Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
20. etapa: Alba - Sestriere | Sledujte naživo
Sagan už nemôže získať cyklámenový dres, Hart a Hindley majú rovnaký čas

Jurčo zranil súperovho brankára, Tatar opäť bodoval

Slovenskí brankári Peter Budaj a Jaroslav Halák neboli ani na lavičkách svojich tímov.

Semion Varlamov v opatere lekára po zrážke s Tomášom Jurčom.Semion Varlamov v opatere lekára po zrážke s Tomášom Jurčom. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar si pripísal štrnástu asistenciu v sezóne v súboji Las Vegas - St. Louis v noci na sobotu v NHL. Tatar prispel ku gólu Jamesa Neala v 37. minúte, ktorým sa domáci priebežne dostali do vedenia 3:2.

Súboj sa napokon posunul do predĺženia, ktoré už po 22 sekundách rozhodol svojím druhým gólom v stretnutí domáci útočník Jonathan Marchessault.

Nováčik z Las Vegas si posilnil líderskú pozíciu v Pacifickej divízii Západnej konferencie NHL.

Jurčo zranil brankára súpera

Prečítajte si tiež: Istá posila z NHL? Jurčo chce ísť na MS 2018 Čítajte

Dôležité dva body v boji o play off získali hráči Colorada, ktorí hladko zdolali súperov zo Chicaga 5:0. Ruský brankár Avalanche Semion Varlamov kryl všetkých 30 striel, ale klasického čistého konta sa nedočkal.

Po kontakte so slovenským útočníkom Tomášom Jurčom musel nútene dolu z ľadu 6:25 minúty pred koncom tretej tretiny so zranením v dolnej časti tela.

Aj tak sa stal Varlamov prvou hviezdou zápasu.

Jurčo odohral za Blackhawks necelých 13 minút a prezentoval sa dvomi strelami na bránku a jednou zablokovanou strelou.

Načítavam video...

Halák a Budaj neboli ani dvojkami tímu

Toronto zvíťazilo v New Yorku nad Islanders 5:4 a ako šiesty tím v tejto sezóne pokorilo hranicu 100 bodov. O víťazstve hostí rozhodol necelé štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času Auston Matthews, v bránke a ani na striedačke hostí nebol Jaroslav Halák.

"Dobré dva body. Bolo treba nájsť spôsob, ako eliminovať veľkú útočnú silu súpera. Možno to nebola zábava pre trénerov, ale hráčov áno," vyhlásil Auston Matthews, ktorý bodoval vo všetkých piatich zápasoch od svojho návratu na ľad 22. marca po zranení ramena.

Prečítajte si tiež: Cígerovi neprišiel do tímu zo zámoria nikto. Ako dopadnú Šatan a Ramsay? Čítajte

Hokejisti Tampy Bay sa triumfom 7:3 nad hráčmi New York Rangers vrátili na čelo Atlantickej divízie aj Východnej konferencie NHL.

Lightning sa dostali na 108 bodov, čo je štyri zápasy pred koncom základnej časti vyrovnaný ich rekordný zápis zo sezóny 2014/2015.

V tíme víťazov skórovali J. T. Miller aj Dan Girardi, ktorí si ešte v uplynulej sezóne obliekali dresy New York Rangers. Tretím do partie, ktorá opustila Rangers a presídlila do organizácie Lightning, je bývalý kapitán Newyorčanov Ryan McDonagh.

Slovenský brankár Tampy Peter Budaj nebol ani na striedačke.

NHL 2017/2018 - základná časť:

New York Islanders - Toronto 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Góly: 13. Beauvillier (Eberle, Pelech), 19. Boychuk (Beauvillier, Nelson), 31. Nelson (Ladd, Pelech), 47. Tavares (Lee, Eberle) - 17. Kadri (Marner, Rielly), 28. Zajcev (Matthews, Gardiner), 38. Marner (Gardiner, Kadri), 43. J. van Riemsdyk (Hainsey), 57. Matthews (Nylander, Hyman)

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) nebol ani na striedačke svojho tímu/

New York Rangers - Tampa Bay 3:7 (1:0, 0:2, 2:5)

Góly: 15. Skjei (Bučnevič, Desharnais), 49. Chytil (Zuccarello, K. Hayes), 57. Kreider (Zibanejad, Fast) - 24. Paquette (J.T. Miller, Sergačov), 25. Killorn (Cirelli, Hedman), 41. J.T. Miller (Hedman, Killorn), 42. Paquette (Conacher, Kunitz), 43. Point (Gourde), 59. Point (Gourde), 60. Girardi (Paquette, Kunitz)

/brankár Peter Budaj (Tampa Bay) nebol ani na striedačke svojho tímu/

Washington - Carolina 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 3. Kempný (Carlson, Oshie) - 24. D. Ryan (Nordström, Slavin), 32. Faulk (Di Giuseppe, D. Ryan), 55. Aho (Zykov, Teräväinen), 58. McGinn (J. Staal, Williams)

Colorado - Chicago 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 19. Andrighetto (Girard), 29. Barrie (Rantanen, Landeskog), 47. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 49. Jost (Barrie, Kerfoot), 58. Andrighetto

/útočník Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 12:57 minúty, dvakrát vystrelil na bránu súpera, pripísal si jeden mínusový bod a zablokoval jednu strelu súpera/

Anaheim - Los Angeles 2:1pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 37. N. Ritchie (Beauchemin, O. Kaše), 65. Rakell (Montour, O. Kaše) - 6 Doughty (Kopitar, D. Brown)

Las Vegas - St. Louis 4:3pp (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. W. Karlsson (Eakin), 14. Marchessault (Tuch, W. Karlsson), 37. Neal (Haula, TATAR), 61. Marchessault (Schmidt, W. Karlsson) - 3. Berglund (Steen, Brodziak), 17. B. Schenn (Schwartz, Tarasenko), 47. Thorburn (Upshall, Sundqvist)

/útočník Tomáš Tatar (Las Vegas) odohral 14:35 minúty, asistoval pri treťom góle svojho tímu, zablokoval jednu strelu súpera/