Rusko doma hladko podľahlo Brazílii, Kolumbia otočila zápas a porazila Francúzsko

Brazília oslavuje jasné víťazstvo.
Brazília oslavuje jasné víťazstvo. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. mar 2018 o 19:47

Holandsko doma podľahlo Anglicku, Argentína porazila Taliansko.

BRATISLAVA. Futbalisti domáceho Nemecka a Španielska hrali v piatkovom medzištátnom prípravnom stretnutí nerozhodne 1:1. Skóre otvoril už v 6. minúte hosťujúci Rodrigo Moreno, desať minút pred koncom prvého polčasu vyrovnal Thomas Müller.

Španielsky kapitán Sergio Ramos odohral jubilejný 150. zápas v reprezentácii. Jeho tím sa v Düsseldorfe dostal do vedenia hneď v úvode, keď si Moreno nabehol na prihrávku Andresa Iniestu a prekonal Marca-Andreho ter Stegena v nemeckej bránke.

Vyrovnanie zariadil Müller peknou strelou spoza šestnástky, ktorá zapadla za Davida de Geu. Aj po zmene strán mali obe mužstvá dobré príležitosti,

Nemec Mats Hummels hlavičkoval do brvna, ale nerozhodný stav zostal v platnosti až do záverečného hvizdu súboja uplynulých dvoch majstrov sveta.

Nemecko neprehralo v 22. stretnutí za sebou, Španielsko je bez prehry sedemnásť duelov, ani jeden z tímov nenašiel premožiteľa od EURO 2016.

Brazília porazila organizátora MS

Brazília, ktorá má na konte rekordných päť titulov svetového šampióna, zvíťazila nad domácim Ruskom 3:0.

Na moskovskej pôde organizátora tohtoročných majstrovstiev sveta strelili jej reprezentanti všetky tri góly v druhom polčase, keď sa postupne presadili Joao Miranda, Philippe Coutinho z pokutového kopu a Paulinho.

Pozrite sa, ako prebiehal zápas Ruska s Brazíliou: fotogaléria

23.3.2018

V ďalších atraktívnych konfrontáciách Anglicko uspelo na trávniku Holandska 1:0 vďaka gólu Jesseho Lingarda v druhom polčase a Argentína triumfovala na neutrálnom štadióne v anglickom Manchestri nad Talianskom 2:0.

O góly sa v závere postarali Ever Banega a Manuel Lanzini. Tréner Alex McLeish odštartoval svoje druhé pôsobenie na lavičke Škótska domácou prehrou s Kostarikou 0:1.

Francúzsko premárnilo dvojgólové vedenie

Francúzsko premárnilo v Paríži dvojgólový náskok a podľahlo Kolumbii 2:3. Rozhodujúci zásah dosiahol Juan Quintero, keď päť minút pred koncom riadneho hracieho času premenil pokutový kop.

Cristiano Ronaldo zariadil vo švajčiarskom Zürichu dvoma gólmi v nadstavenom čase víťazstvo jeho Portugalska nad Egyptom 2:1.

Za africké mužstvo skóroval momentálne najlepší strelec najvyššej anglickej súťaže Mohamed Salah. Japonsko a Mali remizovali v belgickom Liege 1:1. Nórsko zdolalo doma Austráliu 4:1 najmä zásluhou hetriku Olu Kamaru.

Ukrajina, ktorá bude súperom Slovenska v Lige národov, remizovala v španielskej Marbelle so Saudskou Arábiou 1:1. Poľsko podľahlo na vlastnom ihrisku Nigérii 0:1.

63. Konate - 19. Šukurov (z 11 m)

Bulharsko - Bosna a Hercegovina 0:1 (0:1)
Gól:
20. Kodro. ČK: 88. Rajnov (Bul.) po 2. ŽK

Gambia - Stredoafrická republika 1:1 (0:0)

Góly:
11. Giroud, 26. Lemar - 28. Muriel, 62. Falcao, 85. Quintero (z 11 m)

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Rusko doma hladko podľahlo Brazílii, Kolumbia otočila zápas a porazila Francúzsko