Trenčín zdolal Zvolen a po jedenástich rokoch si zahrá vo finále

Hokejisti Trenčína sa radujú z postupu do finále.
Hokejisti Trenčína sa radujú z postupu do finále. (Autor: TASR)
Sportnet|9. apr 2018 o 00:00

Hokejisti Trenčína už siedmy duel nedopustili.

TRENČÍN. Hokejisti Trenčína sú druhými finalistami play off Tipsport ligy 2017/2018. Zverenci trénera Petra Oremusa využili proti Zvolenu prvý postupový mečbal, keď v pondelok zvíťazili na svojom ľade v šiestom stretnutí semifinále 3:2 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy

Domáci sa radovali už po prvej strele na bránku, keď sa v 4. minúte presadil Ölvecký. Zvolenčania v 16. minúte vyrovnali zásluhou presilovkového úspechu Šišovského, ale ešte pred prvou prestávkou naklonil skóre na stranu Dukly Dlouhý.

V polovici duelu zvýšil na 3:1 Bezúch.

V závere vykresal pri ďalšej početnej výhode zvolenskú nádej Steen, ale hráčom HKM sa nepodarilo odvrátil koniec sezóny ani pri hre bez brankára.

Trenčania sa v boji o majstrovský titul predstavia po jedenástich rokoch, ich finálovými súpermi budú obhajcovia prvenstva z Banskej Bystrice. Úradujúci majstri vyradili Nitru hladko 4:0, postup si zabezpečili ešte 3. apríla.

Pozrite si momentky zo 6. zápasu Trenčín - Zvolen: fotogaléria

10.4.2018

Tipsport liga 2017/2018 - play off, semifinále:

Trenčín - Zvolen 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Ölvecký (Radivojevič, Sojčík), 20. R. Dlouhý (T. Varga, O. Mikula), 31. Bezúch (Cebák) - 16. Šišovský (J. Kováčik), 56. O. Steen (Ulrych, Coffman)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc, Müllner - Výleta, Synek, 6150 divákov

Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, Bezúch - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Deveaux, J. Švec, D. Hudec - J. Gašparovič

Zvolen: MacIntyre - J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Kelemen, Špirko, R. Puliš - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Martin Ďaloga, V. Fekiač, Török - Matis

/konečný výsledok série - 4:2/

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: RTVS/

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Je to super pre týchto divákov i partiu chlapcov, ktorá sa zišla v kabíne. Keď vyhráte dvakrát vo Zvolene a zdoláte súpera aj doma, tak si myslím, že náš postup je zaslúžený. Kto by nechcel mať v tejto fáze súťaže titul? My určite áno."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Séria bola o tom, kto spraví viac chýb. Potvrdil to aj dnešný zápas. My sme dali neskoro kontaktný gól na 2:3, navyše, pri treťom góle súpera sme sa dopustili dosť výraznej chyby. Boli to však vyrovnané, napínavé stretnutia, pre divákov zábava. Rozhodujúci okamih série prišiel v piatom dueli vo Zvolene. Uspel zrejme lepší."

Online prenos: Trenčín - Zvolen (Tipsport liga 2017/2018, semifinále play off, 6. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Semifinále 2017/2018
09.04.2018 o 18:00
Trenčín
3:2
(2:1, 1:0, 0:1)
60' minúta
Zvolen
Góly a asistencie: 4. Ölvecký (Radivojevič, Sojčík), 20. Dlouhý (Varga, Mikula), 31. Bezúch (Cebák) – 16. Šišovský (Kováčik), 56. Steén (Ulrych, Coffman). Rozhodca: J.Konc, Mullner – Výleta, Synek.
Je rozhodnuté. V kvalitnej semifinálovej sérii vyhrali Trenčania 4:2 a postupujú do finále. Oba celky si prvýkrát podávajú ruky, pre tím trénera Mikulu to znamená koniec sezóny a konečné štvrté miesto, Dukla má istú medailu, finálovú sériu s Bystricou začne doma.
59:59
Hostia už sa k strele nedostali, Dukla si postrážila situáciu.
59:43
importantValent prikryl puk pri žrdke, hostia si vzali pred vhadzovaním oddychový čas.
59:21
Po návrate vylúčených sa pokračuje 6 na 5 pre Zvolenčanov.
58:40
MacIntyre už na striedačke, Zvolen hrá 5 na 4.
58:20
Hostia sa tlačia dopredu, ale stále sa neodhodlali k vabanku.
57:16
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Švec – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Bokroš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
57:16
Pri mantineli súboj troch hráčovm pri ktorom domáci Hossa trafil zrejme hokejkou Šveca, rozhodca chybne signalizoval vylúčenie Bokroša, Chovan sa hneval, potom sa hodil do Šveca a padol na zem, čím si vypýtal tiež vylúčenie. Pokračovať sa bude 4 na 4.
55:42
goalZvolen dal gól!
Hostia využívajú aj druhú presilovku v zápase. Na modrej napriahol Ulrych a po teči OSCARA STEÉNA skončil puk za bezmocným brankárom Valentom.
Asistencie: Petr Ulrych, Tim Coffman
55:20
Špirkov pohotový pokus z pravej strany preletel povedľa brány.
54:56
Hostia usadení v pásme, Chovan poslal puk do ohňa, ale Valent išiel na zem a prerušil hru.
54:32
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Cebák – 2 min., podrazenie).
54:32
Coffman sa obtočil okolo domáceho hráča a spadol, vylúčenie a presilovka pre HKM.
54:05
Následne icing Dukly, hostia tak majú možnosť vybojovať pásmo na buly.
53:58
Prihrávka rukou od domácich, buly v strednom pásme.
53:36
Po vyhratom buly sa oprel do puku Starosta, MacIntyre hokejkou vyrazil puk na ochrannú sieť.
53:31
Pokus Deveauxa spoza kruhov, mieril len na stred brány, čo MacIntyrovi nenarobilo problémy.
52:25
Hostia už musia útočiť, teraz to skúsili nastrelením od modrej, Zeleňákov pokus však Valent dobre videl a puk zachytil.
52:02
Ďaľší súboj Ťavodu s Deveauxom pri mantineli, Zvolenčan to ustál a tentoraz hneď neoplácal, Deveaux dostal prihrávku, nepretlačil však puk cez MacIntyre. Následne prišiel Ťavoda a zozadu Deveauxa zrazil do bránky.
51:12
Coffman sa predral po ľavom krídle až k zakončeniu, ale Valenta neprekvapil.
49:30
Hostia v plnom počte, hoc MacIntyre mal plné ruky a nohy práce pri Bohunického strele a Švecovej dorážke.
49:15
Strelu Hossu z pravej strany zblokoval Ťavoda na ochrannú sieť.
48:53
Nedorozumenie Trenčanov za bránkou, ale hostia nedokázali zmätok využiť. Valent prikryl puk a nechal svojich vystriedať. 31 sekúnd presilovky pre Duklu.
48:24
importantV hre 4 na 4 tvrdý hit Ťavodu na Frühaufa, ten ostal ležať na zemi, následne ešte hostia v šanci pred Valentom, ten zachránil svoj tím.
47:59
importantĎaľšia rana Radivojeviča spoza kruhov, ale MacIntyre puk udržal betónom aj proti dorážke Ölveckého.
47:45
importantRadivojevičovu strelu MacIntyre pokryl, pri dorážke mal Ölvecký odkrytú bránu, ale prestrelil.
47:25
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Steén – 2 min., držanie).
47:25
Steénov faul pri mantineli opäť dostáva hostí do oslabenia, tí sa veľmi hnevajú na rozhodcu Konca, ale nepomôžu si.
47:25
Bezúch unikal obrane hostí, ale skvele sa vrátil Ulrych a obetavo mu zmaril zakončenie.
46:38
Hraškovo nahodenie tečoval medzi kruhmi Steén, Valent dokázal plachtiaci puk pokryť.
46:18
Na domácej strane o 2 minúty viac, takže hrať sa bude 4 na 4.
46:18
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Mikula – 2+2min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kováčik – 2 min., hrubosť).
46:18
Súboj Mikulu s Kováčikom v strede ihriska priniesol potýčku a vzájomné vylúčenie.
46:00
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ťavoda – 2 min., nedovolené bránenie).
46:00
Deveaux tvrdo dohral na dosky Ťavodu, ktorý spadol a s hnevom sa postavil a oplácal Kanaďanovi – presilovka pre Duklu.
45:01
Po prieniku do útočnej tretiny sa hostia natlačili pred Valenta, ale pokusy Zeleňáka a Hraška z diaľky úspech nepriniesli.
43:26
Cebákova rana od modrej trafila brániaceh Ďalogu, ktorý odkorčuľoval na striedačku, následné prečíslenie 3 na 2 zmaril hosťomn Holenda.
41:57
Trenčania budú najmä zodpovedne brániť, pre Zvolen to bude náročná úloha, útočiť do plných.
41:12
Špirko z rohu prihral medzi kruhy Coffmanovi, jeho pokus mieril na bránu, ale nemal potrebnú razanciu.
40:55
Trenčania zabránili v strednom pásme prieniku hostí, ale následne nepresný pas znamenal icing.
40:13
Zvolen sa hneď pustil dopredu, nahodenie Šišovského od pravého mantinelu Valent chytil do lapačky a prerušil hru.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prvá tretina dnešného zápasu patrila domácim, ktorí mali viac šancí, ale vybojovali si len jednogólový náskok. V druhej časti sa dlho hralo bez šancí, ale potom si hostia svojou aktivitou viacero vytvorili, Dukla aj vďaka žŕdke ubránila, naopak chyba v rozohrávke Zvolena priniesli tretí gól trenčianskeho tímu a pred treťou tretinou je tak domáci tím blízko k postupu do finále. Ale hostia nepochybne nepovedali posledné slovo. Dobre si pamätáme prvý zápas, kde otočili dvojgólové manko, alebo tretí, kedy päť minút pred koncom odvolali brankára a zdramatizovali záver. Čaká nás teda ešte zaujímavá tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:10
Ölvecký dvakrát pred MacIntyrom, v prvom prípade ešte šperkoval akciu na spoluhráča, ktorý však prihrávku nezachytil, potom zakončoval z uhla, čo brankár HKM vyriešil.
38:19
Náznak prečíslenia 3 na 1 pre Duklu, ale Holenda dlho čakal s prihrávkou, obranca ho potom pokryl.
37:17
Hossa obral Chovana o puk, následný pokus hostí o preniknutie do pásma sa skončil ofsajdom.
36:20
Hostia hrajú aktívne, opäť sa tlačili pred Valenta, ktorý po nahodení radšej prikryl puk.
34:49
importantChovan v dobrej šanci medzi kruhmi, ale Valent si poradil, následne Chovan ešte veľmi dobre prihrával pred odkrytú bránu, tam však bol prvý hráč Dukly.
33:50
importantCoffman sa šikovne preháčkoval až k zakončeniu na pravom kruhu, ale Valent vyrazil puk.
33:35
Dukla dostala puk až k brankárovi hostí, pri následnej snahe o dobytie pásma sa hostia dopustili postavenia mimo hru.
33:05
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hossa – 2 min., hákovanie).
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bačík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Török – 2 min., hrubosť).
32:50
importantVýborné striedanie Zvolenčanov prinieslo dve šance, najprv Törökov teč a z neho žrdku, potom tutovku pre hosťujúceho hráča, ktorý mohol dať do prázdnej brány, ale Hossa ho zahákoval. Následne ešte ďaľší Zvolenčan zbytočne udrel v prerušení Bačíka, do šarvátky sa následne zapojil Ölvecký, Zvolen bude hrať presilovku.
32:10
importantÖlvecký neprekonal brankára zblízka po akcii Radivojeviča.
31:24
Dobre vyriešené prečíslenie domácich, z neho mal šancu na pravom kruhu Hudec, ale MacIntyre mu dobre zmenšil strelecký uhol a uchránil svoj tím od štvrtého gólu.
30:29
goalTrenčín dal gól!
Zvolenčania chybne rozohrali, puk zachytil Cebák a okamžite ho poslal pred bránu, kde bol osamotený JURAJ BEZÚCH. Ten nemal rýchlosť, ale na mieste rozkýval brankára a zavesil mu puk k žrdke.
Asistencia: Juraj Cebák
29:51
Ofsajd aj na druhej strane, naozaj veľa týchto previnení v druhej časti. Hra teda nemá také tempo, hoci bojuje sa o každý meter ľadu.
29:12
Trenčiansky útočný pokus sa končí postavením mimo hry. V druhej tretine MacIntyre nemal veľa práce.
28:56
Rozhodcovia teraz púšťajú zákroky, ktoré sa vylučovať majú. Najprv zvlolenský obranca zhodil prilbu Radivojevičovi bez trestu, následne zákrok zozadu pri mantineli na Šišovského tiež prešiel.
28:46
importantDva pokusy Obdržálka v jednom striedaní, prvý z pravej strany mu Valent vyrazil, vzápätí sa puk odrazil k českému krídelníkovi opäť, ale spomedzi kruhov nedokázal trenčianskeho brankára prekonať.
27:11
Hraškova strela od modrej bola zblokovaná, jeho spoluhráč pred bránkou sa k dorážke nedostal.
26:39
Sádecký dohral súboj pri mantineli, ale sám ostal po ňom otrasený, spoluhráči mu pomáhali na striedačke zrejme s vyrazeným dychom.
25:09
Zvolenčania udržali na modrej vyhodený puk, streleckú možnosť na pravom kruhu mal Ďaloga, jeho strelu Valent pokryl.
24:41
Brankári v tomto úseku hry nemajú prácu, na ľade vidíme najmä boj a aj dosť technických priestupkov.
24:19
Coffman sa snažil prihrať z pravej strany pred bránku na spoluhráčov, ale Holenda mu v tom zabránil.
23:48
V krátkom slede druhé odpískané úmyselné postavenie mimo hry v podaní Trenčanov.
23:32
Forčeking útočníkov HKM donútil obrancu Dukly, aby vyhodil cez všetky čiary, hostia tak získali buly v útočnom pásme.
22:45
Deveaux sa dral do útočného pásma, ale Hudec mu prebehol cez modrú skôr – ofsajd.
21:49
Po úmyselnom postavení mimo hry sa hra sťahuje pred Valenta.
21:38
importantRozhodcovia prižmúrili oči pri zlom striedaní Zvolena, Dukla sa dostala do pásma, kde sa dostal do šance medzi kruhmi Cebák, ale neobstrelil MacIntyra.
20:26
importantVýborná kombinácia hostí v útočnom pásme, Kováčik po vyšachovaní obrany mohol strieľať z ľavého kruhu, ale rozhodol sa ešte pre prihrávku krížom na Chovana. Ten pálil z prvej, ale nesadol mu puk.
20:01
Začala sa druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Po góle aj viac emócii na ľade, keďže Chovan sa opäť snažil u rozhodcov niečo vyjednať, potom sa chytil slovne s domácim kapitánom Radivojevičom, posledné striedanie tretiny tak bolo aj o dohrávaní súbojov. Hostia sa dostali do pásma, Hraško sa pokúsil nahodiť puk na bránku, ale neprešiel cez brániacich hráčov.
19:04
Varga sa dobre zorientoval za bránkou, videl ako mu medzi kruhy korčuľuje RADEK DLOUHÝ, poslal mu puk a Dlouhý z prvej trafil ideálne pod hornú žŕdku.
Asistencie: Tibor Varga, Ondrej Mikula.
18:05
MacIntyre prikryl nahodenie, po dohratí od obrancu preletel cez neho Holenda, hosťujúci kapitán Chovan sa síce snaží niečo reklamovať u rozhodcu, ale ten nebude vylučovať.
16:25
Trenčianska snaha o okamžitú odpoveď, Cebákov pokus od modrej ale dokázal MacIntyre vyrazil.
15:45
V závere presilovky Zvolenčania udreli, domáci dvakrát nedokázali vyhodiť puk z pásma, zmocnil sa ho Kováčik a využil, že brankár mal úplne zaclonený výhľad, nie príliš prudké nahodenie od modrej navyše dokázal tečovať PETER ŠIŠOVSKÝ a je vyrovnané.
Asistencie: Jozef Kováčik
15:02
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ulrych – 2 min., hrubosť).
15:02
Trenčania vyhodili cez všetky čiary, po šarvátke, ktorá vznikla následne v ich pásme, sa opäť vylučovalo. Ale nemenia sa pomery na ľade, ešte 47 sekúnd presilovky HKM.
14:58
Po Hraškovej vyrazenej strele dorážali Obdržálek aj Coffman, ale neúspešne.
13:58
Coffmanov pokus z uhla síce prešiel až k Valentovi, ale nemal dostatočnú razanciu, aby mu narobil problémy.
13:49
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hossa – 2 min., sekanie).
13:49
Zbytočná sekera Hossu na rozohrávajúceho Hraška dáva hosťom šancu vymaniť sa spod tlaku Dukly.
12:55
Švec tečoval pokus Frühaufa od modrej, reflexívne dokázal brankár hostí puk pokryť.
12:10
Varga uvoľnil Starostu, ktorý mal na ľavom krídle voľný priestor, na kruhu sa napriahol, príklep musel MacIntyre vyrážať.
10:40
importantExhibičná kombinácia Radivojeviča s Ölveckým, ktorí si vymenili puk pred bránkoviskom, ako keby bolo 5:0, ale zakončenie Ölveckého dokázal MacIntyre zachrániť.
09:58
importantVýborná zvolenská možnosť, Kytnár prihral do uličky rozbehnutému Kováčikovi, ktorý podporil útok, zoči voči Valentovi sa však obranca HKM nepresadil.
07:10
Špirko sa snažil nájsť pred bránkou Puliša, ale ten v poslednej chvíli nemal dobrú možnosť na zakončenie.
05:50
Dobré striedanie druhej formácie Dukly, zakončoval Hossa z ľavého kruhu a Holenda od modrej, ale v prvom prípade kryl strelu brankár, v druhom pomohli aj obrancovia.
05:10
Radivojevič napriahol na modrej, ale puk pred MacIntyrom nik netečoval a tak mal jednoduchú prácu.
04:27
Deveaux sa snažil prebiť popri mantineli, ale dôrazný Bokroš ho nepustil.
03:25
Hostia vyhrali buly a Ťavoda sa oprel do puku, ale mieril privysoko.
03:08
Radivojevič potiahol akciu do pásma, prenechal do tandemu PETROVI ÖLVECKÉMU a ten umiestnenou strelou k žŕdke obstrelil brankára.
Asistencie: Branko Radivojevič, Peter Sojčík
02:41
Hostia sa dlhšie udržali v pásme, ale obrana trenčianskeho tímu ich vytláčala k mantinelom.
01:56
Nepresná rozohrávka Dukly znamená zakázané uvoľnenie a vhadzovanie pred Valentom.
01:13
Špirko narazený pri striedačke Dukly, útočník hostí klesol k zemi s bolestivým gestom. Po krátkom prerušení mu pomohli na striedačku, zrejme bude v poriadku.
00:01

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, J.Švec, Deveaux – Gašparovič

HKM Zvolen: MacIntyre – J.Kováčik, T.Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň – Michal Chovan, Kytnár, P.Šišovský – Kelemen, Špirko, Puliš – Obdržálek, Steén, Coffman – Martin Ďaloga, V.Fekiač, T.Török – Matis

Rozhodca: J.Konc, Mullner – Výleta, Synek.
Trenčania v bránke s Michalom Valentom, nastúpia v červených dresoch, hostia oblečú biele, v bránke opäť Drew MacIntyre. Stretnutie bude rozhodovať štvorica: J.Konc, Mullner – Výleta, Synek
Trenčania vedú 3:2 na zápasy, vo výbornej sérii tak majú prvý postupový „mečbal“. Zverenci trénera Mikulu však určite pricestujú s cieľom vyrovnať a vybojovať si rozhodujúci siedmy zápas na svojom ľade.

Zvolenčania nezačali semifinále ideálnou tretinou, v prvom stretnutí ju doma prehrali 0-2 a Dukla ich nepustila k takmer žiadnej šanci. Lenže tréner Mikula svoje mužstvo v prvej prestávke zdvihol a vo zvyšnom priebehu prvého duelu sme videli útočný zvolenský koncert, ktorý priniesol prvý bod pre HKM. – 1:0

Dobrú fazónu si Rytieri preniesli aj do druhého stretnutia a v jeho prvých dvoch častiach boli hokejovejší. Lenže Dukla sa nevzdávala, v tretej tretine druhého zápasu vyrovnala hru aj skóre, v predĺžení mala obrovský tlak a nakoniec sériu vyrovnala vďaka úspešnému nájazdovému rozstrelu. – 1:1

V treťom dueli v Trenčíne videl vypredaný štadión veľkú útočnú aktivitu Dukly od prvých minút. Domáci ustáli hneď v úvode presilovku súpera a Radivojevič pripravil po návrate z trestnej lavice gól pre Vargu. Veľa šancí Dukly potom ostalo nevyužitých. Až v druhej tretine Trenčania navýšili svoje vedenie gólmi Starostu a Hossu. Zvolenčanom patrila tretia tretina, v ktorej boli aktívnejší, ale nedokázali využiť ani viacero presiloviek. Päť minút pred koncom odvolali brankára, pritlačili Duklu a znížili, no napriek viacerým šanciam už ďalšie góly nepridali. – 1:2

Štvrtý zápas opäť priniesol otvárací gól v podaní Dukly, ale hostia mali skvelú druhú tretinu, v ktorej otočili na 1:3. Trenčania za nepriaznivého stavu pomenili formácie, prvýkrát nasadili do zápasov Kanaďana Deveauxa, ten priniesol oživenie a v tretej tretine bolo vyrovnané. Gól však už nepadol ani v predĺžení a druhýkrát v sérii rozhodovali nájazdy. V nich boli úspešnejší len dvaja hráči HKM – Kováčik a Špirko. – 2:2

Piaty zápas sa odohral opäť vo Zvolene a prvýkrát išli do vedenia hokejisti HKM. Zvýšili aj na 2:0 a zdalo sa, že si vybojujú víťazstvo. Zvlášť, keď najlepší obranca Dukly Starosta odstúpil pre zranenie. Ale Trenčania znížili ešte v druhej časti vďaka presnej strele kapitána Radivojeviča a v tretej tretine predviedli výborný výkon a otočku. V piatom súboji sa ani jednému tímu nedarili presilovky, naopak počas jednej z tých zvolenských ušiel Sojčík a strelil víťazný gól. – 2:3

Výsledky série:

1.zapas

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Góly: 28. Obdržálek (Špirko), 36. Kytnár (Coffman, Chovan), 42. Špirko (Šišovský), 55. Kelemen (Špirko), 58. Šišovský – 18. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 20. Holenda (Bezúch). Rozhodovali Kalina, Snášel – Gajan, R. Gavalier, vylúčení 5:6, navyše Ťavoda 10 min za nešportové správanie – Bačík 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 3452 divákov.
/stav série: 1:0/

HKM Zvolen: MacIntyre – Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Ťavoda, Dubeň – Coffman, Kytnár, Michal Chovan – Šišovský, Špirko, Kelemen – Puliš, Steen, Obdržálek – Török, V. Fekiač, Matis

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hossa, Sádecký, Hecl – Varga, Ölvecký, Mikula – Gašparovič, Dlouhý, D. Hudec

2.zapas:

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 3:4 sn (3:2, 0:0, 0:1, -0:0, 0:1)
Góly: 8. Obdržálek (Špirko), 13. Hraško (Špirko), 19. Puliš (Kelemen) – 5. Dlouhý, 17. Dlouhý (Holenda), 41. Radivojevič (Sojčík), rozh. sam. nájazd Hossa. Rozhodovali Stano, J. Konc st., – Synek, Gegáň, vylúčení 4:4, navyše Kováčik (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:1, v oslabení 0:0, 3673 divákov. Stav série 1:1.

Dukla Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Bačík, Bohunický, Holenda, Pač – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hossa, Sádecký, Hecl – Varga, Ölvecký, Mikula – Švec, Dlouhý, D. Hudec

3.zapas

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 3. Varga (Radivojevič), 21. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 40. Hossa (Frühauf) – 57. Špirko. Rozhodovali: Baluška, Fridrich – J. Tvrdoň, Šefčík, vylúčení: 6:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6150 divákov
/stav série: 2:1/

Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hossa, Sádecký, Hecl – Varga, Ölvecký, Mikula – Švec, Dlouhý, D. Hudec – Deveaux

Zvolen: MacIntyre – Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Ťavoda, Dubeň – Coffman, Kytnár, Michal Chovan – Šišovský, Špirko, Kelemen – Puliš, Steen, Obdržálek – Ďaloga, V. Fekiač, Matis – T. Török

4.zápas:
HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:4 pp a sn (1:0, 1:3, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 4. Ölvecký (Starosta, Sojčík), 30. Hossa (Frühauf, Hecl), 44. Ölvecký (Deveaux, Starosta) – 21. Šišovský (Kováčik, Chovan), 28. Chovan (Hraško), 29. Kelemen (Ulrych), rozhodujúci nájazd Kováčik. Rozhodovali: Štefík, Stano – Bogdaň, Korba, vylúčení: 5:5, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 6150 divákov (vypredané), /na zápasy 2:2/
Trenčín: Valent – Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, P. Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Marcel Hossa – T. Varga, Ölvecký, O. Mikula – D. Hudec, R. Dlouhý, J. Švec – Deveaux
Zvolen: MacIntyre – J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň – Michal Chovan, Kytnár, Coffman – Kelemen, Špirko, P. Šišovský – Obdržálek, Steén, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, P. Marcinek

5.zápas:
HKM Zvolen – Dukla Trenčín 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 9. Török (Fekiač), 23. Steen (Kelemen, Ťavoda) – 30. Radivojevič (Ölvecký), 49. Hossa (Sádecký), 51. Sojčík. Rozhodovali Snášel, Lauff – Stanzel, M. Smrek, vylúčení 8:9, presilovky 0:0, v oslabení 0:1, zmeny: 21. bez Starostu (Trenčín), 4588 divákov. Stav série 2:3.
HKM Zvolen: MacIntyre – Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Ťavoda, Dubeň – Šišovský, Kytnár, Michal Chovan – Coffman, Špirko, Obdržálek – Matis, Steen, Kelemen – Török, V. Fekiač, Ďaloga
Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík, Bezúch – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Gašparovič, Sádecký, Hossa – Varga, Dlouhý, Mikula – D. Hudec, Švec, Deveaux
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín zdolal Zvolen a po jedenástich rokoch si zahrá vo finále