Richard Trutz.
Richard Trutz. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)
Pavol Spál|3. apr 2018 o 15:59

Nechápem, ako niekomu mohlo napadnúť, že môžem niečo ovplyvniť štyridsať minút po skončení zápasu, tvrdí športový riaditeľ Slovana Richard Trutz.

BRATISLAVA. Na sociálnych sieťach sa po nedeľňajšom zápase Spartaka Trnava v Dunajskej Strede objavila fotografia, ktorá zachytáva športového riaditeľa Slovana Bratislava Richarda Trutza, ako mieri do šatne rozhodcov na štadióne v Dunajskej Strede.

Okamžite vznikli špekulácie, čo tam Trutz robil a či sa nesnažil ovplyvniť zápas. Riaditeľ Slovana netají, že má s rozhodcami priateľské vzťahy.

Súboj 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy rozhodovala trojica Glova, Slyško, Mókoš. Vážnu chybu, ktorá by ovplyvnila zápas, nespravili. Dunajská Streda nakoniec zdolala Trnavu 1:0.

Trnavský klub však avizoval, že na Trutza podá sťažnosť príslušným orgánom Slovenského futbalového zväzu a Únie ligových klubov.

Trutz je bývalým ligovým futbalistom a štyri roky pôsobil aj v Dunajskej Strede.

V minulosti patril medzi najlepších ligových rozhodcov na Slovensku, presadil sa aj na medzinárodnej scéne. Pracoval aj ako moderátor TA3, ktorú vlastní Ivan Kmotrík, majiteľ Slovana.

Tieto okolnosti vyvolali veľké vášne, keďže Trnava je na čele ligy o sedem bodov práve pred Slovanom. Odvekých rivalov navyše v sobotu čaká vzájomný zápas, ktorý môže súťaž ešte viac zdramatizovať.

Richard Trutz v rozhovore pre SME vysvetľuje, čo robil v kabíne rozhodcov.

Rozhovor s Richardom Trutzom:

Počas zápasu Dunajskej Stredy s Trnavou ste vraj boli v kabíne pre rozhodcov. Môžete to vysvetliť?

„Pre mňa sú to úplne smiešne konšpirácie. Po zápase sme asi tridsať minút na štadióne diskutovali s funkcionármi Spartaka Trnava aj Dunajskej Stredy. Rozlúčili sme sa a pri odchode som povedal, že sa zastavím aj pri svojich bývalých kolegoch a kamarátoch rozhodcoch. Poprial som im pekné veľkonočné sviatky, pozdravil som ich a odišiel som preč.“

Šíria sa však informácie, že ste tam neboli po zápase, ale cez prestávku medzi polčasmi.

Domov»Futbalnet»Trutz tvrdí, že šiel rozhodcom popriať príjemné sviatky. Kmotrík hovorí o prvoaprílovom žarte