Belgičan Tim Wellens vyhral jednodňovú klasiku Brabantský šíp.
Belgičan Tim Wellens vyhral jednodňovú klasiku Brabantský šíp. (Autor: TASR/AP)

Druhé miesto obsadil minuloročný víťaz Sonny Colbrelli.

1.Tim Wellens(Belg./Lotto Soudal)4:42:48 h
2.Sonny Colbrelli(Tal./Bahrain-Merida)+9 s
3.Tiesj Benoot(Belg./Lotto Soudal)+9 s
4.Pieter Serry(Belg./Quick-Step Floors)+9 s
5.Jan Tratnik(Slov./CCC Sprandi Polkowice)+9 s

OVERIJSE. Belgický cyklista Tim Wellens z tímu Lotto Soudal zvíťazil na stredajšom 58. ročníku klasiky Brabantský šíp. Vyše 200-kilometrové preteky odštartovali v Leuvene, cieľ bol v Overijse.

Druhé miesto obsadil minuloročný víťaz Sonny Colbrelli z Talianska (Bahrain-Merida), tretí skončil tímový kolega a krajan víťaza Tiesj Benoot.

Pred štartom si cyklisti aj fanúšikovia uctili minútou ticha pamiatku zosnulého jazdca Michaela Goolaertsa, ktorý zomrel v nedeľu večer v nemocnici vo francúzskom Lille.

Zapríčinili to zástava srdca a následný pád približne 150 kilometrov pred cieľom klasiky Paríž - Roubaix.

Domov»Cyklistika»Belgičan Wellens vyhral klasiku Brabantský šíp, pred pretekmi si uctili zosnulého Goolaertsa