Nútená pauza trvala tri týždne. Ďalšie kolo sa v Grécku odohrá už počas víkendu

Majiteľ futbalového klubu PAOK Solún Ivan Savvidis vtrhol na hraciu plochu so zbraňou, keď rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali jeho tímu gól na 1:0. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. mar 2018 o 18:44

Tamojšia vláda nariadila pozastavenie súťaže po incidente v zápase PAOK Solún - AEK Atény.

ATÉNY. Najvyššia grécka futbalová súťaž sa po trojtýždňovej prestávke cez víkend opäť rozbehne. Pauzu nariadila grécka vláda po incidente v šlágri 25. kola medzi PAOK-om Solún a AEK Atény.

"Futbalová liga bude cez víkend pokračovať ďalšími zápasmi," povedal hovorca Superligy Alexis Kougias pre grécke rádio ERA-Sport. Informáciu priniesla agentúra DPA.

Incident sa udial 12. marca, keď pre výtržnosti nedohrali duel PAOK - AEK. Za PAOK nastúpil v druhom polčase aj slovenský reprezentant Róbert Mak.

Situácia sa vyhrotila po tom, čo rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali gól domácich na 1:0. Na ihrisko následne vtrhli fanúšikovia i prezident PAOK-u Ivan Savvidis, ktorý mal pri sebe aj zbraň.

Rozhodca následne zápas ukončil. O deň neskôr grécka vláda nariadila prerušenie súťaže.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Nútená pauza trvala tri týždne. Ďalšie kolo sa v Grécku odohrá už počas víkendu