Martin a Zelenay nezvládli dôležitý súboj, Slovensko prehráva s Bosnou

slovenská dvojica Andrej Martin (vľavo), Igor Zelenay počas štvorhry proti páru Mirza Bašič, Tomislav Brkič z Bosny a Hercegoviny. (Autor: TASR)

Slovenskí tenisti Andrej Martin a Igor Zelenay prehrali štvorhru.

SLOVENSKO - Bosna a Hercegovina 1:2 po štvorhre

Norbert Gombos - Damir Džumhur 4:6, 1:6 (online >>)

Martin Kližan - Mirza Bašič 7:6 (5), 6:1 (online >>)

Andrej Martin, Igor Zelenay - Bašič, Tomislav Brkič 2:6, 4:6 (online >>)

Kližan - Džumhur (online >>)

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti prehrávajú v stretnutí 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 1:2.

O druhý bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC postarali Mirza Bašič s Tomislavom Brkičom, ktorí po výbornom výkone nečakane zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:2, 6:4.

Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Martina Kližana a Damira Džumhura.

Pozrite sa na priebeh štvorhry Slovenska a Bosny a Hercegoviny: fotogaléria

7.4.2018

Bašič s Brkičom mali raketový štart, keď prelomili podanie Zelenaya i Martina a vybudovali si náskok 4:0. Bosniaci pôsobili na dvorci zohratejším a deblovejším dojmom, dobre sa doplňali.

Slovenský tandem sa nevedel chytiť na returne a v prvom sete sa nedostal ani k jedinému brejkbalu. V druhom dejstve sa bosniansky pár po brejku v piatom geme ujal vedenia 3:2.

Slováci síce bleskovo vyrovnali, no za stavu 4:4 Zelenay po tretí raz stratil servis a Bosniaci pri podaní Bašiča už dotiahli zápas do úspešného konca.

Hlasy po zápase (zdroj:RTVS):

Andrej Martin: "Súperi nás set a pol nepustili do brejkovej šance, nedostali sme sa do rytmu, oni boli na koni. Ku koncu sme si síce rebrejkom utvorili určitú nádej, ale ja som potom porobil chyby na voleji, škoda toho... Bosniaci už v Davis Cupe zdolali kvalitných súperov, vôbec nič sme nepodcenili. Protivníci však dnes až príliš kvalitne servovali a to rozhodlo. Jednoducho boli lepší."

Igor Zelenay: "Súperi naozaj strašne dobre podávali, my sme sa ťažko dostávali do returnov. Pri mojom servise sme sa dosť často ocitali pod tlakom. Škoda toho prvého gemu: ak by sme ho predsa len získali, možno by nás to nakoplo, takto sme sa okamžite ocitli dolu. Navyše, oni potom brejkli aj Andreja a už sa to s nami viezlo. Bosniaci vlani zdolali Poliakov Kubota a Matkowského. Vedeli sme teda, že majú svoje kvality. Dnes boli jasne lepšou dvojicou a zvíťazili zaslúžene."

Online prenos: Štvorhra (Davis Cup 2018, Slovensko - Bosna a Hercegovina)

Davis Cup 2. kolo 2018
07.04.2018 o 14:09
Martin, Zelenay
0:2
(2:6, 4:6)
Bašić, Brkić
Po štvorhre je teda Bosna a Hercehovina vo vedení 2:1! Zanedlho sa začne súboj medzi Martinom Kližanom a Damir Džumhurom a úloha pre nášho tenistu je teda jasná, musí jednoznačne zvíťaziť, aby sme ešte mali nádej na víťazstvo v tomto ťažkom boji.

Na teraz je to teda všetko, ale o malú chvíľu sa znova stretneme pri prenose zo stretnutia medzi Martinom Kližanom a Damirom Džumhurom.
Koniec zápasu
4:6
importantGEM, SET, ZÁPAS pre Mirzu Bašiča a Tomislava Brkica! Druhý mečbal teda už náš súper využíva a vyhráva druhý set pomerom 6:4! V druhom sete naši chlapci hru oveľa zlepšili, dlho sme sledovali vyrovnaný priebeh a zdalo sa, že to naši chlapci vyrovnajú na 1:1, ale bosnianska dvojica sa vrátila k hre z prvého setu a dotiahla tak túto štvorhru do úspešného konca.
15-40
Prvú hrozbu odvraciame vďaka presnému voleju od Igora Zelenaya.
0-40
importantA sú tu tri mečbaly pre nášho súpera!
0-30
Druhá loptička v rade pre súpera, ktorý je už blízko k zisku druhého bodu pre svoj tím.
0-15
Bašič začína presným podaním a fiftín putuje na konto súpera.
4:5
importantPresný return od nášho súpera a tak strácame podanie v dôležitej fáze druhého setu. Bosniaci vyhrávajú v druhom sete 5:4 a idú podávať na víťazstvo v tejto štvorhre. To už pre naše farby nevyzerá dobre.
40-A
importantĎalší brejkbal pre súpera, Bašič sa prezentoval presným volejom.
40-40
Odvraciame však aj túto hrobu, Igorov bekhend dopadol presne na čiaru.
40-A
importantJe tu však ďalší brejkbal pre nášho súpera.
40-40
importantAle aj ten je odvrátený! Postaral sa o to opäť Andrej, keď donútil súpera chybovať na sieti.
30-40
Andrej to však teraz celé odčinil presným úderom na čiaru, súper má však k dispozícii ešte jeden brejkbal.
15-40
importantA súper sa teraz dostáva k dvom brejkbalom! Andrejovi nevyšiel prechod na sieť a dostávame sa tak do komplikovanej situácie.
15-30
Brkić teraz vytiahol krásny úder z bekhendu a loptička skončila snáď presne na milimeter na základnej čiare.
15-15
Igor si teraz pomohol kvalitným servisom a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Bašič vytiahol dobrý return a tak získava fiftín na stranu súpera.
4:4
importantBrkić dobre zapracoval na sieti a napokon Igor poslal loptičku len do autu. Stav v druhom sete je tak vyrovnaný 4:4, podávať teraz pôjde Igor Zelenay.
15-40
Andrejovi teraz nevyšiel jeho return a tak sa súper dostáva k dvom gembalom.
15-30
Druhá loptička v rade pre nášho súpera, Bašičov bekhend dopadol presne na základnú čiaru.
15-15
Zbytočná chyba našich chlapcov a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Brkič musel ísť cez druhé podanie, napokon Igor dobre zapracoval na sieti a na jeho volej nemal súper nárok.
4:3
importantÁno! Chlapci čistou hrou potvrdili brejk a dostávame sa v druhom sete do vedenia 4:3! Konečne začína chybovať aj náš súper, našli zlepšili hru, darí sa im v returne a snáď druhý set sa vyvinie v náš prospech.
40-0
Parádny prechod Igora na sieť a naši chlapci majú šancu na čistú hru!
30-0
Skvelé podanie nášho tenistu a dostávame sa do vedenia o dve loptičky.
15-0
Andrej zahajuje svoj servis úspešne, konečne sa našim chlapcom darí v prechode na sieť.
3:3
importantVýborne! Igor Zelenay si počkal na sieti a krásnym volejom využil hneď prvý brejkbal nášho tímu a vyrovnávame stav v druhom sete na 3:3! Snáď nás ta´to situácia poriadne nakopne.
40-15
importantParáda! Je tu prvý brejkbal pre našu dvojicu, Igor Zelenay vytiahol skvelý volej a snáď sa teraz naši chlapci chytia.
30-15
Skvelý return od Andreja a dostávame sa tak do vedenia o jednu loptičku.
15-15
Po dlhej dobre prišla zbytočná chyba nášho súpera, Bašič poslal loptičku do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Bašič sa prezentoval dobrým returnom a vybojoval pre svoj tím fiftín.
2:3
importantIgor Zelenay poslal loptičku do siete a tak strácame prvé podanie v druhom sete. To teda znamená, že bosnianska dvojica ide do vedenia 3:2 a Bašić pôjde podávať na potvrdenie brejku. Sú to tak opäť komplikácie pre našu dvojicu.
40-A
importantBašič poslal svoj bekhend presne na čiaru a získava pre svoj tím brejkbal!
40-40
importantNuž a napokon aj ten druhý, Brkić dobre returnoval a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
40-30
Igor sa teraz pokúšal o rýchly volej na sieti, ale loptičku napálil len do siete a tak prvý gembal strácame.
40-15
Igor však pomohol nášmu tímu kvalitným podaním a tak sa dostávame k dvom gembalom.
30-15
Podobnou chybou sa však teraz prezentoval aj Andrej Martin.
30-0
Bašič posiela loptičku len do siete a tak vyhrávame o dva fiftíny.
15-0
Igor zahajuje svoj servis úspešne.
2:2
importantBrkić teraz na podaní jasne dominoval a tak je stav v druhom sete vyrovnaný 2:2! Oba tímy si tak držia svoje podania. Na servis teraz pôjde Igor Zelenay.
0-40
Bašič vytiahol parádny volej na sieti a tak získava náš súper šancu na čistú hru.
0-30
Andrejov bekhend končí v aute a tak súper vyhráva v tejto výmene o dve loptičky.
0-15
Kapitán súpera Brkic začína svoje podanie úspešne.
2:1
importantNevynútená chyba prišla od nášho súpera a tak sa naša dvojica dostáva do vedenia 2:1 v druhom sete. Konečne sa začína dariť aj našim chlapcom, ale druhý set sa ešte len rozbieha.
40-15
Skvelý servis od Andreja a dostávame sa tak ku dvom gembalom.
30-15
Andrej teraz dobre returnoval a tak sa vraciame späť do vedenia o jednu loptičku.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Igor Zelenay sa prezentuje presným volejom a tak ide fiftín na našu stranu.
1:1
importantBašič predviedol ďalší kvalitný servis a súper teda vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1! Na podanie sa už teraz chystá Andrej Martin.
0-40
Zbytočná chyba od Andreja Martina a súper získava šancu na čistú hru.
0-30
Brkić predviedol presný prechod na sieť a jeho volej išiel presne na čiaru.
0-15
Aj náš súper začína podanie v druhom sete úspešne.
1:0
importantAndrej Martin sa prezentoval presným returnom a tak prvý gem v druhom sete patrí našim chlapcom. Ideme tak do vedenia 1:0 a podávať pôjde náš súper.
40-0
Igor Zelenay sa na úvod prezentuje presným podaním a sme tak blízko k zisku prvého gemu v druhom sete.
30-0
Druhá loptička v rade pre našich chlapcov, konečne ide aj nám kvalitný servis.
15-0
Úvodný fiftín v druhom sete pre našu dvojicu.
2:6
importantAndrej Martin posiela loptičku len do siete a tak náš súper využíva hneď prvý setbal! Bosniaci jasne dominovali v prvom sete, ovládli všetky štatistiky, pomáhali si kvalitným podaním a úspešným prechodom na sieť. Prvý set sme teda prehrali 2:6 a snáď sa do druhého setu naši chlapci zlepšia.
15-40
importantBašič dobre zapracoval na sieti a získava tak pre svoj tím dva setbaly!
15-30
Súper si pomáha kvalitným podaním a vracia sa tak späť do vedenia o jednu loptičku v tejto výmene.
15-15
Andrej Martin vytiahol takisto presný volej na sieti a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Brkić musel ísť cez druhé podanie, čo však úspešne zvládol a následne vytiahol víťazný volej.
2:5
importantVýborne! Andrej Martin sa prezentuje čistou hrou a znižujeme stav v prvom sete na 2:5! Náš súper sa však teraz dostáva k podaniu, ktoré môže rozhodnúť o ich víťazstve v prvom sete.
40-0
Bašič posiela loptičku zo siete do autu a tak naši chlapci majú šancu na čistú hru.
30-0
Aj táto loptička putuje na konto našej dvojice, konečne začína chybovať aj náš súper.
15-0
Andrej si na úvod pomáha kvalitným servisom a získavame tak fiftín.
1:5
importantĎalší výborný gem nášho súpera, ktorému dnes vychádza hra na sieti. Bosniaci sa tak dostávajú v prvom sete do vedenia 5:1 a tak musí Andrej Martin podávať na udržanie sa našej dvojice v prvom sete.
15-40
Bašič to však teraz celé odčinil dobrým servisom a bosnianska dvojica tak získava dva gembaly.
15-30
Teraz však prišla chyba nášho súpera, Bašičov bekhend doputoval len do autu.
0-30
Brkićovi teraz pomohla páska a náš súper sa tak dostáva do vedenia o dve loptičky v tejto výmene.
0-15
Bašič začína esom!
1:4
importantKonečne! Slovenská dvojica získava prvý gem v tomto zápase, postaral sa o to Igor Zelenay svojim ďalším kvalitným podaním. Stav je teda znížený na 1:4 a podávať pôjde náš súper, ktorý môže teraz spraviť dôležitý krok k zisku prvého setu.
40-15
Po nevynútenej chybe to už čistá hra nebude, ale stále máme k dispozícii dva gmebaly.
40-0
Brkić chyboval pri údere z bekhendu a loptičku poslal do autu. Naši chlapci tak majú šancu na čistú hru.
30-0
Skvelá práca našich chlapcov na sieti a získavame tak druhú loptičku v rade.
15-0
Igor začína svoje podanie úspešne a získavame tak fiftín na svoju stranu.
0:4
importantA poslednú možnosť napokon už náš súper využíva, Igor Zelenay teraz poslal svoj volej mimo základnú čiaru a tak bosnianska dvojica vyhráva už 4:0! Snáď sa to našim chlapcom podarí ešte zlomiť.
30-40
Aj táto loptička patrí našej dvojici! Andrej Martin teraz dobre returnoval, ale bosnianska dvojica má stále ešte jeden gembal.
15-40
Konečne je tu fitín aj pre našu dvojicu, Igor Zelenay opäť ukázal svoj úspešný úder z voleja.
0-40
Sledovali sme teraz peknú výmenu, ale so šťastným koncom pre nášho súpera. Brkić sa prezentoval presným forhendom.
0-30
Náš súper zatiaľ jednoznačne pôsobí na kurte a po dobrom prechode na sieť vyhráva v tejto výmene o dva fiftíny.
0-15
Hrajúci kapitán nášho súpera odštartoval svoje podanie úspešne a následne sa prezentoval presným volejom.
0:3
importantNuž a to sa im nepodarilo! Tomislav Brkić znova výborne returnoval a hneď prvý brejkbal tak náš súper využíva. Bosnianska dvojica nám teda berie aj druhé podanie a dostáva sa do vedenia 3:0! To je na úvod teda veľká komplikácia, ale ešte nič nie je v prvom sete stratené.
15-40
importantBrkić skvelým úderom na sieti vybojoval pre svoj tím dva brejkbaly! Naši chlapci tak musia odvracať ďalšie nebezpečenstvo.
15-30
Andrej Martin sa však teraz previnil dvojchybou!
15-15
Podobný úder však už teraz Igorovi vyšiel a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Ani on však nezačína úspešne, pretože volej od Igora Zelenaya končí v aute.
0:2
importantAj sa tak stáva, čistou hrou potvrdila bosnianska dvojica brejkbal a dostáva sa v prvom sete do vedenia 2:0! Za nás teraz pôjde podávať Andrej Martin.
0-40
Tretia loptička v rade pre nášho súpera, ktorý tak získava šancu na čistú hru.
0-30
Aj táto loptička patrí nášmu súperovi, Bašić si opäť pomohol dobrým podaním.
0-15
Bašić pokračuje kvalitným podaním zo včera a vybojoval fiftín.
0:1
importantTúto možnosť však už súper využíva a naša dvojica tak stráca hneď prvé podanie. Igor Zelenay podával dobre, ale Bašič s Brkicom predviedli agresívnu hru a dostávajú sa do vedenia 1:0!
40-A
importantĎalší brejkbal pre nášho súpera! Brkić teraz predviedol dobrý return a naša dvojica je opäť v ťažkej situácii.
40-40
Andrej Martin však teraz lepšie zapracoval na sieti a prezentoval sa dobrým volejom. Ideme tak späť na zhodu.
40-A
importantBrkic predviedol dobrý prechod na sieť a jeho bekhend dopadlo presne na čiaru. Súper má k dispozícii tretí brejkbal.
40-40
Volej od Andreja Martina však končí za základnou čiarou a tak sme späť na zhode. Na úvod sledujeme teda veľmi vyrovnanú výmenu.
A-40
Ďalší výborný servis Igora Zelenay a dostávame sa tak k výhode.
40-40
importantVýborne! Igor Zelenay si pomohol kvalitným podaním a odvraciame tak aj druhý brejkbal. Dostávame sa tak na zhodu 40:40.
30-40
Prvú hrozbu sa nám však podarilo odvrátiť, postaral sa o to na sieti Igor Zelenay.
15-40
importantA problém hneď v úvode! Zbytočná chyba našej dvojice a náš súper získava dva brejkbaly!
15-30
Teraz sa snažil Andrej zahrať úder z voleja, ale loptička opustila základnú čiaru.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Igor Zelenay vybojoval prvý fiftín po kvalitnom podaní.
0-15
Úvodný fiftín tohto zápasu však patrí bosnianskej dvojici, Andrej Martin zahral loptičku do autu.
0:0
Zápas sa už o malú chvíľu začne, podávať začne ako prvý Igor Zelenay!
Začiatok zápasu sa troška posunie.
Príjemné popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia jeho sledovaním. Už dnes sa rozhodne o tom, kto si zahrá baráž o svetovú skupinu Davis Cupu. Po prvom hracom dni je stav zápasu 1:1 a dnešný program teda odštartuje štvorhra, ktorá veľa napovie do ďalšieho vývoja. Na kurte sú už prítomní všetci aktéri tejto štvorhry a to na našej strane Andrej Martin a Igor Zelenay, na strane nášho súpera Mirza Bašič a Tomislav Brkic.

Všetci tenisti ešte absolvujú krátku rozcvičku a po nej sa môže táto dôležitá štvorhra začať. Ešte raz pripomeniem nový formát, hrá sa len na dva víťazné sety. Po štvorhre bude nasledovať súboj tímových jednotiek Martina Kližana a Damir Džumhur. Držme dnes teda všetkým naším reprezentantom palce, aby sme si po dlhej dobe mohli zahrať baráž o svetovú skupinu.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na štvorhru, v ktorej proti sebe nastúpia dvojice Andrej Martin, Igor Zelenay a Mirza Bašič, Tomislav Brkic. Predbežne je zápas naplánovaný na 14:00.

V nasledujúcich dvoch dňoch pokračujú boje v Davis Cupe. Našu reprezentáciu čaká súboj proti Bosne a Hercegovine v rámci 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny. Všetky stretnutia sa odohrajú na slovenskej pôde, konkrétne na antuke pod zatiahnutou strechou bratislavského NTC.

Po prvom hracom dni je stav série medzi Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou 1:1! Prvý bod pre Bosnu a Hercegoviny vybojoval najprv Damir Džumhur, keď zdolal Norberta Gombosa 2:0 na sety po hrách 6:4 a 6:1. Na predbežných 1:1 však dokázal v nasledujúcom zápase vyrovnať Martin Kližan, keď zdolal Mirzu Bašiča 2:0 na sety po hrách 7:6 a 6:1.

Dnešný program zahajuje štvorhra. V našom tíme sa napokon objavil aj Igor Zelenay, ktorý je práve špecialistom na štvorhru a tak nahradil Lukáša Lacka, ktorý antuku moc neobľubuje. Práve naša dvojica Andrej Martin a Igor Zelenay hrávajú spolu štvorhru najčastejšie ako v reprezentácii tak aj na turnajoch. V poslednom období sa im však až tak nedarí. Podobne často spolu nastupujú aj Mirza Bašič a Tomislav Brkic.

Táto štvorhra teda určite veľa napovie, ako sa bude séria vyvíjať. Dajú sa potom očakávať aj rošády v predbežne nasadených hráčoch. Držme teda palce našim chlapcom, aby sa im podarilo pre Slovensko vybojovať druhý bod.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Tenis»Davis Cup»Martin a Zelenay nezvládli dôležitý súboj, Slovensko prehráva s Bosnou