Náhradník Ibrahimovič otočil zápas dvoma gólmi. Prvý bol famózny

Zlatan Ibrahimovič famóznym spôsobom pomohol svojmu tímu k víťazstvu.
Zlatan Ibrahimovič famóznym spôsobom pomohol svojmu tímu k víťazstvu. (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál|1. apr 2018 o 06:14

Zlatan Ibrahimovič má za sebou skvelý debut v Los Angeles.

BRATISLAVA. Stiahol si dres a mával ním. A ukazoval svoje potetované telo. Spoluhráči naňho naskákali, ľudia v hľadisku boli v eufórii.

Famózny debut v drese Los Angeles Galaxy v Major League Soccer má za sebou Zlatan Ibrahimović. Švédsky útočník nastúpil na záverečných dvadsať minút derby s Los Angeles FC a v závere dvoma gólmi zaistil svojmu tímu výhru 4:3.

„Myslím, že som na štadióne počul: 'Chceme Zlatana, chceme Zlatana.' Tak som im dal Zlatana," povedal Ibrahimovič.

Domáci pritom mali duel rozohraný mizerne, na začiatku druhého polčasu prehrávali 0:3.

Zlatan naskočil do hry až v 71. minúte, keď jeho tím prehrával 1:3. Stačilo mu päť minút a vyrovnal. A bol to fantastický gól. Ibrahimovič prekvapil brankára strelou z voleja zhruba z 35 metrov. Lopta nabrala rotáciu a skončila v bránke.

Pozrite sa na najlepšie momentky Zlatana Ibrahimoviča z jeho debutu za LA Galaxy: fotogaléria

1.4.2018

"Keď sa pozriete späť, tak som sa dal gól v prvom súťažnom zápase za každý klub, v ktorom som hral," tvrdil Ibrahimovič.

Švéd potom aj rozhodol o triumfe svojho tímu v nadstavenom čase, keď sa presadil hlavou.

„O môj vek sa nebojte. Keď som prišiel do Anglicka, všetci hovorili, že som starý. Prišiel som tam na vozíku a za tri mesiace som Anglicko dobyl. Potom hovorili, že lietam," povedal 36-ročný Ibrahimovič po príchode do Ameriky.

Vlani na jeseň sa vrátil do Manchestru United po vážnom zranení kolena, ale v tejto sezóne nastúpil len sedemkrát. Minulý týždeň sa s anglickým klubom dohodol na ukončení zmluvy a zamieril do Los Angeles.

„Viem, čo dokážem. Som tu, aby som vyhrával. Lev je hladný. Dal som viac gólov, než tu hráči odohrali zápasov, takže viem, čo robím. Idem ďalej, ale s Galaxy. Som to stále ja, iba v inom klube,“ dodal Ibrahimovič.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Náhradník Ibrahimovič otočil zápas dvoma gólmi. Prvý bol famózny