Slovenskí hokejisti utŕžili poriadny debakel, vo Švédsku prehrali o šesť gólov

Slovenský hokejista Filip Krivošík. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. apr 2018 o 00:00

Slováci v dvoch stretnutiach inkasovali dohromady trinásťkrát.

Prípravný hokejový zápas pred MS 2018:

Švédsko - Slovensko 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

Góly: 9. Liss (Boqvist, Brännström), 13. Zackrisson (Wikstrand, Pilut), 18. Ölund (Olofsson), 21. Liss (Olofsson), 37. Liss (Olofsson, Asplund), 53. C. Klingberg (Olofsson, Almqvist), 59. Grundström (C. Klingberg, Zackrisson) - 27. Štrauch (Šoltés)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Harnebring, Winge - G. Jonsson, Löfgren (všetci Švéd.)

Švédsko: Hellberg - Pilut, Wikstrand, Almquist, Nyberg, J. Andersson, Arnesson, Brännström, Boqvist - Grundström, Zackrisson, Cehlin - Olofsson, Sundström, Liss - Norman, Asplund, Lindqvist - C. Klingberg, Ölund, Ginning

Slovensko: Godla (22. Hrenák) - Trška, Grman, Bodák, Marek Ďaloga, Gernát, J. Valach, Fehérváry - A. Kudrna, M. Hovorka, M. Bakoš - Miklík, Buc, L. Nagy - P. Svitana, Krivošík, Šoltés - Štrauch, Šimun, D. Bondra

OSKARSHAMN. Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vysoko 1:7 s domácim Švédskom v piatkovom prípravnom zápase pred májovými majstrovstvami sveta. Súboj v Oskarshamne je súčasťou seriálu Euro Hockey Challenge 2018.

Slováci domácemu tímu neodplatila štvrtkovú prehru 3:6.

Švédsko sa v piatok ujalo vedenia v 9. minúte gólom Olleho Lissa, náskok domácich zveľadil o štyri minúty neskôr Patrik Zackrisson a tretí gól Švédov pridal opäť Ölund.

Už po 46 sekundách druhej tretiny znovu udreli Švédi, presadil sa Olle Liss. Jeho gól vyhnal zo slovenskej brány Denisa Godlu, nahradil ho Dávid Hrenák.

V 27. minúte sa gólu dočkali i Slováci, premiérový zásah strelil v národnom tíme Andreas Štrauch.

Potom však znovu navýšil vedenie domácich Liss. Severania v tretej tretine už nehrali na plný plyn, napriek tomu strelili ďalšie dva góly. Skóroval štvrtkový autor hetriku Carl Klingberg a konečný rezultát stanovil Carl Grundström.

Slovenskí hokejisti si nezlepšili bilanciu so Švédmi, z 36 duelov vyhrali desať, v troch remizovali a 23 prehrali s celkovým skóre 81:119. Slováci v rámci prípravy na májové MS v Dánsku odohrajú na budúci víkend dvojzápas s Nemeckom vo Weisswasseri a Drážďanoch.

Zvyšné stretnutia Euro Hockey Challenge 2018:

Fínsko - Bielorusko 4:3pp (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 11. Savinainen, 13. Puustinen, 57. Jürgens, 62. Jormakka - 22. Gavrus, 27. Kitarov, 54. Znacharenko

Rusko - Nemecko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 10. a 33. Iľjenko, 23. K. Semjonov, 55. Bereglazov - 50. Michaelis

Nórsko - Lotyšsko 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 24. Trettenes, 31. Heler, 50. K. Forsberg - 24. Kalns, 60. Tralmaks

Francúzsko - Dánsko 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 39. D. Fleury, 49. A. Manavian, 51. S. Da Costa, 58. Correia - 6. N. Jensen, 37. Olesen

Hlasy po stretnutí Švédsko - Slovensko:

Craig Ramsay, tréner SR: "Všetci sme verili, že dosiahneme lepší výsledok. Skúšali sme si však nové veci, začíname hrať novým systémom. Pozreli sme si veľa mladých hráčov, ktorí dosiaľ nemali príležitosť hrať za národný tím.

Bola to pre nich dobrá skúsenosť a zistili, kde sa nachádzajú a aké náročné je hrať na tejto úrovni. Pozrieme sa na video a zanalyzujeme, čo sa stalo. Mali sme celkom dobrý vstup do zápasu, mali sme však znovu veľa vylúčení a súper dal niektoré veľmi šťastné góly.

Švédi hrali výborne, majú dobrý tím, hrali rýchlo, nestíhali sme za nimi. Takáto prehra je krutá, ale tieto zápasy nám toho veľa ukázali. Mladí chlapci robili, čo bolo v ich silách."

Andreas Štrauch, útočník a autor jediného gólu SR: "Prehrať 1:7 je veľmi nepríjemné, predsa len, je to medzinárodná scéna. Verili sme, že Švédov v druhom zápase viac potrápime. Som šťastný, že som tu mohol byť a okúsiť takúto úroveň, som za to rád. Dnešný hokej je najmä o pohybe, u nás v extralige je to pomalšie ako na medzinárodnej scéne."

Po zápase som dostal krásny potlesk, počas celého roka som sa tu cítil veľmi dobre a bolo super hrať pred týmito divákmi. Prišiel som sem, aby som si vybojoval nomináciu na MS, takže budem robiť všetko preto, aby som tu zostal a podával čo najlepšie výkony.

Martin Fehérváry

Juraj Valach, obranca SR: "V prvom zápase so Švédmi by sa dala pozitívne hodnotiť prvá a tretia tretina, druhá bola z našej strany veľmi zlá. Druhý zápas by som radšej nehodnotil, ťažko sa v ňom hľadá niečo pozitívne.

Švédi hrajú úžasne s pukom, nezbavujú sa ho, nachádzajú si voľné priestory a puky si tam posúvajú, prihrávky si dávajú presné, prudké, na hokejku. My puky viac-menej po sebe strieľame a to je potom ťažké. Viac by sme sa mali zamerať na individuálne zručnosti, lebo oproti Švédom sme 'drevení'."

Martin Fehérváry, obranca SR: "Boli to veľmi náročné dva zápasy. Snažili sme sa hrať našu hru. Švédi hrali veľmi dobre a veľa korčuľovali. Mali sme príliš veľa vylúčení a to bola príčina nášho neúspechu v oboch dueloch.

Po zápase som dostal krásny potlesk, počas celého roka som sa tu cítil veľmi dobre a bolo super hrať pred týmito divákmi. Prišiel som sem, aby som si vybojoval nomináciu na majstrovstvá sveta, takže budem robiť všetko preto, aby som tu zostal a podával čo najlepšie výkony.

Bola to pre nás veľká príležitosť i skúsenosť. Je to seniorský hokej, ešte o tomu na medzinárodnej úrovni, je tú úplne iné ako medzi juniormi. Myslím si, že sme si to užili a robili sme čo mohli a ukázali sme, že vieme hrať hokej."

Online prenos: Švédsko - Slovensko (Euro Hockey Challenge 2018, 2. zápas)

Euro Hockey Challenge  2017/2018
06.04.2018 o 18:30
Švédsko
7:1
(3:0, 2:1, 2:0)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 9. Liss, 13. Zackrisson (Wikstrand, Pilut), 18. Ölund (Oloffson), 21. Liss, 37. Liss (Oloffson, Asplund), 53. Klingberg (Oloffson, Almqvist), 59. Grundström (Klingberg, Zackrisson) – 27. Štrauch (Šoltés).
Skončil sa aj druhý zápas, v ktorom si v rámci Euro Hockey Challenge sily zmerali výbery Švédska a Slovenska. Po tom, čo sme súperovi včera podľahli výsledkom 3:6, si dnes pripisujeme druhú prehru – tentokrát 1:7.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
59:40
Prebiehajú posledné minúty dnešného zápasu.
58:27
goalŠvédsko dalo gól!
Debakel sa navyšuje. Slováci by sa už najradšej videli v šatni, avšak kalich horkosti si musia vypiť až do dna. Je z toho gól s poradovým číslom sedem, o ktorý sa postaral CARL GRUNDSTRÖM. Asistencie: Carl Klingberg, Patrick Zackrisson.
58:00
Nagy v protiútoku, urobil to dobre. Náš kapitán dokázal preveriť pozornosť Hellberga, avšak ten mohol ostať pokojný. Vyrazený puk totiž bola pripravená upratať pätica domácich.
57:20
Zakončoval Almqvist, jeho pokus zrazil Hrenák späť do hry. Švédsko následne s pukom ostalo kombinovať v našej obrannej tretine, našťastie už bez streleckého pokusu.
56:37
Švédi sa už pred Hrenáka často netlačia. Teraz to dokonca zahrali domáci dobrovoľne po mantineli v obrannom pásme. Rýchla rotácia hráčov, na ľad naskočili tí oddýchnutí.
55:20
Medzičasom nám začalo plynúť záverečných päť minút riadnej hracej doby.
54:24
Linus Ölund zhodil svojho súpera pri zadnom mantineli, všetko ale bolo v rámci pravidiel, a tak sa vylučovať nemohlo. Švédi sa následne usadili v našom pásme, Hrenák musel riešiť niekoľko zakončení.
53:14
Slováci sa presunuli pred Hellberga, kde to skúšali strelou po ľadovej ploche. Švédsky gólman bol ale pozorný a puk tak do svojej siete prekĺznuť nenechal.
52:54
Čo dodať. Poltucet v slovenskej sieti je realitou aj dnes. Švédi to zahrali veľmi dobre, z čoho ťažil CARL KLINGBERG. Ten trafil puk ideálne, Hrenák nemal veľa možností na toto zakončenie zareagovať. Asistencie: Victor Oloffson, Adam Almqvist.
52:34
Skúšal to Olofsson, avšak jeho pokus naša defenzíva výborne zachytila. Puk následne opúšťa slovenskú obrannú tretinu a smeruje do tej švédskej. Liss sa poriadne hnevá na svojich spoluhráčov.
51:23
Naši chlapci sa v úvode oslabenia dobre bránia a puk posielajú cez všetky čiary. Švédi sa už nemajú kam ponáhľať, no nejaký gól by nepochybne ešte radi pridali.
50:59
Vylúčenie v tíme Slovensko (Hovorka – 2 min., držanie).
50:12
Píska sa zakázané uvoľnenie Švédska.
49:29
Patrick Cehlin bojoval o puk pri mantineli a aj keď sa k nemu nedostal, jeho spoluhráči dostali možnosť zakončiť. Pálil Cehlin, avšak Hrenák v tomto prípade zmenu skóre nepripustil.
48:30
Slováci to skúsili krížnou prihrávkou, ktorá prepadla až na zadný mantinel. Bola ale tečovaná, a tak sa zakázané uvoľnenie pískať nemusí.
47:07
Olle Liss sa teraz tlačil pred bránku stráženú Dávidom Hrenákom, popred ktorú prekĺzol pomerne nebezpečný puk. Našťastie pre nás sa k nemu krídelník druhej švédskej formácie nedostal a svoj štvrtý gól v zápase tak nepridal.
46:06
Hra je po dlhšom čase prerušená, oba celky budú striedať. Nasledovať bude zároveň aj komerčná prestávka, počas ktorej si môžu tímy rozdať taktické pokyny.
45:23
Trška našiel Nagya, tomu chýbala v útočnej tretine podpora zo strany spoluhráčov. Stále pokračujeme v divácky nie príliš atraktívnej hre, avšak to sa napokon od tretej tretiny aj očakávalo.
44:44
Patrik Cehlin odviedol pri zadnom mantineli skvelú prácu a Fehérváryho odstavil od puku. Slováci sa k nemu síce ešte na malý moment dostali, už z toho ale nebolo nič zaujímavé.
43:16
Trška chcel dlhou prihrávkou vysunúť jedného zo Slovákov pripravených útočiť, našiel ale len Piluta. Úvod záverečnej tretiny nám zaujímavejšie obrázky neprináša.
42:05
Bodák si ešte pri manitneli niečo vysvetľoval s Brännströmom, ktorého držal za prilbu. Neprišlo tam k výraznejšiemu kontaktu, o čo sa postarali pohotovou reakciou aj postranní arbitri.
41:20
Slováci sa dostali do protiútoku, z ktorého napokon bolo aj črtajúce sa prečíslenie. Puk si teraz pýtal Nagy, avšak Miklík vzal zodpovednosť na seba. Stav sa nemenil.
40:38
Tretia tretina sa začala. Zdá sa, že záverečných 20 minút riadnej hracej doby už nebude riešiť nič. Naopak, oba celky budú chcieť dohrať bez zranenia.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu medzi Švédskom a Slovenskom. Počas tejto 20-minútovky sa obraz našej hry mierne zlepšil, čo potvrdil svojím gólom Štrauch. Zároveň sme však inkasovali ďalšie dva góly Lissa, ktorý zavŕšil hetrik. Švédsko tak vyhráva 5:1.

Tretia tretina sa začne približne o 20:15.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Už-už sa zdalo, že puk prepadne do stredného pásma, avšak na útočnej modrej čiare zapracoval výborne Wikstrand. Švédi sa v takýchto situáciách vyžívajú.
38:05
Píska sa zakázané uvoľnenie Slovenska.
36:29
Hetrik OLLEHO LISSA je v tejto chvíli realitou. Naši obrancovia vypustili súboj pred bránkou Dávida Hrenáka, čo sa ukázalo ako poriadna chyba. Už je to 5:1, Švédsko tak potvrdilo, že má tento zápas plne pod kontrolou. Asistencie: Victor Oloffson, Rasmus Asplund.
35:27
Slováci napádali rozohrávku švédskych obrancov, ktorí si teraz museli dať veľký pozor na to, aby nevystavili Hellberga nebezpečenstvu. Po ľavom krídle preniknú Tre Kronor k Hrenákovi.
34:45
Nasleduje komerčná prestávka.
34:08
Erik Brännström sa teraz nemal kam ponáhľať, jeho spoluhráči totiž potrebovali prestriedať. Aj preto miešal Brännström puk za svätyňou stráženou Magnusom Hellbergom.
33:21
Píska sa zakázané uvoľnenie v neprospech Slovenska. Čaká nás vhadzovanie pred Dávidom Hrenákom, naši hokejisti nemôžu striedať.
32:32
Trškovi prihrávka nevyšla, puk prepadol k opačnému mantinelu.
31:43
Ďalšie odpálenie puku, tentokrát sa oň postaral Šimun. Už sa počas tejto presilovky Švédska s najväčšou pravdepodobnosťou nič podstatné neudeje.
31:00
Nagy vypichol puk Cehlinovi, Slováci ho následne poslali cez všetky čiary. Zakázané uvoľnenie sa nepíska, po návrate Zackrissona na ľadovú plochu totiž hrajú Švédi skrátenú presilovú hru.
30:30
Medzičasom sme sa presunuli do druhej polovice riadnej hracej doby. Podobne, ako po prvej tretine, aj teraz Švédi vedú o tri góly. Už to ale nie je 3:0, po presných zásahoch Lissa a Štraucha pokračujeme za stavu 4:1.
29:58
Vylúčenie v tíme Slovensko (Gernát – 2 min., podrazenie).
29:39
importantO peknú individuálnu akciu sa teraz postaral Ladislav Nagy. Ten sa s pukom dostal cez defenzívu Švédska až pred Hellberga, avšak už mu neostal priestor na to, aby lepšie zakončil. Táto šanca sa tak končí bez gólu.
29:18
Úvod presilovej hry Slovákom nevychádza ani tentokrát. Rýchle odpálenie puku musel riešiť Trška, ktorý bude musieť akciu založiť spoza Dávida Hrenáka.
28:35
Vylúčenie v tíme Švédsko (Zackrisson – 2 min., faul kolenom).
28:15
V strednom pásme pracoval svojou hokejkou Boqvist, ktorý sa ešte snažil uvoľniť svojich spoluhráčov. Nepodarilo sa mu to, slovenská defenzíva preto mohla zacúvať za Hrenáka.
27:27
Pomerne často sa teraz prerušovalo. Hra sa prelievala zo strany na stranu, ani jeden z celkov sa nevyhol ofsajdovej pozícii. Tentokrát sa bude vhadzovať pri modrej čiare Švédska.
26:50
goalSlovensko dalo gól! Konečne skórovala aj naša reprezentácia. Chybička aj v tíme Švédska, ktorý teraz pustil Slovákov do prečíslenia troch proti jednému. Do listiny strelcov sa po ideálnej strele zapísal ANDREAS ŠTRAUCH. Asistencia: Dávid Šoltés.
26:04
Medzičasom sa pokračuje s piatimi korčuliarmi na oboch stranách. Slováci sa až teraz presunuli pred Hellberga, kde mieša puk na hokejke Svitana.
25:20
Grundström navyše puk ukradol našej defenzíve a pred Hrenákom sa snažil niečo vymyslieť. Jeho prihrávka našťastie presná nebola.
24:15
Našim chlapcom snahu uprieť rozhodne nemožno, avšak na Švédov to nestačí. Ani pri vylúčení Cehlina sme zatiaľ nevymysleli nič zaujímavé, naopak, často musíme korčuľovať k Hrenákovi.
23:37
Vylúčenie v tíme Švédsko (Cehlin – 2 min., hákovanie).
22:42
Ani táto presilová hra Slovensku absolútne nevychádza. Naši chlapci sa dostali k zadnému mantinelu, kde ich Švédi okamžite dokorčuľovali. Bolo z toho vyhodenie cez všetky čiary.
22:02
importantZmena v bránke Slovenska. Denis Godla v zápase končí, jeho miesto medzi tromi žrďami zaujme Dávid Hrenák.
22:02
Vylúčenie v tíme Švédsko (Asplund – 2 min., držanie).
20:46
Nepríjemný moment, ktorý ale len odzrkadľuje to, čo sa deje na ľadovej ploche. Naši obrancovia teraz zbytočne cúvali pred útočiacim hráčom, čo sa im napokon vypomstilo. OLLE LISS namieril presne.
20:23
Slováci vyhrali úvodné vhadzovanie aj v druhej tretine, avšak veľmi im to nepomohlo. Do útočnej tretiny sa totiž nedostali, zastavil ich ofsajdový verdikt.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Švédskom a Slovenskom, po dvadsiatich minútach hry vedie domáci celok jednoznačne 3:0. Tre Kronor sa postupne presadili zásluhou Boqvista, Zackrissona a Ölunda. Slováci sa dostali do minima šancí, avšak za spomenutie stoja predovšekým nebezpečná rana Tršku od útočnej modrej čiary či spálená tutovka Dávida Buca z predposlednej minúty.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Prebiehajú záverečné sekundy prvej tretiny, už sa zrejme nič neudeje.
18:35
importantSlovensko sa dostalo v predposlednej minúte prvej tretiny do veľkej šance. Skórovať mohol po chybe švédskej defenzívy Buc, avšak na našu smolu sa tak neudialo.
18:18
Krivošík sa zjavil pred Hellbergom, ktorý radšej neriskoval a puk prikryl na ľadovej ploche. V krátkom časovom slede nás tak bude čakať druhé vhadzovanie pred švédskym brankárom.
17:13
Švédi nedávajú svojmu súperovi šancu čokoľvek vymyslieť, naopak, sami skórujú po tretíkrát. Absolútnu hernú prevahu potvrdil svojím gólom aj LINUS ÖLUND. Tento gól ide jednoznačne na konto našej defenzívy. Asistencia: Victor Oloffson.
17:06
Trška pri mantineli vybojoval puk pre Slovensko, následne ale hrací predmet prepadol až k bránke Denisa Godlu. Ten preto neváhal a hru prerušil.
16:12
Švédi teraz boli pomerne statickí, s čím Sundström nerátal. Prihrávka tak prepadla až na zakázané uvoľnenie, nás tak čaká vhadzovanie pred Hellbergom.
15:16
Ladislav Nagy si pýtal puk v strednom pásme, Švédi ale puk získali do svojej moci. Bola z toho ďalšia šanca domáceho celku, avšak tentokrát bez lepšej strely.
14:20
importantPo druhom švédskom góle ďalšia veľká šanca. Tre Kronor sa teraz mohli presadiť zásluhou Grundströma, ktorý ostal nepokrytý pred Godlom. Našťastie mu ten puk na čepeľ nedosadol ideálne.
12:35
Domáci celok sa dostáva už do dvojgólového vedenia. Švédi sa usadili v našom pásme, poslali si niekoľko prihrávok a skúsili to od modrej. Cehlin sa postaral o to, aby Godla nič nevidel, a tak sa do listiny strelcov zapísal aj PATRIK ZACKRISSON. Asistencie: Mikael Wikstrand, Lawrence Pilut.
12:11
Vylúčenie v tíme Slovensko (Buc – 2 min., držanie hokejky).
11:57
importantMiklík upokojil hru v útočnej tretine a poslal puk na Bakoša. Ten zasa našiel Tršku, ktorý to skúsil od modrej čiary. Rana ešte Hellbergovi vypadla, nanešťastie nedokázal ten puk nik doraziť.
10:56
Ďalšie vyhodenie puku. Slováci teraz budú musieť útočnú akciu založiť spoza bránky Denisa Godlu.
10:22
Švédi nám zatiaľ dávajú lekciu moderného hokeja, slovenská reprezentácia nezvládla ani úvod druhej presilovej hry. Domáci celok aktívne vystupuje proti svojmu súperovi, v tomto prípade si vybojoval vyhodenie puku cez všetky čiary.
09:56
Vylúčenie v tíme Švédsko (Nyberg – 2 min., nedovolené bránenie).
09:38
Pred bránku sa presunuli aj naši chlapci. Po krátkej kombinácii v útočnom pásme skúsil od modrej vystreliť Fehérváry, avšak jeho pokus letel len priamo do hrude Hellberga.
09:12
Píska sa zakázané uvoľnenie domáceho tímu.
08:48
Vylúčený Asplund sa vrátil na ľad, ruka v ruke s týmto momentom navyše prišiel útočný výpad Švédov. Tí niekoľkokrát zakončili a úplne tak rozhodili slovenskú defenzívu. K puku sa napokon dostal OLLE LISS, ktorý už skóroval.
08:08
Švédsko nepúšťa svojho súpera k ničomu, s výnimkou Miklíkovej strely sa počas našej presilovej hry neudialo nič zaujímavé.
07:33
Gernát priťukol Miklíkovi, kotrý to skúsil z prvej. Strela mu ale absolútne nesadla a aj keď sa ešte Hellberg obzeral, puk letel ďaleko od bránky.
06:50
Švédi sa okamžite oslobodili, puk letí cez všetky čiary.
06:42
Vylúčenie v tíme Švédsko (Asplund – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
06:20
Švédi teraz naplno rozbalili svoj presilovkový kolotoč. Pred Godlom to len tak lietalo, rotácia domácich hráčov bola skutočne rýchla. Z prvej pálili Asplund i Wikstrand, na naše šťastie sa z gólu netešili.
05:33
Švédsko sa teraz drží v pásme svojho súpera, avšak deje sa tak len v rohoch ľadovej plochy. Cenné sekundy nazbieral Bodák, ktorý nevypustil súboj pri mantineli a získal puk pre Slovensko.
04:53
Ladislav Nagy puk vyhadzuje cez všetky čiary. Kudrnovi sa to na dvakrát nepodarilo, nášmu skúsenému útočníkovi už áno.
04:29
Vylúčenie v tíme Slovensko (Krivošík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
04:27
importantŠvédi sú v úvode aktívnejší a tlačia sa do zakončení. Výborne to teraz vymyslel Nyberg, ktorý založil útočnú akciu svojho celku, na jej konci stál Sundström. Ten sa ešte tlačil k puku, ktorý Godlovi vypadol, ale náš gólman uspel.
03:44
Bakoš si nakorčuľoval k útočnej modrej čiare, kde čakal na prihrávku z krídla. Márne, Slováci sa to rozhodli rozohrať popri mantineli, čím prakticky darovali puk súperovi zo Švédska.
03:14
importantGrundström bol teraz pred našou bránkou veľmi aktívny. Najskôr sa presúval pred Godlom, aby sa napokon sam dostal k puku. Grundström následne obkorčuľoval okolo bránky a skúsil zakončiť, našťastie pre Slovensko mu puk mierne skĺzol z hokejky, a tak z toho vážnejšia strela nebola.
02:05
Arnesson sa oprel do puku po tom, čo Šimun prehral buly. Švédsky bek preveril pozornosť Godlu, avšak z tohto gól byť nemohol.
01:56
Andersson teraz aktívne bojoval o puk pri mantineli a už keď sa zdalo, že ho predsa len získa, k nemu pristúpil ďalší z brániacich Slovákov. Oba celky budú striedať počas hry.
00:45
Dlho sa tam ale nehralo. Slováci sa po ľavom krídle opätovne dostali k možnosti hrať s pukom, a tak vyštartovali do útočnej tretiny. Prišla aj strela, ktorá síce nebola nebezpečná, ale Hellberg ju radšej prikryl.
00:33
Úvodné buly pre Slovensko, Kudrna puk okamžite posielal po pravej strane von zo stredového kruhu. Najrýchlejšie pri ňom ale boli domáci Švédi, a tak sa hra presunie v úvode zápasu pred Denisa Godlu.
00:01

Švédsko: Hellberg (Lindbom) – Wikstrand, Pilut, Almqvist, Nyberg, Andersson, Arnesson, Brännström, Boqvist – Grundström, Zackrisson, Cehlin – Olofsson, Sundström, Liss – Norman, Asplund, Lindqvist – Klingberg, Ölund, Ginning – Nygård, Rödin

Slovensko: Godla (Hrenák) – Grman, Trška, Bodák, Ďaloga, Valach, Gernát, Fehérváry – Kudrna, Hovorka, Bakoš – Miklík, Buc, Nagy – Svitana, Krivošík, Šoltés – Štrauch, Šimun, Bondra.

Štadión: Arena Oskarshamn
Vážení priaznivci slovenského športu, vítam vás pri druhom zápase v rámci aprílovej prípravy našej hokejovej reprezentácie pred záverečným turnajom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. V Oskarshamme nás čaká súboj s domácim Švédskom.

Slováci odohrajú druhý zápas s Tre Kronor za ostatných 24 hodín. Vo štvrtok sa zápas odohral v Norrköpingu, kde ťahali naši chlapci za kratší koniec. Ešte po prvej tretine sme síce viedli zásluhou Valacha a Bakoša pomerom 2:1, avšak v prostrednej časti riadnej hracej doby prišiel uragán v podaní Švédov.

Tí sa postupne presadili v 23., 30., 33., 35. i 36. minúte a položili tak základ svojho víťazstva. Na finálnych 6:3 z pohľadu Švédska ešte korigoval v 48. minúte Miklík, avšak to už neznamenalo prakticky nič.

Do bránky sa v úvodnom z dvoch zápasov postavil stále len 19-ročný Dávid Hrenák, rodák z Považskej Bystrice, ktorý si tak odkrútil svoj debut v seniorskej hokejovej reprezentácii. Do Švédska cestoval aj Denis Godla, ktorý by sa mal do bránky postaviť práve v druhom zápase.

Nominácia Slovenska na zápasy Euro Hockey Challenge proti Švédsku:

Brankári: Dávid Hrenák (St. Cloud State Univ./NCAA, USA), Denis Godla (KalPa Kuopio/Fín.)
Obrancovia: Martin Bodák (Kootenay Ice WHL, USA), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha/ČR), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn/Švéd.), Martin Gernát (Lausanne/Švaj.), Mário Grman (Piráti Chomutov/ČR), Karol Sloboda, Peter Trška (obaja HC Vitkovice/ČR)
Útočníci: Martin Bakoš (Liberec/ČR), Dávid Bondra, Patrik Svitana, Dávid Buc, Andreas Štrauch (všetci HK Poprad), Marek Hovorka, Ladislav Nagy, Dávid Šoltés, Michel Miklík (všetci HC Košice), Filip Krivošík (Leki/Fín.), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR), Eduard Šimun (HC Nové Zámky)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti utŕžili poriadny debakel, vo Švédsku prehrali o šesť gólov