Banská Bystrica oslavuje triumf v prvom zápase finálovej série.
Banská Bystrica oslavuje triumf v prvom zápase finálovej série. (Autor: SITA)
Sportnet|13. apr 2018 o 00:00

Banská Bystrica sa ujala vedenia vo finálovej sérii.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - finále play-off - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - piatok:

HK Dukla Trenčín - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 16. Sojčík (Radivojevič, O. Mikula), 50. Radivojevič (Starosta, O. Mikula), 59. Starosta (Radivojevič, Ölvecký) - 8. G. Gélinas (Asselin, Faille), 38. Faille (G. Gélinas, Hrnka), 53. Asselin (J. Brejčák, Češík), 65. G. Gélinas (Lamper)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Deveaux 10.+DKZ za nešportové správanie, Marcel Hossa (obaja Trenčín) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Kubuš - Výleta, Šefčík , 6150 divákov

Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, Bezúch - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Deveaux, J. Švec, D. Hudec - J. Gašparovič

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Hrnka, T. Surový, Lamper - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Bortňák, Češík, Brittain - Gabor

TRENČÍN. Hokejisti Banskej Bystrice vstúpili lepšie do finálovej série Tipsport ligy, na ľade Trenčína zvíťazili 4:3 po predĺžení.

Úvodný gól stretnutia strelili Banskobystričania - v 8. min sa po buly v prehustenom priestore pred bránkou najlepšie zorientoval Guillaume Gélinas a strelu svojho krajana Guillauma Asselina nasmeroval za chrbát brankára Michala Valenta.

Ešte do prestávky domáci vyrovnali, v presilovej hre sa presnou strelou prezentoval Peter Sojčík.

Pozrite si priebeh prvého finálového zápasu medzi Trenčínom a Banskou Bystricou: fotogaléria

13.4.2018

Misky váh na stranu obhajcu titulu opäť naklonili v 38. min Éric Faille, keď skóroval v početnej výhode a potrestal tak Marcela Hossu, ktorý za tvrdý faul dostal päťminútový trest.

Na jeho zásah odpovedal Branko Radivojevič - 2:2. Trenčanov nezlomil ani šťastný gól Asselina v 53. min, ktorý sa dostal k puku po odraze od mantinelu a 65 sekúnd pred koncom poslal zápas do predĺženia Tomáš Starosta.

Rozhodujúci gól strelil v 65. min Guillaume Gélinas. Druhý zápas je na programe v Trenčíne v sobotu 14. apríla o 18.00.

Hlasy (zdroj: RTVS):

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Začali sme veľmi dobre, v prvej tretine sme boli viac pri puku, v druhej domáci zlepšili pohyb a vyrovnali hru. Rozhodovali maličkosti, dostali sme dva góly v presilovkách, jeden sme dali. Boli sme blízko k víťazstvu už v riadnej hracej dobe, ale taký je hokej. Emócie patria k tomu. V predĺžení sme mali viac šťastia, to sú momenty, ktoré rozhodujú v play off. Môžme sa tešiť približne do polnoci a potom nás čaká ďalší zápas.

Peter Oremus (tréner Trenčína): "Vyrovnali sme v pravý čas. Záver predĺženia sme nezvládli, mali sme veľa vylúčených. Museli sme točiť málo hráčov a to nás stálo mnoho síl. Musíme sa odraziť od toho, ako sme vyrovnali a zajtra nastúpiť do druhého duelu. Tento súboj je za nami, ďalší pred nami. Teraz je najdôležitejší pokoj a regenerácia."

Online prenos: Trenčín - Banská Bystrica (Tipsport liga 2017/2018, finále play off, 1. zápas)

Kaufland play-off Tipsport ligy Finále 2017/2018
13.04.2018 o 18:00
Trenčín
3:4
(1:1, 0:1, 2:1, 0:1)
6' minúta
Ukončený
B. Bystrica
Prehľad
Góly a asistencie: 16. Sojčík (Radivojevič, Mikula), 50. Radivojevič (Starosta, Mikula), 59. Starosta (Radivojevič, Ölvecký) – 8. Gelinas (Asselin, Faille), 38. Faille (Gelinas, Hrnka), 53. Asselin (Brejčák, Češík), 6. Gelinas (Lamper). Rozhodca: Stano, Kubuš – Výleta, Šefčík.
Prenos
Prvý finálový bod teda vďaka lepšie zvládnutému predĺženiu získavajú hostia, mužom zápasu strelec dvoch gólov Guillaume Gelinas. Obranca Bystrice navyše pridal aj asistenciu na gól Failleho.
Koniec zápasu.
05:14
goalBanská Bystrica dala gól!
Nakoniec sa tešia Bystričania. Dukla v krátkom slede stratila dvakrát puk vo vlastnom pásme, Lamper sa dostal k zakončeniu na pravom krídle, to vytesnil Valent na ľavý kruh, kde stál GUILLAUME GELINAS. Ten z uhla vystrelil a puk si našiel cestu pomedzi žrdku a telo trenčianskeho brankára.
Asistencie: Patrik Lamper.
05:48
Hostia aktívni, ale brániaci hráči ich nepúšťajú do koncovky.
06:55
importantTrenčiansky hráč spadol s pukom v útočnom pásme, Bubela mieril do úniku, nemohol ísť až k bráne, tak zakončoval z ľavého kruhu, ale minul priestor medzi troma žrďami.
08:00
Lamperova strela z pravého kruhu, Valent dokázal puk skrotiť. Následne Bačík za bránkou dohral Lampera.
09:26
Strela Delisleho od modrej prešla až k Valentovi, ten puk zachytil.
10:00
Začalo sa predĺženie.
Nakoniec teda zrejme platí to, čo doteraz, že sa predlžuje iba 10 minút a rozhodovať môžu aj nájazdy. Pokračovať sa teda bude o malú chvíľu.
Rolba plánovala vyjsť na ľad, ale zahnali ju naspäť. Nikto asi nevie naisto ako sa má pokračovať. Trochu úsmevné v tejto fáze súťaže.
Hlásateľ ohlásil 17-minútovú pauzu a predĺženie do rozhodnutia, ale hráči ostali sedieť a kapitáni debatujú s rozhodcami.
59:55
Bystričania síce vyhrali buly, ale strela z uhla nemierila na bránu.
59:49
Zakázané uvoľnenie Trenčanov a ešte jedna šanca pre hostí rozhodnúť v riadnej hracej dobe.
58:55
58:55
goalTrenčín dal gól!
Obrovské emócie na trenčianskom štadióne. Radivojevič potiahol puk do tretiny, Valent už mieril na striedačku, ale skôr ako prišiel do pásma, puk zachytil za kruhmi TOMÁŠ STAROSTA a prestrelil brankára hostí.
Asistencie: Branko Radivojevič, Peter Ölvecký
58:35
Domáci v plnom počte.
57:47
Pretnar sa snažil využiť zakrytý výhľad Valenta, ale neuspel so strelou od modrej.
56:45
Bubela na Ľade, hostia hrajú presilovku.
56:35
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Švec – 2 min., hrubosť).
56:35
Švecovi v súboji pri mantineli ostala ruka za hlavou Ďatelinku, tou mu zhodil prilbu, čo rozhodca ocenil dvoma minútami. Po 11 sekundách budú hrať hostia kompletní a budú hrať presilovku.
54:34
Počas hry 4 na 4 dve zakončenia Skalického, najprv po obkrúžení bránky, potom po vyvezení puku z vlastnej tretiny do útočnej, oba pokusy ale neboli natoľko nebezpečné, aby ich Valent nedokázal bez väčších problémov kryť.
54:09
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., sekanie).
54:09
Útočný faul Starostu pred bránkou končí presilovku Dukly, pokračuje sa 4 na 4.
53:37
Minútu Trenčania zvierali hostí v pásme, ale strela Starostu mierila tesne vedľa, neujali sa ani pokusy Sojčíka a Radivojeviča.
52:49
importantVyhraté vhadzovanie a prudká rana Radivojeviča z prvej, tesne minul bránku Bystrice.
52:46
Trenčania dnes už využili dve presilovky. Teraz majú k dispozícii štyri minúty početnej výhody. Podarí sa Baranom lepšie brániť, alebo Dukla vyrovná?
52:46
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bubela – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).
52:46
Po buly vysoká hokejka Bubelu a štyri minúty, keďže tvár domáceho hráča bola skrvavená.
52:41
Za bránkou sa dobre zorientoval Ölvecký, prihral medzi kruhy Radivojevičovi, ten z prvej nedokázal prekonať Lukáša.
52:17
52:17
Hostia podnikli protiútok, GUILLAUME ASSELIN dostal pred bránku prihrávku od Brejčáka a obstrelil pohotovo brankára Dukly, hostia sú opäť na koni.
Asistencia: Jan Brejčák, Matej Češík
52:00
Gašparovič nabral rýchlosť na ľavej strane, okolo Pretnara neprešiel, tak to skúsil z ľavého kruhu, Lukáš zakročil hruďou.
50:57
Holenda hrá útočníka štvrtej formácie Dukly.
50:57
Hostia nedokázali vyhodiť motajúci sa puk, ten sa odrazil k voľnému Cebákovi medzi kruhy, ale jeho strela príklepom neprešla za pozorného Lukáša.
50:31
Sojčík vyhral buly presne na postaveného Radivojeviča, ale tomu strelu z prvej zblokovali brániaci hráči.
50:25
Mihálik nastrelil puk spoza červenej čiary a hra sa presťahuje pred bystrickú bránu.
49:40
Barani sa snažili o okamžitú odpoveď, udržali sa v pásme, Gelinasovo nahodenie od modrej ale Valent kryl, lebo mal dobrý výhľad.
49:01
49:01
Trenčania rýchlo využili presilovku, BRANKO RADIVOJEVIČ videl, že brankár hostí má zakrytý výhľad a spoza kruhov vyslal na bránku presný puk, ktorý zapadol za chrbát Lukáša.
Asistencia: Tomáš Starosta, Ondrej Mikula
48:45
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lukáš – 2 min., podrazenie).
48:45
Švec sa dral za pukom za bránku, brankár hostí mu zahatal cestu, čím si vykoledoval dve minúty.
47:40
Radivojevič napriahol na modrej, pred brankárom sa ešte snažil tečovať Starosta, ale Lukáš puk vyrazil a obrancovia ho dostali do bezpečia.
46:50
Mikula dostal puk na útočnú modrú, snažil sa využiť, že Bystričania striedali, ale kým si spracoval a dostal sa k strele, stihol mu striedajúci hráč vložiť do strely hokejku.
45:06
Holenda bol tým zrazeným hráčom v strede, namáhavo odkorčuľoval na striedačku. Rozhodcovia ani po porade nevylučujú.
45:06
importantHráč Dukly zozadu zrazený v strednom pásme, rozhodcovia tentoraz nevideli, následne sa Češík dostal s pukom až pred brankára, ale Valent podržal svoj tím.
43:50
importantBezúch zabrzdil na pravo kruhu, dobre sa zorientoval a prihral do druhej vlny Bačíkovi, ktorý mohol strieľať z ľavého kruhu. Lukáš predviedol dobrý zákrok lapačkou.
43:15
importantLamper už hrá v tretej tretine, takže po zákroku Hossu nie je zranený, spoza brány našiel pred bránkoviskom našiel Surového, tomu ale nevyšla strela podľa predstáv.
42:31
Po vyhratom buly strieľal od modrej Ďatelinka, Valent puk pokryl betónom.
41:45
41:45
importantVýborná spätná prihrávka Bartánusa poslala Hohmanna do čistej šance, jeho zakončenie Valent zblokoval, puk ešte pred bránkou odpratával do bezpečia Bohunický.
40:33
Trenčania začali tretiu časť aktívne, ale pokus Radivojeviča z pravej strany nebol pre Lukáša príliš nebezpečný.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli jediný gól, dlhú presilovku po faule Hossu na Lampera využil Faillé, takže pred treťou tretinou sú bližšie k prvému finálovému víťazstvu hostia. Dukla stratila okrem Hossu aj Deveauxa, ktorý dostal počas pobytu na trestnej lavici dva desaťminútové tresty a teda trest do konca zápasu.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Do hry zasahuje na domácej strane Jakub Gašparovič, keďže Dukla prišla o dvoch útočníkov, ale po svojej prvej akcii len bekhendom nahodil puk na bránku zo stredného pásma.
38:47
Hohmannova strela neprešla, následne ho Starosta zhodil na ľad a Dukla vyhodila puk.
37:42
A naďalej ešte ostáva hosťom čas v presilovke.
37:42
37:42
Tentoraz Skalický dobre tienil výhľad brankárovi a to využil na pravom kruhu ERIC FAILLÉ, vystrelil presne pod hornú žrdku a Bystričania vedú.
Asistencie: Guillaume Gelinas, Tomáš Hrnka
37:06
Aj Skalický pri prihrávkach hostí v pásme bol v bránkovisku, Barani opäť strácajú pásmo.
36:30
Hostia sa sami nepresnosťami pripravili o pásmo.
35:49
Rozhodca vykazuje hru do stredného pásma pre postavenie hráča hostí v bránkovisku. Bystričanom zostáva 3:28.
35:20
Hostia v plnom počte, nasleduje ich dlhá presilovka.
34:18
58 sekúnd sa bude hrať 4 na 4 a potom by mali hostia hrať vyše štyri minúty presilovku.
34:18
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hossa – 5 min., úder do hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu).
34:18
importantJe po presilovke a navyše Dukla stráca ďaľešieho hráča, Hossa dohral pri mantineli Lampera, trafil ho do hlavy a dostáva trest do konca zápasu.
33:50
Krížny pas Frühaufa, Sojčík však nestrieľal z prvej, následný pokus už prišiel potom, ako sa Lukáš presunul.
33:17
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 min., vrazenie na mantinel).
33:17
Brejčák dôrazne dohral Vargu pri striedačke hostí, ten spadol, rozhodca vylučuje, hoci sa zdalo, že zákrok bol čistý.
32:27
Valent pred Asselinom prikryl puk, ten ešte pichol do miest, kde mal trenčiansky brankár lapačku, rozhodcovia ale nevylučujú. Ešte 16 sekúnd sa bude hrať 4 na 4.
31:32
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Deveaux – 10 min. osobný trest, nešportové správanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).
31:32
Rozhodca si počas hry všimol nejaké nepístojné správanie Deveauxa na trestnej lavici, prikorčuľoval k trestnej a ukázal Kanaďanovi 10-min trest. Následne aj osobný trest do konca zápasu, keďže Deveaux zrejme pokračoval.
31:10
Obaja brankári museli dávať pozor, Valent pri Hohmannovom pokus z uhla, Lukáš pri strele Frühaufa z diaľky.
30:43
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Deveaux – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 min., hrubosť).
30:20
Dvaja hráči Bystrice forčekovali Starostu pri zadnom mantineli, získali puk a Asselin mohol zakončovať z ľavého kruhu, jeho strela bola tečovaná brániacim hráčom tesne vedľa bránu.
28:30
Bystričania prepadli v strednom pásme, Dukla mierila v trojici na jediného obrancu, ale Sádeckého prihrávka pred bránku na Hossu nebola presná.
28:10
27:45
Pretnarova strela neprešla cez brániacich hráčov, Dukla sa oslobodila.
27:16
27:16
importantCelú minútu sa hostia držali v pásme, ale chýbala prekvapujúca prihrávka. Nakoniec po nahodení puku dorážal pred Valentom Skalický, trenčiansky brankár si poradil.
26:09
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sádecký – 2 min., sekanie).
25:10
importantPrečíslenie 3 na 2 pre Duklu, na Radivojevičovu prihrávku si nakorčuľoval medzi kruhy Sojčík, ale v dobrej pozícii zakončil len do stredu brány.
23:59
Holenda narušil rozohrávku hostí, ale puk neudržal v pásme – ofsajd.
23:20
23:20
importantBezúch vybojoval puk pri mantineli, predložil pred bránkovisko osamotenému Sádeckému, ten však neprekonal Lukáša, ktorý dobre vyrazil z bránky.
22:06
Po vyhratom buly nastreľoval puk Kubka, Valent dobre videl a vytesnil puk mimo.
22:00
Hohmann pripravil streleckú parketu pre Bartánusa, ten z pravého kruhu vypálil prudkú ranu, ktorú však Valent stlmil v náruči.
20:28
Hrnka sa výborne vyhol brániacemu hráčovi a spomedzi kruho strieľal, Valent predviedol dobrý zákrok, z protiútoku zakončoval z pravého krídla Radivojevič, Lukáš udržal jeho jedovku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Bojovná prvá tretina priniesla najprv prevahu Bystričanov, ktorí ju korunovali aj gólom, po nevydarenej presilovke Baranov sa domáci chytili a začali viac útočiť, vybojovali presilovku, v ktorej padol vyrovnávajúci gól. Do druhej tretiny tak pôjdu tímy za nerozhodného stavu.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
V samom závere tretiny dotiahli Trenčania puk do tretiny, Bačík poslal od modrej puk na bránu, Lukáš ho stlmil na hrudi.
19:33
Už pri hre v plnom počte sa štvrtý trenčiansky útok pokúsil narobiť problémy obrane hostí, puk sa po súbojoch odrazil k Hudecovi na stred, ale ten nevystrelil ideálne.
19:11
Hostia v plnom počte.
18:55
Hossove pokusy zblokovali brániaci hráči, potom Bystričania dokázali vyhodiť puk a brániť.
18:04
Bystričania bránia pasívne, dovolia domácim kombinovať, ale strelu na Lukáša v tejto presilovke zatiaľ Trenčania neposlali.
17:11
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Surový – 2 min., krosček).
17:11
Po súboji pri mantineli ostal jeden z Trenčanov ležať na zemi, rozhodcovia po porade vylučujú za krosček Surového.
16:09
Traja na dvoch mierili Trenčania do pásma, Bezúch prenechal do tandemu Hossovi, ten pálil z prvej, ale lapačka Lukáša bola úspešná.
15:42
15:42
Využitá presilovka Dukly, Radivojevič od modrej nemohol strieľať z odrazeného puku, ale posunul ho na pravý kruh PETROVI SOJČÍKOVI,ktorý trafil popod ruku brankára Lukáša.
Asistencie: Branko Radivojevič, Ondrej Mikula
14:50
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Skalický – 2 min., podrazenie).
14:50
Holenda si obhodil brániaceho hráča, ten mu dal do jazdy koleno, čo rozhodca Kubuš trestá dvoma minútami.
14:10
K odrazenému puku v útočnom pásme sa dostal Bačík, ale jeho strela z prvej trafila len brániaceho hráča.
13:38
Väčšinu vhadzovaní vyhrávajú hostia, čím získavajú možnosti na útok, Trenčania naopak veľa síl stratia získavaním puku.
13:23
Nahodenie Češíka od mantinelu prešlo až k bránke, tam si žrdku strážil trenčiansky brankár.
12:52
Ďaľšie vyhraté vhadzovanie v útočnom pásme predviedol Češík, puk poslal na bránu Asselin, ale Valent mal tentoraz čistý výhľad, čo využil na úspešný zákrok.
11:15
11:15
importantPrvý vážnejší zákrok Lukáša, keď ho z ľavého kruhu preveril Sádecký. Brankár hostí vyrazil puk vedľa brány.
10:50
Radivojevič zaviezol puk do pásma, prenechal Ölveckému, ktorý dával na teč pred bránku Sojčíkovi, ale ten letiaci puk netrafil.
10:17
09:40
Faillemu nesadla na pravo kruhu strela podľa predstáv. Presilovka zatiaľ hosťom nevychádza.
08:59
Trenčania vyhodili puk z pásma, cenné sekundy pre svoj tím nazbieral vpredu Dlouhý.
08:17
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radivojevič – 2 min., nedovolené bránenie).
07:35
Bortňák to skúsil z ľavého kruhu, Valent pripravený.
07:08
07:08
A je tu prvý finálový gól, po vyhratom buly nahodil Asselin puk od modrej, v klbku hráčov ho nechytateľne tečoval GUILLAUME GELINAS.
Asistencie: Guillaume Asselin, Eric Faille
07:04
V úvodnej časti majú viac z hry Bystričania, domáci brankár už mal niekoľko zákrokov, kým Lukáš musel dávať pozor len na ďalekonosné pokusy.
06:00
importantBubela spracoval puk medzi kruhmi a umiestnenou strelou natiahol Valenta. Ten dokázal vystreliť betón a pokryť pokus bystrického hráča.
05:20
Štvrté formácie zviedli mikrozápas, ktorý jasne vyznel pre tú bystrickú. Zavrela Duklu v pásme, zakončovali Bortňák aj Brittain, ale nebolo to z čistých pozícii, takže Valent si s oboma pokusmi poradil.
03:42
Bezúch unikal Mihálikovi po pravom krídle, ale puk si dobre nepripravil na strelu, následne sa len tesne vyhol ataku bystrického hráča pri zadnom mantineli.
03:04
Po súboji pri mantineli stratil Radivojevič prilbu, pre hostí to znamenalo šancu zamieriť do útočného pásma, zakončoval z ľavého kruhu Lamper, ale puk z jeho hokejky mieril len do stredu brány.
02:41
Ďatelinkov pokus od modrej už bol z kategórie nebezpečných, Valent dokázal puk vyraziť.
02:34
Opäť domáci brankár prikrýval nahodený puk.
01:53
Po Skalického nahodení si prvýkrát siahol Valent na puk a prerušil hru, vhadzovať sa bude pred ním.
01:00
Prvé útoky oboch tímov stroskotali na pozorných obranách, brankári zatiaľ bez zásahu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Trenčania nastúpia v červených dresoch, v bránke s Michalom Valentom, do bystrickej brány sa postaví Jan Lukáš, Barani nastúpia v bielych "uniformách".
Finále sa nám o chvíľu začne, trenčiansky zimný štadión bude opäť plný, už pred zápasom sa spievajú chorály a povzbudzuje sa. Aj hostia budú mať v hľadisku svoju podporu.

SPOLU TO DOKÁŽEME! Fandí nám aj @tomastatar_21 #duklatrencin #spolutodokazeme

Príspevok, ktorý zdieľa Dukla Trenčín (@dukla.trencin),

Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, J.Švec, Deveaux – Gašparovič

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, J.Brejčák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Brittain.
Máme tu vyvrcholenie celej sezóny Tipsport ligy, v boji o titul už zostali posledné dva tímy – Dukla Trenčín a HC´05 Banská Bystrica. V základnej časti sa stretli šesťkrát a domáce tímy vždy vyhrali. Bude aj vo finálovej sérii platiť: môj dom-môj hrad?

Dukla obsadila v základnej časti tretie miesto a vo štvrťfinále vyradila Poprad 4:0 na zápasy. V semifinále už mala ťažšiu prácu, keď na pokorenie Zvolena potrebovala až šesť súbojov. Posledný z nich sa odohral v pondelok, trenčianski hráči tak mali na oddych pred finále iba tri dni. Všetkých desať stretnutí odchytal Michal Valent, zlikvidoval 93,2% streleckých pokusov súperov. O produktivitu Trenčanov vo štvrťfinále sa starali najviac Sojčík, Varga, Dlouhý, Hudec a Frühauf, všetci nazbierali po tri body. V semifinálových bojoch so Zvolenom mali Radivojevič a Sojčík po 6 bodov, Starosta 5 a Hossa s Ölveckým 4.

Bystričania vo štvrťfinále ako štvrtý tím narazili na piate Košice a podarilo sa im vyhrať 4:1 na zápasy. Boli to fyzicky náročné súboje, v ktorých úradujúceho majstra podržal brankár a dobre hrala aj obrana. V semifinále zverenci trénera Országha doslova sfúkli Nitru a z očakávanej náročnej série nebolo nič. Štyri víťazstvá posunuli mužstvo do finále a keďže séria skončila rýchlo, mala Bystrica aj dosť času na oddych. Úspešnosť gólmana Jana Lukáša bola v play-off 95,4%. Vo štvrťfinále ťahali Baranov bodovo najmä Hrnka, Skalický, Faille a Pretnar, ktorí nazbierali proti Košiciam po tri body. V semifinále proti Nitre padalo viac gólov, Faillé tak bodoval šesťkrát, rovnako ako Asselin, Bubela zaznamenal 5 bodov, duo Lamper a Hohmann po 4. Pre trénera Országha bude dôležité aj to, či bude zdravotne v poriadku líder Tomáš Surový, ktorý mal po tvrdom faule Dudáša zo štvrťfinále otras mozgu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Bystrica trikrát vyhrávala, napokon triumfovala až po predĺžení