Bola to penalta? Senzačnú drámu ukončil verdikt, ktorý rozdelil svet

Toto neurobí človek, ale zviera. Namiesto srdca má odpadkový kôš, reagoval na rozhodcu slávny brankár.

Buffon videl za protesty červenú kartu. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Futbalisti Juventusu Turín boli v odvete štvrťfinále Ligy majstrov blízko k senzačnému obratu.

Vyrovnali stratu z prvého zápasu proti Realu Madrid (prehrali ho na domácej pôde 0:3) a mali na dosah predĺženie. Real napokon po veľkej dráme síce prehral 1:3, ale aj tak postúpil. Zachránil ho gól z veľmi spornej penalty v nadstavenom čase. Vybrali sme sedem zaujímavosti z tohto zápasu.

1. Neuveriteľná dráma

V Lige majstrov sa dejú neuveriteľné veci. Juventus sa inšpiroval krajanmi z AS Rím, ktorí v utorok senzačne vyradili Barcelonu a ako tretí tím histórie zvrátili trojgólový či vyšší hendikep z prvého zápasu.

To isté potreboval aj Juventus, ktorý doma prehral 0:3. Taliansky majster začal v Madride vo veľkom štýle. Už po 76 sekundách skóroval Mario Mandžukič.

Domáci naďalej bránili ľahkovážne, čo v 37. minúte opäť využil Mandžukič. V 61. minúte Juventus manko senzačne zmazal a bol vo výhode. Ak by pridal ďalší gól, Real by musel dať ešte dva.

„Naše šance na postup boli 0,000001 percenta. V Juventuse však pôsobia úžasní hráči, ktorí sú schopní všetkého,“ vravel brankár Gianluigi Buffon, kapitán Juventusu.

Zápas musel nadchnúť aj ľudí, ktorých futbal nebaví. Ani na moment nebola nuda. Hra bola otvorená, mala vysoké tempo, útoky sa prelínali. Diváci videli fantastický futbal, útočný z oboch strán. Nechýbali šance.

„Je mi veľmi ľúto mojich chlapcov. Boli sme v dvojzápase lepším tímom,“ tvrdil tréner Juventusu Massimiliano Allegri pre uefa.com.

Anketa:
Myslíte si, že odpískanie penalty v závere zápasu Real Madrid - Juventus bolo správne?
od: 11.04.2018 23:08

Aj Realu hrozil podobný osud ako Barcelone. Klub z Madridu bol však aktívnejší ako jeho úhlavný rival v zápase proti Rímu, o čom svedčí aj počet striel na bránku 19:12 pre Real.

Juventus podal senzačný výkon, hral na hranici svojich možností, bol lepší. Ale isto nie až o tri góly. Real mal hlavne v druhom polčase tlak a vytváral si šance.

Jeho tréner Zinedine Zidane v kritickej chvíli na rozdiel od kouča Barcelony zareagoval a pokúšal sa niečo zmeniť. Do druhého polčasu poslal dvoch nových hráčov.

2. Mala to byť penalta?

„Real je futbalová mafia,“ napísal na Twitter legendárny brankár José Luis Chilavert.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5ATX na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5ATX na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).