zápasu a takmer nám nepožičali puk. My sme hrali veľmi veľa času iba v rohoch klziska. Mrzia nás stratené body vo všetkých zápasoch, žiaľ, taká je realita."

Tomáš Marcinko, útočník SR: "Keď nedáme gól, ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo. V prvej tretine sme mali byť aktívnejší a viac sa tlačiť do bránky. Potom to už bolo lepšie, ale nedali sme gól ani z presiloviek a to je veľká škoda. Mali sme to vo svojich rukách, teraz je to už ináč. V utorok je rozhodujúci deň a my stále veríme."

Michal Krištof, útočník SR: "V prvej treine sme akoby neboli dostatočne pripravení. Nezachytili sme úvod a prehrávali sme 0:2. V druhej a tretej tretine sme hru vyrovnali, ale nepremenili sme presilovky a bez gólu sa nedá vyhrať. Ak hráme naplno, môžeme hrať s každým, ale doplatili sme na slabú koncovku. Uvidíme, ako to dopadne, my však musíme hrať v utorok na víťazstvo bez ohľadu na situáciu."

Marek Čiliak, brankár SR: "Nie je to prvý zápas, v ktorom sme nezachytili začiatok. Aj teraz sme začali hrať až od druhej tretiny a potom sme videli, že dokážeme držať krok s každým súperom. Teraz musíme čakať, ako dopadne prvý utorňajší zápas. Škoda, doteraz sme to mali v rukách my."

Tomáš Jurčo, útočník SR: "Snažil som sa bojovať, dať do toho všetko, niekedy z toho vyplývajú aj fauly a to sa bohužiaľ stalo. Aj ja som vybojoval dva fauly, ale to musíme trestať. Nechodili sme pred bránku, musíme si to vyrozprávať všetci ako tím. Povedali sme si to, ale aj tak tam nikto nešiel. Mrzí ma moja šanca, keby som to vedel vrátiť späť... Väčšinou z tých pozícií viem dať gól, ale taký je šport."

Martin Fehérváry, útočník SR: "Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper, snažili sme sa hrať svoju hru. V prvej tretine to nebolo ono, patrila Rusom, ale potom sme sa prestali báť hrať a to bol jeden z kľúčových momentov. Ale bohužiaľ sa nám nedarilo skórovať."

Online prenos: Slovensko - Rusko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
14.05.2018 o 16:15
Rusko
4:0
(2:0, 0:0, 2:0)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 12. Mamin (Šošnikov), 17. N. Gusev (Dacjuk, N. Zajcev), 59. Šalunov (Šošnikov), 60. A. Michejev (Barabanov, Šalunov). Rozhodca: Lemelin (AUT), Rantala (FIN) – Kohlmüller (GER), Oliver (USA). Diváci: 7732.
Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Ruskom a Slovenskom. Náš súpera nás nepustil takmer do žiadnej šance a zaslúžene tak vyhral 4:0.

Najlapší hráči zápasu:

V tíme Slovenska: Marek Čiliak
V tíme Ruska: Igor Šestorkin.
59:45
goalRusko dalo gól!
Opäť sme hrali bez brankára, opäť sme inkasovali. Tentokrát sa o to postaral ARŤOM MICHEJEV. Asistencie: Alexander Barabanov, Maxim Šalunov.
59:30
importantDnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 7732 divákov.
58:49
58:49
Je rozhodnuté. Gólom do prázdnej bránky rozdohol o dnešnej zaslúženej výhre Ruska MAXIM ŠALUNOV. Asistencia: Nikita Šošnikov.
58:30
importantPosledné dve minúty riadnej hracej doby. Slovácu to skúšajú bez brankára.
57:38
Cingelovi puk ušiel, ani teraz sa do šance nedostaneme.
56:57
Stále pokračujeme v divácky neatraktívnom hokeji. Slováci sa na malý moment usadili pred Šestorkinom, hrali ale len popri mantineli.
55:30
Hra stráca na svojom temoe, čo vyhovuje viac Rusom. Tí sa nemajú kam ponáhľať a kombinujú ďaleko od svojej bránky.
54:55
Tretia tretina sa pomaly blíku ku svojmu koncu. Slováci sa stále nevedia usadiť v pásme. Navyše sa teraz k puku dostal jednoducho Vladislav Gavrikov, ktorý zachytil našu chybnú rozohrávku.
53:40
Čajkovský zblokoval prihrávku Rusov, dopredu mohlo ísť následne Slovensko. Bakoš ale nedostal presnú prihrávku, a tak z toho zakončenie nebolo.
52:02
importantZaujímavá šanca pre Sekeru. Ten sa s pukom preštrikoval do výhodnejšej streleckej pozície, preto skúsil zakončiť. Igor Šestorkin bol ale na strelu pripravený, preto nemal dôvod zaváhať.
51:39
Nasleduje komerčná prestávka.
51:39
51:39
Cingel sa len zahnal svojou hokejkou, puk netrafil. Slováci sú s ubúdajúcimi minútami čoraz bezradnejší, zdá sa preto, že Rusko si už trojbodový zápis predsa len postráži.
50:16
importantBucovo aktívne napádanie želaný úspech neprinieslo. Naopak, do šance sa dostali Rusi, ktorí mohli definitívne rozhodnúť. Spomedzi kruhov ale tretí gól nepridali.
49:39
Puk sa dostal k Sekerovi, ktorý si ho spracoval v strednom pásme. Opäť sme sa ale stiahli pred Čiliaka, od ktorého môžeme skórovať len veľmi ťažko.
47:58
Ďaloga nemal záujem riskovať, preto si puk prikryl telom a odkorčuľoval s ním za našu bránku. Slovensko sa zatiaľ pokúsi rozostaviť v strednom pásme.
47:07
Oba celky striedajú počas hry, puk je v našom obrannom pásme.
46:40
Prihrávka mala hľadať Bondru, bola ale zrazená k mantinelu. Napriek tomu sa náš mladý útočník k puku dostal a založil slovenskú útočnú akciu. Na jej konci bolo nepresné zakončenie od modrej čiary.
45:27
A ako keby toho nebolo dosť, vhadzovať sa bude pred Čiliakom.
45:22
Rusi sa následne dokázali oslobodiť Puk letí cez všetky čiary.
44:27
Teraz sme to nemysleli vôbec zle! Od modrej strieľal Christián Jaroš, jeho zakončenie Šestorkin len vyrazil. Naši hráči sa ešte tlačili do ďalších zakončení, nanešťastie ale skončil puk na zadnom mantineli.
44:04
Vylúčenie v tíme Rusko (Maxim Mamin – 2 min., držanie).
42:49
Píska sa zakázané uvoľnenie Slovenska.
42:30
Marek Ďaloga nahadzoval puk na Šestorkina, ten hru prerušiť nechcel. Vyrazil ho tak na pravú stranu, kde sa k nemu bez väčších problémov dostali Rusi.
41:30
41:30
Jurčo korčuľoval do pásma, k puku sa ale nedostal. Smerom dopredu sa tak pobrali aj Rusi, ktorí budú chcieť ohroziť Mareka Čiliaka medzi tromi žrďami.
40:21
Tretia tretina bude, zdá sa, veľmi dlhá. Neodohralo sa totiž ešte ani dvadsať sekúnd, napriek tomu začala posledná časť riadnej hracej doby pred dvomi minútami.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina, v ktorej sme gól nevideli. Hra našich reprezentantov sa mierne zlepšila, stále to ale na súpera kvalít Ruska nestačí.

Pomer striel po 2. tretine: 25:13

Tretia tretina sa začne približne o 17:52.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:40
Pred prestávkou sa už nič podstatné neudeje.
38:41
Posledné dve minúty druhej tretiny. Jánošík počkal za našou bránkou na prestriedanie spoluhráčov a napokon odkorčuľoval na hráčsku lavicu sám.
37:58
Druhá tretina sa v podstate už len dohráva. Rusi kontrolujú puk ďaleko od svojej bránky, zároveň sa ale do riskantných útočných akcií nepúšťajú.
36:47
36:34
Kaprizov zabojoval pri mantineli, získal ho a posunul puk do pravého kruhu. Odtiaľ ešte mala prísť finálna prihrávka pred bránkovisko, cez našu defenzívu ale neprenikla.
35:30
Oba celky hrajú medzičasom s piatimi hráčmi.
34:37
Opäť sa hra presunula za Čiliaka.
34:22
importantPodarilo sa mu to až teraz. Dominik Graňák dostal puk a keďže bol osamotený, mohol si premyslieť, čo s ním. Napokon zakončil švihom priamo do Šestorkinovej lapačky.
33:46
Celá situácia sa zopakovala veľmi rýchlo ešte raz. Slovensku sa dnes absolútne nedarí udržať v pásme svojho súpera.
33:30
Rusi sa okamžite oslobodili a puk poslali cez všetky čiary.
33:06
Vylúčenie v tíme Rusko (Nikita Trjamkin – 2 min., hákovanie).
32:04
Naďalej pokračujeme v trende častého prerušovania hry. Tentokrát sa presťahuje pred Mareka Čiliaka, naši reprezentanti sa totiž dopustili zakázaného uvoľnenia.
31:37
Jurčo sa snažil dostať po pravej strane do šance, nepodarilo sa mu to. Brániaci Rus ho totiž od puku dobre odstavil svojím telom.
30:02
Na ľade sa v ostatných momentoch neudialo nič zaujímavé. Hra je často prerušovaná, zápas tak výrazne stráca na svojom tempe.
30:00
29:50
Hovorkovo nahodenie puku na zadný mantinel, ani teraz sa ale ku kombinácii pred Šestorkinom nedostaneme.
28:39
importantRusi sú naďalej aktívnejší, čo mohli potvrdiť aj tretím gólom. Alexander Barabanov posúval puk do pravej strany, strelu odtiaľ dokázal Čiliak svojím betónom vykopnúť.
27:30
27:30
Sekera sa snažil si puk prikryť telom, aby ho napokon nahodil do útočnej tretiny. Tam ale nesmeroval nik z našich reprezentantov.
26:27
Dopredu šlo aj Slovensko. Z ľavej strany smerovala prihrávka pred bránkovisko, Maxim Mamin ju ale poslal čepeľou svojej hokejky opäť k mantinelu.
25:57
importantMário Grman to teraz nevymyslel vôbec ideálne. Popri mantineli našiel len Rusov, ktorí skúsili zakončiť od modrej. Pálil Dadonov, puk cez Čiliaka prepadol, skončil ale na žrdi. Rusko neskórovalo ani z následného tlaku.
25:11
Jurčo vykorčuľoval von z obranného pásma a dostal sa až do tretiny súpera. Tam sa ale dostal pri zadnom mantineli do osobného súboja hneď s tromi Rusmi, a tak nemal šancu sa k puku dostať.
24:07
Kirill Kaprizov sa zrazil s naším hráčom a spadol na ľad. Slovensku sa po tomto momente podarilo preniknúť do pásma, kde sme ešte skúsili zakončiť. Igor Šestorkin ale svoj tím podržal.
23:12
Píska sa zakázané uvoľnenie našej reprezentácie.
22:40
22:40
Nagy už nemal dostatok síl na to, aby pokračoval v osobnom súboji s dvojmi Rusmi. Odišiel preto striedať, nasledovalo ho niekoľko ďalších hokejistov.
21:49
Buc si poslal niekoľko prihrávok s Graňákom. Medzičasom sa už na ľad vrátili obaja naši vylúčení hokejisti, oslabenie sme tak prečkali bez inkasovaného gólu.
20:40
V úvode druhej tretiny Rusi dohrávajú presilovku o dvoch mužov. Vystrelili ale len do korčule nášho obrancu, preto sme puk dokázali vytlačiť aspoň do stredného pásma.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou prvú tretinu, počas ktorej bolo Rusko jednoznačne lepším tímom. Zaslúžene tak vedie 2:0 a my môžeme byť len radi, že sme neinkasovali viac gólov

Pomer striel po 1. tretine: 17:2

Druhá tretina sa začne približne o 17:07.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:31
Vylúčenie v tíme Slovensko (Michal Čajkovský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
19:09
19:09
importantVeľká šanca pre Slovensko! Počas nášho oslabenia sa dostal do samostatného úniku Tomáš Marcinko. Ten si puk potiahol a zakončil, nanešťastie ale len priamo do Šestorkina.
19:02
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Jurčo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
18:44
Posledné dve minúty prvej tretiny.
16:50
16:50
Žiaľ, prehrávame už o dva góly. Rusi sa rozostavili v pásme a po niekoľkých kolmiciach poslali puk na modrú čiaru. Odtiaľ prišla strela, ktoru Čiliaka prepálil NIKITA GUSEV. Asistencie: Pavel Dacjuk, Nikita Zajcev.
16:27
Vladislav Gavrikov chcel po otočke s pukom prihrávať, učiniť tak nemohol. Rusi sa totiž dostali do postavenia mimo hry. Vhadzovať sa bude pri našej modrej čiare.
15:21
Rusi sa dostali do nášho pásma, nič podstatné tam ale nevymysleli. Následne ale budú striedať, na ľad už skáče Nikita Trjamkin a s ním aj celá štvrtá formácia nášho súpera.
14:49
Haščák zabrzdil pred útočnou modrou čiarou, na fakte, že sa následne Slovensko dostalo do postavenia mimo hry, to ale nič nezmenilo. Nasleduje komerčná prestávka.
13:43
importantSlovenskí hokejisti si teraz zbytočne komplikujú život. Pred bránkou teraz dostal priveľa priestoru ruský supertalent Kirill Kaprizov, na naše šťastie sa mu lepšie zakončiť nepodarilo.
12:43
Po ruskom góle tempo hry mierne upadlo. Oba celky si poslali nepresné prihrávky, a tak sa neudialo nič podstatné. Od Šestorkina teraz budú začínať Rusi.
11:10
11:10
Rusi využívajú svoju optickú prevahu a ujímajú sa vedenia. Marek Čiliak puk len vyrazil, k následnej dorážke sa ale dostal.
MAXIM MAMIN. Ten zakončoval do odkrytej časti našej bránky. Asistencia: Nikita Šošnikov.
10:20
Jurčo sa už vrátil na ľad, Slovensko tak mohlo vyštartovať do útoku. Potrebovali sme však striedať, preto to bolo o čosi pomalšie.
09:16
importantVeľká šanca pre Rusov, ktorí nás teraz zvierajú v obrannom pásme. Pred bránkou ostal trestuhodne zabudnutý Jevgenij Dadonov, našťastie sa nám to nevypomstilo.
08:37
Rusi kombinovali v našom pásme, z čoho chcel ťažiť Arťom Anisimov. Ten to od modrej čiary skúsil príklepom, puk bol napokon zrazený až na ochrannú sieť.
08:08
08:08
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Jurčo – 2 min., faul lakťom).
07:23
Na Čiliaka letel puk spred bránkoviska. Náš gólman dokázal toto zakončenie zastaviť. Stav sa preto nemení.
06:54
Opäť sa prerušovalo. V ostatných sekundách sa tak dialo až príliš často. Marek Ďaloga naberal rýchlosť, nič to ale neznamenalo. Pískal sa totiž ofsajd Rusov.
06:31
Medzičasom sa už Nikita Trjamkin vrátil na ľadovú plochu. Neskórovali sme, pokračovať budeme v hre piatich proti piatim. Nasleduje komerčná prestávka.
06:06
Zatiaľ nám táto presilová hra nevychádza podľa predstáv. Rusi nás držia ďaleko od svojej bránky, hokejkou musel niekoľkokrát zapracovať aj Marek Čiliak.
05:30
Následne sa už Rusi dokázali oslobodiť.
05:16
05:16
Hovorka poslal puk za bránkou, kde ho pre Slovensko vybojoval Bakoš. Naši ešte následne krátko zakombinovali a skúsili to strelou od modrej. Igor Šestorkin mal všetko pod kontrolou a puk zastavil.
04:30
Vylúčenie v tíme Rusko (Nikita Trjamkin – 2 min., sekanie).
04:15
importantObrovská šanca Rusov! Po zakončení Dacjuka spred bránkoviska teraz zvonila žrď, čo pre nás znamenalo obrovské komplikácie. Našťastie sa puk prekotúľal len cez bránkovisko.
03:30
importantPodarilo sa im to až o niekoľko sekúnd neskôr, keď vyslali niekoľko dobrých zakončení. Čiliak sa musel presúvať od žde k žrdi, napokon medzi ne puk nezapadol.
02:58
Pomerne dlho čakal v strednom pásme Arťom Michejev, ktorý si pohybom tela pýtal puk. Napokon ho nedostal, Rusi sa preto pred slovenskou svätyňou neusadili.
02:49
Mário Grman naháňal puk za našou bránkou, kam vykorčuľoval aj gólman. Ani to nám ale nepomohlo, naša následná kombinácia bola nepresná.
01:20
Ako prví ale útočili Rusi. Tí sa presunuli pred Čiliaka, odkiaľ zakončoval Gusev. Na naše šťastie bola strela zrazená do ochrannej siete.

00:27
Zápas sa začal. Naši chlapci sa zásluhou Nagya okamžite dostali do útočného pásma, kde budú chcieť kombinovať.
00:01

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Rusko: Šestorkin (Košečkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Bereglazov, Trjamkin – Dacjuk, N. Gusev, Kaprizov – Grigorenko, Anisimov, Dadonov – Šošnikov, Šalunov, Mamin – Bučnevič, Barabanov, Kablukov – A. Michejev.

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera, Ďaloga, Jaroš, Graňák, Fehérváry, Grman, Jánošík – Jurčo, Nagy, Krištof – Bakoš, Haščák, Hovorka – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Rozhodca: Lemelin (AUT), Rantala (FIN) – Kohlmüller (GER), Oliver (USA).
Milí športoví priatelia, 82. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v dánskej Kodani a Herningu pokračujú aj jedenástym hracím dňom. V jeho úvodnom zápase sa stretnú výbery Ruska a Slovenska. Zápas si priblížime priamo z jeho dejiska, z Royal Areny.

Rusko bojuje aj naďalej o prvé miesto v skupine A. Na to je najväčším ašpirantom spoločne s Rusmi, a tak si zaváhanie v zápase so Slovenskom dovoliť nemôže. Každopádne, Rusi majú na svojom konte 13 bodov z piatich odohraných zápasov – štyri z toho vyhrali v riadnej hracej dobe, v jednom si pripísali prehru po predĺžení.

Rusko – Francúzsko 7:0
Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Dacjuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Dacjuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Rakúsko – Rusko 0:7
Góly a asistencie: 10. Grigorenko, 12. Anisimov, 14. Barabanov (A. Michejev, J. Jakovlev), 24. Grigorenko (Anisimov), 30. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov), 38. Mamin (Kaprizov), 54. A. Michejev

Bielorusko – Rusko 0:6
Góly a asistencie: 6. Dacjuk (Dadonov), 26. Šalunov (Barabanov, Kablukov), 30. Kablukov (Barabanov, Trjamkin), 40. Dacjuk (Chafizullin, Šalunov), 46. Mamin (N. Zajcev), 48. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov)

Česko – Rusko 4:3 pp
Góly a asistencie: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Krejčí – 2. Nesterov (Barabanov, Kablukov), 21. Grigorenko (Bučnevič, Anisimov), 26. Barabanov (N. Zajcev, Šalunov)

Rusko – Švajčiarsko 4:3
Góly a asistencie: 23. Kaprizov (Dacjuk, N. Gusev), 28. Dadonov (Anisimov), 40. Nesterov (N. Gusev, Dacjuk), 57. Grigorenko (Anisimov, Gavrikov) – 27. Untersander (Kukan, Corvi), 52. Andrighetto (Meier, Vermin), 59. Haas (Andrighetto, Niederreiter)

Nominácia Ruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Vasilij Košečkin (Metallurg Magnitogorsk, KHL), Iľja Sorokin (CSKA Moskva, KHL), Igor Šestorkin (SKA Petrohrad, KHL)

Obrancovia: Nikita Nesterov, Bogdan Kiselevič (obaja CSKA Moskva, KHL), Nikita Zajcev (Toronto Maple Leafs, NHL), Vladislav Gavrikov, Dinar Chafizullin, Jegor Jakovlev (všetci SKA Petrohrad, KHL), Alexej Bereglazov (Metallurg Magnitogorsk, KHL), Nikita Trjamkin (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL)

Útočníci: Pavel Dacjuk, Nikita Gusev, Alexander Barabanov, Iľja Kablukov (všetci SKA Petrohrad, KHL), Kirill Kaprizov, Michail Grigorenko, Sergei Andronov, Maxim Šalunov (všetci CSKA Moskva, KHL), Jevgenij Dadonov, Maxim Mamin (obaja Florida Panthers, NHL), Arťom Anisimov (Chicago Blackhawks, NHL), Pavel Bučnevič (New York Rangers, NHL), Nikita Šošnikov (St. Louis Blues, NHL), Alexej Byvaľcev (Amur Chabarovsk, KHL), Iľja Michejev (Avangard Omsk, KHL)

Nás však viac zaujíma Slovensko. Naša reprezentácia má totiž pred sebou neľahkú úlohu. Ak chce postúpiť medzi osem najlepších tímov turnaja, musí sa pobiť o každý bod. Teoreticky nám totiž na štvrťfinále môžu stačiť dva, avšak zároveň nám ich nemusí staščiť ani šesť.

Všetko to závisí od výsledkov našich súperov, predovšetkým Česka a Švajčiarska. Práve so Švajčiarskom by sme sa totiž mali byť o poslednú postupovú priečku. Každopádne, Rusom by sme mali body jednoznačne uchmatnúť – čím viac, tým lepšie.

Slovensku patrí v skupine A priebežné piate miesto. Na štvrté Švajčiarsko strácame jeden bod, prehrali sme s ním ale aj vzájomný zápas. Skóre našich chlapcov predstavuje vzácne vyrovnaný pomer dvanástich strelených a dvanástich inkasovaných gólov.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Slovensko – Švajčiarsko 0:2
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey)

Rakúsko – Slovensko 2:4
Góly a asistencie: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 42. Schneider (M. Raffl) – 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof

Slovensko – Francúzsko 3:1
Góly a asistencie: 6. Bondra (Buc, Svitana), 23. Buc (Svitana, Jaroš), 60. Čajkovský – 34. Claireaux (Perret, Janil)

Slovensko – Švédsko 3:4 pp
Góly a asistencie: 11. Jurčo (Grman, Krištof), 37. Ďaloga (Nagy), 47. Nagy (Krištof, Čajkovský) – 16. Everberg (J. Klingberg, H. Lindholm), 19. Nyquist (Backlund, E. Gustafsson), 25. J. de La Rose (Wikstrand, Kempe), 65. Zibanejad (Rakell, J. Klingberg)

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (HC Kometa Brno, TELH), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, TELH)

Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha, TELH), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Allsvenskan), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, TELH), Mário Grman (Piráti Chomutov, TELH), Christián Jaroš (Belleville Senators, AHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL)

Útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica, Tipsport liga), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové, TELH), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad, Tipsport liga), Michal Krištof (HK Nitra, Tipsport liga), Juraj Mikúš (HC Litvínov, TELH), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, TELH), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, TELH), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, TELH), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice, Tipsport liga), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks, NHL)

Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.