Berdych po česky vulgárne okríkol rozhodcu. Ten mu odpovedal, že rozumie

Tomáš Berdych na turnaji v Miami skončil.
Tomáš Berdych na turnaji v Miami skončil. (Autor: TASR/AP)
Martina Janíková|28. mar 2018 o 13:38

Český tenista na turnaji v Miami skončil v treťom kole.

BRATISLAVA. Na tenisovom okruhu patrí k najskúsenejším hráčom. Český tenista Tomáš Berdych bude na zápas 3. kola na turnaji v Miami dlho spomínať.

Súboj s domácim mladíkom Francisom Tiafoem sa natiahol až do pol tretej ráno. V rozhodujúcom treťom sete ho v stredu prerušil dážď.

Berdych počas napínavého duelu diskutoval s rozhodcom, sťažoval sa na klzký povrch. Jeho vulgárnu nadávku v češtine ale empirový arbiter odhalil a hneď českú jednotku upozornil, že toto mu na kurte tolerovať nebude.

Zápas sa mal na floridských kurtoch začať v utorok podvečer miestneho času, lenže kvôli natiahnutému programu sa český tenista dostal na kurty až o 22.45.

Súboj s dvadsaťročným Tiafoem dospel do tretieho setu. Zápas trval až do pol tretej ráno, napriek tomu obaja súperi ešte boli na kurte. Za stavu 7:6 (2), 2:6, 4:5 ho kvôli dažďu prerušil až arbiter.

Pri viac ako 2,5-hodinovej bitke sa Berdych sťažoval na klzký povrch, rozhodca otáľal až do chvíle, kedy sa nad kurtom spustil prudký lejak.

Záverečný set bol veľmi dramatický. "Do p**i už ale," cituje web tenisovysvet.cz hlasitú nadávku, ktorú Berdych na kurte vypustil z úst. Informáciu priniesol isport.blesk.cz.

"Tomáš, viem, čo toto v češtine znamená," prekvapivo zareagoval hlavný empirový arbiter. Tým Berdycha upozornil, aby sa podobných komentárov počas zápasu radšej zdržal.

Čech napokon tretí set prehral v tajbrejku.

Domov»Tenis»Berdych po česky vulgárne okríkol rozhodcu. Ten mu odpovedal, že rozumie