TIPSPORT LIGA 2017/2018 - štvrťfinále play-off, 5. zápas:

Banská Bystrica - Košice 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

(konečný výsledok série: 4:1)

Gól: 75. Asselin (Faille)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Stano - Gajan st., Gavalier, 2841 divákov

Banská Bystrica: Jan Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, Tomáši, J. Brejčák - Brittain, Bortňák, Hrnka - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč

Košice: Lundström - Eduard Šedivý, V. Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch, Vrábeľ, Michalčin - L. Nagy, Pacan, Miklík - Šoltés, Suja, Spilar - Hovorka, Klíma, Kafka - Koyš, Š. Petráš, Hričina

Banská Bystrica - Košice (fotogaléria): fotogaléria

24.3.2018

BANSKÁ BYSTRICA. V piatom štvrťfinálovom zápase play off Tipsport ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica zdolal HC Košice 1:0 po predĺžení.

Stav série uzatvoril na 4:1 a postúpil do semifinále. O zlatý gól obhajcu titulu sa postaral v 75. minúte stretnutia v presilovej hre Asselin.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice, zdroj: RTVS: "Možno sme mali viac šancí ako súper, ale ten sa veľmi dobre bránil, napokon sme rozhodli v presilovke. Myslím si, že Košičania sa naozaj nemajú za čo hanbiť. Celá séria bola veľmi vyrovnaná. Triumfovali sme v nej 4:1, ale určite to nebolo také jednoznačné. 'Special teams' dnes zvyknú určovať výsledky veľkých zápasov, čo sa znova potvrdilo. Sme radi, že nám to tam nakoniec padlo. Teraz si potrebujeme oddýchnuť, doliečiť zranenia. Košice boli kvalitným súperom, štvrťfinálové stretnutia nás stáli veľa síl."

Neviem, ako to mám zhodnotiť tak, aby som nedostal nejakú pokutu od zväzu, alebo neviem ani od koho. K zápasu sa preto nebudem vyjadrovať.

Roman Šimíček, tréner Košíc

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Hráči do tejto série vložili všetko, hlavne veľké srdce. Momentálne u mňa panujú veľké emócie. Neviem, ako to mám zhodnotiť tak, aby som nedostal nejakú pokutu od zväzu, alebo neviem ani od koho. K zápasu sa preto nebudem vyjadrovať, len by som chcel poďakovať chlapcom za odvedený výkon, za všetkých päť zápasov. Podali sme bojovný výkon, odhodlaný, chlapci sa nemajú za čo hanbiť."

Marek Bartánus, kapitán Banskej Bystrice: "Bola to veľmi náročná séria. My sme dobre vedeli, že to nebude jednoduché. Natrápili sme sa, zápasy nás stáli dosť síl, no zvládli sme to. Tešíme sa, že sme postúpili. Ja som v Košiciach doma, pre mňa je to o to špecifickejšie. Som veľmi rád, bol to kolektívny výkon, od prvého zápasu sme sa presadzovali tímovo, hrali sme veľmi dobre."

Ladislav Nagy, kapitán Košíc: "Bojovali sme každý jeden zápas, nemáme sa za čo hanbiť. Chlapci dreli. Chýbalo nám veľa obrancov, celú sezónu sme sa trápili so zraneniami. Škoda takéhoto konca sezóny, videli ste sami tú komédiu v závere. Brankár súpera chytal perfektne, vytrápili sme sa, aj ja som veľa šancí nepremenil. Triafalo ho to, no myslím si, že sme si prehrali sériu už v prvom zápase. Keby sme tam vyhrali, súperovi by sa roztriasli ruky a my by sme boli na koni. Určite by to bola iná séria."

Online prenos: Banská Bystrica - Košice (Tipsport liga 2017/2018, štvrťfinále play off, 5. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Štvrťfinále 2017/2018
24.03.2018 o 18:00
B. Bystrica
1:0
(0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
75' minúta
Košice
Góly a asistencie: 75. Asselin (Faille). Rozhodca: Juraj Konc st., Peter Stano – Rastislav Gajan st., Róbert Gavalier – Jozef Vrábel. Diváci: 2841.
Tak napokon boli šťastnejší v predĺžení domáci hokejisti, aj keď tomu predchádzalo veľmi diskutabilne vylúčenie na košickej strane. Predsa len však boli domáci počas predĺženia aktívnejší a tak počas presilovky rozhodol o postupe do semifinále po krásnej akcii Asselin. Banská Bystrica teda vyhráva toto stretnutie 1:0 a tak vyraďuje v tejto štvrťfinálovej sérii Košice 4:1 na zápasy. Dnes sme teda sledovali veľmi bojovné stretnutie, šance boli na oboch stranách, raz hral aktívnejšie jeden celok, raz zase druhý. Hostia zrejme cítia krivdu, pretože gólu predchádzalo kontroverzne vylúčenie, ale to už nie je v našej kompetencii toto posudzovať. Celkovo rozhodcovia v tomto zápase nasadili veľmi zvláštny meter, nevylučovalo sa vo veľa prípadoch, kedy by sa zrejme aj mohlo. Banská Bystrica teda ešte nevie s kým odohrá semifinálovú sériu, pre Košice sa tak už sezóna končí.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok už neskorého večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
74:14
goalBanská Bystrica dala gól!

Bystrica využíva presilovku a postupuje tak do semifinále! Košice sa dokázali oslobodiť z tlaku domácich, ale Banská Bystrica sa okamžite vrátila späť do útočného pásma, úspešnú prihrávku si na svoju hokejku prebral GUILLAUME ASSELIN a krásne z bekhendu prekonáva bezmocného brankára Lundström – 1:0!
Asistencia: Éric Faile.
73:10
Domáci hrajú presilovku, okamžite sa usadili v útočnom pásme a snažia sa tak rozhodnúť toto veľmi dlhé stretnutie.
72:58
Vylúčenie v tíme HC Košice (Pacan – 2 min., hrubosť).
72:58
Češík strieľal na bránku hostí, následne sa Gábor natlačil pred brankára Lundströma a hra je prerušená. Určite ide nasledovať vylúčenie, ale ťažko povedať, na akej strane. Veľmi sa tam rozčuľuje Nagy, takže sa zrejme bude vylučovať na košickej strane.
72:20
importantKubka stratil puk pred bránkou domácich, následne sa Koyš natlačil pred Lukáša a posielal puk na pravú stranu, ale tam ho už nikto z jeho spoluhráčov nedokázal usmerniť do domácej bránky!
72:15
Hostia sa stále držia pred domácou bránkou a obrana domácich má plné ruky práce. Košice hrajú teraz veľmi aktívne a domáci sa aj so šťastím úspešne bránia.
71:48
Dudáš nachadzoval puk na bránku domácich, ale nič zaujímavé to neponúklo. Košice sa však zakrátko dostávajú späť do útočného pásma.
71:03
Puk na svoje hokejky preberá hosťujúci celok, ale nedarí sa mu v prechode do útoku. Stále teda čakáme na gól v tomto zápase, ktorý už teda bude znamenať definitívny osud tohto stretnutia.
70:52
Košice sa dostali do rýchleho protiútoku, k veľmi tvrdej strele sa následne prepracoval Petráš, jeho zakončenie Lukášovi vypadlo a obrana domácich upratala puk do bezpečia.
70:08
Dopredu sa už postupne znova dostávajú domáci hokejisti, hostia sa tak teraz musia mať na veľkom pozore. Na oboch stranách už vidno, že im dochádzajú sily.
69:41
A opäť musel zasahovať brankár Banskej Bystrice! Ten však dobre zareagoval na odrazený puk pred jeho bránkou a tak hru prerušuje. Košice získavajú buly v útočnom pásme.
69:05
Do zakončenia na domácu bránku sa však teraz dostal Nagy, skúšal to strelou spoza obrancov, ale trafil iba pripravenú vyrážačku brankára Lukáša.
68:37
Aktivitu na svoje hokejky začína opäť preberať domáci celok, ale momentálne sa mu nedarí preniknúť pred bránku súpera.
68:10
Na pozore sa teraz musel mať aj brankár Lukáš, ale poradil si s nebezpečnou strelou od Klímu. Košice však získavajú buly v útočnom pásme.
67:47
importantČešík dostal výbornú prihrávku pred košickú bránku, ale nepodarilo sa mu následne prekonať brankára Lundströma, ktorý tak teraz zachránil svoj celok!
66:24
Domáci v plnom počte.
66:15
Košice sa však nemôžu dostať do útočného pásma, zrejme sa im tak už nepodarí využiť skrátenú presilovku.
65:54
Hostia v plnom počte. Košice majú k dispozícii skrátenú presilovku.
65:34
Do zakončenia na bránku hostí sa dostal Gélinas, ale Lundström bol pozorný a puk ukryl do svojej výstroje. Bystrica však získava ďalšie buly v útočnom pásme.
65:24
Banská Bystrica je usadená v útočnom pásme, ale defenzíva súpera stále úspešne odoláva. Čo chvíľa bude nasledovať skrátená presilovka hosťujúceho celku.
65:02
Na ľade teda prebieha hra štyri na štyri, počas ktorej hrajú aktívnejšie domáci hokejisti. Uvidíme teda, či im to prinesie rozhodujúci gól, ktorý ich posunie do semifinále.
64:24
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Pretnar – 2 min., hákovanie).
64:24
importantVeľká chyba domácich hokejistov a Nagy sa rútil v oslabení na bránku domácich, bol faulovaní a tak sa počet síl na ľadovej ploche vyrovná. Košice sa dožadujú samostatného nájazdu, ale ten napokon nepríde.
64:00
Domáci tak už rozbiehajú svoju presilovku, ale majú problém sa usadiť v útočnom pásme. Košice sa v úvode bránia úspešne.
63:54
Vylúčenie v tíme HC Košice (Čížek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
63:22
K strele na bránku hostí sa teraz dostal Kabáč, ale ani jeho pokus nebol presný. Zatiaľ sú teda v predĺžení aktívnejší domáci hokejisti.
62:07
Bystrica vyhrala buly v útočnom pásme a okamžite sa tak do strely oprel Brittain, priestor košickej bránky však netrafil.
61:57
Predĺženie sa zatiaľ nesie v opatrnejšom tempe, oba celky sa snažia prenikať do útočného pásma postupnou kombináciou.
61:10
K odrazenému puku sa dostal Bártanus, skúšal to strelou z otočky, ale napokon jeho strela trafila iba dobre postaveného Dudáša.
60:59
Oba celky však už majú po jednom útočnom výpade za sebou, vhadzovať sa však teraz bude v útočnom pásme domácich hokejistov.
60:15
Prvé predĺženie sa teda naplno rozbehlo, k puku sa dostávajú domáci hokejisti a skúšajú tak preniknúť do útočného pásma.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, prvé predĺženie sa tak už čoskoro začne!

Pripomínam, bude sa predlžovať dovtedy, kým gól nepadne.
Ani v tretej tretine sme napokon presný zásah nevideli, aj keď svoje celky museli výrazne podržať obaja brankári a hostí navyše dvakrát zachránila konštrukcia bránky. Na rad tak teda bude musieť prísť predĺženie, ktoré sa bude hrať dovtedy, kým nepadne gól.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:38
Do konca tretej tretiny ostávajú už len posledné sekundy, zrejme tak bude musieť prísť predĺženie. Stať sa však ešte môže čokoľvek.
58:41
Záver tretej tretiny tak zrejme bude patriť domácemu celku, ktorý opäť preniká do útočného pásma. Košice sa už tak budú musieť sústrediť na defenzívu.
58:10
importantĎalšia veľká šanca domácich hokejistov! Po peknej kombinácii sa pred bránkou hostí dostal do zakončenia Brittain, ale teraz zachránila švédskeho brankára Lundströma pravá tyčka!
58:00
Posledné dve minúty tretej tretiny!
57:51
Puk má teraz na svojich hokejkách domáci celok, ktorý sa už pokúša o prienik do útočného pásma. Už je tu samotný záver tretej tretiny a každá chyba na jednej či druhej strane môže znamenať veľké komplikácie.
56:10
importantOd modrej to na bránku hostí skúšal Gélinas, jeho strelu ešte tečoval Bártanus a puk skončil na tyčke košickej bránky! Tak hostia mali teraz veľké šťastie.
55:50
K zakončeniu na bránku hostí sa teraz dostal Faille, ale Lundström mal dobrý výhľad a hru tak radšej prerušil. Domáci získavajú buly v útočnom pásme.
54:47
V závere poslednej tretiny teda pribúdajú šance na oboch stranách, ale na gól stále len čakáme. Pomaly sa už dostávame k závere tretej tretiny.
54:34
importantDo nájazdu na bránku domácich sa teraz dostal Spilár, ale napokon sa mu nepodarilo brankára Lukáša prekonať a stav zápasu je tak aj naďalej 0:0!
53:08
Len pripomenieme, že stav série je 3:1 a Košice tak potrebujú v tomto zápase vyhrať. Uvidíme teda, kam až toto stretnutie dospeje a kto bude mať po jeho skončení dôvod na radosť.
52:55
Znova sledujeme útočné výpady na oboch stranách, záver tretej tretiny teda ešte sľubuje ofenzívny hokej z oboch strán. Uvidíme, či príde teda na rad aj predĺženie.
51:48
importantVynikajúci zákrok brankára hostí Lundströma! Domáci sa dostali do prečíslenia štyri na dva, zodpovednosť na svoje plecia zobral Bubela, ale jeho tvrdá strela neskončila za brankárom košického celku.
51:30
Dlhší čas sa teraz neprerušovalo, hra sa prelieva zo strany na stranu, do útočného pásma prenikajú Košice.
50:24
Košice sa vymanili zo svojho pásma a skúšajú tak už niečo nebezpečné vymyslieť. Aj domáci však dobre bránia svoje pásmo a prvý gól tohto zápasu tak stále neprichádza.
49:51
Banská Bystrica sa však znova usadila v útočnom pásme, hostia sú tak opäť pod tlakom a musia sa vyvarovať každej chybe. Keby teraz padol gól, mohol by byť už označení sa rozhodujúci.
49:18
Hostia v plnom počte.
49:10
Od modrej prišla strela na bránku hostí, puk sa snažil tečoval Hrnka, ale napokon tento pokus úspešne kryje Lundström.
48:18
Košice opäť posielajú puk do bezpečia a tak domáci musia zakladať ďalší útok spoza svojej bránky.
48:05
Domáci sa už usadili v útočnom pásme, ale hostia zatiaľ všetko zvládajú a Lundström tak ešte zasahovať nemusel.
47:28
Bystrica rozbieha svoju presilovku, ale hostia sa okamžite oslobodzujú a posielajú puk do bezpečia.
47:18
Vylúčenie v tíme HC Košice (Pulli – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
47:05
Domáci sa tak teraz snažia o rýchly odpoveď, nasťahovali sa do útočného pásma, ale momentálne ich súper do zakončenia nepúšťa. Stále teda čakáme na prvý presný zásah v tomto stretnutí.
46:41
importantVeľká šanca hostí! Hričina sa dostal pred bránkou domácich do zakončenia, ale napokon nechal len vyniknúť brankára Lukáša, ktorý tak zachránil domácich od inkasovaného gólu!
45:57
Banská Bystrica teraz drží puk na svojich hokejkách, ale má problém s prechodom do útočného pásma. Košice sa snažia o vysoké napádanie, ale domáci teraz predvádzajú úspešnú rozohrávku.
45:10
importantDo zaujímavej situácie sa teraz dostal domáci Hrnka, ale z dobrej pozície bránku hostí len prestrelil. Následne ešte pokračoval tlak domácich, ale hostia všetko ustáli.
44:28
Dudáš nahodil puk na bránku domácich, ale Lukáš bol pozorný a stihol aj včas rozohrať puk na svojich spoluhráčov. Dopredu sa tak už pokúša ísť celok domácich.
44:07
Až teraz sa podarilo hosťom vymaniť z tlaku a skúšali tak ihneď prechod do útočného pásma, ale napokon je z toho len ofsajd košických hokejistov. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
43:36
Aj sa tak stalo, ďalšie zakončenie teraz predviedol Bártanus, ale jeho slabšia strela nemohla brankárovi Košíc narobiť žiadne problémy. Bystrica je tak teraz aktívnejšia.
43:03
Mihalik sa dostal k puku na modrej čiare a okamžite to tak skúšal na bránku hostí, ale Lundström bol pozorný a hru tak prerušuje. Bystrica sa však môže znova usadiť pred bránkou svojho súpera.
42:49
Znova sa hra prelieva zo strany na stranu, stále však čakáme na prvý presný zásah v tomto zápase. Oba celky už začínajú hrať v tretej tretine aktívnejšie.
42:21
Na druhej strane sa do zakončenia dostal Dudáš, ale jeho nahodenie od modrej pohodlne ukryl Lukáš vo svojej lapačke. Košice získavajú buly v útočnom pásme.
41:41
Domácim naopak teraz prechod do útočného pásma vyšiel a po strele od Asselina musel znova zasahovať švédsky brankár.
41:14
O rýchly odpoveď sa na druhej strane snažili hostia, ale im sa nepodarilo preveriť brankára Lukáša a puk sa už vracia späť na hokejky Banskej Bystrice.
40:59
importantHohmann vybojoval puk pri mantinely, následne poslal úspešnú prihrávku pred bránku hostí, ale Bártanus poslal puk len do brankára Lundströma, ktorý teraz výrazne podržal svoj celok!
40:31
Hosťom však teraz nevyšiel prechod do útočného pásma a previnili sa iba zakázaným uvoľnením. Uvidíme tak buly pred brankárom Lundströmom.
40:15
Posledná tretia tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhrali Košice.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Skončila sa teda už aj druhá tretina a na prvý gól stále čakáme. Košice vstúpili do tejto tretiny oveľa aktívnejšie, ale do žiadnej zaujímavej situácie sa nedostali. Potom zase aktivitu na svoje hokejky prebrali domáci hokejisti, ale ani oni si žiadnu gólovú šancu nevypracovali.

Uvidíme teda, čo nám ponúkne posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 19:41!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:36
Bystrica sa ešte usadila v útočnom pásme, ale hostia zblokovali pár nebezpečných striel a tak zrejme už ani v druhej tretine gól neuvidíme.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny!
38:15
V závere druhej tretiny hrajú domáci veľmi aktívne, ale musia si dávať pozor na rýchle brejky svojho dnešného súpera. Uvidíme, či ešte zvyšné minútky ponúknu niečo zaujímavé.
37:52
Asselin sa dostal do zakončenia po rýchlom prečíselní, ale jeho uponáhlaná strela skončila len na brankárovi Lundströmovi. Bystrica však získava ďalšie buly v útočnom pásme.
37:14
Košice vyhrali buly v strednom pásme, ale následný prechod do útočného pásma už hosťom nevyšiel a tak sa k puku dostáva domáci celok.
36:58
Domáci sa natlačili pred bránku hostí, pri ľahkom zákroku puk brankárovi Lundströmovi vypadol, ale nikto z domácich sa už do zakončenia nedostal. Banská Bystrica však ešte ostáva v útočnom pásme.
36:40
Na bránku domácich to po rýchlom prechode skúšal Kafka, ale jeho pokus bezpečne kryje brankár Lukáš. Košice sa tak už vymanili z tlaku svojho súpera.
36:15
Skalický to vyskúšal strelou z prvej, ale nepodarilo sa mu trafiť košickú bránku. Dopredu tak po dlhšej dobe môžu ísť hostia a tak sa domáci vracia späť do svojej tretiny.
35:45
Aj naďalej sa domáci hokejisti držia v útočnom pásme, ale nedarí sa im zakončiť svojou aktivitu presnou strelou na bránku súpera. Košice sú teraz pod veľkým tlakom.
35:10
Už sa blíži záver druhej tretiny, stále platí bezgólový stav. Momentálne sa snaží hrať aktívnejšie domáci celok, ale ich súper dobre bráni priestor pred svojou bránkou.
34:40
K strele od modrej sa teraz odhodlal Ďatelinka, ale jeho pokus úspešne kryje brankár Lundström. Banská Bystrica však získava buly v útočnom pásme.
33:29
33:23
33:15
Puk majú na svojich hokejkách domáci hokejisti, ale momentálne sa im nedarí preniknúť do útočného pásma. Čoskoro sa obaja potrestaní hráči vrátia späť na ľadovú plochu.
32:29
Hra sa aj pri takomto počte hráčov na ľadovej ploche prelieva zo strany na stranu, stále však čakáme na prvý presný zásah v tomto stretnutí. Všetko je tak ešte otvorené.
31:39
Presilovka domácich nemala teda dlhé trvanie, momentálne tak vidíme hru štyri na štyri, čo môže obom tímom poskytnúť viacej priestoru na ľade a možno prídu už aj zaujímavejšie situácie.
31:29
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bubela – 2 min., nedovolené bránenie).
31:25
Je tu teda prvé vylúčenie v tomto zápase, domáci tak majú šancu strhnúť vedenie na svoju stranu.
31:23
Vylúčenie v tíme HC Košice (Klíma – 2 min., nedovolené bránenie).
30:20
Máme teraz možnosť sledovať útočné výpady na oboch stranách, tempo začína naberať na vyššej rýchlosti. Snáď konečne prídu v druhej tretine aj zaujímavejšie momenty.
29:45
Bártanus to skúsil teraz aj z väčšieho uhla, čo Lundström nečakal a narobili mu to trocha problémy, ale napokon švédsky brankár puk za svoj chrbát nepustil.
28:24
Domáci sa teraz usadili v útočnom pásme, ale z ich strany stále neprichádza strela na bránku súpera. Hra sa však už začína vyrovnávať, takže na pozore sa už musia mať aj hostia.
27:56
Postupne však už smerom dopredu prenikajú aj domáci hokejisti, ale zatiaľ z ich strany v druhej tretine neprišiel žiadny úspešný útočný výpad. Stále tak čakáme na prvý presný zásah v tomto zápase.
27:15
Košice po nahodenom puku na bránku domácich získavajú ďalšie buly v útočnom pásme. Tlak hostí tak pokračuje ďalej, ale defenzíva domácich úspešne odoláva.
27:03
Momentálne prebieha boj u puk pri rohoch klziska, hostia sa snažia opäť hrať v útočnom pásme. Veľmi dôležité bude, kto sa ako prvý dostane k otváraciemu gólu.
26:10
Opäť sme sledovali zakončenie na domácu bránku, ale ani Hrčina nedostal puk za Lukášov chrbát. Brankár domácich má teda v druhej tretine plné ruky práce, ale všetko zatiaľ s prehľadom zvláda.
25:39
Košice založili rýchly útočný výpad do útočného pásma, Šoltés nahodil puk na bránku Banskej Bystrice, ale brankár Lukáš opäť hru prerušuje. Tlak hosťujúceho celku tak pretrváva naďalej.
24:48
Teraz sa o zakončenie na bránku domácich pokúšal Jenčík, ale Lukáš bol znova pozorný a hru tak prerušuje. Košice ale získavajú buly v útočnom pásme, takže ich tlak môže pokračovať.
24:26
Hostia sa opäť skúšajú usadiť v útočnom pásme, v druhej tretine je tak zatiaľ jednoznačne aktívnejší celok Košíc. Domáci však svojho súpera ešte do žiadnej vyloženej situácie nepustili.
23:54
Košice však teraz založili rýchly protiútok, Miklík posnul puk na Naga, ale tomu puk nešťastne odskočil a tak len propagačnou strelou preveril kvality brankára Lukáša.
23:40
Opäť nepresnosť na strane Košíc, ktoré sa teraz previnili ďalším zakázaným uvoľnením. Hostia sa tak teraz budú musieť ubrániť vo svojom pásme.
23:08
Hra sa teraz presťahuje do stredného pásma, hostia sa pri prechode do útoku previnili ofsajdom. Bystrica sa tak vymaní aspoň na chvíľu z tlaku.
22:47
Buly vyhrali domáci, ale nepresnou kombináciou puk napokon stratili a tak išli znova dopredu hostia. Domáca defenzíva však svojho súpera do ničoho nepustila.
22:30
Tento prechod do útočného pásma však hosťujúcemu celku nevyšiel a je z toho len zakázané uvoľnenie. Banská Bystrica tak získava buly pred brankárom Lundströmom.
21:49
Košice sa však držia v útočnom pásme, domáci sa tak teraz musia brániť a vyvarovať sa chybám, z ktorých by pramenil gól. Hostia však musia hrať aktívnejšie, pretože majú nôž na krku.
21:16
Pred bránku domácich sa však už dostávajú Košice, ale ani hosťom sa nepodarilo vyslať strelu na bránku svojho dnešného súpera. V úvode druhej tretiny sa hra prelieva zo strany na stranu.
20:15
Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhrali domáci hokejisti, ktorí sa tak už snažia o prechod do útočného pásma.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Skončila sa prvá tretina tohto zápasu, gól sme v nej napokon nevideli. Hlavne v závere tejto časti hry hrali aktívnejšie domáci hokejisti, ale ani z veľkého tlaku nedokázali vyťažiť otvárací gól tohto zápasu.

Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhá tretina, ktorá sa začne približne o 18:50!
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:27
Teraz sa už do zakončenia na bránku hostí dostal Asselin, ale Lundström včas vytasil svoju lapačku. Banská Bystrica však opäť ostáva v útočnom pásme.
18:04
Stále tak sledujeme veľký tlak domácich hokejistov, ale Lundström dlhšie nečelil žiadnej strele. Košice sa však musia mať na neustálom pozore.
17:42
Teraz sa však už Banskej Bystrici podarilo preniknúť do útočného pásma, znova tak sledujeme tlak domácich hokejistov. Aj naďalej však platí bezgólový stav.
17:10
Ani tento útok domácich hokejistov na tom nič nezmenil, uvidíme vhadzovanie v strednom pásme po prihrávke rukou.
16:28
Hra sa momentálne prelieva zo strany na stranu, ale dlhšiu dobu sme už nevideli nič zaujímavé na jednej či druhej strane. Pomaly sa blíži záver prvej tretiny.
15:53
Košice boli teraz vytlačené do svojho pásma, na oboch stranách teraz sledujeme nepresnosti, ktoré tak zabraňujú zakladať obom celkom útočné výpady.
15:21
Do útočného pásma sa však teraz natlačili hostia, Lukáš už musel dvakrát hru prerušiť. Momentálne tak sledujeme tlak Košíc, ale aj domáci sa vedia úspešne brániť.
14:40
Na bránku domácich nahadzoval puk Kafka, ale Lukáš bol pozorný a už ho stihol rozohrať na svojich spoluhráčov. Banská Bystrica však momentálne kombinuje vo svojom pásme.
14:08
K puku sa dostávajú Košice, ktoré sa tak už pokúšajú preniknúť smerom dopredu. Domáci sa tak teraz musia mať na pozore a vyvarovať sa chybám.
13:54
Do útočného pásma sa teraz snažili preniknúť domáci hokejisti, ale puk bol tečovaný na striedačku. Nasledovať bude reklamná prestávka.
13:17
A o malú chvíľu to na bránku domácich skúšal aj Jenčík, ale ani on brankára Lukáša neprekonal. Hra sa tak začína postupne vyrovnávať.
13:06
Od modrej do skúšal Šedivý, ale Lukáš vyrazil puk do bezpečia. Košice sú stále usadené v útočnom pásme.
12:03
Aj naďalej hrajú aktívnejšie domáci hokejisti, ale ich súper sa úspešne bráni naďalej. Košice to skúšajú cez rýchle protiútoky, ale ani tie nič zaujímavého neponúkajú.
11:25
importantDomácich teraz mohol dostať do vedenia Hrnka! Bystrica sa natlačila pred bránku hostí a Hrnka mal veľkú príležitosť na skórovanie, ale puk za chrbát Lundströma nedostal.
10:36
Košice vytlačili svojho súpera preč zo svojho pásma, ale Banská Bystrica ostáva aj naďalej pri puku. Uvidíme teda, čo nás ešte po zvyšok prvej tretiny čaká.
10:06
Už dlhšiu dobu sa domáci hokejisti držia v útočnom pásme, ale hostia dobre bránia priestor pred svojou bránkou a domácich do zakončenia nepúšťajú.
09:27
Bubela nahadzoval puk na bránku hostí, ale obrana Košíc dokázala tento puk zblokovať do bezpečia. Domáci sú stále nasťahovaní v útočnom pásme.
09:14
Hra sa momentálne prelieva zo strany na stranu, ale obaja brankári sú pozorní a tak je stav stále bezgólový.
08:02
Banská Bystrica sa presunula do útočného pásma, k strele sa odhodlal Skalický, ale jeho pokus skončil len na zadnom mantineli.
07:45
Domáci hokejisti sú pri puku, ale momentálne kombinujú len vo svojom pásme.
07:32
Ospravedlňujeme sa, pre technické problémy sa začína náš prenos až teraz. Stav je 0:0.
00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delise, Brejčák, Tamáši – Hrnka, Bortňák, Brittain – Bártanus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

HC Košice: Lundström – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Michalčin, Vrábeľ – Miklík, Pacan, Nagy – Spilár, Suja, Jenčík – Kafka, Klíma, Šoltés – Hričina, Petráš, Koyš

Rozhodca: Juraj Konc st., Peter Stano – Rastislav Gajan st., Róbert Gavalier – Jozef Vrábel
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica zdolala Košice po predĺžení a postúpila do semifinále