UEFA začala vyšetrovať Guardiolu za slovný útok voči rozhodcom

Pep Guardiola (hlavou sa opiera o ruky) sledoval druhý polčas z tribúny.
Pep Guardiola (hlavou sa opiera o ruky) sledoval druhý polčas z tribúny. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. apr 2018 o 18:18

Guardiolu vykázal hlavný arbiter Antonio Mateu Lahoz na tribúnu po skončení prvého polčasu.

NYON. Európska futbalová únia (UEFA) začala vyšetrovanie trénera anglického klubu Manchester City Pepa Guardiolu z dôvodu jeho verbálneho útoku voči rozhodcom počas utorňajšieho odvetného štvrťfinálového stretnutia Ligy majstrov proti FC Liverpool.

Podľa zverejnených informácii 47-ročného trénera UEFA obvinila z nešportového správania sa.

Katalánskeho rodáka vykázal hlavný arbiter Antonio Mateu Lahoz na tribúnu po skončení prvého polčasu, keď vehementne protestoval voči neuznaniu gólu, ktorý by dostal Manchester City do vedenia 2:0.

Detaily obvinení z nešportového správania nezverejnili, v dostupných televíznych záberoch bolo možné vidieť aj komunikáciu Guardiolu s domácou lavičkou z tribúny počas druhého polčasu.

Pozrite si priebeh zápasu Manchestru City s Liverpoolom: fotogaléria

11.4.2018

Disciplinárna komisia UEFA rozhodne o možnom treste trénera na svojom zasadnutí 31. mája.

Hráči FC Liverpool napokon zdolali v utorok večer domáci Manchester City 2:1 a po víťazstve 3:0 v prvom stretnutí postúpili do semifinále Ligy majstrov 2017/2018.

Domov»Futbal»Liga majstrov»UEFA začala vyšetrovať Guardiolu za slovný útok voči rozhodcom