Kanada porazila Nemecko, strelila tri góly

Gólová radosť hokejistov Kanady. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. máj 2018 o 00:00

Nemeckí hokejisti sa nedokázali presadiť.

MS v hokeji 2018 - B-skupina:

Kanada - Nemecko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Schenn (Nugent-Hopkins), 29. Nugent-Hopkins (McDavid, Ekblad), 50. Jost (Edmundson).

Rozhodcovia: Reneau (USA), Gofman - Lazarev (obaja Rus.), Fluri (Švajč.), vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6300 divákov.

Kanada: Kuemper - Edmundson, Ekblad, Vlasic, Parayko, Murray, Pulock, Nurse - Nugent-Hopkins, McDavid, Schenn - Schwartz, Dubois, O'Reilly - Jost, Horvat, Eberle - Beauvilier, Barzal, Pageau

Nemecko: Treutle - M. Müller, Y. Seidenberg, D. Seidenberg, Holzer, J. Müller, Krupp, Mebus - Ehliz, Kahun, Draisaitl - Plachta, Hager, Eisenschmid - Michaelis, Tiffels, Noebels - Uvira, Pietta, Hoffin

HERNING. Hokejisti Kanady zvíťazili vo svojom záverečnom zápase B-skupiny MS v Dánsku nad Nemeckom 3:0.

Zámorský tím bol počas zápasu strelecky aktívnejší a napokon vyhral rozdielom triedy.

Kanaďania tak bez ohľadu na výsledok večerného zápasu Lotyšska s Dánskom obsadia 3. miesto v skupine.

MS v hokeji 2018: Pozrite si mometky zo zápasu Kanada - Nemecko: fotogaléria

15.5.2018

Vo štvrťfinále sa stretnú s druhým tímom kodanskej A-skupiny, ktorým bude zdolaný z večerného súboja Rusko - Švédsko.

Nemci už boli pred zápasom bez šance na postup, v skupine skončili na 6. mieste.

Stručný priebeh zápasu:

Kanaďania mali ideálny štart do zápasu, keď už v 20. sekunde zužitkoval Schenn prihrávku Nugent-Hopkinsa - 1:0. Favorit bol aj v ďalších minútach prvej časti aktívnejší, ale brankár Treutle viackrát podržal svoj tím.

Nemci po prestávke zlepšili svoj výkon, vyrovnali hru, ale v 29. minúte Nugent-Hopkins trafil spoza súperovho hráča ideálne - 2:0.

Nemci herne držali krok s kanadským tímom, ale veľkou prekážkou bola defenzíva súpera. Keď v 50. minúte Edmundson nabil Jostovi na tretí gól Kanady, bolo prakticky rozhodnuté.

Ďalší priebeh už zdramatizovanie zápasu neprišniesol. Kanaďania pozornou defenzívou pomohli brankárovi Kuemperovi k čistému kontu.

Hlasy po zápase /zdroj: IIHF/:

Darcy Kuemper, brankár Kanady: "Myslím si, že sme odviedli dobrú prácu. Všetci sme pracovali ako jeden tím. Hrali sme veľmi zodpovedne a to je dobré znamenie pred štvrťfinále."

Dennis Seidenberg, obranca Nemecka: "Nemali sme dostatok energie na to, aby sme lepšie vzdorovali silnému súperovi. Kanada si to dnes zaslúžila. Na tomto turnaji nám nechýbalo úsilie, ale konzistencia áno. Spravili sme priveľa chýb, najmä v prvých zápasoch. Potom sme sa zlepšili, ale už to nestačilo."

Online prenos: Kanada - Nemecko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
15.05.2018 o 16:15
Kanada
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 1. B. Schenn (McDavid, Nugent-Hopkins), 29. Nugent-Hopkins (McDavid, Ekblad), 50. Jost (Edmundson).
Prenos
Favorit stretnutia síce nepodal ideálny výkon, ale vyhral pohodlne 3:0 po tom, ako po jednom góle padlo v každej časti stretnutia. Postupne sa presadili Schenn, Nugent-Hopkins a Jost. Kanada postupuje ďalej z tretieho miesta, pre Nemecko turnaj končí. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu.
59:06
Traja Nemci sa síce dostali do kontry proti dvom hráčom súpera, avšak všetko to pokazil Korbinian Holzer a zakončenie neprišlo.
58:24
Nurse naviezol puk do útočného pásma, vystrelil cez obrancu, no nedokázal trafiť priestor brány.
58:01
Začali sa posledné dve minúty zápasu.
57:25
Anthony Beauvillier sa preštrikoval do zakončenia, brankár Niklas Treutle si s jeho pokusom poradil.
56:40
Kanada znova v ofenzíve, prihrávka pred bránu Treutleho nebola presná. Naďalej pokračujú prihrávkové kombinácie s minimom striel.
55:43
Nemecko hrá s piatimi hráčmi.
55:21
Kanada sa už ani nechce hnať nejako dopredu a to i napriek tomu, že hrá presilovku. Čaká sa na koniec stretnutia.
54:22
Parayko nastreľoval puk od modrej čiary, avšak Barzal ho tečovať nedokázal. Brankár Treutle zasiahol.
53:43
Vylúčenie v tíme Nemecko (Moritz Müller – 2 min., nedovolené bránenie).
53:22
Puk vypadol mimo hracej plochy, skončil na striedačke nemeckého tímu. Vhadzuje sa pred Treutlem.
52:50
Kanada síce aj teraz kombinuje v útočnom pásme, všetko je to pri mantineloch.
51:59
Bo Horvat sa dostal do veľkej šance, z miesta vedľa bránkoviska backhandom Treutleho neprekonal.
51:43
Aaron Ekblad to skúsil od modrej čiary po tom, ako s k nemu odrazil puk, lenže neprestrelil val tiel pred sebou.
51:07
Po strelenom góle Kanady sa hra znova dostala do zabehnutých koľají z tretej tretiny a síce, že nevidíme veľa presných kombinácií a zakončení.
49:48
49:48
goalKanada dala gól!
Joel Edmundson prešiel popri mantinel až za bránu súpera, prihral medzi kruhy, kde bol TYSON JOST a ten trafil po ľade k žrdi.
49:06
Leon Draisaitl našiel v pozícii na strelu spoluhráča, mladého obrancu Mebusa, jeho zakončenie ale netrafilo bránu.
48:05
Nemecko sa nevie dostať do plynulej akcie, to isté ale platí aj o hráčoch kanadskej národnosti.
47:18
Kanada s piatimi hráčmi.
46:30
Nemecku táto presilovka zatiaľ vôbec nevychádza. Kanada v podstate drží puk v oslabení častejšie.
45:18
Vylúčenie v tíme Kanada (Darnell Nurse – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
44:02
Turris prenechal puk na Schwartza, jeho pokus spomedzi kruhov neprešiel až na Treutleho.
43:38
Tretia tretina sa zatiaľ hrá s minimom zakončení na jednej aj druhej strane. Chvíľami to vyzerá, ako keby sa už len dohrávalo.
42:24
Dobré nahodenie od modrej na nemeckej strane, medzi tri žrde sa však puk nedostal, preto môže ísť dopredu Kanada.
41:58
Zakázané uvoľnenie Nemecka.
41:49
Colton Parayko vystrelil z diaľky, jeho pokus zastavil brankár Niklas Treutle.
40:49
Zakázané uvoľnenie Kanady.
40:42
40:01
Začala sa tretia tretina.
Aj druhú tretinu vyhrala Kanada 1:0, opäť pri tom bol vďaka prihrávke McDavid. Favorit síce nepodáva ideálny výkon, no kráča si za tromi bodmi a tým pádom treťou priečkou v skupine. Tretia tretina sa začne o 17:44.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:39
Marc-Édouard Vlasic nahodil puk od modrej čiary. Treutle mal veľké problémy, na trikrát ale puk skryl.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
37:50
Nemecko držalo puk v útočnom pásme, všetko to bolo veľmi statické a bez strely.
36:49
importantPuk sa nebezpečne pohyboval pred bránkoviskom súpera, kde nemal Treutle ideálne postavenie, lenže Dubois a ani Horvat sa nepresadili.
36:23
35:42
importantBarzal pálil z prvej z pravého kruhu, mieril do Treutleho. Ešte pred tým však nahodenie tečoval Ryan O'Reilly a puk jemne šuchol o brvno.
35:19
Kanada vytvorila zámok v útočnej tretine počas presilovky, je to však bez striel, iba s množstvom prihrávkou.
34:23
Vylúčenie v tíme Nemecko (Sebastian Uvira – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
33:40
Marcel Noebels dostal puk k bránkovisku súpera z mierneho uhlu, nahodil ho, Darcy Kuemper zasiahol.
32:54
importantOliver Mebus nahodil od modrej čiary, Patrick Hager nedokázal dostať puk do odkrytej časti brány, Kuemper zasiahol betónom.
32:19
Niklas Treutle vyrazil nahodenie od modrej čiary, ktoré sa snažil síce tečovať Mathew Barzal, avšak puk nezasiahol.
31:48
Schen síce našiel medzi kruhmi spoluhráča, Ryan Nugent-Hopkins neprestrelil dvojicu obrancov pred sebou.
30:59
Ryan Nugent-Hopkins dostal prihrávku pred bránu súpera, odkiaľ zakončoval tesne vedľa priestoru troch žrdí.
30:36
Aaron Ekblad zastavil rodiacu sa kontru dvoch proti jednému, zakončenie z tejto akcie sa pre nemeckú stranu nezrodilo.
29:49
Björn Krupp vyslal zaujímavý pokus od modrej čiary, puk smerujúci do rohu brány zastavil Darcy Kuemper.
28:59
Kanade tento druhý gól rozhodne pomohol, pretože momentálne nehrali dobre a nebyť aj kúsku šťastiu, Nemci by vyrovnali.
28:14
28:14
RYAN NUGENT-HOPKINS dostal puk v útočnom pásme od Connora McDavida a strelu cez dvoch obrancov poslal veľmi presne. Treutle navyše nič nevidel.
27:54
Nemecko sa postupne dostáva z vlastnej polovice ľadovej plochy, no momentálne sú to práve títo hráči, ktorí majú viac z hry.
27:16
importantObranca Oliver Mebus potiahol puk do útočného pásma, prihral pred bránu, kde bola dvojica jeho spoluhráčov, ale brankár Kuemper sa roztiahol na čiare a nepustil puk za seba.
25:53
Kanaďania sa snažia niečo vymyslieť v útočnom pásme, všetko je to ale pri mantineloch, odkiaľ priame nebezpečenstvo nehrozí.
24:58
Ryan Murray poslal veľmi dobrú strelu od modrej čiary, ktorú Treutle vyrazil iba pred seba. Pomohli mu obrancovia.
24:19
Nemci sa v ďalšej akcii nedokázali presadiť až k strele, nevyšla ani prihrávka medzi kruhy od mantinelu na opačnej strane.
23:14
importantNemecko sa dostalo do kontry troch proti dvom, pokus Nicolasa Krämmera do rohu brány skončil zákrokom Kuempera lapačkou.
22:57
Mirko Hofflin dostal ťažkú prihrávku na útočnú modrú, kde puk nedokázal spracovať a Nemecko oň prišlo.
22:02
Murray si strelu od modrej rozmyslel, ešte prihrával. Ryan Nugent-Hopkins po krátkej kľučke nedokázal zakončiť.
21:26
Ehliz strieľal od mantinelu, Kuemper po zákroku hru prerušil.
20:59
Kanada sa dostala dopredu nahodením na zadný mantinel, avšak Treutle za bránou rozohrával presne na svojich spoluhráčov.
20:21
Kanada hrá s piatimi hráčmi.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Kanada mala veľmi dobrý vstup do stretnutia. Už po dvadsiatich sekundách hry otvoril skóre Schenn, no odvtedy góly nepadli. Stav po prvej tretine je preto 1:0 pre favorita. Druhá tretina sa začne o 16:59.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:21
Vylúčenie v tíme Kanada (Colton Parayko – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
17:12
Nemci nahodili puk na zadný mantinel, tam ho získali kanadskí hráči a rozvíjajú akciu.
16:33
Joel Edmundson nahodil od modrej čiary, puk tečovaný nebol a skončil priamo v chráničoch Treutleho.
15:43
Dominik Kahun v dobrej streleckej pozícii pred bránkoviskom, hráčov pred sebou sa mu prestreliť nepodarilo.
15:26
Oliver Mebus nastreľoval puk ešte zo stredného pásma, brankár Darcy Kuemper ho ale chytil, keďže za ním šiel Nicolas Krämmer.
14:35
Momentálne sa ani jeden tím nevie dostať nejakou plynulou akciu k ohrozeniu priestoru brány súpera.
13:44
Nemecko sa síce dostalo do útočnej tretiny, tam bolo niekoľko súbojov pri mantineloch, po ktorých hráči európskej krajiny o puk prišli.
12:40
Bo Horvat dlho zvádzal súboje na zadnom mantineli, až o puk proti presile prešiel.
11:53
McDavid to skúsil k žrdi, Treutle zasiahol betónom. Následne to zblízka skúšal i Ryan Nugent-Hopkins, bol tam ale v obkolesení hráčov súpera.
10:56
Kanada sa nedostala cez stredné pásmo, kde veľmi dobre pracovali hráči Nemecka. Favorit to skúša znova.
10:02
importantAaron Ekblad zakončoval spomedzi kruhov tiahlou strelou, Treutleho momentálne zachránilo brvno.
09:26
importantDominik Kahun sa rútil sám na bránu súpera po tom, ako ho krásne našiel Yannic Seidenberg, avšak Kuemper zmenšil strelecký uhol a zasiahol.
09:04
Leon Draisaitl poslal prudkú prihrávku cez os ihriska, v útočnom pásme nenašiel Ehliza.
08:17
Nemecko s piatimi hráčmi.
06:50
importantConnor McDavid sa individuálne dostal až pred bránu súpera, jeho zakončenie pod brvno v bráne neskončila.
06:17
Vylúčenie v tíme Nemecko (Matthias Plachta – 2 min., nedovolené bránenie).
06:03
Darnell Nurse od modrej čiary nedokázal ohroziť bránu súpera, jeho pokus bol zablokovaný a neprešiel.
05:15
Nemci boli pomerne dlho v útočnom pásme, tam sa im ale nepodarilo vymyslieť nič zaujímavé, čo by zaskočila Kuempera.
04:34
Björn Krupp strieľal od modrej čiary, jeho zablokované zakončenie si cestu do priestoru brány nenašlo.
03:40
Nemci to skúsili dlhou prihrávkou do útočnej tretiny, Frederik Tiffels sa osamotený ďaleko nedostal.
02:46
importantJaden Schwartz dostal prihrávku medzi kruhy, kde bol úplne voľný, avšak jeho zakončenie Niklas Treutle dokázal vytlačiť.
02:22
Ryan Nugent-Hopkins strieľal z pravej strany cez dvoch obrancov, namieril mimo priestor nemeckej brány.
01:33
00:56
importantJaden Schwartz vo veľkej šanci spred bránkoviska Tretuleho neprestrelil, neuspel ani pri svojej dorážke v páde.
00:20
00:20
Connor McDavid našiel medzi kruhmi voľného BRADENA SCHENNA, ten z prvej trafil presne k žrdi. Skvelý vstup favorita.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Kanada: Kuemper (McElhinney) – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, R. Murray, Pulock, Nurse – Schwartz, Dubois, R. O'Reilly (A) – Nugent-Hopkins, McDavid (C), B. Schenn (A) – Jost, Horvat, Eberle – Turris, Beauvillier, Barzal – Pageau.

Nemecko: Treutle (Niederberger) – Y. Seidenberg (A), M. Müller, Holzer, D. Seidenberg (C), Krupp, J. Müller, Krämmer, Mebus – Draisaitl, Kahun, Ehliz – Eisenschmid, Hager, Plachta (A) – Noebels, Tiffels, Michaelis – Hofflin, Pietta, Uvira..
Kanada

Nominácia

Brankári:
Darcy Kuemper (Arizona Coyotes, USA/NHL), Michael Di Pietro (Windsor Spitfires, OHL), Curtis McElhinney (Toronto Maple Leafs/NHL)

Obrancovia: Thomas Chabot (Ottawa Senators, Kan./NHL), Colton Parayko, Joel Edmundson (obaja St. Louis Blues, USA/NHL), Aaron Ekblad (Florida Panthers, USA/NHL), Darnell Nurse (Edmonton Oilers, Kan./NHL), Ryan Pulock (New York Islanders, USA/NHL), Ryan Murray (Columbus Blue Jackets, USA/NHL)

Útočníci: Mathew Barzal, Anthony Beauvillier, Jordan Eberle, Josh Bailey (všetci New York Islanders, USA/NHL), Bo Horvat (Vancouver Canucks, Kan./NHL), Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins (obaja Edmonton Oilers, Kan./NHL), Brayden Schenn, Jaden Schwartz (obaja St. Louis Blues, USA/NHL), Ryan O'Reilly (Buffalo Sabres, USA/NHL), Jean-Gabriel Pageau (Ottawa Senators, Kan./NHL), Pierre-Luc Dubois (Columbus Blue Jackets, USA/NHL), Tyson Jost (Colorado Avalanche, USA/NHL)

Nemecko

Strieborní medailisti zo ZOH dvakrát nezvládli nájazdy a preto im vstup do MS nevyšiel. V úvodný deň nestačili na domáce Dánsko pomerom 2:3, v druhom meraní síl zas Nemci neuspeli ani proti Nórsku (4:5sn), takže zverenci Marca Sturma majú síce sedem bodov, no sú nepostupových miestach skupiny B a postúpiť už nemôžu. To podčiarkla aj prehra 0:3 s USA i ďalšia porážka 1:3 proti Lotyšsku. Jediné víťazstvo za tri body sa zrodilo proti Južnej Kórey, avšak včera Nemci zaskočili Fínsko. Duel otočili a aj keď sa dostal až do predĺženia, tam rozhodol Eisenschmid.

Nominácia Nemecka:

Brankári:
Mathias Niederberger (Düsseldorf EG), Timo Pielmeier (ERC Ingolstadt), Niklas Treutle (Norinberg Ice Tigers)

Obrancovia: Bernhard Ebner (Düsseldorf EG), Korbinian Holzer (Anaheim Ducks), Björn Krupp (Grizzlys Wolfsburg), Oliver Mebus (Norinberg Ice Tigers), Jonas Müller (Eisbären Berlin), Moritz Müller (Kolín Haie), Dennis Seidenberg (New York Islanders), Yannic Seidenberg (EHC Red Bull Mníchov)

Útočníci: Leon Draisaitl (Edmonton Oilers), Yasin Ehliz (Norinberg Ice Tigers), Markus Eisenschmid (Laval Rocket), Patrick Hager, Dominik Kahun (obaja EHC Red Bull Mníchov), Nicolas Krämmer (Kolín Haie), Marc Michaelis (Minnesota State University), Marcel Müller (Krefeld Pinguine), Marcel Noebels (Eisbären Berlin), Daniel Pietta (Krefeld Pinguine), Matthias Plachta (Adler Mannheim), Frederik Tiffels (Wheeling Nailers), Sebastian Uvira (Kolín Haie), Manuel Wiederer (San Jose Barracuda)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.