Turnaj v Číne vyhral Uruguaj, Česko v zápase o tretie miesto zdolalo domáci tím

Edinson Cavani.
Edinson Cavani. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. mar 2018 o 12:35

Českí futbalisti vyhrali suverénne o tri góly.

NAN-NING. Futbalisti Uruguaja triumfovali na turnaji China Cup. V pondelňajšom finále v čínskom Nan-ningu si poradili s Walesom 1:0.

Rozhodujúci gól zaznamenal v 49. minúte Edinson Cavani.

Českí futbalisti zvíťazili v súboji o tretie miesto nad domácim výberom 4:1. Zverenci trénera Karla Jarolíma prehrávali od 5. minúty po góle Fan Siao-Tunga, ale po zmene strán v rozpätí 58. - 62. minúty tromi presnými zásahmi striedajúcich hráčov otočili skóre.

Česi sú spolu s Ukrajinou súpermi slovenskej reprezentácie v 1. skupine B-divízie Ligy národov 2018/2019. Zverenci Jána Kozáka sa so západným susedom stretnú najprv 13. októbra doma a potom 19. novembra vonku.

China Cup 2018 - výsledky:

Finále:

Wales - Uruguaj 0:1 (0:0)

Gól: 49. Cavani

Zápas o 3. miesto:

Čína - Česko 1:4 (1:0)

Góly: 5. Fan Siao-Tung - 58. Kalas, 60. Schick, 62. Krmenčík, 78. Kadeřábek, ŽK: Darida

Zostava ČR: Vaclík (46. Koubek) - Gebre Selassie (46. Kadeřábek), Kalas, Suchý, Novák - Masopust (46. Schick), Darida, Trávník (79. Souček), Barák, Kopic - Tecl (46. Krmenčík)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Turnaj v Číne vyhral Uruguaj, Česko v zápase o tretie miesto zdolalo domáci tím