Jokerit bude v KHL ďalších päť sezón.
Jokerit bude v KHL ďalších päť sezón. (Autor: SITA)
TASR|23. mar 2018 o 13:18

Brankár Jokeritu vytvoril rekord, chytil až 81 striel súpera.

MOSKVA. Ten zápas nemal konca. Štvrtkový piaty súboj semifinále play off Západnej konferencie medzi hokejistami CSKA Moskva a Jokeritom Helsinki sa zapísal do histórie ako najdlhší zápas KHL.

Fínsky tím ho napokon vyhral 2:1 - po päťnásobnom predĺžení a góle útočníka Miku Niemiho v 143. minúte. Jokerit odvrátil hrozbu vyradenia a znížil stav série na 2:3.

Od úvodného vhadzovania až po rozhodujúci gól uplynulo viac než šesť hodín.

Na brankára Jokeritu šlo 82 striel

Dosiaľ najdlhší zápas v KHL bol duel Levu Praha s Doneckom v roku 2014, ktorý trval 126 minút a 14 sekúnd.

Zápas v Moskve sa začal vo štvrtok o 19:30 a skončil sa v piatok o 1.34 po polnoci.

Skvelý výkon podal brankár Jokeritu Karri Rämö, na ktorého mierilo až 82 striel. S 81 úspešnými zákrokmi v jednom zápase utvoril rekord KHL.

"Obaja brankári chytali skvele, ale Karri bol jednoducho fantastický. Neurobil žiadnu chybu a dovolil nám vyhrať," pochválil spoluhráča obranca hostí Sami Lepistö.

Jalonen: Bol to triler

V prvej tretine najprv využil presilovku Brian O"Neill, o sedem minút neskôr vyrovnal domáci útočník Kiril Kaprizov. Na ďalšiu zmenu skóre však čakali diváci poriadne dlho. Zábery z tribún ukázali, že niektorí na sedadlách zaspali.

V druhej tretine rozhodcovia neuznali gól talentovaného mladíka Jokeritu Eeliho Tolvanena, vo štvrtom predĺžení odvolali aj presný zásah domáceho Romana Ľubimova.

V piatom predĺžení najprv neuspel krídelník CSKA Valerij Ničuškin, následne z protiútoku sa po prihrávke Lepistöa dostal k puku Niemi a z otočky prekonal brankára Iľju Sorokina.

"Bol to triler, ale je skvelé, že sme to zvládli. I keď sily už dochádzali všetkým. Nikdy predtým som niečo podobné nezažil. Obaja brankári chytali fenomenálne," povedal tréner hostí Jukka Jalonen.

Vlani Jokerit prehral s CSKA v play off 0:4 na zápasy, tento rok dokáže s klubom, ktorý má výrazne vyšší rozpočet, držať krok.

"Chalani sa rozhodli, že nepredajú kožu lacno," dodal Jalonen. Šiesty duel série je na programe v sobotu v Helsinkách.

Domov»Hokej»KHL»Najdlhší duel v KHL? Fanúšikovia zaspávali, duel sa skončil až hodinu a pol po polnoci