Hokejisti sa so šampionátom rozlúčili víťazstvom, porazili Bielorusko

Slovenskí hokejisti sa rozlúčili so šampionátom triumfom nad Bieloruskom. (Autor: TASR)

Slováci odohrali posledný zápas na šampionáte.

Majstrovstvá sveta v hokeji 2018 - utorok:

A-skupina (Kodaň/Dán.)

Bielorusko - Slovensko 4:7 (0:2, 2:0, 2:5)

Góly: 33. Kitarov (Drozd, Faľkovskij), 35. Linglet (Levša, Platt), 49. Kovyršin (Suško, Pavlovič), 51. Vorobej (Šarangovič, Platt) - 1. M. Bakoš (L. Nagy, Sekera), 11. Jurčo (M. Bakoš, L. Nagy), 48. M. Bakoš (L. Nagy), 52. Jurčo (M. Bakoš, L. Nagy), 55. Hovorka (Krištof), 56. Ďaloga (z tr. strieľania), 60. Krištof (Jurčo, L. Nagy)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Lemelin (Rak.) - Kilian (Nór,), Oliver (USA), 4857 divákov

Bielorusko: Trus - Vorobej, Faľkovskij, Lisovec, Chenkeľ, Korobov Ustinenko - Linglet, Šarangovič, Platt - Suško, Kovyršin, Pavlovič - Levša, Razvadovskij, Kislyj - Materuchin, Kitarov, Gavrus - Drozd

Slovensko: Patrik Rybár (21. Čiliak) - Čajkovský, Sekera, Graňák, Marek Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, A. Jánošík, Grman - M. Bakoš, L. Nagy, Jurčo - Hovorka, Krištof, Marcel Haščák - D. Bondra, Buc, Svitana - A. Kudrna, T. Marcinko, Cingeľ

<>

KODAŇ. Slovenská hokejová reprezentácia ukončila svoje účinkovanie na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku utorkovým triumfom 7:4 (2:0, 0:2, 5:2) nad výberom Bieloruska.

Najlepším hráčom zápasu v slovenskom tíme sa stal dvojgólový Tomáš Jurčo, ale skúsený útočník Ladislav Nagy sa zaskvel 5 asistenciami. Skvelý bol aj Martin Bakoš s bilanciou 2+2.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Bielorusko: fotogaléria

16.5.2018

Jedenásť bodov v siedmich zápasoch

Zverenci trénera Craiga Ramsaya v kodanskej Royal Arene v siedmich zápasoch nazbierali 11 bodov a v tabuľke základnej A-skupiny obsadili prvé nepostupové 5. miesto.

Na prienik do štvrťfinále potrebovali o dva body viac, štvrtí Švajčiari ich získali dvanásť a vzájomný duel hovoril v ich prospech.

Vo štvrťfinále MS boli Slováci naposledy predtým v roku 2013. Slovenskí hokejisti obsadili konečné deviate miesto, rozhodol o tm večerný súboj B- skupiny medzi Dánskom a Lotyšskom, v ktorom sa z víťazstva 1:0 radovali Lotyši.

Bielorusi zostali poslední bez bodu a minimálne na jeden rok opúšťajú elitnú divíziu MS v hokeji.

Gólová prestrelka pri rozlúčke s MS v hokeji 2018

Skóre utorkového duelu otvoril už v osemnástej sekunde Martin Bakoš, v jedenástej minúte v presilovke zvýšil na 2:0 Tomáš Jurčo tečom Bakošovej strely.

Tabuľka A-skupiny:

3. Česko 15 bodov - účasť vo štvrťfinále

4. Švajčiarsko 12 bodov - účasť vo štvrťfinále

...

5. Slovensko 11 bodov

6. Francúzsko 6 bodov

Od začiatku druhej tretiny chytal za Slovákov Marek Čiliak, pretože Patrik Rybár sa zranil. Bielorusom sa v druhej časti podarilo vyrovnať, keď Čiliaka prekonal v oslabení Alexander Kitarov a v presilovke Charles Linglet.

V tretej časti poslal tím SR do vedenia Martin Bakoš, ale Jevgenij Kovyršin vzápätí upravil na 3:3. V presilovke potom skóroval Pavel Vorobej a Bielorusi prvý a posledný raz v zápase viedli.

Tomáš Jurčo však vzápätí vyrovnal na 4:4 a v záverečných 5 minútach strhli víťazstvo na slovenskú stranu Marek Hovorka, Marek Ďaloga a Michal Krištof.

V 33. vzájomnom zápase sa zrodil 19. triumf Slovákov, ďalších jeden duel sa skončil nerozhodne a Bielorusi uspeli trinásťkrát.

Hlasy po zápase:

Ladislav Nagy, útočník SR: "Určite sme si chceli tento zápas užiť. Sami sme si ale skompikovali situáciu, viedli sme 2:0, dovolili sme súperovi vyrovnať aj otočiť, nakoniec sme to v závere rozhodli v náš prospech. Štvrťfinále sme si prehrali už v prvom zápase, nemali sme dostať s Českom gól na 2:2 desať sekúnd pred koncom. Boli by sme potom sebavedomí a Švajčiarov by sme zdolali."

Marek Hovorka, autor víťazného gólu SR: "Bol to mj prvý gól na MS, samozrejme poteší, že padol a že bol víťazný. Škoda, že nám nepomohol k postupu, vytúžené štvrťfinále sme nespravili. Bol to ťažký zápas na psychiku, vedeli sme, že už štvrťfinále nespravíme a zasa Bielorusi vedeli, že padajú dole. Oba tímy urobili veľa chýb, my sme súperove potrestali viac. Boli sme blízko a predsa tak ďaleko. Celkovo by som šampionát hodnotil kladne, 11 bodov nie je málo, ale nie dostatočné množstvo na postup. Veríme, že to pôjde hore a že príde k progresu."

Martin Bakoš, útočník SR: "Mali sme výborný začiatok, užívali sme si každé striedanie s chalanmi, prihrávali sme si. Bol to výborný zápas na koniec. Trochu sme to vypustili, ale verili sme si aj za stavu 3:4, je dôležité, že sme to opäť nakopli späť. Pod trénerom Ramsaym máme konečne svoju tvár, ak si hráme svoju hru, sme schopní potrápiť každého."

Andrej Sekera, obranca a kapitán SR: "Hokej sa hrá celých 60 minút. My sme niekedy hrali 30, či 40 minút a to bol hlavný dôvod, prečo sme nepostúpili. To bol kameň úrazu počas celého turnaja. Človeka to zamrzí, lebo vidí, že mužstvo má na viac. Príde výkyv a tím to dá dole. Budeme sa chcieť z toho poučiť a hrať na ďalších MS lepšie."

Craig Ramsay, tréner SR: "Vyzerali sme veľmi dobre na začiatku, strelili sme rýchly gól a potom sme ich nechali hrať. Až v závere sme dokázali zobrať opraty zápasu opäť do vlastných rúk. Bol to duel plný zvratov. Veľa vecí sa mi páčilo na našej hre počas turnaja, najväčší problém bol plniť pokyny počas celého stretnutia."

Online prenos: Slovensko - Bielorusko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
15.05.2018 o 16:15
Bielorusko
4:7
(0:2, 2:0, 2:5)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 33. Kitarov (Drozd, Faľkovskij), 35. Linglet (Platt, Levša), 49. Kovyršin (Suško, Pavlovič), 51. Vorobej – 1. Bakoš (Nagy, Sekera), 11. Jurčo (Bakoš, Nagy), 48. Bakoš (Nagy), 52. Jurčo (Bakoš, Nagy), 55. Hovorka (Krištof), 56. Ďaloga (t.s.), 60. Krištof (Jurčo, Nagy). Rozhodca: Hribik (CZE), Lemelin (AUT) – Kilian (NOR), Oliver (USA). Diváci: 4857.
Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Bieloruskom a Slovenskom. Pre našich chlapcov bolo posledným v rámci tohtoročných majstrovstiev sveta, keďže po výhre v pomere 7:4 na turnaji končia.

59:42
goalSlovensko dalo gól! Pravdepodobne konečnú podobu výsledku dáva MICHAL KRIŠTOF. Asistencie: Tomáš Jurčo, Ladislav Nagy.
59:15
Prebieha záverečná minúta tretej tretiny. Posledných 57 sekúnd na tomto turnaji pre obe reprezentácie.
58:28
Vylúčenie v tíme Bielorusko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
57:30
Tretia tretina sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Prehrať by sme už nemali, dôležité ale bude puk kontrolovať čo najďalej od bránky Čiliaka.
55:48
55:48
goalSlovensko dalo gól! MAREK ĎALOGA zbytočne nepremýšľal a skúsil zakončiť. Pomedzi betóny teraz puk Trusovi prepadol až do siete.
55:48
importantK dispozícii máme trestné strieľanie!
55:30
importantMali sme šťastie, že to teraz Pavel Vorobej netrafil lepšie. Ocitol sa totiž medzi kruhmi a skúsil zakončiť švihom. Našťastie len do nášho gólmana.
54:57
54:57
goalSlovensko dalo gól! Päť minút a tri sekundy pred koncom tretej tretiny sa dostávame opäť do vedenia. Gólovo sa prezentoval MAREK HOVORKA. Asistencia: Michal Krištof.
54:30
Ďaloga nemal na vyvezenie puku dostatok síl, preto ho posunul svojim spoluhráčom. Tí sa ešte na malý moment pred Trusom usadili, nevymysleli tam ale nič zaujímavé.
53:39
importantDnešné stretnutie sleduje 4857 divákov.
52:41
Nasleduje komerčná prestávka.
51:17
51:17
goalSlovensko dalo gól! Opäť je však vyrovnané. Na 4:4 upravoval TOMÁŠ JURČO. Aj pre neho je to druhý gól v zápase. Asistencie: Martin Bakoš, Ladislav Nagy.
50:18
50:18
goalBielorusko dalo gól! Čo dodať. Naši reprezentanti toho za posledné dve tretiny nepredviedli, a tak sa stavu čudovať ani nemôžeme. Každopádne, je to 4:3 pre Bielorusko, v presilovke sa presadil PAVEL VOROBEJ.
49:31
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Marcinko – 2 min., sekanie).
49:10
48:37
48:37
goalBielorusko dalo gól! Dlho sme sa netešili. Bielorusi sa totiž dostali do nášho pásma, kde dokázali prekonať Mareka Čiliaka. Na aktuálnych 3:3 upravoval JEVGENIJ KOVYRŠIN. Asistencie: Maxim Suško, Alexander Pavlovič.
47:53
47:53
goalSlovensko dalo gól! Dvanásť minút pred koncom riadnej hracej doby nám to tam padlo po tretíkrát. Opäť tak vedieme, o čo sa postaral svojím druhým gólom v zápase MARTIN BAKOŠ. Asistencia: Ladislav Nagy.
46:04
importantAž teraz sme videli zakončenie, ktoré vyslali Slováci. Pred bránku si nakorčuľoval Čajkovský, ktorý osamotený nedokázal trafiť priestor troch žrdí.
45:30
Sledujeme jednoznačne najmenej atraktívnu pasáž zápasu. Na ľade sa v ostatných minútach neudialo nič zaujímavé, oba celky sa zamerali skôr na taktické bránenie.
44:49
Maxim Suško vyslal šikovnú zadovku, po ktorej sa mohli Bielorusi dostať do zakončenia Neudialo sa tak.
43:38
Na opačnej strane kombinovali Bielorusi, ktorí puk do našej siete pretlačiť nedokázali. Pokračujeme tak za stavu 2:2.
42:25
importantObrovská šanca pre Slovensko! Puk sa teraz pdrazil priamo pred Jurča, ktorý stál sám pred bránkoviskom. Tomáš preto skúsil zakončiť, Vitalij Trus sa ale prezentoval skvelým zákrokom.
41:39
Jánošík poslal puk po mantineli na pravú stranu, kde sa naši hráči natlačili do zakončenie. Nebolo to nič vážne, Trus dokázal ranu včas zraziť do bezpečnej zóny.
40:28
Tretia tretina sa začala. Budeme zvedaví, či sa počas nej podarí niektorej reprezentácii strhnúť víťazstvo na svoju stranu, alebo sa bude aj predlžovať.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po štyrisdsiatich minútach je stav nerozhodný, 2:2. Slovensko tak prišlo o dvojgólové vedenie z prvej tretiny. Nám ostáva len veriť, že sa k nemu ešte vrátime.

Pomer striel po 2. tretine: 20:28

Tretia tretina sa začne približne o 17:51.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:05
Nagy sa snažil rozpohybovať spoluhráčov, ktorí boli teraz až príliš statickí. Nepodarilo sa mu to, stále tak hráme v tejto presilovky bez strely.
38:49
Puk je za našou bránkou, kam ho Bielorusi pohotovo vytlačili.
38:16
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Kristian Chenkeľ – 2 min., sekanie).
37:46
importantObrovská šanca našej reprezentácie! Dostali sme sa do prečíslenia dvoch proti jednému, po prihrávke mal zakončovať Svitana. Puk mu ale skĺzol z čepele a tak to strela nebola.
36:59
importantGraňák to teraz nemyslel vôbec zle. Dlhou kolmicou sa totiž snažil nájsť Haščáka, ktorý by korčuľoval sám na Trusa. Nanešťastie nám tento signál nevyšiel.
36:15
Pred bránkou, ktorú stráži Vitalij Trus, sa teraz srthla menšia šarvátka. Postranní arbitri ale hráčom rýchlo oddelili, vylučovať sa preto nemusí.
35:00
35:00
goalBielorusko dalo gól! Päť minút pred koncom druhej tretiny je vyrovnané. Dostali sme sa pod obrovský tlak, ktorý priniesol zaslúžený gól Bieloruska. Na 2:2 upravil CHARLES LINGLET. Asistencie: Arťom Levša, Geoff Platt.
34:15
importantBielorusom sa teraz darilo kontrolovať puk v našom pásme. Z pravej strany navyše prišlo zakončenie, ktoré musel riešiť Marek Čiliak. Zahrávame sa so svojím vedením.
33:23
Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Sekera – 2 min., držanie).
32:24
32:24
goalBielorusko dalo gól! Po našej chybe sa dostal do samostatného úniku ALEXANDER KITAROV, ktorý znížil na 1:2 z pohľadu Bieloruska. Školácka chyba, toto sa stávať nemôže. Asistencie: Sergej Drozd, Stepan Faľkovskij.
32:13
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Jevgenij Lisovec – 2 min., držanie).
31:13
Už hráme v plnom počte.
30:40
Od Trusa vyštartoval Jevgenij Kovyršin, ktorý sa chcel presunúť až pred Čiliaka. Nepodarilo sa mu to, Bielorusi zatiaľ počas tejto presilovky lepšie nevystrelili.
30:10
Opäť puk vyhadzujeme cez všetky čiary.
29:37
Pavel Vorobej to nemal na strelu, puk preto ešte posunul svojim spoluhráčom. Tí to ale absolútne nezvládli a prišli o možnosť hrať v útočnej tretine.
28:56
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Jurčo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
28:16
Svitana si pohybom pýtal puk, Buc to ale skúsil sám. Puk si zaviezol medzi dvoch obrancov a vystrelil po ľade, jeho pokus Vitalij Trus pohotovo vykopol späť do hry.
27:38
Jevgenij Kovyršin posúval puk do strany, odtiaľ ho Bielorusi nepochopiteľne poslali k zadnému mantinelu. Hokejkou zapracoval Čiliak, ktorý následne rozohral na svojich spoluhráčov.
26:39
Christián Jaroš prekorčuľoval popri zadnom mantineli, kam napokon smerovalo nahodenie Bieloruska. Puk sme získali do svojej moci, avšak pred Trusom sme nevymysleli nič zaujímavé.
25:19
Marek Čiliak čelil strele od modrej čiary, ktorú vytesnil svojím pravým ramenom. Následne sme sa dopustili zakázaného uvoľnenia, a tak sa vhadzuje pred našou bránkou.
24:45
Tvrdo teraz od modrej čiary vypálil Čajkovský. Trus mal ale odkrytý výhľad, navyše puk smeroval priamo do jeho lapačky. Vhadzovať sa bude pred bránkou Bieloruska.
24:03
Medzičasom pokračujeme v plnom počte. Ubránili sme sa presilovke súpera, teraz budeme chcieť čo najrýchlejšie prestriedať.
23:05
Pred bránkou sa presúval nikým nepokrytý Jevgenij Lisovec. Ten, našťastie, prihrávku nedostal, ale naša defenzíva teraz situáciu absolútne nezvládla.
22:40
Puk okamžite opustil naše obranné pásmo, slovenskí reprezentanti ho navyše dokázali držať za Trusovou bránkou. Cenné sekundy v náš prospech.
21:56
Vylúčenie v tíme Slovensko (Mário Grman – 2 min., podrazenie).
21:49
Dlho sa Bielorusi držali v našej obrannej tretine, nedokázali tam ale nič vymyslieť. Puk tak prebral na svoju hokejku Buc, ktorý bude rozohrávať.
20:17
Pokračujeme druhou tretinou. Aktívnejší sú v nej zatiaľ Bielorusi, ktorí sa natlačili pred Čiliaka Alexander Pavlovič rozohral, následná strela ale nepriniesla žiadne nebezpečenstvo.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Bieloruskom a Slovenskom. Po 20 minútach vedieme zaslúžene 2:0. Postupne sa presadili Bakoš v prvej a Jurčo v jedenástej minúte.

Pomer striel po 1. tretine: 9:11

Druhá tretina sa začne približne o 17:03
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:26
Prebiehajú záverečné sekundy, už sa nič podstatné neudeje.
18:50
Strieľal Andrej Kudrna a aj keď nebolo jeho zakončenie nebezpečné, Trus sa rozhodol hru radšej prerušiť. Čaká nás ešte jedna reklamná prestávka v tejto tretine.
18:30
Medzičaom nám začali plynúť záverečné dve minúty prvej tretiny.
17:49
Ani tí to ale nevymysleli dobre. Maxim Suško sa tak snaží čo najrýchlejšie nakorčuľovať do obrannej tretiny svojej krajiny.
17:27
Buc posúval puk do strany, naši reprezentanti si ale nerozumeli. Prišli sme tak o možnosť hrať v útočnej tretine, pred Rybára sa teraz našťahujú Bielorusi.
16:02
Strieľať sa snažil Hovorka. Puk mu ale na čepeľ absolútne nedokázal, a tak ho poslal Marek po ľade len k defenzíve Bieloruska.
15:37
Z uhla to teraz skúšal Nagy. Náš útočník ale nemohol Trusa v žiadnom prípade prekvapiť, a tak sa po tomto zakončení stav nemenil.
14:20
Bielorusi ešte ostali kombinovať pred našou bránkou, kde to nehrali vôbec zle. Medzičasom sa ale na ľad vrátil aj vylúčený Graňák, a tak pokračujeme v hre piatich proti piatim.
13:12
importantObrovská šanca Bielorusov! Tí sa teraz prezentovali krásnou útočnou akciou, na konci ktorej bola prihrávka pred bránkovisko. Odtiaľ pálil z prvej Jegor Šarangovič, avšak Rybára sa mu prekonať nepodarillo.
12:40
Slováci sa oslobodili, puk teraz poslali aspoň do stredného pásma.
12:12
Vylúčenie v tíme Slovensko (Dominik Graňák – 2 min., držanie).
12:11
Do šance sa dostali aj Bielorusi. Vypálil Nikita Ustinenko, jeho pokus ale dokázal Rybár vytesniť späť do hry.
11:28
Zaujímavý strelecký pokus z ľavej strany, ktorý narazil na Trusovu hokejku. Bieloruský gólman ešte nemal puk pod kontrolou, následne ale všetko napravil. Na rad sa dostane komerčná prestávka.
10:07
10:07
goalSlovensko dalo gól! Naši chlapci si puk niekoľkokrát posunuli, aby sa doň napokon poriadne oprel košický rodák TOMÁŠ JURČO. Ten prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – vrátane Trusa. Asistencie: Martin Bakoš, Ladislav Nagy.
09:34
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Sergej Drozd – 2 min., nedovolené bránenie).
08:43
Medzičasom hrá Slovensko s piatimi korčuliarmi.
08:03
importantToto zaváňalo gólom. Od modrej vypálil dobre Geoff Platt a Patrik Rybár mal veru čo robiť, aby jeho zakončenie udržal. Hra je prerušená.
07:48
Pavel Vorobej to takto rozhodne neplánoval. Puk síce posunul na pravé krídlo, vzápätí sa ale Bielorusi nechali zbytočne vytlačiť do stredného pásma.
07:01
Slováci súpera k zakončeniu nepustili, puk okamžite letel cez všetky čiary. Bielorusi tak musia začínať od Trusa.
06:31
Vylúčenie v tíme Slovensko (Ladislav Nagy – 2 min., podrazenie).
06:04
Zakončenie z uhla, skončilo ale v lapačke bieloruského gólmana. Vitalij Trus ho nemal dôvod pustiť, hru tak prerušil. Nasleduje komerčná prestávka.
05:40
Jánošík posúval puk po mantineli za bieloruskú bránku. Tam naši chlapci osobný súboj nezvládli, a tak sme ďalej kombinovať nemohli. Napriek tomu sa bude vhadzovať pred Trusom.
04:15
Alexander Pavlovič vykreslil na ľadovej ploche niekoľko kružníc, dlho si totiž puk pýtal od spoluhráčov. Tí mu ho neposunuli, trestuhodne ho poslali na zakázané uvoľnenie.
03:21
Ďaloga počkal na ideálnu príležitosť a založil slovenskú útočnú akciu. Na jej konci bola ale len nepresná prihrávka na ľavé krídlo, a tak to skončilo bez strely.
02:52
importantVeľmi ťažko sa teraz z ľadu zdvíhal Tomáš Jurčo. Okamžite k nemu pribehol aj lekársky tím, našťastie ale bude náš útočník so skúsenosťami z NHL v poriadku.
02:30
Lukáš Cingel sa dostal za bránku súpera, kde bol v kontakte s dvomi Bielorusmi. Puk im neodobral, a tak nemôžeme vo svojej útočnej akcii pokračovať.
01:28
Slovensko je v úvode jasne lepšie. Skórovali sme, navyše, súpera sme teraz donútili puk poslať len na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude po pravici Trusa.
00:18
00:18
goalSlovensko dalo gól! Vyhrávame 1:0! Od modrej čiary si teraz puk potiahol do lepšej streleckej pozície MARTIN BAKOŠ a poslal tak našu reprezentáciu do vedenia. Asistencie: Ladislav Nagy, Andrej Sekera.
00:01
Vážení športoví priatelia, ešte raz vás vítam pri, žiaľ, poslednom vystúpení slovenských hokejistov na tohtoročných majstrovstvách sveta. O všetkom sa rozhodlo v predošlom zápase, keď Švajčiarsko zdolalo Francúzsko 5:1 a vybojovalo tak posledné postupové miesto pre seba.

Bielorusko: Trus (M. Karnauchov) – Faľkovskij, Vorobej, Lisovec, Chenkeľ, Korobov, Ustinenko – Platt, Šarangovič, Linglet – Suško, Kovyršin, Pavlovič – Kislyj, Razvadovskij, Levša – Drozd, Kitarov, Gavrus – Materuchin.

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Bakoš, Nagy, Jurčo – Haščák, Krištof, Hovorka – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Rozhodca: Hribik (CZE), Lemelin (AUT) – Kilian (NOR), Oliver (USA).
Dvanásty hrací deň 82. majstrovstiev sveta prinesie mimoriadne dôležitý zápas aj pre slovenskú reprezentáciu. Tá totiž môže stále postúpiť do štvrťfinále, avšak len za istých podmienok. Zápas BieloruskoSlovensko si priblížime priamo z Kodane.

Bielorusko už nemá o čo hrať. Celok, ktorý mal patriť medzi priemerné tímy skupiny A, má totiž už istý zostup. V doterajších šiestich zápasoch totiž nezískal ani jeden bod, skóroval štyrikrát a až 29 gólov inkasoval. Katastrofálnu bilanciu by si tak Bielorusi nepochybne radi napravili aspoň v zápase so Slovenskom.

Nominácia Bieloruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ivan Kuľbakov (Quad City, ECHL), Vitalij Trus (Grodno, BXL), Michail Karnauchov (Molodečno, BXL)

Obrancovia: Stepan Faľkovskij (Ontario, AHL), Vladimir Denisov (SaiPa Lappeenranta, Liiga), Roman Ďukov (Karaganda, VHL), Dmitrij Korobov, Kristian Chenkeľ, Jevgenij Lisovec (všetci Dinamo Minsk, KHL), Nikita Ustinenko (Junosť Minsk, BXL), Pavel Vorobej (Červená hviezda Kchun-lun, KHL)

Útočníci: Pavel Razvadovskij (Junosť Minsk, BXL), Jevgenij Kovyršin, Alexander Pavlovič, Charles Linglet, Alexander Kitarov, Jegor Šarangovič, Sergej Drozd (všetci Dinamo Minsk, KHL), Arťom Demkov, Alexander Materuchin (obaja Soligorsk, BXL), Geoff Platt (CSKA Moskva, KHL), Maxim Suško (Owen Sound, OHL), Arťom Kislyj, Arťom Levša (Grodno, BXL), Artur Gavrus (Molodečno, BXL)

Slovensko sa bije o posledné postupové miesto so Švajčiarmi. Ak sa chcú naši reprezentanti ukázať medzi osmičkou najlepších, musia získať aspoň dva body. V takomto prípade by ale Švajčiarsko muselo po 60 minútach podľahnúť Francúzsku, čo neznie najreálnejšie. Ešte je tu tak druhý variant. Slovensko vyhrá za tri body, Švajčiarsko maximálne jeden. V takomto prípade by sme postúpili my.

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (HC Kometa Brno, TELH), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, TELH)

Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha, TELH), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Allsvenskan), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, TELH), Mário Grman (Piráti Chomutov, TELH), Christián Jaroš (Belleville Senators, AHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL)

Útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica, Tipsport liga), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové, TELH), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad, Tipsport liga), Michal Krištof (HK Nitra, Tipsport liga), Juraj Mikúš (HC Litvínov, TELH), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, TELH), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, TELH), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, TELH), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice, Tipsport liga), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks, NHL)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Hokejisti sa so šampionátom rozlúčili víťazstvom, porazili Bielorusko