Jokerit porazil CSKA Moskva v najdlhšom zápase v histórii KHL

Hokejisti Jokeritu Helsinki.
Hokejisti Jokeritu Helsinki. (Autor: TASR)
SITA|22. mar 2018 o 20:41

Duel bol špecifický najmä pre hráča hostí Petteriho Wirtanena.

MOSKVA. Útočník Jokeritu Helsiniki Mika Niemi rozhodol v 143. minúte najdlhší zápas v histórii Kontinentálnej hokejovej ligy.

Fínsky zástupca Jokerit odvrátil vyradenie na ľade CSKA Moskva, keď po päťnásobnom predĺžení zvíťazil 2:1.

Niemiho zásah v čase 142:09 min musel potvrdiť videorozhodca na podnet trénera domácich Igora Nikitina, ktorý avizoval predchádzajúce postavenie mimo hry. Jokerit znížili stav série hranej na štyri triumfy na 2:3.

Séria pokračuje v sobotu 24. marca v Helsinkách.

Duel bol špecifický najmä pre hráča hostí Petteriho Wirtanena. Ten nielenže nastúpil na svoj 300. zápas v KHL, no bol aj pri druhom najdlhšom stretnutí KHL.

Ešte ako člen ukrajinského tímu Donbass Doneck odohral aj vyše 126-minútový duel s českým Levom Praha. Ani jeden z týchto klubov už neexistuje.

Favorizovaný SKA Petrohrad postúpil do finále Západnej konferencie. Vo štvrtkovom piatom zápase semifinále doma zdolali Lokomotiv Jaroslavľ 3:1 a sériu hranú na štyri víťazstvá ovládli 4:1.

Hrdinom Petrohradu sa stal Iľja Kovaľčuk, ktorý najprv v prvej tretine otvoril skóre a v druhej časti hry asistoval pri víťaznom góle Vadima Šipačova.

Západná konferencia - 5. zápasy semifinále:

SKA Petrohrad - Lokomotiv Jaroslavľ 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 14. Kovaľčuk, 29. Šipačov, 43. Kablukov - 22. Lekomcev

/konečný stav série: 4:1, postúpil Petrohrad/

CSKA Moskva - Jokerit Helsinki 1:2 po päťnásobnom predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 11. Kaprizov - 4. O'Neill, 142. Niemi