Kylian Mbappé strelil Rusku dva góly.
Kylian Mbappé strelil Rusku dva góly. (Autor: SITA/AP)
TASR|27. mar 2018 o 16:28

Pozrite si sumár výsledkov utorňajších prípravných zápasov.

BRATISLAVA. Futbalisti Brazílie vyhrali v šlágri utorňajších medzištátnych zápasov nad Nemeckom 1:0.

Na Olympijskom štadióne v Berlíne rozhodol o víťazstve Brazílie gólom z 37. minúty Gabriel Jesus.

Brazílčania si zmerali sily s Nemeckom prvýkrát od prehry 1:7 v semifinále domácich MS 2014. Nemci prehrou ukončili 22-zápasovú sériu bez prehry na medzinárodnej scéne.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Nemecko - Brazília: fotogaléria

28.3.2018

Hostiteľ futbalových majstrovstiev sveta 2018 Rusko podľahol na domácom ihrisku v Petrohrade Francúzsku 1:3. Za hostí strelil dva góly útočník Paríža Saint-Germain Kylian Mbappé.

Španieli na domácej pôde v Madride deklasovali Argentínu 6:1. Hetrikom sa v drese hostiteľov blysol Isco, ďalšie presné zásahy pridali Diego Costa, Thiago Alcantara a Iago Aspas.

Hostia napokon nastúpili bez svojej najväčšej hviezdy Lionela Messiho, ktorý sa stále necítil dostatočne fit po svalovom zranení.

Reprezentácia Ukrajiny, ktorá bude spolu s Českou republikou súperom Slovenska v novovytvorenej Lige národov, zvíťazila v belgickom meste Liége nad Japonskom 2:1.

Gruzínsko na lavičke so slovenským trénerom Vladimírom Weissom starším vyhralo doma nad Estónskom 2:0.

Švajčiarsko roztrieľalo v súboji dvoch účastníkov blížiacieho sa svetového šampionátu Panamu 6:0, v stretnutí medzi Dánskom a Čile gól nepadol.

Duel medzi Anglickom a Talianskom sa skončil remízou 1:1, keď za domácich skóroval Jamie Vardy a za hostí vyrovnal tri minúty pred koncom z penalty Lorenzo Insigne.

Prípravné zápasy - sumáre:

Japonsko - Ukrajina 1:2 (1:1)

Góly: 41. Makino - 21. Ueda (vlastný), 69. Karavajev

zostava Ukrajiny: Pjatov - Sobol (62. Matvijenko), Rakickij, Ordec, Butko (62. Karavajev) - Stepanenko - Konopľanka (79. Cygankov), Malinovskij (61. Bujalskij), Zinčenko (80. Rotaň), Marlos (90.+2 Petrjak) - Besedin

Švajčiarsko - Panama 6:0 (4:0)

Góly: 22. Džemaili, 31. Xhaka (11 m), 33. Embolo, 39. Zuber, 49. Drmič, 68. Frei

Gól: 48. Phillips

Pobrežie Slonoviny - Moldavsko 2:1 (2:0)

Poľsko - Kórejská republika 3:2 (2:0)

Góly: 32. Lewandowski, 45. Grosicki, 90.+2 Zielinski - 85. Lee Chang-Min, 87. Hwang Hee-Chan

Austrália - Kolumbia 0:0

Anglicko - Taliansko 1:1 (1:0)

Góly: 26. Vardy - 87. Insigne (11 m)

Maroko - Uzbekistan 2:0 (2:0)

Góly: 4. El Kaabi, 43. da Costa

Nigéria - Srbsko 0:2 (0:0)

Góly: 68. a 81. Mitrovič

Španielsko - Argentína 6:1 (2:1)