Futbalisti Slovenska pózujú s víťaznou trofejou.
Futbalisti Slovenska pózujú s víťaznou trofejou. (Autor: TASR/AP)

Góly Slovákov strelili Duda, Mak a Pačinda.

Góly: 10. Duda, 34. Mak, 68. Pačinda - 42. Kaewprom, 79. Hemviboon

ŽK: 74. Pačinda, 78. Mak - 81. Puangchan, rozhodoval: Shukri (Malaj.)

Slovensko: Šulla - B. Sekulič, Šatka, Škrtel (73. Škriniar), Mazáň - E. Sabo (61. Lobotka), Greguš - Pačinda, Duda, Mak (82. A. Rusnák) - A. Nemec

Thajsko: Thamsatchanan - Roller, Kerdkaew, Hemviboon, Notchaiya (76. Chatthong) - Puangchan, Kaewprom (64. Sriyankem) - Tossakrai (46. Phala), Songkrasin, Bunmathan - Dangda

BANGKOK. Slovenskí futbalisti triumfovali na turnaji o Kráľovský pohár (King's Cup) 2018 v thajskom Bangkoku (22. - 25. marca).

Zverenci Jána Kozáka v nedeľňajšom finále zvíťazili 3:2 nad domácim výberom.

Na góly Ondreja Dudu a Róberta Maka v závere prvého polčasu po chybe brankára Michala Šullu odpovedal Jakkaphan Kaewprom.

V druhom polčase pri svojom debute v národnom mužstve skóroval Erik Pačinda, posledné slovo patrilo Pansovi Hemviboonovi.

Druhý triumf pri druhej účasti

V nedeľu debut v oficiálnom medzištátnom stretnutí absolvovalo kvarteto Michal Šulla, Boris Sekulič, Ľubomír Šatka, Erik Pačinda.

O 3. miesto:

SAE - Gabon 0:1 (0:1)

Gól: 14. Madinda

V dueli zdolaných semifinalistov o 3. miesto na Národnom štadióne Rajamangala Gabon vyhral 1:0 nad SAE.

Pre SR je to druhý triumf na podujatí pri druhej účasti. Slovensko sa na Kráľovskom pohári zúčastnilo aj v roku 2004 s ligovým výberom. Vtedy postupne zdolalo Maďarsko (1:0) a hostiteľa (1:1, 5:4 na 11 m).

Slovákov viedol Dušan Galis, v kádri boli Dušan Perniš, Marián Čišovský, Ján Ďurica, Igor Žofčák, Ján Kozák mladší, Martin Jakubko či Stanislav Šesták.

Slovensko, SAE, Thajsko a Gabon zhodne neuspeli v kvalifikácii o postup na tohtoročné MS do Ruska (14. júna - 15. júla).

Kozákovi chýbali viaceré opory

Slováci vo finále potvrdili rolu favoritov, v aktuálnom rebríčku krajín Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) figurujú na 29. mieste.

Thajsko je na 129. priečke.

Tréner Slovenska Kozák v Bangkoku pre rozličné dôvody nemal k dispozícii Mareka Hamšíka, Vladimíra Weissa, Lászlóa Bénesa, Juraja Kucku, Matúša Bera, Matúša Kozáčika či Lukáša Štetinu.

Slováci vo štvrtkovom semifinále zvíťazili 2:1 nad výberom SAE gólmi Alberta Rusnáka a Michala Ďuriša. Pre SR to boli prvé vystúpenia v roku i od novembrových prípravných duelov proti Ukrajine (1:2 v Ľvove) a Nórsku (1:0 v Trnave).

Najbližší prípravný zápas odohrajú Kozákovi zverenci proti Holandsku (štvrtok 31. mája o 20:45 v Trnave), v pondelok 4. júna o 20:00 sa vo švajčiarskom Sione predstavia proti účastníkovi MS 2018 z Maroka.

Na jeseň ich čakajú štyri vystúpenia v Lige národov, ich súpermi budú Ukrajina a Česko.

Hlasy po zápase:

(zdroj: web SFZ)

Ján Kozák (tréner SR): "Hralo sa vo fantastickej atmosfére, diváci boli vďační za každú peknú akciu. Prvý polčas sme mali hru pod kontrolou, vedeli sme, čo chceme hrať a dali sme dva pekné góly. Vyzeralo to celé v poriadku, lenže prišla jedna chyba a súper znížil. Preto sme museli v druhom polčase po jednej pasáži reagovať z lavičky. Príchodom Lobotku na ihrisko sme zasa dostali hru do svojich rúk, dali sme tretí gól, veľmi dôležitý. Zápas sme zvládli. Som rád."

Myslím si, že premiéra mi vyšla celkom dobre - dal som gól a na jeden som prihral. Som spokojný. Teší ma najmä to, že som si mohol zahrať s takými kvalitnými hráčmi.

Erik Pačinda, debutant v národnom tíme

Róbert Mak (krídelník SR, autor gólu): "Vyhrať takýto turnaj je pekný pocit, pretože finále bolo veľmi náročné. Thajčania hrali veľmi dobre, no my sme dali tri góly. Žiaľ, dostali sme dva, ktoré sme nemuseli dostať. Najdôležitejšie v týchto náročných podmienkach však je, že sme zvíťazili. Všetky naše góly boli veľmi pekné, zásah Erika Pačindu bol ešte krajší, spravil to excelentne. Sme na ihrisku jedenásti a každý gól i asistencia sa rátajú.

Sme veľmi radi, že sme to zvládli ako mužstvo, aj s realizačným tímom. Opakujem, sme radi, že sme triumfovali, lebo všetci si myslia, že to je jednoduché, no bolo to veľmi náročné. Vo finále sme sa cítili lepšie než v prvom dueli, zvykli sme si. Nebolo ľahké zvládnuť let, časový posun i teplo, ale každý hráč to zvládol výborne a sme veľmi šťastní."

Erik Pačinda (krídelník SR, autor gólu, debutant): "Myslím si, že premiéra mi vyšla celkom dobre - dal som gól a na jeden som prihral. Najviac ma však teší, že sme vyhrali turnaj. Tréner mi deň pred duelom povedal, že sa mám pripraviť a ja som sa pripravil ako na každý iný zápas. Napokon nám to vyšlo. Som spokojný. Teší ma najmä to, že som si mohol zahrať s takými kvalitnými hráčmi. Partia je super. Dúfam, že som sa trénerovi ukázal v dobrom svetle."

Online prenos: Slovensko - Thajsko (Kráľovský pohár 2018, finále, futbal)

Medzinárodný prípravný zápas  2017/2018
25.03.2018 o 14:30
Slovensko
3:2
(2:1, 1:1)
90+3 minúta
Thajsko
Góly: 10. Duda, 34. Mak, 68. Pačinda – 42. Kaewprom, 79. Hemviboon. ŽK: 74. Pačinda (SVK), 78. Mak (SVK) – 81. Puangchan (THA).
V druhom polčase sa načim futbalistom podarilo zvýšiť náskok, v 68. minúte skóroval Pačinda. Domáci hráči však boli stále nepríjemní a podarilo sa im znížiť v 79. minúte, keď sa presadil Hemviboon. Slovensko však stav 3:2 udržalo do záverečného hvizdu a stáva sa víťazom Kráľovského pohára.

Ďakujeme za pozornosť. Pekný zvyšok nedele.
90+3
90+2
Po nepresnom centri od domáceho tímu zahrával loptu brankár Šulla. Na útočnej polovici sa nám podarilo získať aut.
90+1
Nadstavujú sa tri minúty. V úvodnej už zahral center z rohového kopu Bunmatan, no našim sa podarilo odhlavičkovať loptu.
90
Šatkovi unikol po ľavej strane Chatthong, no jeho následná koncovka z ostrého uhla už bola nepresná.
89
Rusnák si spracoval loptu v šestnástke a prihral ju nakrátko Pačindovi, ktorý mohol zaznamenať druhý gól v zápase, no bránku prepálil.
87
Songkrasinovi sa ešte podarilo zachytiť loptu pred postrannou čiarou. Následnú nakopávanú loptu do šestnástky vyriešil brankár Šulla.
85
Center z pravej strany z kopačky Sriyankema nenašiel adresáta, lopta prenikla iba na Škriniara, ktorý ju odhlavičkoval.
84
Mazáň z ľavej strany prihral loptu do vnútra šestnástky, no tam bol ako prvý pri lopte domáci Kerdkaew.
83
Michal Šulla musel vybehnúť až mimo pokutového územia. Jeho prihrávka veľmi nevyšla, Mazáňovi sa ju zachytiť nepodarilo.
82
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Mak, prichádza Rusnák.
81
yellowCardPuangchan naozaj škaredo atakoval Ondreja Duda. Pravdepodobne išlo o oplácanie predchádzajúceho zákroku zo strany nášho futbalistu.
80
Mak prihrával pred šestnástku Dudovi, ktorý sa prebíjal do vnútra šestnástky, no nepodarilo sa mu to. Následne atakoval Puangchana a došlo tam k miernejšiemu sporu.
79
goalTím Thajsko práve strelil gól!
Domáci znižujú stav stretnutia a v závere to bude ešte poriadne dramatické! Center zo štandardky z pravej strane nebol nejaký nebezpečný, naši hráči ho nedokázali upratať a k lopte sa dostal PANSA HEMVIBOON, ktorý pohodlne zakončil do bránky.
78
yellowCardŽltú kartu dostáva Mak (Slovensko).
77
Sekulič zasiahol na pravej strane proti Bunmatanovi a nedovolil mu presadiť sa ďalej dopredu.
76
changeStriedanie v tíme Thajsko: z ihriska odchádza Notchaiya, prichádza Chatthong.
74
yellowCardErik Pačinda je prvým hráčom, ktorý v tomto zápase dostane žltú kartu. Nepríjemne podkopol Notchayiu a Thajsko zahráva z veľkej diaľky.
73
changePrichádza zmena na stopérskom poste v našom tíme. Martin Škrtel odchádza z ihriska a nahradí ho Milan Škriniar.
71
Róbert Mak vyrazil s loptou dopredu po ľavej strane, následne prihrával krátkym centrom do šestnástky, kde smeroval Lobotka, no nebola to dobrá prihrávka.
70
Domáci mali nepriamy kop z vnútra pokutového územia. Pálil Phala, no jeho delovku odrazil náš hráč. Rohový kop pre Thajsko.
69
Brankár Šulla si teraz musel vybehnúť ďalej od brány, pretože za loptou už bežal rozbehnutý Sriyankem.
68
goalSlovensko dalo gól!
Slovenskí sokoly strieľajú tretí gól a dostávajú sa opäť na dvagóly od súpera. Duda priťukol pred pokutové územie ERIKOVI PAČINDOVI, ktorý namieril naozaj vynikajúco a trafil do pravej žrde, od ktorej sa lopta odrazila do bránky!
66
Brankár Šulla nakopával ďaleko až na hrot ihriska, kde bol Nemec, ktorému sa nepodarilo spracovať loptu.
64
changeStriedanie v tíme Thajsko: z ihriska odchádza Kaewprom, prichádza Sriyankem.
63
Greguš šikovne vysunul Róberta Maka do vnútra šestnástky, ktorý skóroval smerom k žrdi, no zakončoval z ofsajdu.
62
Naši hráči teraz dlhšie podržali loptu na svojich kopačkách, v druhom polčase sme zatiaľ veľmi takýto moment nevideli.
61
changeJednoduchá lopta smerovala mimo bránky a na našej strane sa schyľuje k striedaniu. Erik Sabo odchádza z ihriska, na trávnik príde náš playmaker Stanislav Lobotka.
60
Sekulič faulom odstavil domáceho Phalaho, ktorý vybojoval štandardnú situáciu.
58
Kaewprom bol pri centri na pravej strane skôr ako Mazáň, náš futbalista si však so strelcom zatiaľ jediného thajského gólu poradil. Navyše, Kaewprom si pomáhal faulom.
56
Puangchan prihral kolmo na Bunmatana, ktorého si však bezpečne postrážil Greguš. Naši loptu opäť iba odkopli dopredu.
55
Od začiatku druhého polčasu má Slovensko problém s bránením protihráčov. Thajčania sú naozaj nebezpeční a momentálne majú dobrú pasáž.
54
Škrtel prečítal rozohrávku domácich, vybehol s loptou dopredu, no v stredovom kruhu už zaváhal. Domáci sa následne dostali dopredu, Bunmatan si šikovne nabehol do šestnástky, spracoval si loptu a vystrelil. Šulla si opäť pripísal úspešný zákrok.
53
Thajčania šli s loptou hlboko do defenzívy, Hemviboon rozohráva pomaly cez Rollera.
52
importantPríležitosť pre domácich hráčov! Songkrasin sa dostal k strele z hranice šestnástky, Šulla sa vrhol po tejto prízemnej strele a odčinil svoje zaváhanie z prvého polčasu.
51
Rollerov center z pravej strany bol veľmi nepresný, vo vzduchu zahrával suverénne Greguš, ale vzápätí sme o loptu prišli.
50
Našim sa podarilo ubrániť, Erik Sabo loptu nekompromisne odkopol dopredu, Nemec sa ale k nej nedostal.
49
Ľubomír Šatka si musel dať pozor na domáceho Puangchana. Jeho center zblokoval a Thajsko zahráva rohový kop.
48
Songkrasin prihral dopredu Phalovi, ktorému sa ešte ukazoval Dangda, no Phala sa rozhodol zakončovať sám a jeho koncovka vôbec nebola premyslená.
47
Notchaiyu v súboji odzbrojil Pačinda, všetko bolo v súlade s pravidlami a loptu bude nakopávať brankár Thammasatchan.
46
changeVýkop na začiatku druhého polčasu majú k dispozícii futbalisti Thajska. Na trávnik sa už dostal namiesto Tossakraia Phala.
46
Začal sa druhý polčas.
Je za nami úvodný polčas finále Kráľovského pohára, v ktorom sme videli určite dynamický futbal. Slovensko skórovalo dvakrát, v 10. minúte sa presadil Duda, následne sa v 34. minúte presadil Mak. Thajsku sa podarilo znížiť, keď po hrubej chybe brankára Šullu skóroval Kaewprom.
Druhý polčas sa začne približne o 15:32.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Sekulič z obrannej polovice iba jednoducho zahral aut a náš tím sa už snaží mať záver polčasu pod kontrolou.
45+1
Kaewprom si našiel priestor na útočnej polovici, jeho následná prihrávka však smerovala iba do územia, v ktorom bol Škrtel.
45+1
K úvodnému polčasu sú nadstavené tri minúty.
45
Naši futbalisti zahrávali aut na útočnej polovici, ale s loptou ďalej dopredu nešli. Dostali ju dozadu na brankára Šullu.
44
Ondrej Duda predviedol svoje individuality, pekne zakľučkoval v pokutovom území, no k úspešnému koncu chýbalo málo. Thammasatchan dokázal skôr vybehnúť.
44
Sekuličov center po pravej strane Pačinda včas nedobehol, Thajčania mohli loptu odkopnúť mimo bránky.
42
Zbytočný gól do našej siete! Mak zahral aut dozadu na brankára Šullu, ktorý zakiksoval, prihral presne na kopačku Dangdu, ktorý prihral do šestnástky JAKKAPHANOVI KAEWPROMOVI a ten sa rozhodne z prvej nemýlil.
41
Tossakrai chcel posunúť po pravej strane Rollerovi, no toho ďalej nepustil k lopte Mazáň. Thajsko získava aut.
40
Naši futbalisti mierne zvoľnili a podržali loptu na vlastnej polovici. Následne Šulla centroval dopredu, ale thajský hráč loptu odhlavičkoval na aut.
38
Sekulič si na pravej strane nerozumel so Sabom, dostal až príliš dlhú prihrávku do behu a lopta prenikla za postrannú čiaru.
37
Vyzerá to tak, že Martin Škrtel po predchádzajúcom incidente je v poriadku. Už ide naplno aj do hlavičkových súbojov, a to sú rozhodne dobré správy pre náš tábor.
36
Duda si teraz mierne nerozumel s Nemcom, Thajčania poslali loptu centrom dopredu, no Sekulič okamžite odhlavičkoval.
34
Strieľame druhý gól! Dudovi sa podarilo získať loptu v strede poľa, pred šestnástkou Pačinda perfektnou prienikovou prihrávkou do šestnástky našiel RÓBERTA MAKA, ktorý rýchlou strelou prekonal brankára Thammasatchana.
33
Tossakrai si v následnej kombinácii s Dangdom veľmi nerozumel, lopta sa dostala za bránkovú čiaru a rozohrávať bude Šulla.
32
Pačinda so Sekuličom si na pravej starne museli dať pozor a Thajčania napokon aj loptu získali. Tossakrai však cez Mazáňa neodcentroval.
30
importantThajčania zahrávali rohový kop nakrátko, Songkrasin sa po ľavej strane cez Sekuliča nepresadil a domáci to skúsili cez opačnú stranu. Puangchan využil medzeru medzi našimi hráčmi, vbehol do vápna a vypálil, no našťastie bránku netrafil.
29
Martin Škrtel sa s lekármi presunul za postrannú čiaru a vyzerá to tak, že je v poriadku a mal by aj v zápase pokračovať.
28
Songkrasin vyštartoval dopredu po ľavej strane a proti nemu šiel do súboja Škrtel. Songkrasin loptu nechtiac napálil priamo do Škrtelovej tváre, ktorý už je v opatere lekárov.
27
Duda prenechal loptu na ľavej strane Makovi, ktorý poslal center do pokutového územia, ale tam sa loptu nikomu nepodarilo zachytiť.
26
Mak vyšprintoval s loptou po šírke ihriska, potom ju prenechal Sekuličovi a naši futbalisti opäť skúšajú niečo vymyslieť.
25
Bunmatan zahrával rohový kop svojho tímu. Loptu poslal blízko pred bránku. Tossakrai sa snažil dostať k hlavičkovému zakončeniu, no zasiahol pred ním Šulla.
24
Erik Sabo vybehol dopredu, ale v kombinácii si nerozumel s Erikom Pačindom. Loptu získali domáci a môžu ísť dopredu. Z pravej strany centroval Tossakrai, Škrtel loptu odstavil na rohový kop.
23
Pačinda bol faulovaný Hemviboonom a naši hráči získali ľahkú loptu.
22
Rohový kop Thajska sa podarilo našim futbalistom bezpečne ubrániť. Lopta smerovala mimo, následne ešte raz centroval Notchaiya, ale iba do rúk Šullu.
21
Opäť sme sa dostali do súperovej šestnástky. Mak si vymenil loptu s Dudom, ktorý mu vrátil loptu pred bránku, no Mak už nebol pri lopte skôr ako brankár Thammasatchan.
20
Sekulič posunul loptu dopredu Nemcovi, ktorý si ju spracúval s problémami, no napokon sa mu to podarilo.
19
Našim sa podarilo uchmatnúť loptu súperovi v strede poľa. Mak ju poľahky potiahol dopredu a môžeme opäť niečo skúsiť.
18
Tossakrai z pravej strany prihral do šestnástky Songkrasinovi, ktorý už bol v pozícii, z ktorej mohol strieľať, no ešte prihrával a túto prihrávku už naši zablokovali.
17
Protiútok hosťmo nevyšiel. Roller si nabiehal po pravej strane, ale nevyšlo mu spracovanie prihrávky. Získavame teda odkop od brány.
16
Sabo prihrával pred šestnástkou Makovi, ktorému však lopta ušla. Získali sme ju však späť a zahrávame aut.
15
Domáci ho zahrávali nakrátko, Mazáň sa dostal do súboja so Songkrasinom, ktorý si pýtal penaltu, no nestalo sa tak. Následne hru okamžite otočil Mak, vysúval dopredu Pačindu, ale tomu loptu sklzom vypichol Puangchan.
14
Mazáň si musel dať pozor na ľavej strane na nabiehajúceho Tossakraia. Thajsko napokon získava rohový kop.
13
Pačinda smeroval s loptou po pravej strane a posielal prihrávku na hranicu šestnástky. Nemec tam však nebol a chýbala aj podpora od ďalších našich hráčov.
12
Dlhá nakopávaná lopta z kopačky Notchaiyu smerovala do našej šestnástky, no tam bol pri nej prvý brankár Šulla.
10
Sokoly sa dostávajú do vedenia v stretnutí! Róbert Mak neuveriteľne zrýchlil po ľavej strane, pretlačil sa do šestnástky a prihral do malého vápna ONDREJOVI DUDOVI, ktorý z prvej ťukol loptu do siete!
9
Jemný center do vápna sa dostal k Dangdovi, no ten sa do zakončenia cez Škrtela nedostal. Získavame aut, zahrá ho Mazáň.
8
Roller vhodil aut z pravej strany na útočnej polovici a Thajčania sa snažia niečo vymyslieť smerom na našu bránu.
7
Dlhý nákop z kopačky brankára Šullu nezachytil Nemec, lopta prenikla až k brankárovi Thajska a ten bude pre zmenu rozohrávať.
6
Bunmatan si zbiehal po ľavej strane po loptu. Náš stopér Šatka však bol pri lopte prvý a nedovolil mu pokračovať v hre.
5
Mak bol úplne voľný na ľavej strane, spracoval si prihrávku a chcel dávať prízemný center do vnútra šestnástky. Ten bol zrazený, zahrávali sme rohový kop, no loptu pevne do rúk zachytil Thammasatchan.
4
Róbert Mazáň z ľavej strany poslal šikovný center do vnútra šestnástky. K hlavičke sa dostal Adam Nemec, no loptu poslal tesne nad. Prvý náš zaujímavý náznak šance.
3
Thajčania si vzali loptu na svoje kopačky a snažili sa dostať dopredu. Po ľavej strane však cez Sekuliča neprešiel Bunmatan.
2
Greguš dával dopredu kolmicu, ktorú sa snažil spracovať Nemec, no nepodarilo sa u to. Vystúpil proti nemu tvrdo Hemviboon.
1
Úvodný výkop tohto stretnutia majú k dispozícii slovenskí futbalisti, ktorí začínajú jednoduchými prihrávkami na obrannej polovici.
1
Na trávniku už máme pripravené oba tímy. Futbalisti Slovenska sa predstavia v bielych dresoch, thajskí reprezentanti v modrých.

Slovensko: Šulla – Mazáň, Škrtel (C), Šatka, Sekulič – Greguš, Sabo – Mak, Duda, Pačinda – Nemec
Náhradníci: Dúbravka, Polaček, Ďuriš, Gyömbér, Hrošovský, Hubočan, Kiss, Lobotka, Mihalík, Pekarík, Rusnák, Škriniar

Thajsko: Thammasatchan – Notchaiya, Hemviboon, Kerdkaew, Roller – Kaewprom, Puangchan – Bunmatan, Dangda, Tossakrai – Songkrasin
Náhradníci: Budprom, Tedsungnoen, Anan, Deeromram, Chatthong, Chunuonsee, Jodjam, Lee-Oh, Phala, Sarachat, Selanon, Sriyankem.
Prajem vám príjemné nedeľné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu finále Kráľovského pohára v Thajsku, v ktorom Slovensko nastúpi proti domácej reprezentácii. Stretnutie sa začína o 14:30 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Slovenská reprezentácia v úvodnom vystúpení na Kráľovskom pohári v Thajsku zdolala reprezentáciu Spojených arabských emirátov 2:1. Stretnutie sa pre Kozákov výber začalo priaznivo, úvodný polčas bol zvládnutý na jednotku. V 42. minúte otvoril skóre a svoj premiérový gól v seniorskej reprezentácii si pripísal Albert Rusnák. Ešte v tretej minúte nadstaveného času pridal druhý gól Ďuriš a Slovensko po 45 minútach viedlo 2:0. V druhom polčase „sokoly“ už ťažšie zvládali vonkajšie podmienky, ktorými bola napríklad vysoká teplota a došlo aj k miernemu poľaveniu tempa. Emiráty udreli v 73. minúte a v závere sa mierne schyľovalo k dráme. Brankár Martin Dúbravka však už za svoj chrbát žiadnu strelu nepustil a Slovensko zvíťazilo nad SAE 2:1 a vybojovalo si finálovú účasť. V zápase sa prejavili mierne problémy brankára Dúbravku, ktorý už do stretnutia nastupoval s nie úplne stopercentným kolenom. V zápase s Thajskom by však nemal chýbať a mal by byť dostupný.

Zostava Slovenska v zápase so SAE:

Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Škrtel (C), Hubočan (78. Mazáň)– Lobotka, Hrošovský – Mak (65. Mihalík), Duda (72. Kiss), Rusnák – Ďuriš.
Náhradníci: Polaček – Sekulič, Mazáň, Greguš, Kiss, Mihalík, Nemec

Domáce Thajsko nastúpilo v semifinále pohára proti výberu Gabonu, ktorý porazilo 1:0 až po pokutových kopoch, ktoré sa skončili 4:2. Reprezentácia Thajska je v rebríčku FIFA momentálne až na 129. mieste, a tak je Slovensko v zápase s Thajskom jasným favoritom a túto rolu bude chcieť jednoznačne potvrdiť. V histórii vzájomných zápasov vieme nájsť dve vzájomné stretnutia medzi Slovenskom a Thajskom. 2. decembra 2004 sa v priateľskom zápase zrodila remíza 1:1 a ešte predtým vo februári 2004 vo finále Kráľovského pohára Slovensko porazilo Thajsko 2:1 po penaltách.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu z finále Kráľovského pohára. Prajem vám pekný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovenskí futbalisti vyhrali Kráľovský pohár v Thajsku, vo finále zdolali domáci tím 3:2