Stoch ovládol preteky na mamuťom mostíku v Planici

Kamil Stoch oslavuje triumf v Planici.
Kamil Stoch oslavuje triumf v Planici. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. mar 2018 o 18:23

Počas víkendu vyvrcholí SP skokanov na lyžiach ďalšími dvoma pretekmi v Planici.

Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2017/2018:

/Planica (Slovin.), mostík HS-240 - piatkové výsledky/

Muži - súťaž jednotlivcov:

1.Kamil StochPoľsko455,9 bodu(245 m/234 m)
2.Johann André ForfangNórsko452,2(242 m/234,5 m)
3.Stefan KraftRakúsko443,0(238 m/234,5 m)
4.Robert JohanssonNórsko438,8(245 m/227,5 m)
5.Anders FannemelNórsko433,1(230,5 m/233 m)

PLANICA. Už istý držiteľ veľkého krištáľového glóbusu Kamil Stoch sa stal na mamuťom mostíku HS-240 v slovinskej Planici víťazom piatkových podvečerných pretekov jednotlivcov v rámci Svetového pohára (SP) 2017/2018.

Tridsaťročný Poliak dosiahol jubilejný 30. triumf na podujatí tohto rangu, ôsmy v tejto zimnej sezóne. Za rodákom zo Zakopaného s odstupom 3,7 bodu obsadil druhé miesto Nór Johann André Forfang, tretí skončil Rakúšan Stefan Kraft.

Tesne za pódiom boli ďalší dvaja nórski letci Robert Johansson a Anders Fannemel, elitnú šestku skompletizoval Nemec Richard Freitag.

Trojnásobnému olympijskému víťazovi a piatkovému hrdinovi Stochovi, ktorý viedol aj po 1. kole, namerali v Planici 245 a 234 metrov, od rozhodcov dostal dovedna 455,9 bodu.

Počas víkendu vyvrcholí SP skokanov na lyžiach ďalšími dvoma pretekmi v Planici: v sobotu 24. 3. je na programe súťaž družstiev, o deň neskôr v nedeľu 25. marca absolvujú záverečnú súťaž jednotlivci.

Po oba dni je štart 1. kola predpoludním o 10.00 h.