Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Boston bez Cháru otočil zápas, Pastrňák rozhodol dvanásť sekúnd pred koncom

Bruins prehrávali v Dallase už 0:2, napokon zvíťazili 3:2.

David Pastrňák (v strede) strieľa víťazný gól do siete Dallasu dvanásť sekúnd pred koncom duelu.David Pastrňák (v strede) strieľa víťazný gól do siete Dallasu dvanásť sekúnd pred koncom duelu. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Už sa zdalo, že sa zápas bude predlžovať. Lenže potom Brad Marchand vyčaroval skvelú prihrávku na Davida Pastrňáka, ten s pukom dokonale oklamal brankára súpera a zasunul ho za jeho chrbát.

Do konca duelu zostávalo dvanásť sekúnd.

Hokejisti Bostonu Bruins vyhrali na ľade Dallasu Stars 3:2, hoci po dvoch tretinách ešte prehrávali 0:2. Zdeno Chára opäť nenastúpil.

Štyri body za lídrom

Už 41-ročný obranca stále maróduje pre nešpecifikované zranenie v hornej časti tela, ktoré utrpel pred desiatimi dňami. Vynechal piaty duel za sebou.

Boston má 102 bodov, o štyri menej ako líder celej NHL Tampa Bay.

"Skvelé víťazstvo a dobrý odrazový mostík pred ďalšími zápasmi na klziskách súperov," povedal David Pastrňák na webe NHL.

Winnipeg aj bez útočníka Marka Daňa zdolal doma Anaheim Ducks 3:2 po predĺžení a ako piaty tím sa v tejto sezóne dostal na hranicu 100 bodov.

Zároveň si utvoril klubový rekord, ten predchádzajúci zo sezóny 2014/2015 mal podobu 99 bodov. Veľkou mierou k tomu prispel Kyle Connor, ktorý v 64. minúte stretnutia rozhodol o triumfe Jets 3:2.

Connor dosiahol druhý víťazný gól v predĺžení v rovnakom počte zápasov a napodobnil kúsok Andrewa Cogliana z Edmontonu z ročníka 2007/2008.

Súper vyniká v ofenzíve, preto som sa postavil za jeho obranu a potom len dúfal, že Nico Hischier vyhrá súboj o puk a posunie mi ho.

Taylor Hall, autor víťazného gólu New Jersey na ľade Pittsburghu

Práve oni dvaja sú jediní nováčikovia v histórii NHL, ktorým sa to podarilo v základnej časti. "Snažil som sa dostávať puky čo najbližšie k bránke a potom rýchlo strieľať. Myslím si, že sme zahrali veľmi dobre," povedal 21-ročný krídelník Connor.

V posledných piatich zápasoch, v ktorých nastúpil, dosiahol šesť gólov. Ten rozhodujúci v predĺžení strelil aj v utorok proti Los Angeles.

New Jersey siaha na play off

V piatok uspelo aj New Jersey v Pittsburghu 4:3 po predĺžení. Rozhodol Taylor Hall už po 27 sekundách pridaného času, v nájazde prekonal Matta Murrayho.

Hostia získali cenné dva body v súboji o play-off a upevnili si pozíciu tímu s druhou voľnou kartou vo Východnej konferencii. Devils majú trojbodový náskok pred Floridou Panthers.

"Súper vyniká v ofenzíve, preto som sa postavil za jeho obranu a potom len dúfal, že Nico Hischier vyhrá súboj o puk a posunie mi ho," povedal Hall.

Bol to preňho 33. gól sezóny.

NHL - piatok:

Buffalo - Montreal 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 25. Lehkonen (De La Rose, Galchenyuk), 59. Paul Byron (Drouin, Hudon), 60. Brendan Gallagher (Logan Shaw)

Pittsburgh - New Jersey 3:4 pp (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Góly: 3. Crosby (Oleksiak, Guentzel), 44. Brian Dumoulin (Crosby), 51. P. Kessel (Brassard, Sheary) - 26. Butcher (Severson, Hall), 28. Coleman (Stafford, Zacha), 29. Hischier (Moore, Hall), 61. Hall (Hischier)

St. Louis - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 1. Berglund (Pietrangelo, Steen), 25. Berglund (Brodziak), 41. Tarasenko (Schwartz), 58. Jaškin (Sobotka, Thompson) - 35. Gagner (H. Sedin, D. Sedin)

Winnipeg - Anaheim 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. Ehlers (Scheifele, Wheeler), 21. Scheifele (Wheeler, Morrissey), 64. Connor (Scheifele) - 6. Grant (H. Lindholm, Pettersson), 51. N. Ritchie

Dallas - Boston 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Góly: 3. Lindell (McKenzie, Dickinson), 40. Jamie Benn (Seguin, Johns) - 42. Marchand (Pastrňák, Riley Nash), 50. Schaller (Marchand, K. Miller), 60. Pastrňák (Marchand, Krejčí)