Ilustračná fotografia. (Autor: SITA)
SITA|1. apr 2018 o 19:35

Pozrite si nedeľné výsledky play out Tipsport ligy.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Detvy spravili ďalší krok k udržaniu sa v Tipsport lige.

V nedeľňajšom stretnutí 8. kola play-out zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 3:0. Všetko podstatné sa stalo na konci prvej a v úvode druhej tretiny.

Najprv otvoril skóre duelu v 17. min Matúš Chovan, gólovú poistku pridal v 22. min Michal Murček. Domácim nevyšla ani záverečná hra bez brankára, naopak, inkasovali aj tretíkrát - presadil sa Ladislav Ščurko.

Pri všetkých góloch hostí asistoval David Videlka. Detva uspela štvrtýkrát po sebe a dostala sa na čelo tabuľky o bod práve pred Liptákov.

Skalica nevyužila domáce prostredie a podľahla Michalovciam 2:3 po predĺžení. Zemplínčania po dvoch tretinách viedli 2:1, duel poslal do predĺženia v treťom dejstve Dávid Okoličány.

Hostia z východu Slovenska však napokon doviedli duel do víťazného konca, keď po necelej minúte rozhodol obranca Daniel Hančák.

Skalica je v tabuľke posledná, ak nebude bodovať v najbližšom zápase v Detve, s určitosťou príde o možnosť postúpiť medzi elitu. Michalovce sú tretie, za druhou priečkou zaostávajú o päť bodov.

Tipsport liga 2017/2018 - play-out - 8. kolo:

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 Detva 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 17. Matúš Chovan (Gachulinec, Videlka), 22. Murček (Videlka, L. Ščurko), 58. L. Ščurko (Videlka)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Lauff - Bogdaň, Smrek, 1174 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, J. Tabaček, Gründling, J. Nemec - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Vybiral, Piatka, L. Žiak - Lištiak, Uhrík, B. Rapáč - Nechaj

Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, Šimon, Macejko, F. Fekiač, Jendroľ - R. Gašpar, Surovka, Sitnikov - J. Milý, Matúš Chovan, Belluš - Videlka, Murček, L. Ščurko - Róth, M. Surový, J. Tibenský

HK Skalica - HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 7. Kotzman (Janáč, R. Jarolín), 50. Okoličány (Schmidt, Kristián Kučera) - 25. Hamráček (Toma), 38. Mašlonka (Piatak, Balko), 61. Hančák (Piatak)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Mikéska (Skalica) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Štefik - Krajčík, Šefčík, 556 divákov

Skalica: R. Petrík - Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Kukliš - Vaškovič, Vereš, Hujsa - Kotzman, R. Jarolín, Janáč - Jurák, Schmidt, Okoličány - Kristián Kučera, Dufek, Kňazev - Dmitriev

Michalovce: Trenčan - Hančák, Valečko, Korenko, Meliško, Dolgoš, Rusina, Cvengroš - Halás, Cútt, Solomončak - Mašlonka, Piatak, Balko - Jokeľ, Linet, Brezniak - Banovský, Toma, Hamráček - Mesaroš

Domov»Hokej»Slovensko»Detva uspela v Liptovskom Mikuláši, Skalica nestačila na Michalovce