Tomáš Tatar strieľa jediný gól Las Vegas v zápase proti San Jose.
Tomáš Tatar strieľa jediný gól Las Vegas v zápase proti San Jose. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. mar 2018 o 06:30

V akcii boli až piati slovenskí hokejisti.

NEW YORK. V noci na piatok sa odohralo desať stretnutí severoamerickej NHL, v ktorých sa predstavili piati slovenskí hokejisti a bodovali dvaja z nich.

Tomáš Tatar strelil jediný gól Vegas Golden Knights a Marián Gáborík asistoval pri jednom z dvoch zásahov Ottawy Senators.

Ani jeden tím, v ktorom hrajú Slováci, neuspel.

Tatarov 32. bod v sezóne

Tatar sa strelecky presadil v druhom zápase po sebe. Otvoril skóre v 4. minúte, keď sa pekne odpútal od brániaceho hráča a zblízka bekhendom prekonal súperovho brankára.

Golden Knights už nepridali ďalší gól a podľahli domácemu San Jose 1:2 po predĺžení.

Pre 27-ročného krídelníka to bol devätnásty gól a 32. bod v aktuálnej sezóne. Tatar odohral 13:49 minúty a pripísal si aj jeden plusový bod.

Na jeho gól odpovedal v úvode druhej časti hry produktívny bek Brent Burns a šiesty triumf domácich v sérii stanovil po 39 sekundách predĺženia Logan Couture.

San Jose sa v Pacifickej divízii priblížilo k vedúcemu Vegas na rozdiel siedmich bodov.

Jubilejná Ryanova asistencia

Marián Gáborík v drese Ottawy absolvoval 10:41 minúty a asistoval pri druhom gól svojho tímu, no Senators na vlastnom ľade nestačili na Edmonton 2:6.

Skúsený útočník v 55. minúte pohotovo vystrelili a jeho ranu tečoval za chrbát brankára Cama Talbota mladý český útočník Filip Chlapík, pre ktorého to bol prvý zásah v NHL.

Znížil ním na priebežných 2:5.

Pozrite si momentky zo zápasu Ottawa - Edmonton: fotogaléria

23.3.2018

V zásahu pražského rodáka mal prsty aj Bobby Ryan, nazbieral tak už 500 asistencií v základnej časti profiligy.

"Pred zápasom mi povedal, že ak mi prihrá na gól bude to jeho jubilejná asistencia. Som naozaj šťastný, že sa to podarilo a bol som pri tomto výnimočnom momente," povedal podľa nhl.com Chlapík.

Gáborík okrem desiatej asistencie v ročníku získal aj plusový bod.

Edmontonu stále pre zranenie chýbal obranca Andrej Sekera. V drese Oilers získal štyri body za dva góly a dve prihrávky Connor McDavid, dovedna už v tomto ročníku nazbieral 94 bodov a na lídra produktivity celej súťaže Nikitu Kučerova z Tampy Bay má manko jedného bodu.

"Už mi došli originálne nápady, čo by som k tomu povedal. Je to iba o tom, že sa veľmi snaží," poznamenal tréner Edmontonu Todd McLellan.

Mizéria Chicaga pokračuje

Dva mínusové body nazbieral Tomáš Jurčo. Chicago, ktoré po desiatich sezónach už nemá ani teoretickú šancu na postup do play off, podľahlo Vancouvru jednoznačne 2:5.

Rodák z Košíc bol na ľade vyše 10 minút a prezentoval sa dvoma strelami na bránku. Vancouver ukončil sériu siedmych prehier, naopak, Blackhawks neuspeli piatykrát po sebe.

"Je skvelé zvíťaziť. Som rád, že konečne sme dosiahli dobrý výsledok. Keď nevyhrávate, ja to frustrujúce," uviedol tréner Canucks Travis Green.

"Naozaj sme potrebovali triumfovať. Nemyslím si, že sme hrali veľmi dobre, ale je super, že sme zvíťazili," doplnil dvojgólový švédsky obranca Alexander Edler.

Halákov príchod Islanders prospel

Arizona s Richardom Pánikom bojovala o body v Caroline, ale tamojším Hurricanes napokon podľahla tesne 5:6.

Do tretej tretiny pritom Coyotes vstupovali s jednogólovým náskokom, ale v 50. minúte vyrovnal Valentin Zykov a triumf Caroliny stanovil 118 sekúnd pred záverečnou sirénou Jeff Skinner.

Pánik odohral 19:16 min a pripísal si jeden mínusový bod.

Brankár Jaroslav Halák zasiahol do zápasu medzi NY Islanders a Tampou Bay v 32. minúte za stavu 3:6 a hoci sa prezentoval 11 zákrokmi a prekonal ho iba J.T. Miller, nedokázal zabrániť tesnej prehre 6:7.

NHL 2017/2018 - základná časť:

Carolina - Arizona 6:5 (2:2, 2:3, 2:0)

Góly: 1. Skinner (E. Lindholm, Di Giuseppe), 5. Zykov (Aho, Slavin), 22. Di Giuseppe (E. Lindholm, Skinner), 35. T. Teräväinen (Aho, T. Van Riemsdyk), 50. Zykov (Slavin, T. Teräväinen), 59. Skinner (Di Giuseppe, Slavin) - 9. Goligoski (Richardson), 20. Keller (Stepan, Hjalmarsson), 25. J. Archibald (Domi), 26. Cousins (Fischer, D. Strome), 40. Goligoski (Keller, Stepan)

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 19:16 minúty, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, dvakrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa dvoma bodyčekmi, zablokoval jednu strelu súpera a raz získal puk/

Columbus - Florida 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 21. Atkinson (Panarin), 24. Milano (Calvert, Dubois), 26. S. Jones (Atkinson, Dubois), 58. Vanek

NY Islanders - Tampa Bay 6:7 (1:3, 2:4, 3:0)

Góly: 11. Pulock (Eberle, Tavares), 24. Pulock (Beauvillier, Eberle), 26. A. Lee, 42. A. Lee (Josh Bailey, Tavares), 44. Beauvillier (Eberle), 45. Beauvillier (Boychuk, Barzal) - 3. Cirelli (Coburn, Gourde), 3. T. Johnson (Kunitz, Sergačov), 15. Hedman (B. Point, Palát), 23. B. Point (Cirelli, McDonagh), 29. J. T. Miller (Stamkos, Coburn), 32. Sergačov (Gourde, B. Point), 39. J. T. Miller (Kučerov, Hedman)

/brankár Jaroslav Halák (NYI) chytal od 32. minúty, šlo naňho dvanásť striel, pričom inkasoval iba jeden gól a mal 91,7-percentnú úspešnosť zákrokov/

Philadelphia - NY Rangers 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 8. Konecny (MacDonald, Giroux), 24. J. Voráček (Giroux, Sanheim), 29. Konecny (Gudas, Giroux), 41. Lindblom (Patrick, J. Voráček) - 14. Zibanejad (Fast, Pionk), 38. Fast (Sproul, Kreider), 42. Fast (O'Gara, Gilmour)

Detroit - Washington 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 47. Connolly (J. Vrána)

Ottawa - Edmonton 2:6 (0:1, 0:1, 2:4)

Góly: 45. Duchene (Ceci, Chabot), 55. Chlapík (GÁBORÍK, B. Ryan) - 9. Caggiula (Aberg, Nurse), 26. McDavid (Nugent-Hopkins, Rattie), 45. Nugent-Hopkins (McDavid), 46. Rattie (McDavid, Nurse), 47. Caggiula (Lucic, Aaberg), 57. McDavid (Nugent-Hopkins, Nurse)

/útočník Marián Gáborík (Ottawa) odohral 10:41 minúty, do štatistík si pripísal jednu asistenciu a jeden plusový bod, raz vystrelil na bránu súpera a stratil jeden puk/

Nashville - Toronto 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 26. Arvidsson (P. K. Subban), 56. Hartnell (Fisher, Watson) - 5. J. Van Riemsdyk (Marner, Rielly), 36. Matthews (Rielly, J. Van Riemsdyk), 37. W. Nylander, 41. Marner (Rielly, Bozak), 44. Gardiner (Connor Brown, Bozak)

Momentka zo zápasu medzi Nashvillom a Torontom.
Momentka zo zápasu medzi Nashvillom a Torontom. (Autor: TASR/AP)

Chicago - Vancouver 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Góly: 9. Schmaltz (Seabrook, P. Kane), 57. Highmore (Saad) - 8. Edler (Leipsic, H. Sedin), 18. H. Sedin (D. Sedin, Gagner), 27. Horvat (Goldobin, Stecher), 30. Edler (Horvat, Goldobin), 44. B. Sutter (Del Zotto, D. Archibald)

/útočník Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 10:06 minúty, do štatistík si pripísal dva mínusové body a dvakrát vystrelil na bránu súpera/

Colorado - Los Angeles 1:7 (1:3, 0:2, 0:0)

Góly: 4. Rantanen (Landeskog, MacKinnon) - 5. Kopitar (D. Brown), 8. Muzzin (Toffoli, N. Thompson), 20. Kopitar (D. Brown, Muzzin), 21. Rieder (Doughty, Quick), 33. Kopitar (N. Thompson, Martinez), 44. Kopitar, 50. Rieder (J. Carter, Folin)

San Jose - Las Vegas 2:1pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 24. Burns (P. Martin, Hansen), 61. Couture (Vlasic, Hertl) - 4. TATAR (Marchessault, Theodore)

/útočník Tomáš Tatar (Las Vegas) odohral 13:49 minúty, strelil jediný gól svojho tímu, do štatistík si pripísal jeden plusový bod, trikrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa dvomi bodyčekmi a raz stratil puk/

Domov»Hokej»NHL»Tatar strelil jediný gól svojho tímu, Gáborík asistoval, Halákov klub prehral 6:7