Slovanista Moha sa raduje z gólu svojho spoluhráča.
Slovanista Moha sa raduje z gólu svojho spoluhráča. (Autor: TASR)
Sportnet|31. mar 2018 o 17:09

Úradujúci majster prehral o štyri góly.

ŽILINA. Úradujúci slovenský majster MŠK Žilina doma utŕžil debakel od AS Trenčín 1:5 v sobotňajšom stretnutí 3. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy 2017/2018.

Domáci Žilinčania dokázali vďaka Jaroslavovi Mihalíkovi odpovedať iba na úvodný zásah Antonia Manceho. Ešte do polčasovej prestávky sa presadili Aschraf El Mahdioui a Hilary Gong.

Po zmene strán pokračovala demontáž domácich, Mance pridal svoj druhý gól v zápase a na konečných 5:1 pre Trenčanov uzavrel ďalší dvojgólový hráč Gong.

Hráči AS uspeli po dvoch nezdaroch, Žilina sa trápi, z ostatných piatich súbojov získala iba štyri body za jedno víťazstvo a jednu remízu.

Futbalisti Slovana Bratislava na vlastnom ihrisku zdolali Ružomberok tesne 1:0. Zverenci trénera Martina Ševelu prekonali obranu hostí až v úvode druhého polčasu, keď sa presadil Aleksandar Čavrič.

Slovan sa rehabilitoval za prehru v Žiline (0:2) v minulom kole. Na vedúcu Trnavu majú slovanisti manko siedmich bodov, Spartak má nedeľňajší zápas v Dunajskej Strede k dobru.

Fortuna liga 2017/2018 - skupina o titul - 3. kolo:

Žilina - Trenčín 1:5 (1:3)

Góly: 12. J. Mihalík - 11. a 50. Antonio Mance, 41. a 76. Gong, 13. El Mahdioui

ŽK: 52. Holúbek, 81. Škvarka - 23. Čögley, 56. Paur, rozhodovali: Ziemba - T. Somoláni, Ádám, 3298 divákov

Žilina: Volešák - Chvátal, Kaša, D. Hancko (45. Králik), Holúbek - I. Díaz, Pečovský (74. Bičachčjan), Škvarka - L. Jánošík, S. Mráz, J. Mihalík (53. F. Kubík)

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Paur (77. Beridze), Ubbink - Gong, Antonio Mance (84. Čatakovič), Azango (90. Van Arnhem)

Hlasy po stretnutí:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Zápas sa lámal v prvom polčase. Boli sme nedisciplinovaní pri štandardkách, defenzívnych aj ofenzívnych, pretože keď dáme na 1:1 a máme štandardku, nemôžu ísť súperovi hráči dvaja na jedného z vlastnej polovice. Naivita v určitých herných situáciách nás pripravila o lepší výsledok. Chalani boli v prvom polčase schopní ísť do súpera tak, že pri vyššej produktivite by to bol šialený zápas s iným skóre. Takto to bol šialený zápas, ale s jasnou prevahou Trenčína. Aj za stavu, keď sme prehrávali o dva góly, sa s tým dalo niečo urobiť, ale nesmieme si streliť hneď v úvode polčasu jednoduchý gól. Ten nás zlomil a zápas sa len dohrával. Snažili sme sa ešte riskovať, ale dostali sme ďalší gól z rýchlej kontry. Dostali sme lekciu z produktivity a z dôrazu vo vlastnej šestnástke."

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Zápas sa mi hodnotí dobre, pretože sme vysoko vyhrali, ale treba povedať, že prehra je pre domácich krutá. Využili sme šance, ktoré sa nám naskytli, v polovici prvého polčasu, keď mala Žilina viac z hry, nás pri jej šanciach podržal brankár Šemrinec. Ustáli sme tlak a v druhom polčase sme takticky súboj uhrali. Hral sa otvorený futbal, oba tímy chceli vyhrať, padlo veľa gólov, bolo veľa brejkových situácií, zápas sa musel páčiť."

Slovan Bratislava - Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 49. Čavrič

ŽK: 58. Rundič - 44. P. Maslo, rozhodovali: P. Hrčka - Bobko, Galo, 1080 divákov

Slovan: Šulla - B. Sekulič, Bajrič, Božikov, Rundič - De Kamps - Ibrahim Rabiu (72. Nono), Holman (83. V. Savičevič) - Čavrič (75. Hološko), Šporar, Moha

Ružomberok: Macík - Jonec, P. Maslo, J. Maslo, Kupec (57. Pikk) - Qose, B. Ľupták - E. Daniel, Gešnábel (80. D. Takáč), Gál-Andrezly - E. Haskič (66. D. Čapek)

Martin Ševela, tréner Slovana: "Z našej strany bol solídny vstup do oboch polčasov. Bol v našej réžii, škoda nevyužitých šancí, mohli sme byť efektívnejší. Podarilo sa nám streliť rozdielový gól, som spokojný s víťazstvom, ale v niektorých fázach sme súperovi nechali priestor, aby sa dostal do zápasu. Dôležité je rozvlniť sieť a nie rozozvučať brvno. To, s čím som nebol spokojný, si rozoberieme. Keď je rozdiel jednogólový, súper stále cíti šancu a všeličo sa môže stať aj v nadstavenom čase."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Futbal bol otvorený z oboch strán, mužstvá si vypracovali dosť šancí. Slovan dal jeden rozdielový gól, ak chceme pomýšľať na úspech, musíme hrať odvážne a sebavedomo. Bez gólu ťažko uhráte vonku priaznivý výsledok, efektivita z našej strany bola nulová. Pokiaľ by sme dali gól, mohol byť zápas pre nás zaujímavejší."