Bayern vyhral v Augsburgu a oslavuje šiesty titul po sebe

Bayern oslavoval titul na štadióne Augsburgu.
Bayern oslavoval titul na štadióne Augsburgu. (Autor: SITA/AP)
TASR|7. apr 2018 o 17:45

Pre Bayern je to rekordný 28. nemecký primát v histórii.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov získali šiesty bundesligový titul v sérii. V sobotňajšom dueli 29. kola vyhrali na ihrisku Augsburgu hladko 4:1 a päť kôl pred koncom majú na čele nedostihnuteľný 20-bodový náskok pred Schalke 04. Pre Bayern je to rekordný 28. nemecký primát v histórii.

Hoci bol jednoznačným favoritom stretnutia Bayern, do vedenia išli domáci, keď Boatengovi, ktorý dlho váhal s rozohrávkou, vypichol loptu Sergio Cordova.

Jeho strelu brankár ešte dokázal vyraziť, no len do dobiehajúceho Niklasa Süleho, od ktorého sa lopta odrazila do siete. V 32. minúte vyrovnal na 1:1 hlavičkou Francúz Tolisso, ktorý sa ocitol úplne sám pre bránkou domácich.

K titulu priblížil Bayern gólom na 2:1 James Rodriguez, keď v 38 minúte zužitkoval pätičku Bernata po krásnej tímovej akcií. Na 3:1 zvýšil v 62. minúte Holanďan Arjen Robben a titul Bavorom definitívne poistil gólom na 4:1 v 87. minúte útočník Sandro Wagner.

V zápase tímov zo stredu tabuľky medzi Borussiou Mönchengladbach a Hethou Berlín videli diváci víťazstvo domáceho celku, ktorý dokázal otočiť nepriaznivý stav vďaka dvom gólom Thorgana Hazarda na 2:1. Zo Slovákov zasiahol do zápasu len Ondrej Duda, ktorý v 81. minúte vystriedal Čecha Václava Daridu.

Wolfsburg si pripísal dôležité tri body v boji o záchranu, keď dokázal zvíťaziť 2:0 na ihrisku Freiburgu. Mainz získal jeden bod v zápase s Kolínom a po remíze 1:1 zostávajú oba tímy na zostupových priečkach.