Kližan si v Marbelle o titul nezahrá, v semifinále nezískal ani set

Martin Kližan s výrazným prepadom v rebríčku ATP.
Martin Kližan s výrazným prepadom v rebríčku ATP. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. mar 2018 o 18:36

Slovenský tenistka dostal kanára v druhom sete.

MARBELLA. Slovenský tenista Martin Kližan prišiel o šancu stať sa dvojnásobným víťazom turnaji ATP Challenger Tour Casino Admiral Trophy v španielskej Marbelle.

Dvojhra - semifinále:

Stefano Travaglia (Tal.-7) - Martin Kližan (SR) 7:6 (5), 6:0

/za 81 minút/

Po štvrtkovom postupe do finále štvorhry po boku krajana Jozefa Kovalíka totiž neuspel v piatkovom semifinálovom stretnutí dvojhry, v ktorom podľahol za 81 minút siedmemu nasadenému Talianovi Stefanovi Travagliovi 6:7 (5), 0:6.

Dvadsaťosemročný ľavoruký Bratislavčan, momentálne 140. v singlovom renkingu, nezužitkoval v prvom sete náskok 5:3 a ani vedenie 6:5 s dvoma setbalmi pri vlastnom servise.

Bol to Kližanov premiérový duel s 26-ročným súperom (123.), ktorý v tajbrejku využil hneď prvú možnosť na ukončenie setu. V ďalšom priebehu trikrát brejkol Slováka a premenením druhého mečbalu mu nadelil kanára.

Kližan je v Marbelle už od minulého týždňa na sústredení - rovnako ako Andrej Martin, Jozef Kovalík a Norbert Gombos - pred bratislavským stretnutím Slovensko - Bosna a Hercegovina 6. - 7. apríla na antuke.